úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 13:55

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: První dojem
PoslaťNapísal: Str, 01. Okt 2008, 00:16 
Offline

Registrovaný: Ned, 28. Sep 2008, 10:36
Príspevky: 17
Tema je tu prvy dojem. Mna by zaujimal Vas nazor na temu prvy dojem. Mnohi ludia,...psychologovia atd... sa touto temou zaoberali a zaoberajú.
Ja mam este neustaleny nazor na tuto temu, ale zacinam sa priklanat, ze prvy dojem je velmi dolezity /ako i okamzite po nom nasledujuci druhy dojem.. tie dalsie dojmy uz nie tak velmi/, pre dalsiu existenciu alebo predpokladany vyvoj toho daneho vztahu: ci obchodneho, partnerskeho, ludskeho, kolegialneho...
Z osobnej skusenosti si myslim, ze tieto rozne potencialne vztahy, treba vykladat na zaklade prveho dojmu rozne.
Co si myslite? Samozrejme, touto otazkou spejem najma do duchovnej roviny, lebo si myslim, ze prvy dojem je otazka vyzarovania, intuicie, vycitenia.. a "druhy dojem" jeho potvrdenia, vycibrenia... resp. jeho opaku a treti a dalsi dojem vo vyvine daneho vztahu je skor uverenie obrazu, ktory sa dotycna osoba snazi o sebe vytvorit a ktory prijimame, alebo vnimanie inej roviny toho cloveka: aky je /o nom samom sa dozvedame/. Ale o tom, kam bude smerovat nas vzajomny vztah /ci uz partnersky, obchodny .../ mali by sme sa uz velmi dozvediet na zaklade prveho a "druheho" dojmu.
Velmi by ma zaujimali Vase nazory, myslienky ci vlastne alebo nie, a najma skusenosti, resp. hypotezy, alebo prakticke rady, na pracu s prvym dojmom a pohlad na neho


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: První dojem
PoslaťNapísal: Ned, 02. Nov 2008, 23:01 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Nov 2008, 20:57
Príspevky: 29
dojem je vždy ten najkrajší keď vnímaš z lásky.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: První dojem
PoslaťNapísal: Ned, 09. Nov 2008, 09:46 
Offline

Registrovaný: Sob, 08. Nov 2008, 22:50
Príspevky: 2
Zdravím. Prvý dojem je veľmi dôležitý. Domnievam sa, že najdôležitejší. Keď stretneme nového človeka, mali by sme sa sústrediť na to, čo pri prvých kontaktoch s ním zacítime ako úplne prvé. Úplne prvý pocit a od toho sa odvíjať. Vtedy čerpáme z priameho spojenia medzi dvomi dušami. Hneď nato sa zapojí rozum a začne analyzovať. A s rozumom sa vnemy začnú opierať o naše ego. A spojenie už nie je čisté. Možno som to nevyjadril celkom tak, ako som chcel.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prvý dojem
PoslaťNapísal: Ned, 09. Nov 2008, 14:23 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Vyjadrili ste to dobre. : ) Prvý dojem je ale dôležitý iba preto, aby sme mohli človeka zaradiť a vedeli, čo mu z našej strany prospeje a "ako ďaleko ho môžeme pustiť k sebe". Určite sa však ku každému bez rozdielu máme správať s láskou. Ak by sme ale prehlušili prvý dojem "láskou" a pozitívnym prístupom, boli by sme tým zaslepení a vlastne neschopný rozoznávať, čo by bolo nám i tomu druhému iba na škodu. Nemáme byť slepí, ale máme rozlišovať.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: První dojem
PoslaťNapísal: Ned, 09. Nov 2008, 17:24 
Offline

Registrovaný: Sob, 08. Nov 2008, 22:50
Príspevky: 2
A ja by som si snáď ešte dovolil dodať, že rozlíšiť, či niekomu prospievame, alebo nie môže byť niekedy nesmierne ťažké. Práve preto sa veľmi často stáva, že si myslíme, že pre niekoho robíme to najlepšie a ono opak môže byť pravdou. Ale toto je už skôr na filozofickej, ako na duchovnej rovine... :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: První dojem
PoslaťNapísal: Ned, 09. Nov 2008, 21:24 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Nov 2008, 20:57
Príspevky: 29
laska nikoho nezaslepi, laska len oci otvara, vnimanie pravdy ti dodava
bohu ta oddava donho ta ponara. lenze ako tak pozeram ludia maju
uz pod slovom laska zadefinovane vselico ine.tak to mozme nazvat aj
cistotucke dobro,nekonecne dobro a stastie ktore je stale vetsie a vetsie.... :sunny: :sunny: :sunny:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: První dojem
PoslaťNapísal: Pon, 10. Nov 2008, 00:41 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Písal som "láska", nie láska - lebo skutočná láska neznamená nasadiť si ružové okuliare a všetko vnímať ako dobré. Bez rozlišovania správneho od nesprávneho (hlavne v takom svete, aký dnes je) by človek rýchlo zišiel z cesty, ktorú musí preputovať. Pravá láska v sebe nesie aj prísnosť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: První dojem
PoslaťNapísal: Pia, 06. Mar 2009, 23:06 
Offline

Registrovaný: Ned, 28. Sep 2008, 10:36
Príspevky: 17
anita22 píše:
Prepáčte, že vstupujem do tejto diskusie, ale chcela by som povedať niečo k tomu, čo máme ľuďom hovoriť a čo nie. Ide totižto o to, či chceme skutočne pomáhať. Ak sa aj v našej prítomnosti ocitne človek, ktorý sa zaujíma aj o "iné" veci ako sú dnes, žiaľ, bežné a pre väčšinu ľudí najdôležitejšie, človek, ktorý by mu vedel nejako pomôcť, by sa mal snažiť naladiť na dotyčnú osobu a snažiť sa vycítiť, čo by potrebovala počuť. Tí ľudia, ktorí majú poznanie, sa niekedy nedokážu udržať, a povedia toho viac ako treba. Tým dotyčnému nepomôžu, naopak, môžu ho zabrzdiť. Sama mám s tým skúsenosti.
Ak dáte veľa poznania niekomu, kto na to ešte nie je pripravený, asi Vám ani neuverí, nebude to môcť prijať. Preto sa treba dobre kontrolovať. Neznamená to nehovoriť nič. Ale aj tu platí: menej je viac.
Sama viem, že najviac mi v živote pomohli vzory ľudí, ktorí skutočné poznanie prijali a snažia sa podľa neho aj žiť. To je najväčšia pomoc pre naše okolie. Ale ak niekto príde a začne sa pýtať so skutočne úprimným záujmom konkrétne otázky, je našou povinnosťou dávať konkrétne odpovede.
Takže ide o to, aby sme aj v týchto veciach dokázali odhaliť svoje ego, ktoré sa prejavuje akože šľachetne. Dokázať konať podľa Vôle Stvoriteľa je to jediné správne konanie.
To je môj názor.

myslim, ze s tebou suhlasim. i ja som na to doplatila, ale zase niektori chcu pocut viac, mozno je dobre sa opytat, ci to dotycny chce pocut uprimne..mozno je na to pripraveny, to nikdy nevieme


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.