úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 17:07

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: duchovné prebudenie
PoslaťNapísal: Str, 01. Okt 2008, 16:58 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
spravca píše:
Návrat do duchovnej ríše je možný iba ak sa staneme duchom vedomí...

Život je pohyb. Ak človek nežije duchom, nepohybuje sa, život v ňom nemôže zostať, lebo mu nevytvoril vhodné rovnorodé podmienky...


Už iná otázka je, ako môžeme byť a žiť duchom prebudený už tu na tejto Zemi...?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: duchovné prebudenie
PoslaťNapísal: Str, 01. Okt 2008, 21:53 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
fazon píše:
Už iná otázka je, ako môžeme byť a žiť duchom prebudený už tu na tejto Zemi...?

A nie je to vlastne jedno? Tu alebo tam... ak je človek duchovne nevedomý alebo prebudený na zemi, bude takým aj v astrálnych svetoch. V hmotnom tele má ale určite lepšie podmienky na zmenu, ako vo vyššom tlaku Svetla v astrálnych svetoch. Napíšte viac, ak si myslíte, že je to dôležité. (Najlepšie v novej téme...)

Majte sa pekne
:curtain:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: duchovné prebudenie
PoslaťNapísal: Štv, 02. Okt 2008, 09:17 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
spravca píše:
A nie je to vlastne jedno? Tu alebo tam... ak je človek duchovne nevedomý alebo prebudený na zemi, bude takým aj v astrálnych svetoch. V hmotnom tele má ale určite lepšie podmienky na zmenu, ako vo vyššom tlaku Svetla v astrálnych svetoch.

Nie je to jedno. Ale jedná sa skôr o to, čo rozumie človek pod duchovným vedomým alebo prebudením. Mnohí ľudia si myslia, že keď čítajú duchovné (alebo ezoterické) knihy, tak to už je duchovné prebudenie alebo aspoň cesta k duchovnému prebudeniu. V poslednej dobe je veľmi rozšírený (neoficiálny) názor medzi čitateľmi knihy Vo Svetle Pravdy - Posolstva Grálu od Abdrushina a to konkrétne, keď niekto číta Posolstvo Grálu a žije svoj každodenný život s myšlienkou na túto knihu, tak vraj to už je duchovné prebudenie. Je to rovnako mylný názor ako u kresťanov život s myšlienkou na Bibliu (alebo dokonca bez prečítania Biblie).

Žiadne čítanie akejkoľvek duchovnej knihy nie je duchovné prebudenie, len príprava na cestu k duchovnému prebudeniu. Ľudia ani nevedia (to sa im ani nečudujem, keď im to ani nie je vysvetlené, resp. ani to nechcú vedieť), čo to vlastne je duchovné prebudenie, duchovné vedomie vo svojej pravej podstate, nie v takom zmysle, ako keď sa vysoko vibračné slovo duch používa na označenie duše mŕtvych, okrem iného tzv. strašidiel, na astrálnej úrovni.

Čo je to skutočné, pravé osvietenie a duchovné vedomie?

Cesta k osvieteniu (k tomu skutočnému, pravému, hlbokému) vedie cez vedomé bytie! Tí, ktorí sa stanú osvietenými, nerobia bezpodmienečne vždy zázraky.

Osvietenie má 3 úrovne:

1. úroveň (alebo stupeň) – proces uvedomovania:

Myseľ sa spojí a zjednotí s dušou, preberá informácie od duše, uvedomí sa na úrovni duše, ale nie na úrovni ducha, čo znamená, že človek bude mať presné spomienky na minulé životy, zo svojho Domova, o pozemskom živote, o zmysle pozemského života...atď. Na tejto úrovni sú ešte možné omyly. (Tu sa jedná o vyššie zložky duše, nie astrálnu a mentálnu úroveň.)

2. úroveň:

Spojenie a zjednotenie s duchom. Tu už prichádzajú oveľa vyššie informácie! Vyučovanie začína na vyššej úrovni, najmä o duchovných veciach, skutočnostiach! K tomu sa obyčajne pridáva 90% zo schopností získaných v minulých životoch. Človek vie, čo sa prečo deje! Lieči dotykom ruky, ihneď vie, či je choroba prinesená, resp. získaná, či je karmická a aký má pôvod, prečo je a ako sa dá zdolať! Aj to, ako sa dá rozviazať karma! Na tejto úrovni už človek nerobí zbytočné kroky! (Netreba si to pomýliť s vrodenými alebo získanými spirituálnymi schopnosťami - to nie je meradlom duchovného prebudenia.)

3. úroveň:

Veľmi vysoký stupeň osvietenia, po ktorom už obyčajne duša a duch nezostávajú v pozemskom odeve!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: duchovné prebudenie
PoslaťNapísal: Štv, 02. Okt 2008, 12:43 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
fazon píše:
Nie je to jedno. Ale jedná sa skôr o to, čo rozumie človek...
Určite nemožno porovnávať názor človeka, ktorý si urobil v myšlienkach, a plné vedomie ducha; to sú diametrálne odlišné veci... a hovoriť o tom, ako budeme vnímať napríklad duchom v duchovných sférach je nezmyselné, lebo to čo povieme, neobsiahne ani 1% skutočnosti. Hovorili sme ale o uvedomení sa človeka ako ducha, ktorým v svojej hlbokej podstate sme, tu na zemi. To považujem za skutočne zmysluplné, lebo vykročiť v pred môžeme iba z miesta, na ktorom sa nachádzame.

Chod celého stvorenia riadia tie isté Božie zákony (líšiace sa iba formou podľa možností úrovne, v ktorej pôsobia). Preto ak je niekto nevedomý na zemi, bude takým aj po smrti tela ako duša.

Je na tom niečo, s čím nesúhlasíte, alebo ste chceli iba hovoriť o niečom inom a tak ste na to čo bolo napísané reagovali?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: duchovné prebudenie
PoslaťNapísal: Štv, 02. Okt 2008, 13:16 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
spravca píše:
Určite nemožno porovnávať názor človeka, ktorý si urobil v myšlienkach, a plné vedomie ducha; to sú diametrálne odlišné veci... a hovoriť o tom, ako budeme vnímať napríklad duchom v duchovných sférach je nezmyselné, lebo to čo povieme, neobsiahne ani 1% skutočnosti. Hovorili sme ale o uvedomení sa človeka ako ducha, ktorým v svojej hlbokej podstate sme, tu na zemi. To považujem za skutočne zmysluplné, lebo vykročiť v pred môžeme iba z miesta, na ktorom sa nachádzame.


Len som doplnil niektoré myšlienky...a upozornil na niektoré chyby, ktoré robia aj "pokročilí" čitatelia Posolstva Grálu, resp. aj prednášajúci na túto tému...

Ešte na doplnenie: "a hovoriť o tom, ako budeme vnímať napríklad duchom v duchovných sférach je nezmyselné, lebo to čo povieme, neobsiahne ani 1% skutočnosti" Toto je úplná pravda, veď nie náhodou nemáme skoro žiadne informácie, resp. minimálne informácie o udalostiach v Tisícročnej ríši. Ale to sa pomaly bude meniť, keďže duchovno "prichádza aj na Zem" a priamo budeme môcť aj duchovne prežívať a byť si seba-vedomý aj duchovne... Totiž otvára sa možnosť pripojenia ďalších 2 duchovných tiel k fyzickému telu, ktoré doteraz dosiahlo na Zemi len niekoľko ľudí. Toto sa práve nazýva Kristovým vedomím, hoci sa často vôbec nechápe pravá podstata týchto slov. Vytvára sa totiž (veľmi pomaly) možnosť zjednotenia mysle, duše a ducha do jednotného svetelného tela, ktoré bude mať priamo vedomie ducha... Čo je úplne iná kvalita, než to bolo dosiaľ... Vyvrcholenie celého procesu bude v Tisícročnej ríši, ktorá síce začína už po roku 2012, teda obdobie Svetla, Noveého Veku, ale tento Nový Vek prichádza veľmi pomaly a počiatočné štádia budú prebiehať dosť búrlivo, najmä čo sa týka vyrovnania zvratného pôsobenia (približne 400 rokov)... pričom sa budú striedať väčšie - menšie časy, cykly temna a svetla...

Táto informácia je dôležitá preto, lebo to nebude (aspoň zo začiatku určite nie) automatické... Bude na to treba vynaložiť enormné úsilie a kam pôjde naša pozornosť, to je veľmi dôležité... A tiež dôležité je to, že výsledkom tohto enormného úsilia končiaceho úspechom je obdržanie kryštálu Večného Života, čo je otvorenie možnosti vstupu do Raja už na Zemi... veď na Zemi sa tiež bude pracovať na tom, aby sa tu vytvoril verný obraz Raja na Nebeskej úrovni...

Ale predbieham udalosti, pretože do roku 2012 bude treba zachrániť Zem pred zničením... ale to už je o inom...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: duchovné prebudenie
PoslaťNapísal: Str, 31. Dec 2008, 03:59 
Offline

Registrovaný: Pia, 26. Dec 2008, 18:02
Príspevky: 10
Zdravim Vas pan fazon

Co sa Vasich tunajsich otazok tyka ohladne duchovneho zivota ludi, sa Vam vlastne cudujem ze ste mi vedeli napisat tak krasny a jednoduchy citat z Biblie, a to evanjelium podla Matusa - kapitola 19/17:

"Preco sa ma pytas na dobre? Len jeden je dobry. Ale ak chces vojst do zivota, zachovavaj prikazania!"

Pravdepodobne sa pozerate na svet prilis komplikovane na to aby ste pochopili onu jednoduchost ludskeho ducha a taktiez one jednoducho znejuce prikazania, zakony. Bez ducha by clovek na Zemi ako aj hocikde inde v inych sferach, nezmohol nic. Nezalezi na tom do akej miery clovek chape duchovno, ale na tom ci sa snazi zit spravne, s laskou. Keby clovek bol zil z davna spravne az dodnes, by mu bolo jedno co sa deje vyssie nez do akej vysky dovidi, ak sa uz raz presvedcil ze bez oneho krmiva zvaneho laska, sa zit neda. A prvdepodobne ani zvestovania o vyssych sferach duchovna by sa neboli uskutocnili, lebo aj dnes su len preto aby clovek zabludeny v tme nasiel nejake tie "priblizne" suvislosti, nejake tie aspon rozumom hmatatelne dokazy, ktorych skutocny zmysel je ale zasa len na nom, ci sa ich bude snazit aj vyplnit, a one poznatky aj "zit" v zivote - samozrejme zasa len ako obycajny prirodzeny clovek aky aj ma byt. Dnesne lekcie a studia duchovna mi pripadaju ako skola herectva. Herci totiz ak su skutocne dobri herci, pochopia a zistia jednu vec: Clovek chodi 4 roky do skoly a drie len preto, aby nakoniec zistili ze sa z neho stal vlastne obycajny prirodzeny clovek - ktoreho herectvo ("klamstvo", verne napodobnovanie) je dokonalym prave preto ze je prirodzeny a obycajny.

A co sa roku 2012 tyka, myslim si ze nepatrite na uroven takej duse, ktora by mohla o tom nieco zvestovat v pravom zmysle slova, alebo co i len onu spravu dalej podavat. Nechajte to na inych prosim Vas. Ale v prvomrade na prirodu, na Boha. - K tejto veci som sa vyjadril aj na prispevok VELKA KOMETA v hlavnej teme NAZORY.

Dufam ze ste ma nepochopili ako utociaceho, ale skor ako cloveka ktory sa snazi len "paniku" zmiernovat, teda v tomto pripade Vasu prchkost.

S pozdravom J.M.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: duchovné prebudenie
PoslaťNapísal: Str, 31. Dec 2008, 14:59 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
davinci píše:
Pravdepodobne sa pozerate na svet prilis komplikovane na to aby ste pochopili onu jednoduchost ludskeho ducha a taktiez one jednoducho znejuce prikazania, zakony.

A co sa roku 2012 tyka, myslim si ze nepatrite na uroven takej duse, ktora by mohla o tom nieco zvestovat v pravom zmysle slova, alebo co i len onu spravu dalej podavat. Nechajte to na inych prosim Vas. Ale v prvomrade na prirodu, na Boha. - K tejto veci som sa vyjadril aj na prispevok VELKA KOMETA v hlavnej teme NAZORY.


Určite ste už počuli slová: "...ako súdite vy, tak budete súdený..."

Ani pokorný a duchovne prebúdzajúci sa človek by sa neodvážil súdiť druhého podľa jeho niekoľkých slov písaných na tomto fóre...

...Ste jasnovidný? Podľa čoho súdite, aká je úroveň mojej duše?...

...Mnohí ľudia sa prebúdzajú pod tlakom času a udalostí. Inak by nemali pražiadny zmysel vojny, ani katastrofy a iné negatívne udalosti (z určitého hľadiska)... Mnohí sa prebudili počas nich, alebo napríklad počas svojich úrazov. Zmenili svoj život a tým sa pre nich zmenilo na pozitívne veľmi veľa v ich živote a v živote druhých ľudí... Ale sú aj takí ľudia, ktorí nepotrebujú priamo zážitok vojny, katastrof, ale sú ochotní prebudiť sa už len na ich počutie... Prečítajte si z Biblie časť o Jonášovi a jeho zvestovaní (varovaní) zničenia mesta Ninive...

To isté sa deje aj dnes. Cez jasnovidcov a médiá sú ľudia varovaní pred blížiacimi sa udalosťami (ktoré sú aj nezávislé od roku 2012), ktoré sa môžu, v prípade prebudenia a zmeny dostatočného množstva ľudí, aj zmeniť, tak isto, ako sa to zmenilo v Ninive... Ani negatívne varovania nie sú bezúčelné... A učičíkať ľudí do klamstva, že všetko je v poriadku je klamstvo, za ktoré sa budú zodpovedať tí, ktorí klamú a zavádzajú...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: duchovné prebudenie
PoslaťNapísal: Str, 31. Dec 2008, 19:57 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
fazon píše:
A učičíkať ľudí do klamstva, že všetko je v poriadku je klamstvo, za ktoré sa budú zodpovedať tí, ktorí klamú a zavádzajú...

S týmto sa dá iba súhlasiť... A len slepí a hluchí nevidia to, čo sa deje okolo nás a považujú to za "normálne", ako to povedal jeden môj známy: "To všetko tu už bolo, ale nebola informovanosť..."

Bolo - naozaj bolo, ale otázka znie - bolo to tak nahustené, ako je to teraz?

fazon píše:
Inak by nemali pražiadny zmysel vojny...

Ale vojny naozaj nemajú pražiadny (teda normálny) zmysel. "Tlak" sa dá vyvolať aj inak, ako nezmyselným zabíjaním...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: duchovné prebudenie
PoslaťNapísal: Štv, 01. Jan 2009, 23:25 
Offline

Registrovaný: Pia, 26. Dec 2008, 18:02
Príspevky: 10
Citácia:
...Ste jasnovidny? Podla coho sudite, aka je uroven mojej duse?...


To ste mali pravdu, trocha som to prehnal. Nech Vasa dusa ziary vo svojej jedinecnosti Vasho vedomia. Presnejsie sa mi ale (aj vo vseobacnosti) nepozdavalo, ze hovorite (aj ostatni) o onych dnesnych udalostiach akoby sa to tykalo kazdeho na Zemi okrem Vas, akokeby ste boli uplne pokojny, vyrovnany s tym ze zmizne svet (ak). Predsa clovek ktory by tomu uplne uveril sa presvedcil (o roku 2012), by sa snazil snad kazdeno povzniest vo svojom okoli namiesto toho aby si to tu opisoval. To je ale len (ako pisete) moj pocit z toho co, alebo ako, pisete, takze ano, mozem sa mylit ze inak mozete byt laskyplny clovek. Za druhe, by som sa mozno mal ospravedlnit aj za to, ze som sa ozval prave (aj) Vam, pricom ten prvy ktory one posolstvo zacal zgicovat, robit z toho modu (ako to ja nazyvam), je vinnym za vsetkych ktori su mu v patach. Clovek sa dnes zaobera duchovedou s korenami vo vyssych sferach, kde sice nikto nedovidi, len moze vytusit, a aj to len ten kus o co sa prave opiera.
Ano, mali by byt udalosti vseobecne v zaujme ludi (nech sa uz jedna o konci Zeme vobec, a ci len o suseda ktory sa nam uz nezdravi), avsak sa to vzdy riesi z vnutra cloveka, jedinca. Tu je vsak cire posolstvo ubijane sposobom akym sa to podava. Mate snahu podavat posolstvo sposobom, akoby ste mu boli uplne porozumeli. A tak som sa dovtipil, ze ste bud jeden z niekolkych, ktorim by sme sa mali klanat, alebo jeden z milion ktori namiesto toho aby si posolstvo prijali do seba, a podaval dalej nazory, skusenosti ci citove vytazky s oneho posolstva (ak s tym sympatizuje), si len opisuju one slova posolstva pre ... zeby pre syrenia strachu aby sa ludstvo strachom pozmenilo? Mozno Vam o to prave neslo, ale inak som si to z Vasho textu ani nevedel pochopit. Sice je pravda ze niektorim staci strach z neznama na to aby sa zamysleli nad zivotom. Ale zlemu cloveku to co prispieva? Podla mna strachom ludia strednej vrstvy budu len labilnejsi aj v tom co uz oni v sebe predtym prechovavali. Pre ludi ktori o onych zalezitostiach vobec nic nevedia, alebo ze nie su schopni vydedukovat nieco zo svateho pisma a pod., tak pre nich to vsetko je len strach alebo nestrach z niecoho neznameho. A ak Vam (aj ostatnim) ide o to, tak je tento Vas sposob ako povzbudit ludi, cudny, nez niekoho sa snazit naopak vychovat k lepsiemu laskou (hoci aj keby len do roku 2012). Si myslim, ze ak sa povie ze cesty k Bohu su tisice, a taktiez ze su velmi uzke, tak to znamena, ze by clovek druhemu mal, a skutocne aj vie pomahat len tam kde sa prave nachadza, kde zije, a aj to len tomu s ktorym je v neustalom, alebo v castom styku. Laska je najucinnejsia tam, kde je prirodzene poznanie (toho druheho), prirodzena cesta. Bez onoho vzajomneho spoznania je to ako s fararom v kabinke (a to fararov ani prinajmensom nechcem urazat); teda je to efekt sebaliecenia pomocou vlastneho pokania, pre Boha.
Clovek by sa snad ani nenahlil, keby nemusel. Je to len akysi kompromis medzi sebazachovou ludi a zachovou zivobytia, v meste je to len viac pocititelne. V japonsku napríklad ludia kmitaju ako elektrony oproti nam, a predsa je u nich duchovno, vazba s prirodou silnejsia ako u nas. Ten starch ked aj teda ludia maju, tak nielen z posolstva o velkej komete, ci planete, ale ti ludia maju strach uz aj vseobecne, lebo su naivni, duchovne lenivi, ktori nechcu vediet aky je spravny zivot, alebo ako to Vy nazyvate, duchovne prebudenie. Samozrejme kazdemu kto ma schopnost uverit posolstvam takym ci onakym, by malo byt jasne ze nie su jedini ktori im uverili, alebo ze su ludia ktori aj bez posolstiev takehoto druhu obycajne chapu ze je zivot cenny a aj ziju spravne, a su potom ludia jedinci ktori ho naopak absolutne necenia (to sa tyka aj co do cinenia s Duchom, ako aj so Zemou, prirodou vobec). A teraz sa mi sem hodia opat vety z mojho predosleho prispevku: A prvdepodobne ani zvestovania o vyssych sferach duchovna by sa neboli uskutocnili, lebo aj dnes su len preto aby clovek zabludeny v tme nasiel len nejake tie "priblizne" suvislosti.
O zkazenosti ludstva predsa sa hovori uz davno, ale co sa onych dnesnych posolstiev tyka, su podavane ako moda, prisluchaju niektorim, a niektorim vobec. S pristupom ake sa pouzivaju v dnesnych posolstvach, sa clovek nepozmeni, snad sa len zblazni. A co k tomu, Vy sam snad verite ze ona kometa, ci planeta, je odvratitelna, alebo snad presmerovatalna. Tak nachapem preco nepozdvihnut ludi z tejto lepsej stranky onej udalosti, a tiez nechapem preco sa o ten sposob uz nepokusalo davno predtym ked uz ona informacia o tejto udalosti bola na svete. Osobne som knihu o planete X alebo o Nibiru vydel asi tak pred sietimi siedmimi rokmi. Ale ona informacia bola na svete uz ovela ovela davnejise. Avsak prave teraz je z toho velky BOOM, teraz “o pat dvanast”. Nie je to zaujimave?
Mesto Ninive je pekny priklad. Ale neviem preco vytahovat priklady z Biblie, ked je to snad prirodzene ze cloveku, ci aj celemu mestu, ba aj planete sa musi nieco necekaneho prihodit, ak sa nechova ako ma. Aj doktori pri chorobach ked uz telo nefunguje ako by malo, doporucuju predsa niektore casti tela vynat alebo vymenit.
Clovek ktory ma cit k hriechu, ma schopnost sa aj z pripadnych nespravnych ciest navratit. Su predsa ludia ktori chodia k doktorovy nielen preto aby sa vyliecili, ale aby nasledne si zmenili aj svoju zivotosopravu. A su dalej ludia ktori vsetko nechaju na doktorovi (potom necudo ze sa liecia dlho a draho). O ludi, ktori doktora ani poznat nechcu aj ked im vlastne len chce pomahat, je zmienovat zbytocne pre ich neskutocne velku tvrdohlavost. S kazdim jednotlivo zivot naraba podobne aki vo vnutri su. Z tohoto pohladu, ak sa nenahnevate, niektorim ona planeta bude nezabudnutelnym zazitkom znovuzrodenia a niektorim nebude znamenat absolutne nic, nech uz ona planeta vplyva na ludi ako len chce. Preto je zbytocne "strasit" cele ludstvo. Samozrejme pri zrazke onej planety so Zemou, alebo prilisnym ovplyvnovanim Zeme jej blizkostou, sme na tom pochopitelne vsetci rovanko.
Ludia keby boli dobri, tak by ona planeta nemusela priletiet?
A ci lieta dookola kazdych xxxx rokov s rizikom zrazky so Zemou?
Pravdepodobne aj koli tomu sa snazia one informacie zadrzat, a nie snad preto aby sa ludstvo nepozmenilo. Duchovny vyvoj ludi je ich osobitnou a prirodzenou zalezitostou, a ich ulohou. Pri pripadnej zrazke a pri podobnych udalostiach sa ma konat opatrne s obyvatelmi Zeme. A nakoniec uvolnenie podobnych informacii vobec medzi ludi, je prisne kompromisne.
Preto dla takehoto sposobu podavania onych zatial podanych informacii na internete a pod., si ludia prirodzene myslia, ze na obzvlast velke usilie je este prilis skoro. A co sa onej snahy tyka, tak predsa ona planeta bude viditelna na oblohe, tak neviem preco by sa ludstvo malo pozmenit za 3 roky, ked ak ten cas na to postaci, tak sa predsa ludstvo pozmeni aj za dva roky, a to o to prirodzenejsie ked uz ona planeta bude viditelna na vlastne oci.
Opakujem vsak, ze one posolstvo nepovazujem za absolutny nezmysel. Ak by bola skutocna v tychto rokoch, tak je to nesmierne hrozna vec pre jedincov ktori tak vela o Duchu nevedia. Ale ak zatial nebola taka velka snaha povzbudzovat ludi k lepsiemu, tak potom dnes uz by to bolo neskoro, ako aj trocha gicove by som povedal. Predtym ani jeden autor onych informacii o planete X, Nibiru, Anunnaki ci cervenej planety, sa nesnazil aj obetovat svoj zivot pre to aby ludi, skutocne vsetkich ludi varovali. Nechali tu ulohu na vydavatelov.
A okrem Zeme predsa su aj ine planety, ako aj ine urovne bytia. Preto aj z toho hladiska si myslim ze je to absolutne aby niekto hlasal negativa o niecom, co moze mat viac pozitiva. Osobne by to malo byt teda potesenie, ak niekomu sa dostava prirodzeny prezitok duchovna, vdaka comu konecne pochopi co pochopit stale chcel. Sa mu dostava novy domov. A ti ostatni, ktorich sa vedoma zmena netyka, budu prinajmensom citit este vatsie neznamo z ludi naboznych ako doposial, ale budu nadalej tapat zivotom kym ich smrt neprekvapi. Keby sa aj teda cela Zem znicila, duse ktore potom budu v stadiu aby sa zasa zrodili v hmotnom tele, tak sa aj zrodia. To ze kde, na ktorej planete, v akej urovni, to je uz na nich, teda dla toho aky su. Kazdi ma svoj odrazovy mostik, a kazdy sa odrazi len ak sa odrazit moze, ani skor ani neskor.
Kazde vesmirne teleso posoby na ludstvo, avsak v ziadnom pripade negativne. To "negativne" prinajmensom spociva v tom ze moze byt clovek obcas pod onym vplyvom citlivejsi, viac otvorenejsi ku vsetkemu. To ze sa cloveku vtedy nieco prihodi, je vzdy na cloveku samom.

Jedno je vsak iste, a to Luciferovho posobenie, teda posobenia zla.

Jedna zo skvelich Japonskych mislienok na koniec: Clovek ak sa venuje svojej prace, svojej rodine, o svoje zdravie, tak nema cas rozmyslat nad svetom viac nez kolko mu pre cestny zivot treba.

...Vy ste mali pravdu, ze som i ja prchky, lebo som vylial kusok hnevu na niekoho (v tomto pripade na Vas), len preto lebo sa zmienujete o roku 2012. A inak aj vseobecne, mi osobne sice vadi ak clovek na vyssej duchovnej urovni oslovuje iba ludi jeho podobnych, a slovnik nizsie spocivajucich, alebo v inom odbore spocivajucich, akoby uz zahodil, no mozno ze je to tak spravnejsie, neviem. Na tuto temu oneho "slovickarstva" som sa snazil vyjadrit v teme podobne sa nazyvajucej Slovickarstvo, v hlavnej teme Filozofia. Som vlastne len clovek pozerajuci sa na zalezitosti takehoto druhu z nizkosti obycaje, a vlastne prosim o odpustenie, ak by sa dalo.

S pozdravom J.M.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.