úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 21:40

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Ned, 22. Sep 2013, 19:01 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Čitateľov Posolstva Grálu môžeme na základe mojej osobnej skúsenosti i hadam skusenosti nás viacerých rozdeliť do niekoľkých skupín.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 22. Sep 2013, 19:05 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Prvú nemalú skupinu tvoria iba tzv. čitatelia Posolstva Grálu, ktorí chcú špekulatívnym spôsobom zneužiť skrytý potenciál v mysliteľstve, ktorý bezpochyby Posolstvo má. Chcú navonok vystúpiť ako veľkí duchovní vodcovia národa, ktorí jediní môžu vykladať pravdu. To sú čitatelia špekulanti. Takto môžeme nazvať túto prvú skupinu.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 22. Sep 2013, 19:10 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Ďalšia nemalá skupina sú slepo veriaci čitatelia Posolstva Grálu. To sú tí, ktorí dávajú súhlas rozumu s učením, ktoré sa im predkladá bez toho, aby i vecne skúmali to, čo sa im tými, ktorí sa chcú pasovať do roli vodcov národa, vo forme náuky dáva. Slepo veriť bez porozumenia je lenivosťou myslenia!


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 22. Sep 2013, 19:12 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Preto k Vám volám: Nedávajte mne súhlas rozumu s tým, čo ja píšem, ale vecne skúmajte vo svojom vnútri to, čo Vám tu dávam!


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 22. Sep 2013, 19:16 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Tiež ja nie som žiaden vodca a ani by som nechcel byť nejakým vodcom! Ja som len človek, ktorý rád hovorí k iným ľuďom! V momente ako náhle by som chcel byť vodcom v tu ranu jednám nesprávne!


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 22. Sep 2013, 19:34 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
Filip Jendrichovsky píše:
Tiež ja nie som žiaden vodca a ani by som nechcel byť nejakým vodcom! Ja som len človek, ktorý rád hovorí k iným ľuďom! V momente ako náhle by som chcel byť vodcom v tu ranu jednám nesprávne!



Pane Filipe, moc se mi líbí, jak se tak upřímně "dětsky" vyjadřujete. :) Kolikráte se nad tím hezky usmívám, když čtu nějaké Vaše příspěvky.
Např. jak píšete:

Citácia:
V momente ako náhle by som chcel byť vodcom v tu ranu jednám nesprávne!


to je takové přímočaře čisté ... :)
Děkuji Vám za to.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon, 23. Sep 2013, 18:39 
Offline

Registrovaný: Štv, 27. Jún 2013, 21:32
Príspevky: 69
Tynka píše:
Filip Jendrichovsky píše:
Tiež ja nie som žiaden vodca a ani by som nechcel byť nejakým vodcom! Ja som len človek, ktorý rád hovorí k iným ľuďom! V momente ako náhle by som chcel byť vodcom v tu ranu jednám nesprávne!



Pane Filipe, moc se mi líbí, jak se tak upřímně "dětsky" vyjadřujete. :) Kolikráte se nad tím hezky usmívám, když čtu nějaké Vaše příspěvky.
Např. jak píšete:

Citácia:
V momente ako náhle by som chcel byť vodcom v tu ranu jednám nesprávne!



Přesně tak paní Tynka. Já příspěvky pana Filipa čtu také ráda a mluví mi k duchu. Jen škoda, že takto chce zkutečně jednat jen málokdo. Obvykle nalézáme pravý opak. Vůdcem chce být dnes každý.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 24. Sep 2013, 13:16 
Ja by som do ďalšej skupiny radila ľudí, ktorí používajú na vyjadrovanie Abdrushinove slová, jeho celé citácie, avšak šikovne pozmenia pár slov a predkladajú ich ako svoje vlastné myšlienky. V tejto veci musím opäť spomenúť Miloslava Krála (Vedecký dôkaz existencie Boha), ktorý keď spomenie vedenie, alebo teóriu akéhokoľvek človeka vo svojich knihách, tak nikdy nehovorí, že na to prišiel sám, ale spomenie jeho meno, povie, čo mu ten-ktorý človek priniesol a cituje ho. Vraví, že to musí takto priznať, že si to nemôže prisvojovať, že na to prišiel snáď sám. Ja z toho cítim pokoru a pravdovravnosť, ktorá mu nedovolí privlastňovať si niečo, čo nie je jeho.


Hore
  
 
PoslaťNapísal: Uto, 24. Sep 2013, 17:29 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Pani Michaela! Správne ste to podčiarkli s citáciami z Abdrushinových diel. K tomu by som chcel podať môj postreh. Pán nás v prednáške Kristus riekol varoval pred jednou vecou. A tá s citáciami Abd-ru-shina i Ježiša úzko súvisí. Neplatí to totiž len pre Kristus riekol, ale platí to tiež i pre Pán napísal.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 24. Sep 2013, 17:38 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Pán nás varoval v prednáške Kristus riekol, aby sme dávali pozor nato, že keď citujeme slova Pána Ježiša, aby tiež tie slova a ich výklad boli tiež skutočne v duchu Kristovom. Toto platí tiež i pre Pán napísal, pre podľa Posolstva ( ako to Vricman a mnohí iní používajú vrátane mňa), je to v zhode s Posolstvom...! Ak tvrdím, že Pán napísal a idem to vykladať, tak môj výklad musí byť v zhode skutočne so skutočným zmyslom, ktorý tomuto dal Imanuel! Pozor nato! To isté pre tvrdenie podľa Posolstva! Tie slova za tým, musia sa zachvievať v duchu Imanuela! Pred pár mesiacmi som si túto skutočnosť uvedomil a vtedy som si uvedomil, koľkokrát som sa ja takto previnil voči slovám a skutočnému zmyslu slov Posolstva!


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 20 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.