úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 21:10

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 64 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Astrálne putovanie
PoslaťNapísal: Pon, 16. Sep 2013, 13:59 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Čo je to astrálne putovanie? Toto Vám chcem ja spolu s majkou 123 v najbližších dňoch vysvetliť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Astrálne putovanie
PoslaťNapísal: Pon, 16. Sep 2013, 15:23 
Offline

Registrovaný: Štv, 27. Jún 2013, 21:32
Príspevky: 69
Filip Jendrichovsky píše:
Čo je to astrálne putovanie? Toto Vám chcem ja spolu s majkou 123 v najbližších dňoch vysvetliť.


Rozhodně. Jako úvod, bych začala tím, že je potřeba rozlišit astrální putování, které se děje obvykle ve spánku a astrální cestování během dne, při plné bdělosti astrálního poutníka. Takovéto cestování je provozováno se scela určitým záměrem obvykle navštívit zcela určitou osobu, nebo místo. A ne vždy je tento záměr této návštěvy spojený s touhou po pomoci navštívené osoby.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Astrálne putovanie
PoslaťNapísal: Pon, 16. Sep 2013, 15:46 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Astrálne putovanie je čisto prirodzený dej, ktorý sa odohráva v čase, kedy spíme. Každý jeden z nás v spánku astrálne putuje. V čase spánku odpočíva pozemské telo a duša s astrálnym telom vystúpi z pozemského tela, aby mohla ísť do jednotlivých astrálnych úrovni alebo navštíviť nejaké miesto na Zemi. Počas astrálneho putovania duša s astrálnym telom je naďalej spojená s pozemským telom hrubej hrubohmotnosti cez striebornú šnúru. To, čo naša duša pri astrálnom putovaní prežíva to my vnímame ako náš sen.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Astrálne putovanie
PoslaťNapísal: Pon, 16. Sep 2013, 19:08 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
A napíšete nám aj nejaké vlastné skúsenosti alebo len teoreticky zhrniete skúsenosti a poznanie iných ?

Mňa by zaujímalo aký pocit a aké myšlienky mal niekto kto prvý krát sa ocitol v inej dimenzii.

Moje prvé myšlienky, keď som sa náhle ocitol prvý krát v inej dimenzii boli, že ako sa vrátim späť, či nájdem cestu, lebo pocit keď stratíte spojenie s pozemským telom je ako keby ste sa ocitli sám uprostred oceánu, je tam obrovský priestor a sloboda ale človek si pripadá trochu stratený, mal som preto aj trochu strach, stalo sa to náhle po prebudení uprostred noci ale bol som pri plnom vedomí. :-)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Astrálne putovanie
PoslaťNapísal: Pon, 16. Sep 2013, 22:23 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
O astrálnom putovaní sa píše v Doznievaniach I:
Citácia:
Dokonca aj pri spánku hrubohmotného tela vzniká uvoľnenie inak pevného spojenia duše, pretože telo v spánku vydáva iné vyžarovanie, ktoré dušu nedrží tak pevne ako to, ktorým je podmienené pevné spojenie. Pretože toto žiarenie ešte zásadne jestvuje nenastáva rozdelenie, ale len uvoľnenie. Toto uvoľnenie však ihneď zmizne pri každom prebudení.
Abd-ru-shin, prednáška Kto teraz nechce poznať moje slovo kvôli niečomu inému, toho ja nebudem poznať v hodine jeho núdze. V trojzväzkovom Posolstve to je prednáška Meno.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Astrálne putovanie
PoslaťNapísal: Pon, 16. Sep 2013, 22:25 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
vricman píše:
A napíšete nám aj nejaké vlastné skúsenosti alebo len teoreticky zhrniete skúsenosti a poznanie iných ?
Majka 123 Vám popíše osobný zážitok, ktorý mala pred pár dňami. No skôr Vám ja urobím teoretický úvod.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Astrálne putovanie
PoslaťNapísal: Uto, 17. Sep 2013, 21:45 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Toto iné vyžarovanie pozemského tela v čase spánku, ktoré nepúta dušu pevne k telu, umožní, aby sa duša mohla uvoľniť z tela a astrálne putovať.
Duša človeka môže astrálne cestovať:
1. do takej astrálnej úrovni, do ktorej patrí podľa stupňa svojej duchovnej zrelosti,
2. cestovať na hociktoré miesto, ktoré sa nachádza vo vesmíre, podľa jej osobnej túžby.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Astrálne putovanie
PoslaťNapísal: Uto, 17. Sep 2013, 21:51 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Astrálne putovanie delíme na:
    Vedomé a
    nevedomé.
Vedomé astrálne putovanie je také, ktoré si človek pamätá i pri prebudení. Nevedomé astrálne putovanie je také, ktoré si človek nepamätá po svojom prebudení.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Astrálne putovanie
PoslaťNapísal: Uto, 17. Sep 2013, 21:57 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Vedomé astrálne putovanie delíme na:
    Prirodzené a
    umelo vytvorené cestou okultného školenia.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Astrálne putovanie
PoslaťNapísal: Str, 18. Sep 2013, 16:25 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
Filip Jendrichovsky píše:
Toto iné vyžarovanie pozemského tela v čase spánku, ktoré nepúta dušu pevne k telu, umožní, aby sa duša mohla uvoľniť z tela a astrálne putovať.
Duša človeka môže astrálne cestovať:
1. do takej astrálnej úrovni, do ktorej patrí podľa stupňa svojej duchovnej zrelosti,
2. cestovať na hociktoré miesto, ktoré sa nachádza vo vesmíre, podľa jej osobnej túžby.


Ale pokud je duchovně na velké výši, může cestovat i do jemnohmotné, či dokonce až do duchovní oblasti, nebo? Tedy ne pouze do astrálních úrovní ... I když dnes je to žel asi spíše výjimka, člověk na takové výši ...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 64 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.