úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 19:19

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Ned, 20. Jan 2013, 18:35 
Offline

Registrovaný: Štv, 09. Dec 2010, 21:38
Príspevky: 26
http://www.stv.sk/online/archiv/vecer-p ... 7&id=51751

Aj keď je to relácia a nie film, odporúčam ju pozrieť celú, aj keď sa možno podľa názvu nezdá byť zaujímavá.
Odznejú tam veci, že svetlo je elektromagnetické – 91:55 ,svetlo tlačí – 96:48 a veľa ďalších zaujímavých informácií. Teda aspoň pre mňa boli zaujímavé.
Lebo informácie, že svetlo tlačí ,čiže vytvára tlak a zároveň aj priťahuje odzneli aj v knihe
Vo Svetle Pravdy.

Jednoducho v tejto relácii bolo potvrdených veľa vecí z Posolstva.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 20. Jan 2013, 20:14 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Len akosi tá materialistická moderná veda pokulháva keď vysvetľuje svetlo ako vlnenie elektromagnetického poľa. Dodnes moderná fyzika nevysvetlila čo je to to pole. Je to cudzorodý prvok ktorému fyzici nerozumejú ale veľkolepo s ním narabajú a pyšia sa aký sú veľmi mudri. Tú pýchu je vidieť aj v uvedenej relácii Pod Lampou.

Podľa Posolstva je Svetlo žiarením vychádzajúcim od Boha a má časticový charakter a nie že je vlnením elektromagnetického pola. Podľa Genesis pri stvorení sveta sa "Duch Svätý vznášal nad vodamy" a táto pravoda alebo živá voda je pralátkou, oným vyžarovaním Boha a teda aj časticou Svetla. Pravoda je nestlačiteľná kvapalina z ktorej sa vyzrážalo postupným ochladzovaním a zmenšovaním tlaku celé stvorenie. Boh svojou silou v určitých Bohom definovaných kvatách tlači na túto kvapalinu a udržuje ju v neustálom pohybe. Žiaľ ako je to podrobne ďalej, čo je to vlastne magnetizmus a aká je jeho podstata a vznik sa už asi z duchovného hľadiska tu na Zemi už nedozvieme, kedže Pán predčasne odišiel a svoje 9 zväzkové dielo, v ktorom mal ešte všeličo objasniť čo by viedlo k novým technickým vynálezom a fyzikálnym objavom, nedokončil.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 27. Jan 2013, 16:58 
Offline

Registrovaný: Štv, 09. Dec 2010, 21:38
Príspevky: 26
vricman píše:
Len akosi tá materialistická moderná veda pokulháva keď vysvetľuje svetlo ako vlnenie elektromagnetického poľa. Dodnes moderná fyzika nevysvetlila čo je to to pole. Je to cudzorodý prvok ktorému fyzici nerozumejú ale veľkolepo s ním narabajú a pyšia sa aký sú veľmi mudri..


Súhlasím s Vami.

vricman píše:

Podľa Posolstva je Svetlo žiarením vychádzajúcim od Boha


Ak som správne pochopil Posolstvo, tak Svetlo a Boh je to isté a všetko ostatné je Jeho vyžarovaním.
A ak to vyžarovanie nazvem svetlom, tak je s malým písmenom.
V mojom príspevku som pomenoval vyžarovanie, ktoré nazývame v hrubohmotnosti svetlom, že je elektromagnetické(takto tento jav niekto pomenoval a ja som použil len tento názov).


Aby bolo jasnejšie ,tak ešte pár viet k môjmu príspevku. Asi som sa vyjadril nejasne.
Posolstvo beriem ako základ. Na informácie ktoré prímam sa snažím dostať odpoveď z Posolstva.
Nie všetko som z Posolstva pochopil a všetko ani nepochopím ,lebo sú tam opisované veci ktoré sú nad ľudské chápanie.
Napríklad som nemohol pochopiť ako môžu Prastvorený vyžarovať dolu a to vyžarovanie je hore usilujúce príťažlivou silou.
Ako príklad je mi vyžarovanie, ktoré v hrubohmotnosti nazývame svetlom. Toto svetlo tlačí a zároveň aj priťahuje. To priťahovanie vidíme aj u rastlín, ktoré sa „ťahajú“ za svetlom.
Tento príkladom z hrubohmotnosti mi dal „pochopiť“ ako je to možné.
Aj skutočnosť, že všetko vo stvorení je žiarenie a to žiarenie vytvára formy mi dala táto relácia lepšie pochopiť. Ja som z tejto relácie prijal veľa.
U každého človeka je to prijímanie inakšie, tak neviem čo si z toho odnesú iný.

Ak sa niekde mýlim, tak ma prosím opravte.Budem rád.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str, 30. Jan 2013, 00:35 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Súhlasím s Vami. Myslím, že sa nemýlite a ďakujem za opravu s tým svetlom.

Čo sa týka toho priťahovania za pozornosť stojí zmienka Pána, že Božia sila sa nenachádza vo vnútri Stvorenia. (To isté hovorí Biblia v už spomínanom citáte "Duch Svätý sa vznášal nad vodami"). Preto podstate pôsobenia Božej sily v jej širokých prejavoch asi nikdy úplne neporozumieme, lebo stojí mimo našich možností poznávania. To by nám musel znova niektorý Syn Boží vysvetliť Božiu vôlu a jej zákony a to podrobne do detailov tak ako to urobil Syn Človeka v Posolstve Grálu.

Tá relácia Pod Lampou bola samozrejme po matematickej a fyzikálnej stránke obohacujúca a bola ukážkou poznania súčasnej pozemskej materialistickej vedy. Tomu sa nedá nič vytknúť.

Bol som svojho času nadšený vedou a to konkrétne matematikou a fyzikou ale po poznaní Posolstva som poznal ako je matematika a fyzika v porovnaní s duchovným poznaním a zakonmy obmedzená a neúplná. Dókazom toho je Gödelova veta o neúplnosti, ktorá v podstate hovorí, že nikdy z matematického hľadiska nebudme vedieť všetko nech si vymyslíme akúkoľvek pozemskú teóriu.

Preto je nekonečne cenné Božie posolstvo pretože Boh stojí nad matematikou a má prehľad nad všetkým. Duchovné zákony stoja nad všetkou pozemskou vedou.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.