úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 19:58

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Pozemské alebo duchovné?
PoslaťNapísal: Sob, 01. Dec 2007, 12:44 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 15:43
Príspevky: 7
Aký je zmysel života?
Pre niekoho sú ním iba pozemské veci. Je to takto správne?
Pre iného sú ním iba duchovné veci. Je snáď správne toto?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pozemské alebo duchovné?
PoslaťNapísal: Str, 09. Jan 2008, 10:29 
Offline

Registrovaný: Str, 09. Jan 2008, 10:27
Príspevky: 4
no ja som sa nad tym davnejsie zamyslal ze aky je zmysel zivota a prisiel som na to ze nie je dolezity ciel cesty.... cesta je tym cielom..... teda zmyslom zivota je zivot samotny... zit naplno tak ako najlepsie vieme... zit v neustalej pritomnosti... :-)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pozemské alebo duchovné?
PoslaťNapísal: Pon, 21. Jan 2008, 20:02 
Offline

Registrovaný: Pon, 21. Jan 2008, 19:57
Príspevky: 8
Zmyslom života je duchovný rast. Duchovne rastieme úsilím o čistotu myšlienok, pocitov, učením sa milovať neosobnou láskou, zbavovaním sa egoizmu, prijímaním všetkého bez reptania atď. Sme duchovné bytosti a prichádzame sem kvôli duchovnému vývoju.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pozemské alebo duchovné?
PoslaťNapísal: Uto, 22. Jan 2008, 10:13 
Offline

Registrovaný: Str, 09. Jan 2008, 10:27
Príspevky: 4
no ano...sme duchovne bytosti, ale narodili sme sa v materialnom svete a tak je potrebne aby sme nasli rovnovahu medzi tou materialnou a duchovnou strankou...ale myslim ze materialny sme az dost a tak treba pracovat na tom duchovnom... :) Keby sa clovek zaujimal len o duchovne veci, tak by zosmutnel a zomrel.... tak som to aspon pocul ;)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pozemské alebo duchovné?
PoslaťNapísal: Uto, 22. Jan 2008, 21:54 
Offline

Registrovaný: Pon, 21. Jan 2008, 19:57
Príspevky: 8
Duchovne môžeme rásť len na Zemi. Preto sem prichádzame. Podľa mňa nie je správne, aby sa človek obrátil čisto k duchovným veciam a odmietal pozemské veci. My hmotný svet potrebujeme. A myšlienka o tom, že ten kto by sa zaujímal čisto o duchovné veci by zosmutnel a zomrel. Ak človek číta o živote duchovných velikánov Indie Ramakrišnovi, alebo Maharišim, alebo i o kresťanských velikánoch ako Suso, Andela z Foligna, sv. Terézia z Avily. Boli obrátení čisto k duchovným veciam a neboli smutní. Naopak mali v sebe nadpozemský pokoj a blaženosť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pozemské alebo duchovné?
PoslaťNapísal: Str, 23. Jan 2008, 11:19 
Offline

Registrovaný: Str, 09. Jan 2008, 10:27
Príspevky: 4
ja si nemyslim ze sa zaujimali o cisto duchovne veci. Ale ked je clovek dostatocne vyspely tak si moze vsetko "tu" prisposobovat a vie sa v tom pohybovat aby sa mu nic nestalo. Podla mna sa mozme duchovne rozvijat aj v inych svetoch, ale zem je specialna, na zemi sa mame naucit tie veci ktore sa tu ucime. Poznat aj slast materialnych veci.... vsetko vsak z mierou ;) Ako som uz niekde cital... "... vsetko smiem, ale nie vsetko osozi, vsetko smiem ale ja nicim nedam sa zotrocit..."


A inak vsimli ste si za posledny mesiac (mozno aj trosku viac) ako sa ludia naokolo zmenili? Celkom dobre to vydiet vo vztahoch... Vsimli ste si to aj vy ci som uz paranoik? :blush:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pozemské alebo duchovné?
PoslaťNapísal: Str, 23. Jan 2008, 20:13 
Offline

Registrovaný: Pon, 21. Jan 2008, 19:57
Príspevky: 8
Podľa môjho poznania sem medziiným prichádzame hlavne preto, aby sme si v sebe vydobili slobodnú vôľu. Pretože ak by sme nezostúpili do hmoty a nebolo by dovolené temným bytostiam, aby do našich duší vočkovali sklon k zlu a omylu, tak by sme boli síce v duchovnom svete úplne čistí, ale neslobodní. Práve tým, že sme v tomto duálnom svete, kde sa musíme rozhodovať medzi dobrom a zlom, prikláňať sa k niečomu, rozvíjame vnútornú slobodu. Možnosť ozajstnej vnútornej slobody je veľkým darom, ktorý nemajú ani anjeli. Ale cesta k vnútornej slobode je dlhá.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pozemské alebo duchovné?
PoslaťNapísal: Str, 23. Jan 2008, 20:14 
Offline

Registrovaný: Pon, 21. Jan 2008, 19:57
Príspevky: 8
Ako sa ľudia zmenili podľa vás? V čom?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pozemské alebo duchovné?
PoslaťNapísal: Uto, 18. Mar 2008, 11:53 
Offline

Registrovaný: Pon, 17. Mar 2008, 10:35
Príspevky: 4
janyjany píše:
Možnosť ozajstnej vnútornej slobody je veľkým darom, ktorý nemajú ani anjeli.


Prečo anjeli nemajú vnútornú slobodu?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pozemské alebo duchovné?
PoslaťNapísal: Štv, 17. Apr 2008, 15:58 
Offline

Registrovaný: Sob, 22. Dec 2007, 23:52
Príspevky: 21
Anjeli nemajú slobodnú vôľu, pretože stoja priamo v lúči vyžarovania Vôle Božej. Oni sú vlastne tými, ktorí túto vôľu šíria ďalej. K týmto faktom sa človek môže dopracovať. Mnohí sa aj dopracujú, mnohí nesprávne pochopíme. Ja by som k tomu chcela niečo dodať. Hovorí sa, že nad každým človekom bdie anjel strážny. Lenže nad nami sú v skutočnosti duchovní pomocníci, ktorí sú veľmi podobnými duchmi, ako sme aj my sami. Ktorí mnohé z toho, čo my nemáme prežité a vnútorne prijaté, už pochopili, prijali a tak môžu pomáhať niekomu, kto má tu na zemi ešte rovnaký problém. Mali by sme im byť povďační a snažiť sa ich čo najviac vyciťovať. Myslím, že sa veľa krát poriadne narobia, kým naša tvrdohlavosť trochu povolí a my sme prístupní aj tichým, vnútorným radám. Tým som chcela povedať, že skutoční anjeli sú od nás veľmi vzdialení, sú to pre nás nepredstaviteľne krásne bytosti. A myslím si, že oveľa užitočnejšie v našej situácií, ktorá je veľa krát pri bode mrazu, by bolo, naučiť sa vyciťovať rady našich neúnavných pomocníkov a aj sa im za ich veľa krát márnu snahu poďakovať. Určite by ich to veľmi potešilo, aj keď si myslím, že najviac ich poteší, keď nám pomôžu zmeniť sa k lepšiemu. Keď sa im podarí splniť ich úlohu a vidia, že sme pokročili. Preto je našou veľmi dôležitou úlohou stíšiť sa a konečne spoznať, ako k nám prehovárajú. Sú to len rady, nikdy nás nikto nebude do ničoho nútiť, ani viesť za ručičku, kráčať musíme sami.
A čas na vnútornú zmenu nám stále rýchlejšie ubúda!


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.