úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 29. Mar 2024, 01:40

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia, 27. Jan 2012, 22:02 
Offline

Registrovaný: Sob, 19. Nov 2011, 20:59
Príspevky: 51
A nie aby sme žili?
Prečo žijem? Pretože som sa narodil?
Môže byť zmyslom života iba samotné jestvovanie?

- môj život musí mať reálny cieľ, lebo inak sa stane nezmyslom (cestujeme a nevieme kam, ani prečo)
- to sú základné otázky života, bez ktorých svoj život nemôžeme prežiť dobre
- ak chcem čosi v živote dosiahnuť, musím vedieť čo chcem

V čom ľudia hľadajú zmysel života? (peniaze, zábava, moc, sláva)

- Človeka to nemôže naplniť a uspokojiť, lebo nekonečná túžba po šťastí sa nedá naplniť konečnými(hmotnými vecami)
- nekonečná túžba po šťastí, láske., živote..., ktorý nikdy nekončí môže naplniť iba Nekonečno Samo
- v čom teda spočíva zmysel života?
- vyplniť svoje poslanie, žiť podľa Božej vôle
- „Kto chce svoj život získať stratí ho, kto svoj život stratí pre mňa a pre Evanjelium, nájde ho“
- jedine v Bohu nájdeme plnohodnotný a šťastný život, lebo všetko ostatné sa rýchlo pominie


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Viete čo je pravá láska?
PoslaťNapísal: Pia, 27. Jan 2012, 22:03 
Offline

Registrovaný: Sob, 19. Nov 2011, 20:59
Príspevky: 51
Hollywood chce, aby ste si mysleli, že viete, čo je to láska. Ale ja vám poviem, čo je pravá láska. Láska nie je to, čo vidíte vo filmoch. Nie je to extáza, ktorú vidíte v rôznych scénach, viete čo myslím? Hovorím ti, naozajstná láska je obeť. Láska myslí na iných, skôr než na seba. Láska je obetavá, nie je sebecká. Láska je Boh a Boh je láska. Láska je, keď rozdáš svoj život iným, pre svojho brata, svoju matku alebo svojho otca i svoju sestru, za svojich nepriateľov.. že je nemysliteľné.. ale premýšľaj o tom. Láska je pravda.

Láska je trpezlivá, láska je vľúdna. Nie je to závisť, nie je to chvála, nie je to pýcha. Láska nie je hrubá, láska nie je sebecká, nehnevá sa kvôli chybám. Láska nenachádza radosť v zle, ale raduje sa s pravdou. Je to ochrana čo vždy dôveruje, stále dúfa, že vždy vytrvá.
Láska nikdy nesklame. Láska je večná, je nekonečná a kráča ďalej a ďalej, ide mimo čas, láska bude jediná vec, bude posledná, keď zomriete, ale pýtate sa, prečo? Milujete?

Neexistuje väčšia láska, ako keď niekto položí svoj život za priateľov. Ste ochotní položiť svoj život za priateľov? Vy ste asi ochotní položiť svoj život pre svoju matku, svojho otca, alebo za svojich najlepších priateľov, ale ste ochotní položiť svoj život aj za tých, ktorí vás nenávidia?
Všetko toto boli citáty zo sv. Biblie.

Chcem ti povedať kto to urobil, definícia lásky - Ježiš Kristus. On je láska. Klince v rukách, tŕne v jeho tvári, visí na kríži za tvoje hriechy, moje hriechy, ten, ktorý je láska zomrel za vás a za mňa, keď sme ho ešte nenávideli, TO je láska. Boh je pravá láska, a ak si nevedel čo je to láska, teraz je čas spoznať dokonalú lásku.


Je aj podľa vás práve takáto pravá láska?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 28. Jan 2012, 01:50 
Offline

Registrovaný: Sob, 10. Dec 2011, 21:12
Príspevky: 26
Zdravím, Martin.

citujem:
...pravé poznanie sa zakladá na hľadaní, poznávaní a prežívaní duchom.
Zaujimavé...

citujem:
Takže k akému poznaniu som ja na tejto stránke prišiel?

Ak sa mýlim, prosím opravte ma.
Teda vy ste prišiel k takémuto poznaniu a ste o ňom 100% presvedčený:
citujem:
...Boh skutočne existuje.

A vari Vám odporujem? ...že ste sa tak "napaprčil"?
Ale to môže znamenať, že moje slová nevyznievajú len tak do prázdna, teda že sa tu stretávajú vnímaví ľudia, hoci stále uveznený v "mäse a krvi". Aj nesúhlas je viac ako ľahostajnosť...

Ďalej čítam:
Ľudia majú duchovnú podstatu, takže sme tu na zemi, aby sa náš duch vyvinul na sebavedomého.

Prosím o trošku pozornosti:
keď poviem že rieky sú tu preto, lebo voda tečie dolu kopcom - nemáte pocit , že tak trochu "keciam"?

Inak povedané, naozaj veci existujú preto a iba tak, ako ich človek vníma?
Vieme, že je tomu aj trochu inak.
Že sa len usilujeme zachytávať zmysel bytia vecí, ale že sme zúfalo nedostatoční v tomto svojom úsilí. Teda stále niečo pochopíme, ale čas nám ukazuje, že skutočnosť nekonečne prekonáva naše poznatky.

čo ak existujúce veci majú aj iný zmysel, ako nejaký účel, ktorý sa im snažíme pripísať?
čo ak svojou ohraničenosťou poodhaľujú prítomnosť niečo neohraničeného?
Môžu-nemusia...
:)

citujem:
Ak to splníme, tak sa vrátime do raja (kde budeme žiť šťastný naveky) odkiaľ sme vyšli ako nevedomý.

...a čo ak v raji sme, len si to neuvedomujeme?
Možno by bolo vhodnejšie vyzúť si "bakandže" a započúvať sa do melódii, ktorými zneje naša myseľ , namiesto plnenia ktovieakých "vznešených" úloh.
Určite sa Vám už stalo, že ste sa zahanbil, keď ste si uvedomil mizernosť svojich názorov pri jedinom čistom úsmeve niekoho blízkeho - bez slov.

citujem:
Ak to nesplníme, tak budeme rozprášený ako neupotrebiteľný v tomto stvorení. Čas na to sa kráti.

Viete čo mi to pripomína?:
- vážený zákazník, táto jedinečná akcia na tento tovar trvá len dnes! Kúpte ho (!), lebo zajtra už bude neskoro a vy premárnite svoju jedinečnú šancu a už nikdy viac.....

A to Vám kto "nabulíkal", že vraj ...budeme rozprášený ako neupotrebiteľný v tomto stvorení.
Ak chcete premyslite fakt, či sa naozaj môže s nami niečo skončiť zle.
Ja hovorím, že sa nič zle skončiť nemôže.
Je tam toho, trochu bolesti...ale tam, za tým kopcom...
Nič sa zle nekončí.
Viete prečo?
Lebo smrť je chiméra.
Zaujímavá je teória ako vraj Ježiš zvíťazil nad smrťou.
To sa to víťazí nad nepriateľom, ktorý tu chýba.
...trestom za hriech je vraj smrť...
Neverte pavúkom - križiakom, ani mne, počúvajte vlastné vnútro, tam je všetko.
V neopakovateľnej nádhere sa "začína" , v neopakovateľnej nádhere pokračuje.
Nie je pravda, že sme tu na niečo. ´
Áno život je dar!
Môžeme sa podriadiť jeho zmyslu.
Škoda že sa ľahkovážne nechávame nahovoriť na všelijaké nezmyselnosti a správame sa k vlastnému životu tak, ako sa to hodí tomuto "židovi", ktorý nám s raja robí pobyt v "krčme".
Fungujeme predsa v židovskom finančnom systéme, nie?

citujem:
Vďaka tejto stránke som našiel to čo som hľadal a som vďačný tým ľuďom ktorý ju založili a spolu podieľajú sa na nej.

Vy ste dosiahol sebauvedomenie?
Dobre.
Ale potom musíte vedieť, že sebauvedomenie nie je nejaká vec, ale že ste akt, proces. Neprestajne sa dejúci akt, ktorý je sám sebe základom a zmyslom.
že teda tieto stránky nepotrebujete, ale naopak, že tieto stránky potrebujú vás, aby mohli žiť. Lebo Vy ste ich život!
Ale je mi to divný život, život ktorý cíti potrebu likvidovať to, čo by mal podporovať tj prebúdzať v iných ľuďoch túžbu po sebe samých.

Možno sa mýlim...
Bolo by mi divné, ak by so Vám z nejakých Vašich agresívne ladených viet správne porozumel. Kto potrebuje agresivitu, ten nehľadá slobodu.
Určite tu mnohým "križiackym-židom" nevyhovujem. "križiak" potrebuje moju krv, nie slobodu.
A nikde nie je "napísané", že ja tu musím "smrdieť".
Je zaujímavé sledovať, ako sa "vlky" obliekajú do kože "baránka".
Zuby neukryjú, zuby ich prezrádzajú.
...ale je niečo viac, niečo nad tým všetkým...

Pekný deň, alebo "zbohom pavúčiky".
:)
ib


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 28. Jan 2012, 16:46 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
bracoki píše:
Bolo by mi divné, ak by so Vám z nejakých Vašich agresívne ladených viet správne porozumel. Kto potrebuje agresivitu, ten nehľadá slobodu.
Nie je to nič nezvyčajné, keď človek vidí u druhých práve vlastnosti, ktoré už stratil schopnosť vnímať u seba. O tom je ostatne jeden článok na stránkach poznania: Vyber brvno zo svojho oka, ktorý ukazuje, ako správne použiť Ježišove podobenstvo o „brvne vo vlastnom oku“ vo svojom vlastnom živote. V Martinovom príspevku nebol ani kúsok agresivity. Snažil sa Vám iba ukázať to, čo k vlastnej škode prehliadate.

26 príspevkov plných slov, medzi ktorými je pramálo užitočného pre ľudského ducha k jeho vzostupu. Možno ste si mysleli, že toto fórum je vytvorené na vyjadrovanie a prezentovanie svojich subjektívnych názorov a osobitostí svojho ega. Nie je. Fórum slúži iba ako podpora k stránkam www.poznanie.sk zameraným na hľadanie jednoduchej a univerzálnej Pravdy, ktorá jediná môže človeku ukázať cestu k vedomému životu duchom.

Človeku, ktorý má snahu sa očistiť od zlých vlastností a s vypätím všetkých síl na sebe úprimne pracuje, bude určite daná i pomoc zo Svetla. Práve pre takých ľudí sú vytvorené stránky www.poznanie.sk, aby im pomohli v začiatkoch ich cesty, kým začnú vnímať duchom sami.
Kto však nemá záujem dbať na dobre mienené rady dané Najvyšším, nerešpektuje Božie zákony, šíri uspávajúce lži (napríklad o tom, že „nič zle skončiť nemôže“ a spochybňuje dokonca Ježišove slová namiesto toho, aby si dal námahu v nich nájsť Božiu vôľu, tomu pre jeho vlastné dobro a dobro ostatných neponecháme ani možnosť prispievať na toto fórum. Lebo kto svojou nevedomosťou zdržuje ostatných, ten okrem druhých škodí hlavne sám sebe, lebo v spätnom účinku sa mu nakoniec všetko vráti v miere, ako to robil on iným – a to ho posunie ešte nižšie. Preto Vám bolo odňaté právo prispievať na tomto fóre.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 28. Jan 2012, 17:15 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
brotherrr píše:
...z tohto dôvodu toľkí lipnú na evolučnej teórii – ako alternative k viere v Boha Stvoriteľa.
Určite snaha nahradiť Najvyššieho evolučnou teóriou je nesprávna, ale samotná evolúcia nie je vôbec v rozpore s dielom Stvoriteľa. Naopak, evolúcia umožňuje vidieť v Jeho diele ešte vyššiu vznešenosť a dokonalosť a ani nie je v rozpore s historickými skutočnosťami a nálezmi alebo poznatkami vedy.

Všetko, čo v hmotnom svete poznáme, podlieha neustálym zmenám a vývoju. I vy sám ste ešte pred pár rokmi nevedeli mnohé z toho, čo poznáte teraz... Evolúcia je dôsledkom prirodzenej snahy priblížiť sa dokonalosti, ktorú človek môže vnímať v Božom diele.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Čo sa stane po smrti?
PoslaťNapísal: Pon, 30. Jan 2012, 20:49 
Offline

Registrovaný: Sob, 19. Nov 2011, 20:59
Príspevky: 51
Odpoveď: Biblia neobjasňuje presne kedy človek dosiahne svoj večný cieľ. Biblia hovorí, že vo chvíli smrti človek prechádza do neba alebo do pekla podľa toho či prijal Krista ako svojho Spasiteľa. Pre veriacich smrť znamená odchod z tela a príchod do prítomnosti Pána. Pre neveriacich po smrti začína večný trest v pekle.

Tu sa začína otázka bytia po smrti komplikovať. Biblia udáva všetkých, ktorí skončia v pekle ako vhodených do ohnivého jazera. V biblii sa opisujú nové nebesia a nová zem. Tak sa zdá, že do chvíle posledného vzkriesenia človek je po svojej smrti v “dočasnom” nebi a pekle. Večný osud človeka sa nezmení, ale presné "miesto", kde človek strávi večnosť sa zmení. V určitom momente po smrti veriaci budú poslaní do nových nebies a na novú zem. V určitom okamihu po smrti neveriaci budú hodení do ohnivého jazera. Toto sú konečné večné destinácie pre všetkých ľudí – určené podľa toho, či človek uveril v Ježiša Krista ako jediného Spasiteľa, ktorý ho zachráni od hriechu.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon, 30. Jan 2012, 20:50 
Offline

Registrovaný: Sob, 19. Nov 2011, 20:59
Príspevky: 51
Odpoveď: Ateista Bertrand Russell napísal vo svojej knihe „Prečo nie som kresťanom“, ak je pravda, že za všetko je potrebná príčina, tak aj Bohu je potrebná príčina. On z tohto prišiel do záveru, že ak je Bohu potrebná príčina, tak Boh nie je Bohom (a ak Boh nie je Bohom, tak potom Boha niet). Toto je vlastne trochu premyslená forma detskej otázky „Kto stvoril Boha?“ Aj deti vedia, že veci neexistujú samé od seba, tak ak je Boh „niečo“ aj On potrebuje príčinu, nie?

Otázka je dômyselná, lebo sa skrýva za falošným predpokladom, že Boh prišiel odniekadiaľ a potom sa pýta, skade to mohlo byť. Odpoveď je, že táto otázka nemá žiaden zmysel. To je ako keď by ste sa pýtali, „Ako vyzerá modrá vôňa?“ Modrá nepatrí medzi veci, ktoré majú vôňu, takže otázka sama po sebe nie je platná. Na rovnaký spôsob, Boh nepatrí do kategórie vecí, ktoré sú stvorené, vznikli alebo sú spôsobené. Boh nie je spôsobený ani stvorený – On jednoducho existuje.

Ako to my vieme? No, my vieme, že z ničoho sa nemôže stať niečo. Takže, ak existoval čas, kedy nič neexistovalo, potom by nikdy nič nenastalo. Ale veci existujú. A tak, keďže nikdy nemohlo existovať úplne nič, niečo odnepamäti muselo byť. To, čo odnepamäti existovalo, my nazývame Boh.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Či Boh stvoril zlo?
PoslaťNapísal: Pon, 30. Jan 2012, 20:50 
Offline

Registrovaný: Sob, 19. Nov 2011, 20:59
Príspevky: 51
Odpoveď: Na prvý pohľad sa môže pozdávať, že ak Boh stvoril všetky veci, určite stvoril i zlo. Avšak, tu existuje jeden predpoklad, ktorý je treba vyjasniť. Zlo nie je „vec“ – ako kameň alebo elektrina. Nemôžete vlastniť nádobu so zlom! Presnejšie, zlo je niečo čo sa stane, ako činnosť. Zlo neexistuje samé od seba – ono je nedostatok niečoho iného. Napríklad, diera je skutočná, ale existuje iba v niečom inom. Dierou voláme nedostatok zeme – ale ona nemôže byť odpojená od zeme. Takže, Boh keď stváral, pravda je, že všetko bolo dobré. Jedna z dobrých vecí, ktoré Boh stvoril sú stvorenstvá, ktoré mali slobodnú vôľu vybrať si dobro. Aby oni mohli mať pravý výber, Boh musel dovoliť i niečo iné na výber okrem dobra. A tak Boh dovolil týmto slobodným anjelom a ľuďom, aby si vybrali dobro, alebo ne-dobro (zlo). Keď existuje zlý vzťah medzi dvoma dobrými vecami, to nazývame zlom, ale to nie je „vec“ pre ktorú je potrebný Boh, aby ju stvoril.

Ak sa opýtam jednej priemernej osoby „či existuje chlad?“ – jej odpoveď pravdepodobne bude áno. Avšak, to je nesprávne. Chlad neexistuje. Chlad je iba nedostatok tepla. Podobne, ani tma neexistuje. Tma je iba nedostatok svetla. Podobne, zlo je nedostatok dobra, alebo ešte lepšie, zlo je nedostatok Boha. Boh nemusel stvárať zlo, iba mal dovoliť nedostatok dobra.

Boh je suverénny a koniec koncov, on má v moci všetko čo sa deje. Satan nemôže nič urobiť ak nemá Božie „povolenie“. Boh nestvoril zlo, ale dovolil zlo. Keby Boh nedovolil zlo, i ľudské pokolenie i anjeli by slúžili Bohu z povinnosti a nie preto, že si tak vybrali. On nechcel mať „roboty“, ktoré by jednoducho robili to, čo On chce, lebo sú tak „naprogramované“. Boh dovolil zlo, aby sme my mohli mať opravdivú slobodnú vôľu, aby sme si mohli vybrať či mu chceme slúžiť alebo nie.

Koniec-koncov, neexistuje jedna odpoveď na tieto otázky, ktorú by sme my mohli úplne pochopiť. My, ako ohraničené ľudské bytosti, nikdy nemôžeme úplne pochopiť jedného nekonečného Boha. Niekedy si myslíme, že rozumieme prečo Boh niečo robí, aby sme neskôr pochopili, že sa to stalo z úplne iných dôvodov než sme si pôvodne mysleli. Boh sa na veci díva z večnej perspektívy. My sa na veci dívame z tuzemskej. Prečo Boh postavil Adama a Evu na zem vediac, že Adam a Eva zhrešia a tým prinesú zlo, smrť a utrpenie celému ľudskému pokoleniu? Prečo nás jednoducho nestvoril a nenechal v raji, kde by sme boli dokonalí a bez utrpenia? No lebo Boh nechcel pokolenie robotov, ktorí nemajú slobodnú vôľu. Boh musel dovoliť zlo, aby sme my mali pravý výber, či ho chceme oslavovať, alebo nie. Ak by sme nikdy nemuseli trpieť a nikdy nezažili zlo, či by sme opravdu vedeli aké je nebo úžasné? Boh nestvoril zlo, ale ho dovolil. Keby On nedovolil zlo, my by sme ho oslavovali z povinnosti a nie preto, že sme si tak slobodne zvolili.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv, 02. Feb 2012, 17:55 
Offline

Registrovaný: Sob, 19. Nov 2011, 20:59
Príspevky: 51
Nová teória vzniku procesorov a softwaru:
Poďme dnes presvedčiť Billa Gatesa, že Windows 7 je dielom generátora náhodného kódu bežiaceho na mnohých počítačoch sveta zosieťovaných cez internet. -Tento generátor produkuje náhodné funkcie zdrojáku v jazyku C++. -Výsledné produkty sú opakovane automaticky spúšťané pre kontrolu vylepšení. Vznikol tak WINDOWS 7. Sláva. Porazili sme Billa Gatesa.

Bez firmy Intel či AMD by však operačný systém bol k ničomu. Nebolo by totiž počítača, na ktorom by mohol bežať. Takže: -Aké máme na to vysvetlenie?

TAKÉTO:

-Načo treba firmu Intel? -Netreba! -Procesory vznikli náhodou.
-Ako som na to prišiel? -Je to J E D N O D U C H É !

Dominantným prvkom procesorov je kremík. No a kremík je po kyslíku druhým najviac zastúpeným prvkom v zemskej kôre. Podľa posledných dostupných údajov tvorí kremík 26 – 28 % zemskej kôry. Kremík je podstatnou zložkou veľkej väčšiny hornín tvoriacich zemskú kôru. Príkladom môžu byť pieskovce, íly, žuly. Významné zastúpenie v horninách majú hlinitokremičitany, z nich uvedieme živce: ortoklas (KAlSi3O a plagioklas
((Na, Ca)Al1-2Si2-3O.

Čip procesora CORE 2 DUO vznikol v blízkosti nejakej podmorskej sopky, kde boli náhodou prítomné aj indium a gálium. Po výbuchu sa to pretavilo a premiešalo spolu s kremíkom. -Náhodou tak vznikla štruktúra PN prechodov procesora CORE 2 DUO bežiaceho na frekvencii 3 GHz. -Intel to už len priniesol ako hotový produkt.

-Nezdá sa vám to?

-No! -Je to pravdepodobnejšie, než tie hlúposti o vzniku prvej bunky z neživej hmoty!

Najprv vznikol čistý laboratórny kremík - pretavovaním príslušnej horniny opakovanými erupciami. Koniec vzniknutého ingotu s nečistotami odpadol vďaka zemetraseniam. -Proces sa mnohokrát opakoval (k dispozícii boli milióny rokov). -Syntetický monokryštál (použiteľný už pre polovodiče) vykryštalizoval z tekutej taveniny na zárodku vysokokvalitného materiálu. Detaily priebehu sú zatiaľ v štádiu rozboru a výskumu. -Jedna vec je však istá: Prvý procesor vznikol samovoľne - náhodou!

.....Aj prvá bunka.....: Nikto nevie zatiaľ presne, ako vznikla. "Vie" sa len to, že vznikla samovoľne - ako výsledok prírodných procesov.

-Napríklad takto:

Jednoduché chemikálie » Polyméry » Replikujúce polyméry » Hypercykly » Protobiont » Baktéria


Evolucionistom sa mnohé veci na seba podobajú. -Trochu sa spení voda a evolucionista v stenách peny hneď vidí zárodok budúcich buniek (bunkových stien). -Zatiaľ však ešte nie, ale budú! -Čo s tým? -Pustí sa do písania príbehu (románu) o vývoji bunky vo vodnom prostredí. -Detská fantázia nepozná medzí! -Tepelný pohyb molekúl vzdialene pripomína mravce pobehujúce po mravenisku. -Tie sa teda pre zmenu vyvinuli rovno z molekúl. -Dve kolesá bicykla pripomínajú okuliare, takže jedno sa vyvinulo z druhého; atď.,atď....

Niekto by namietol, že vraj nemôžem bunky porovnávať s procesorom, lebo procesory nie sú živé. -Nó..o..o..o!... -Lenže aj tie jednoduché chemikálie, polyméry, replikujúce polyméry a hypercykly nie sú živé - a predsa sa tvrdí, že tadiaľto sa vývoj uberal. - Procesor a počítač je oproti bunke len detská hračka! -Preto moje tvrdenia o jeho náhodnom vzniku majú veľké percento pravdepodobnosti.

Chcete si založiť firmu?

-Neváhajte. Hľadajte! V prírode už teraz nájdete určite niečo lepšie, než procesor:

-Bude to kvantový počítač!!!

...A máme to v suchu!

-Ani nebolo treba potiť sa v labáku.

Potrebujete nový kancelársky balík?
-Nevyhadzujte už 500 eur do vzduchu!

-Nechajte bežať generátor náhodného kódu produkujúci funkcie jazyka C++.

Automatický kompilátor nech to skúša kompilovať.

Veď aj tak to, čo je nespustiteľné sa vyhodí preč
(...to je ten prírodný výber).

A v ostatnom už nájdete čo treba!

T A K : . . .

....To čo tvrdia evolucionisti o kreacionistoch, si ja teraz dovolím tvrdiť o každom, kto bude spochybňovať túto novú teóriu vzniku procesorov a softwaru: -Všetci hľadáte za všetkým len nejakú firmu. -Bojujete voči serióznemu výskumu vzniku procesorov. -Všetci kreacionisti procesorov svojimi márnymi argumentami len odsúvajú problematiku do úzadia - a nesnažia sa mi pomôcť racionálne riešiť spôsob ich samovoľného vzniku!!!

Teória evolúcie je veľký celosvetový román, ktorého stúpenci sa snažia dokázať, že sa jedná o realitu. Hľadajú vo svete paralely, aby dokázali jeho pravdivosť. Odkedy bol napísaný, došli tieto snahy veľkého prepracovania; a popisy silného detailizmu na vysokej odbornej úrovni. Keď sa však človek s tými popismi zoznámi - uvidí, že sa jedná len o paru, ktorú keď chce človek uchopiť, rozplynie sa mu pod rukami !


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Právo na potrat neexistuje!
PoslaťNapísal: Štv, 02. Feb 2012, 17:56 
Offline

Registrovaný: Sob, 19. Nov 2011, 20:59
Príspevky: 51
Poľsko, Malta a Irsko- tieto štáty priznávajú práva nenarodeným od počatia. Prečo asi?

Nepodľahnime nátlaku malej a radikálnej lobby! Právo na potrat neexistuje:


“Právo na potrat” porušuje ľudské práva:
› Ľudské práva sú nedeliteľné – navzájom si neodporujú: ľudské právo neporušuje iné ľudské právo. Najzákladnejšie ľudské právo, právo na život, by bolo porušené, ak by sa zaviedlo “právo na potrat”.

“Právo na potrat” zneucťuje ľudské bytosti:
› Tehotná žena hovorí o “svojom dieťati”, rodina smúti, ak nastane nechcené prerušenie tehotenstva; plod sa právne môže stať obeťou zločinu (ako je napríklad nepovolený potrat), oprávnenou osobou pri poistení alebo sociálnej pomoci, alebo dedičom majetku. Kto môže priznať “právo” zabiť najmladšieho člena rodiny?

“Právo na potrat” porušuje rovnosť:
› Ľudské práva sú rovnaké pre všetkých – ale “právo na potrat” také nie je: Celkom jasne tu sú “rovnejší než ostatní” - tí, ktorí vykonajú potrat na “menej rovných”.

“Právo na potrat” porušuje mier:
› Vo Všeobecnej deklarácii ľudských práv (1948) sa píše, že “uznanie prirodzenej dôstojnosti a rovnakých neodňateľných práv všetkých členov ľudskej rodiny je základom slobody, spravodlivosti a mieru vo svete”: Pojem “všetkých členov ľudskej rodiny” nevyhnutne zahŕňa aj nenarodených. Čokoľvek iné vypovedá o ideologickej slepote. Takže “právo na potrat” porušuje mier.

“Právo na potrat” porušuje právny poriadok:
› Ľudské práva by mali byť chránené zákonmi. Ak právo na život nebude chránené, alebo ak bude jeho pravý opak vyhlásený za “právo”, ako bude možné dôverovať štátu alebo medzinárodnému spoločenstvu? Právny poriadok sa stane poriadkom svojvôle a osobná bezpečnosť bude závisieť od politickej priazne.

Teda: dožadovanie sa “práva na potrat” ukazuje neúctu a opovrhovanie ľudskými právami!

Nasleduje niekoľko úvah na zamyslenie.

› Nezáleží na tom, aké slová sa použijú v politickej debate: Potrat je vražda malej ľudskej bytosti s lakťami, prstami, bijúcim srdcom a jedinečnými odtlačkami prstov.

› Nezáleží na tom, ako rýchla je táto procedúra: Zraňuje duše všetkých zúčastnených. Staráme sa o duše, rozsudok je však iba na Bohu.

› Nech vás neprekvapí, že voči každej kritickej poznámke proti potratom sa zdvihne vlna odporu: Zvážte, že do diskusie o potratoch je tak či onak zainteresované veľké množstvo ľudí. Táto diskusia je jednou z najmenej čestných.

› Nie, vybrať si život nie je “ne-cool”: Práve naopak – svedčí to o odvahe. Je to postoj, ktorý je zameraný do budúcnosti a zaslúži si ocenenie!

› Hľadáme šťastie, keď sa rozhodujeme, či ukončíme život dieťaťa: Vybrať si potrat znamená vybrať si len domnelé dobro. Ukončenie života nenarodeného dieťaťa je konečné rozhodnutie. Ak sa zmení rebríček hodnôt u človeka – a stáva sa to bežne, s pribúdajúcimi životnými skúsenosťami – nie je už cesty naspäť. Zmysel života je najlepší pro-life argument: Je to len nekonečný vyčerpávajúci boj o majetok? Prečo? Zamyslime sa nad našimi východiskami.

Podľa teba existuje právo na potrat?


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.