úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 12:14

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Poznanie je jasne!
PoslaťNapísal: Uto, 28. Jún 2011, 19:48 
Offline

Registrovaný: Uto, 28. Jún 2011, 04:35
Príspevky: 20
Poznanie na tejto stranke je dosledkom nevedomosti kolektivnej vedomosti.
Ved vsetko uz bolo povedane a stale to clovek nedokaze pochopit.
Neustala prazdnota a neutisajuci hlad po Bohu vam neda pokoja.

Avsak ani poznanie novej doby Vam nedokaze zaplnit Vase prazdne vnutra. Preco? Pretoze: "Nespokojne je srdce moje, kym nespocinie v Tebe Pane"


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poznanie je jasne!
PoslaťNapísal: Uto, 28. Jún 2011, 21:36 
hlasvolajuceho píše:
Avsak ani poznanie novej doby Vam nedokaze zaplnit Vase prazdne vnutra. Preco? Pretoze: "Nespokojne je srdce moje, kym nespocinie v Tebe Pane".
Podľa čoho súdite vnútro ľudí na "týchto stránkach"?

Ešte by ma veľmi zaujímalo, čo podľa Vás znamená spočinúť v Pánovi. Môžete byť konkrétnejší?


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Poznanie je jasne!
PoslaťNapísal: Str, 29. Jún 2011, 03:29 
Offline

Registrovaný: Uto, 28. Jún 2011, 04:35
Príspevky: 20
Hovorim o prazdnote a nezmyselnosti, ktore obsahuju clanky na uvodnej strane.

Spocinut v Panovi, znamena, ze skrze osobny vztah snim si uz neprajem nic viac iba Jeho. Boh sa mi stava jedinou tuzbou a vsetko je zamerane na neho.
(Vid. zivot svatcov)

Boh je osobny, je v troch osobach. Sme jeho obrazom, a my sme osobny tak ako moze boh byt nejakym kolektivnym myslenim? Ved jeho stvorenstvo hovori o Nom.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poznanie je jasne!
PoslaťNapísal: Str, 29. Jún 2011, 13:35 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
hlasvolajuceho píše:
uz neprajem nic viac iba Jeho. Boh sa mi stava jedinou tuzbou a vsetko je zamerane na neho.
Myslíte tým prosím to, že sa snažíte žiť jedine podľa Božej vôle, konať iba to, čo je mu milé a vystríhať sa všetkého, čo je nesprávne? Že beriete "svoj kríž na plecia" a snažíte sa nájsť všetky svoje zlé vlastnosti a s nasadením všetkých síl sa ich snažíte odstrániť?

Lebo stránky o poznaní nie sú o ničom inom, ako o poznávaní Pravdy a Božej vôle. Bez jej správneho poznania totiž nie je možné podľa nej žiť.

Pokiaľ píšeme i o tom, kadiaľ cesta nevedie, tak najmä preto, lebo Pravda sa dá slovami vyjadriť len veľmi ťažko.

Ak však myslíte slovami "Spočinúť v Pánovi" niečo iné, prečítajte si prosím článok Boh ťa miluje. Možno si potom budeme schopný lepšie porozumieť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poznanie je jasne!
PoslaťNapísal: Str, 29. Jún 2011, 16:43 
Offline

Registrovaný: Uto, 28. Jún 2011, 04:35
Príspevky: 20
Slovami "Spočinúť v Pánovi" myslim nieco ine, aj ked to zhrna co pisete. Spocinut v panovi, je o osobnom vztahu k Bohu. To je jeho cielom a vysledkom tohoto vztahu je to co spominate.

Ja sa nemusim snazit odstranovat svoje zle vlastnosti a odstranovat ich. To by som sa asi zblaznil. Zbytocne plytvanie sil...
Iba sa zameriavat na vztah s Kristom a tento vztah ma vyformuje takym sposobom, ze dostanem odpor voci hriechu a spoznam svoje nedokonalosti.

Precital som si clanok Boh Ta miluje, ale musi konstatovat, ze autor clanku si protireci. Pretoze vlastne hovori to iste co sa opisuje v prvej casti, ktorou nazyva jedom. Mozte mi prosim vysvetlit aky je rozdiel prvej casti od druhej ohladom opisu zdelenia bozej lasky cloveku?

Len este poznamku:
"ale v skutočnosti je to sladký omamný jed, vďaka ktorému človek upadá do príjemnej apatickej ospalosti, ktorá bude nakoniec jeho záhubou..."
"Správne ponímanie vety „Boh ťa miluje“ nás neuvádza do prázdnej eufórie a príjemnej ospalosti, ktorá znamená pomalú duchovnú smrť, ale vedie nás k radostnému a vďačnému tvoreniu, ochote k činu a tiež k ochote prevziať za svoje činy aj zodpovednosť..."

Ako viete, ze clovek upada do prijemnej apatickej ospalosti, ktora mu je zahubou? Nebodaj poznate srdce cloveka? Viete citat jeho myslienky a viete co preziva? Nesudte podla seba ak ste nieco take prezili a uzatvorili ste tuto skusenost ako spanok omamny...

Ano je dolezite vediet oddelit emocie od skutocneho vztahu s Bohom ale aj emocie nam sluzia na budovanie vztahu s nim a pre svoj duchovny rast...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poznanie je jasne!
PoslaťNapísal: Str, 29. Jún 2011, 19:38 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
hlasvolajuceho píše:
Spocinut v panovi, je o osobnom vztahu k Bohu.
To je práve to, čo je nereálne. Samozrejme v srdci (duchom) môžete cítiť Jeho prítomnosť vo všetkom - veď všetko je vytvorené z Božieho vyžarovania. Rovnako tak môžete mať preplnené srdce z vďaky láskou, ktorú vysielate k Stvoriteľovi. Nie je však možné mať s Bohom osobný vzťah, lebo Boh nie je osobou. (Aby nedošlo k nedorozumeniu: osobný vzťah môžete mať iba s tým, koho môžete stretnúť - a to v prípade Najvyššieho nemôžete. V styku môžete byť tak maximálne s nepatrným zlomkom pejavu Božej sily v tej najnižšej úrovni stvorenia - i to môže byť ešte značne obmedzené, pokiaľ nemáte rozvinutú schopnosť vnímať bdelo duchom.)

hlasvolajuceho píše:
Ja sa nemusim snazit odstranovat svoje zle vlastnosti a odstranovat ich.
Načo potom Ježiš tri roky chodil po tejto zemi a hovoril ľuďom, čo majú a čo nesmú robiť, ak sa chcú dostať do nebeského kráľovstva?

hlasvolajuceho píše:
To by som sa asi zblaznil. Zbytocne plytvanie sil...
Bez zbielenia rúcha to pôjde asi sotva... Poznáte podobenstvo o bláznivých pannách, ktoré pospali nemajúc oleja v lampách?

hlasvolajuceho píše:
Iba sa zameriavat na vztah s Kristom
Ježiš povedal: Idem k Otcovi a už ma neuvidíte. Vzťah s Kristom si môžete iba predstavovať, podobne ako dieťa, ktoré sa hrá na dospelého...

hlasvolajuceho píše:
Mozte mi prosim vysvetlit aky je rozdiel prvej casti od druhej ohladom opisu zdelenia bozej lasky cloveku?
Podľa náboženskej interpretácie je Božou láskou smrť (Ježiša na kríži), kým v druhej časti článku sa zdelenie Božej lásky opisuje ako prinesenie Slova Pravdy, ktoré ukazuje ľuďom cestu z temnôt. Kým podľa kresťanského ponímania je človek už vykúpený z hriechu (a teda nemá dôvod sa snažiť odstrániť temné vibrácie svojho charakteru, ktoré stoja medzi ním a Svetlom), v članku sa chce poukázať na to, že nič nečisté a nevedomé sa nemôže vrátiť do duchovných svetov (Nebeského královsta).

Prečo je viera v ľahkú spásu nebezpečnou je dosť dôkladne napísané v článku Vykúpenie z hriechov.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poznanie je jasne!
PoslaťNapísal: Str, 29. Jún 2011, 22:42 
Offline

Registrovaný: Uto, 28. Jún 2011, 04:35
Príspevky: 20
Kde beriete podklady na taketo zmyslanie? Mate nieco cim sa mozte ohradit, co dosvedcuje Vase tvrdenia?
Nemozete si len tak vymysliet nejaku teoriu a mysliet si, ze vam to prinesie uzitok a naplnenie duse.
Ved budete zit v blude! A to chcete? Zit v klamstve?

Nebudem sa vyjadrovat k ostatnym veciam, lebo ste ich vytrhli z kontextu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poznanie je jasne!
PoslaťNapísal: Str, 29. Jún 2011, 23:53 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Chápem, že je ťažké nájsť odpoveď na tie otázky. A je ich ešte ďaleko viac, na ktoré človek potrebuje nájsť odpoveď. Mnohí sa namiesto hľadania a skúmania Pravdy spoľahnú na to, čo im povedia iní, a v to potom veria. Veria v cirkevné učenie o Bohu. Teda v cirkev, hoci sa domnievajú, že tým veria aj v Boha. Ešte horším je však skutočnosť, že pri prijímaní hotových názorov sa sami duchovne nenamáhajú, ich duch chradne, podobne, ako zakrpatievajú krídla vtákov, ktoré ich prestali používať a namiesto lietania sa hrabú v zemi.

Zamyslite sa prosím nad úplne jednoduchou vecou. Pokiaľ Ježiš hovoril, že široká cesta, ktorou kráča väčšina, vedie do zatratenia, a že cesta do večnosti je úzka a kamenistá a len nemnohí ju nachádzajú, bude tou správnou cestou katolícka viera? Veď katolíkov je na Slovensku priblížne 80%, a to je poriadne široká "cesta". Katolícka viera je taká populárna práve preto, lebo ponúka pohodlnú cestu k Bohu. Sám ste písali, že sa nemusíte dokonca ani zmeniť k lepšiemu...

Alebo: Strom poznať po ovocí. Dobrý strom nesie dobré ovocie, zlý strom zlé. Pozrite sa kam doviedla katolícka cirkev ľudí po skoro 2000 rokoch učením, ktoré sa neštítila šíriť dokonca mečom a ohňom. Zdá sa Vám, že ľudstvo pod vedením katolíckej cirkvi duchovne opeknelo a stalo sa lepším, alebo sa priblížilo k Sodome a Gomore?

hlasvolajuceho píše:
Kde beriete podklady na taketo zmyslanie? Mate nieco cim sa mozte ohradit, co dosvedcuje Vase tvrdenia?

Pravda sa dá cítiť duchom. Postupne, ako sa človek očisťuje od zlých vlastností a nesprávnych názorov, jeho duch sa presvetľuje a on vidí stále viac a viac duchovným zrakom Pravdu v jej dokonalej jednoduchosti. Nemusí si nič vymýšľať - vo všetkom okolo seba nachádza Božiu vôľu a múdrosť, ktorá ho neomylne vedie ku Svetlu. Najviac však čerpá z vnútorného spojenia so Svetlom a záchvevov vnútorného hlasu, ktorý mu bez slov umožňuje neomylne rozlíšiť správne od nesprávneho a lož od Pravdy.

Článkami na stránkach poznania nechceme nikoho o ničom presviedčať. Naopak, sme radi, keď ľudia o tom čo píšeme pochybujú, lebo skúmaním a preverovaním toho, čo čítali, duchovne silnejú a stávajú sa duchom bdelejšími a vedomejšími.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poznanie je jasne!
PoslaťNapísal: Štv, 30. Jún 2011, 00:41 
Offline

Registrovaný: Uto, 28. Jún 2011, 04:35
Príspevky: 20
Viete, ti ktrori tu zili pred name nam zanechali nejaki odkaz. A mudri clovek sa toho chyti, aby nemusil zacinat odznova a robit tie iste chyby.
Vy vobec nepoznate ucenie katolickej cirkvi. Co to tu vobec splietate?
To je ateizmus, ktory sposobuje destrukciu aj v radoch katolikov ci krestanov a ak poznate historiu tak dobre by ste vedeli, ze prave vdaka katolickej viere na slovensku sme ako slovensko dokazali prezit.

Vase slova su ako cingajuci zvon, nemaju hlbku apevneho korena. Co ma vsak najviac trapi, ze tu rozoberate bibliu, ktora je prinosom prave katolickej cirkvi a interpretujete ju uplne detinskym sposobom.
~Vase srdce musi byt otvorene aby ste spoznalia prijali pravdu.

Viete, Vase ideologie nemaju ziadne svedectva zivotov ludi, ktori svedcia o pravosti Vaseho ucenia.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Poznanie je jasne!
PoslaťNapísal: Str, 12. Dec 2018, 19:45 
Offline

Registrovaný: Pia, 04. Apr 2014, 13:07
Príspevky: 26
hlasvolajuceho píše:
Viete, ti ktrori tu zili pred name nam zanechali nejaki odkaz. A mudri clovek sa toho chyti, aby nemusil zacinat odznova a robit tie iste chyby.
Vy vobec nepoznate ucenie katolickej cirkvi. Co to tu vobec splietate?
To je ateizmus, ktory sposobuje destrukciu aj v radoch katolikov ci krestanov a ak poznate historiu tak dobre by ste vedeli, ze prave vdaka katolickej viere na slovensku sme ako slovensko dokazali prezit.

Vase slova su ako cingajuci zvon, nemaju hlbku apevneho korena. Co ma vsak najviac trapi, ze tu rozoberate bibliu, ktora je prinosom prave katolickej cirkvi a interpretujete ju uplne detinskym sposobom.
~Vase srdce musi byt otvorene aby ste spoznalia prijali pravdu.

Viete, Vase ideologie nemaju ziadne svedectva zivotov ludi, ktori svedcia o pravosti Vaseho ucenia.
To mi pripomína kričanie Izraelitov, ktorí odmietli Krista so slovami: Máme svojho Mojžiša a vďaka nemu Izrael dokázal vždy prežiť a preto Krista ukrižuj.
Prekvapím Vás s mojim vyhlásením hlasvolajúceho: Katolícke učenie nie je učenie Ježiša Krista, ale rímskych cisárov, ktorí si chceli udržať moc, keď sa v štvrtom storočí rúcali základy Rímskej ríše, a preto ho nepotrebujem ani poznať.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 32 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.