úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Ned, 14. Aug 2022, 09:17

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Sčítanie obyvateľov
PoslaťNapísal: Sob, 28. Máj 2011, 05:18 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 16:06
Príspevky: 40
Kto hovorí pravdu, toho reč je jasná a jednoznačná, bez protirečení a rozporov. Aké je sčítanie obyvateľov 2011?

Podľa vyjadrenia Štatistického úradu Slovenskej republiky je sčítanie pre každého obyvateľa Slovenskej republiky právom prispieť k tvorbe uceleného obrazu potrebného poznať okrem iného preto, aby bolo možné prognózovať ďalší vývoj spoločnosti. Hneď ďalej však píše, že podľa nariadenia Európskeho parlamentu... je poskytnutie úplných, správnych a pravdivých údajov včas pre občanov Slovenskej republiky povinnosť, ktorá im vyplýva zo zákona. Máme teda právo alebo povinnosť?

Ani samotný názov "sčítanie" nie je pravdivý, lebo nejde o sčítanie obyvateľstva, ale o zisťovanie osobných údajov. Veď každý človek dostáva pri narodení rodné číslo, matrika zaznamenáva sňatky i úmrtia, jeho trvalý či prechodný pobyt je evidovaný na matrike, teda všetci ľudia a dokonca aj ich bydliská sú v každom momente presne sčítané! Keby bolo požiadané o štatistické údaje - anonymne - nebol by žiadny problém a verím, že ľudia by ochotne potrebné údaje poskytli.

Anonymita, či vlastne bezpečnosť údajov pred zneužitím, má byť údajne zabezpečená použitím identifikátora v podobe čiarového kódu. Súčasne však je jasné, že pre sčítacieho komisára tieto údaje anonymné nebudú, lebo preberie sčítacie formuláre priamo od ľudí, ktorí údaje poskytujú. Pre štatistický úrad poskytnuté údaje anonymné nebudú tiež, ako to verejne priznali, lebo spárujú mená ľudí s údajmi z formulárov. Načo teda majú slúžiť identifikátory? Nie náhodou iba na vytvorenie pocitu bezpečia a dôvery, aby ľudia bezproblémovo poskytli osobné údaje?

Papierové formuláre majú byť skartované, ale to už budú údaje v počítačoch. Okrem toho, kto by mohol zneužiť tony papierov sčítacích formulárov uložených v nejakom sklade? Asi nikto... A údaje v databáze, v ktorej bude možné kohokoľvek v prebehu pár sekúnd nájsť a zistiť jeho osobné údaje? Ktokoľvek, kto sa k nim dostane!

Štatistický úrad SR nikdy nepovedal, že spárované údaje s menami budú po vytvorení sumárnych štatistík zmazané z počítačov! To znamená, že databáza údajov bude stále odcudziteľná, alebo priamo poskytnutá niekomu na ktovie aké účely. Databáza všetkých obyvateľov Európy s osobnými údajmi dáva možnosť sa pozrieť každému do súkromia a možnosť na neho v prípade záujmu pritlačiť.

Slová o tom, že identifikátor je potrebný kvôli tomu, aby sa niekto nesčítal dva krát, nesedí, ak vezmeme do úvahy slová predsedníčky Ľudmily Benkovičovej, ktorá na tlačovej besede povedala, že sčítanie by bolo zmarené iba vtedy, keby sa ho nezúčastnilo päť miliónov ľudí. Nahradiť chýbajúce údaje môžu pomocou matematicko­štatistických metód, ktoré sa používajú pri prieskumoch verejnej mienky - potvrdila hovorkyňa úradu Eva Kelemenová. Teda pár duplicitných údajov by štatistiky vôbec nenarušilo. Keby bolo na formulári namiesto miesta pre nalepenie čiarového kódu napísané:"sčítajte sa iba jeden krát", nikto predsa nie je taký hlúpy, aby sa sčítal dva krát. Mohlo to ušetriť pár miliónov z tých 30 miliónov, ktoré celé „sčítanie“ má stáť.

Otázku "sčítania" už dávno vyriešili elfovia (zábavné a veľmi výstižné video)

Je snaha nazvať ľudí, ktorí si dovoľujú nedôverovať "sčítaniu" obyvateľov, domov a bytov 2011 neinformovanými. Opak však býva často pravdou. Napríklad bývalá poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky pani Ľudmila Mušková prehlásila: "Ospravedlňujem sa občanom Slovenskej republiky, že som ešte ako poslankyňa NR SR v minulom období podporila Zákon o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011. Neuvedomila som si totiž, že by sčítanie mohlo prebiehať takýmto neanonymným spôsobom, naviac s označením fyzických osôb – ľudí čiarovým kódom ako tovar. Ja sama sa z tohto dôvodu sčítania nezúčastním."

A vy? Poskytnete údaje údradníkom v Bruseli? Úradníkom EU, na čele ktorých stojí prezident, ktorý mal byť veľkým človekom so skúsenosťami, veľkou charizmou a schopnosťou stáť v čele miliónov ľudí v Európe, ale ktorý, ako mu do očí povedal Nigel Farage, má charizmu mokrej handry a nikto ho predtým na politickom poli nepoznal. Prezident, ktorý bol ešte pred "zvolením" (samozrejme nikto ho nezvolil, ale bol do funkcie prezidenta EU "niekým" dosadený) videný dva krát na tajnom stretnutí najbohatších rodín sveta túžiacich po ešte väčšej moci, ako majú.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.