úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 13:08

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Názory na duchovnú cestu
PoslaťNapísal: Str, 09. Dec 2009, 20:43 
Offline

Registrovaný: Ned, 21. Sep 2008, 12:12
Príspevky: 20
Kedy človek vo svojom vývoji dospeje k takému vnímaniu, uvedomovaniu si niečoho, čo presahuje aj bežné činnosti osobnej mysli, ega? Kedy začne vnímať,nadobudne schopnosť uvedomovať si Zdroj mysle, Čistú Myseľ,Duchovnú Myseľ z ktorej jeho osobná myseľ s jej možnosťami sa zrodila? Kedy sa v ňom začne vzrastať túžba vnímať, ocitnuť sa, obracať pozornosť na uroveň, v ktorej vníma Pokoj, Lásku,Čistotu ktorú nevie vymyslieť predstavami,myšlienkami,zmyslami.
Ak v človeku sa zrodia intuitívne zárodky duchovných túžob, začína sa jeho duchovná cesta, chce viac a viac vnímať,uvedomovať,zakoreniť sa v niečom hlbšom,v niečom čo nekonečne večne nesmrtelne sa skrýva za osobnými funkciami mysle.
Preto vyvíja myseľ,cvičí Meditáciu, Jogu, metaforicky sa snaží spočíva ť v Otcovi-Kristovi,hľadá Buddhove vnory, Bdelosť Zenu Tu a Teraz....aby spočinul vo vnimaní, uvedomovaní si Duchovného základu,z ktorého sme všetci stvorený.
Tak človek sa musí namáhať,pretvárať aby zároveň nadobudol trvalú schopnosť vnimať nielen svoju osobnú ale i Božskú Myseľ v sebe.
Tak Pravé náboženstvo nie je viera ale vývoj vedomia vnímať obracať pozornosť<na božstvo> v samote i pri každodennej činnosti,konaní mysle.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Pon, 14. Dec 2009, 10:31 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
jargo píše:
...Tak človek sa musí namáhať,pretvárať aby zároveň nadobudol trvalú schopnosť vnimať nielen svoju osobnú ale i Božskú Myseľ v sebe.
Tak Pravé náboženstvo nie je viera ale vývoj vedomia vnímať obracať pozornosť<na božstvo> v samote i pri každodennej činnosti,konaní mysle....

... alebo dokonca zjednotit "mysle"?

"obracať pozornosť<na božstvo>": preco je to v zatvorkach?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Pon, 14. Dec 2009, 18:06 
Offline

Registrovaný: Ned, 21. Sep 2008, 12:12
Príspevky: 20
fazon píše:
jargo píše:
...Tak človek sa musí namáhať,pretvárať aby zároveň nadobudol trvalú schopnosť vnimať nielen svoju osobnú ale i Božskú Myseľ v sebe.
Tak Pravé náboženstvo nie je viera ale vývoj vedomia vnímať obracať pozornosť<na božstvo> v samote i pri každodennej činnosti,konaní mysle....

... alebo dokonca zjednotit "mysle"?

"obracať pozornosť<na božstvo>": preco je to v zatvorkach?

Ľudské vedomie,myseľ je zrodená z Božskej Mysli, tak sa nemusí s ňou spájať, či zjednotiť, skôr nastáva stav kedy už nie je oddelený od uvedomovania si svojho základu, od svojho bezčasého,nekonečne večného zdroja. Svoju Božskosť má stále v sebe, nikdy ju nestratil,len ešte nedospel do stavu uvedomovania,vedomia si aj tejto úrovni,ktorú si nemôže predstavami,myšlienkami, zmyslami,fantáziou sprítomniť.
Tak akt náboženstva nie je vonkajšie prijatie určitej vieri so zásadami,nasledovanie ideológie ale snaha o vedomie si Božskej úrovni v hĺbke seba,uvedomenie si svojho Božského základu,pozornosť mysli nechce prežívať len svoje vytvori,možnosti osobnej mysle ale chce sa ocitnúť v uvedomovaní niečoho z čoho všetká osobná činnosť vyviera.
Tak na-boženstvo je priamy spôsob ocitnutia sa v Pokoji,Láske,Svetle,Nadčasovosti večného zdroja, pričom neustále večne sa človek zdokonaľuje,rastie,vyvíja a ani jeho individualita po fyzickej smrti nezaniká,nerozplýva.
Ľudské vedomie sa uvedomuje v Božskom kľude,radosti a zároveň je činné,kreuje svoju osobnú individualitu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Štv, 09. Dec 2010, 22:24 
Offline

Registrovaný: Štv, 09. Dec 2010, 21:38
Príspevky: 26
jargo píše:
Ľudské vedomie,myseľ je zrodená z Božskej Mysli


Ľudská myseľ je viazaná na ľudský rozum a ten na mozog,ktorý pri smrti ostáva spojený s telom.Takže smrťou človeka končí aj jeho myseľ.Ďalej putuje iba ľudská duša.
Preto pri ďalšej inkarnácii(ak k nej dôjde) si nepamätáme nič zo svojho predošlého života.
O Božskej Mysli by som nerád niečo písal,lebo som len človek a človek nedokáže pochopiť nič čo sa týka Boha a Božského.Jednoducho ľudský mozog to nedokáže obsiahnuť a pochopiť.


jargo píše:
Svoju Božskosť má stále v sebe
-snaha o vedomie si Božskej úrovni v hĺbke seba,
uvedomenie si svojho Božského základu


Duch človeka pochádza z duchovného a to je mimo Božského.
Takže človek,ani jeho duša nemá nič z Boha ani z Božského!
To sú zase len výsledky ľudskej domýšľavosti,že máme niečo z Boha alebo Božského.Veď nakoniec na tej domýšľavosti padli prví ľudia.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Štv, 06. Jan 2011, 20:22 
Offline

Registrovaný: Ned, 21. Sep 2008, 12:12
Príspevky: 20
RE:
"Duch človeka pochádza z duchovného a to je mimo Božského.
Takže človek,ani jeho duša nemá nič z Boha ani z Božského!
To sú zase len výsledky ľudskej domýšľavosti,že máme niečo z Boha alebo Božského.Veď nakoniec na tej domýšľavosti padli prví ľudia"

p.Mar-tin
Viac ako názory podmieneného uvažovania o Duchu,Duši, vysvetľovania pojmov a rôznych koncepcií je Stav Vedomia v reálnom živote vo vedomí,ku ktorému dospel,Ježiš,Gautama,Krisna,
Lao-c´,mnohí mystici a zreci z rôznych kútov sveta.
Tak koncepcie Gnozy,Buddhizmu,Véd,indického a čínskeho,egyptského žeby boli len výsledky ľudskej domýšľavosti ?a správna je len neoveriteľná teoria,koncepcia úrovni stvorenia prečítaná len z jednej knihy o ktorej nemôžme mať priamu skúsenosť?.. tak ako napríklad tak ako Gnostici,alebo učenci Tomášovho evanjelia?

I všetky Vaše skúsenosti a zážitky individuálnej Duše,Mysli,ktorá myslí a pociťuje nie sú vymazané,sú zaznamenané v poli Akáši,či kolektívnom nevedomí a môžete i v regrese alebo inom zmenenom stave ich znova prežiť,pretože nezahynuli so zánikom mozgovej činnosti ale Vás posúvajú ďalej.

To, že ste ešte nemali aspoň zážitok spojenia s Otcom ako Ježiš,Zjednocujúcu Lásku nevystávajúcu z činnosťou Duše-Mysli ,alebo Vedomie tak ako Krišna,Mahariši,AtmanBrahma...či Satori pri umývaní riadu,alebo Sahadža Samadhi pri bežných činostiach,alebo Vašou terminologiou Vedomie Ducha-paprsok Boha...to neznamená,že to nie je cieľom evolúcie človeka a nemožné pochopiť.
Samozrejme, že to nemôže pochopiť žiadna funkcia osobného ega vznikajúca v časopriestore.
Samozrejme že mozog,ľudský orgán to nemôže pochopiť a obsiahnuť,keď je to stav,ktorý môže Duša skrz mozgu len zaznamenať.

Niekedy je dobré skúsiť pochopiť aj iné koncepcie,než ktoré považujeme slepo za neomylné správne a len z pozície naučeného naspamäť alebo....
Duchovnosť tak nie je o viere a presvedčení.

Veľa šťastia v hľadaní.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Pon, 10. Jan 2011, 13:43 
Offline

Registrovaný: Štv, 09. Dec 2010, 21:38
Príspevky: 26
jargo píše:
p.Mar-tin
Viac ako názory podmieneného uvažovania o Duchu,Duši, vysvetľovania pojmov a rôznych koncepcií je Stav Vedomia v reálnom živote vo vedomí,ku ktorému dospel,Ježiš,Gautama,Krisna,
Lao-c´,mnohí mystici a zreci z rôznych kútov sveta.


p.Jargo

Nejde mi pochopiť prečo spájate Ježiša s ostatnými mysticmi a zrencami.
Ak som správne pochopil tak Pán Ježiš je Boží syn-stelesnená Božia Láska.
Tak potom Pán Ježiš mohol "cítiť" alebo ako ste Vy napísali mať"Stav Vedomia",lebo Pán Ježiš je súčasťou Boha a Boh v ňom pôsobí.

Vy však tvrdíte,že ľudia majú niečo z Boha,alebo Božského.
Nemám naštudovaného Gautamanu,Krisnu,
Lao-c´ ani ďalších,ale viete mi povedať kde tvrdili že majú niečo
z Boha alebo z Božského,až si to viem nájsť a môžem pokročiť v mojom
hľadaní.

Ak som správne pochopil tak Pán Ježiš nám dal v največšom prikázaní-
"Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým srdcom, celou dušou a celou mysľou." cestu,ktorou máme ísť.
Nepovedal nám,ako ste vy písali-"aby sme sa snažili o vedomie si Božskej úrovni v hĺbke seba,uvedomenie si svojho Božského základu"

Veď milovať Boha znamená zachovávať Jeho slová(prikázania) a riadiť sa Jeho zákonmy,ktoré sú votkané do celého stvorenia

Veď keby sme mali čo i len najnepatrnejšiu časť z "Božského základu"
alebo z "Božskej úrovne" myslíte si,že by ľudia mohli páchať také zlo?
Že by im v tom ten "Božský základ" nezabránil.

Je písané o poslednom súde,o večnom zatratení a o vymazaní
z knihy života.
Ste si istý,že by Boh zatracoval niečo zo seba samého,že by vymazával
svoj základ,svoju úroveň a teda sám seba?

Teda čo vnímame,alebo čo by sme mali vnímať?
Božie slovo,svetlo,vyžarovanie,lásku,silu,zákony-ako to všetko nazývame čím Boh pôsobí.
My to všetko máme vnímať,spoznať a pôsobiť v tom aby sme vytvárali harmóniu v celom jeho diele.
Takže sme len robotníci na jeho viniči.

Ako povedal Pán Ježiš-"Kto pozná moje prikázania a zachováva ich, ten ma miluje, a kto mňa miluje, toho bude milovať aj môj Otec, aj ja ho budem milovať a vyjavím mu seba samého. Kto ma nemiluje, nezachováva moje slová."

Veľa šťastia v hľadaní.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Pia, 14. Jan 2011, 10:54 
Offline

Registrovaný: Ned, 21. Sep 2008, 12:12
Príspevky: 20
p.Mar-tin
Keďže máte len jediný pohľad na Ježiša tak ako rôzne protichodné skupiny vychádzajúc viac z domnienok,viery je pochopiteľné že iný pohľad vylúčite.
Tým však sa môžete brániť k inému Poznaniu,záleží na Vás..ak Vám to stačí je to v poriadku..môžete čakať na jeho príchod a koniec Sveta,alebo veriť,že je niekde na tróne vedľa osobného Boha,či v Božskom Hrade Grálu,...atd. rôznych neoveriteľných interpretácii a predstavivosti,kde je nutnosť viac vieri,presvedčenia... tí,ktorí hľadajú priamu skúsenosť,tak ako napr.Gnostici „viera a presvedčenie je skôr zábranou“
Človek by nemal zabúdať na „Litera a písmo zabíja,Duch Oslobodzuje“

Každé preferovanie náboženstva pozostávajúc výhradne z písma Len toho svojho najvyššieho pána zatiaľ neprinieslo viac Osvietenia,Krajšieho života na našej planéte.

Možno ak človek nebude len otrokom a robotníkom niekoho kto ho (Z)vedie,lepšie povedané necháva sa zvádzať a uspávať v rozprávkach,bude život plnší a bohatší.

Keďže dnes má každý prístup k celosvetovým poznatkom cca 5OOOročnej historie,
svoj úsudok, kritický rozum,hlbšie myslenie a cítenie,vhľad,intuíciu.
Nie je to vôľa niekoho,skôr úsilie a evolúcia Jedinca.
J.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Pia, 14. Jan 2011, 16:54 
Offline

Registrovaný: Štv, 09. Dec 2010, 21:38
Príspevky: 26
jargo píše:
metaforicky sa snaží spočíva ť v Otcovi-Kristovi

jargo píše:
Keďže máte len jediný pohľad na Ježiša tak ako rôzne protichodné skupiny vychádzajúc viac z domnienok,viery je pochopiteľné že iný pohľad vylúčite.


p.jargo

Chcel by som vedieť aký máte Vy pohľad na Ježiša Krista.Zaradili ste ho medzi mysticov a zrencov.Ježiš Kristus tvrdil že je Boží syn,že je cesta,pravda i život a mnoho ďaľších vecí.Myslíte si,že klamal?

jargo píše:
tí,ktorí hľadajú priamu skúsenosť,tak ako napr.Gnostici „viera a presvedčenie je skôr zábranou“


Chcem sa spýtať z čoho vychádza viera a presvedčenie?
Dalo by sa vlastne bez viery a presvedčenia žiť?

jargo napísal-"Človek by nemal zabúdať na „Litera a písmo zabíja,Duch Oslobodzuje“

Tak tomuto vôbec nerozumiem.Nedájú sa písmom vyjadriť svoje city-to čo človek cíti skutočne svojou podstatou-svojím duchom?
Skúste povedať básnikom,aby nepísali básne,lebo to zabíja.Čo Vám asi povedia?


jargo napísal-"Každé preferovanie náboženstva pozostávajúc výhradne z písma Len toho svojho najvyššieho pána zatiaľ neprinieslo viac Osvietenia,Krajšieho života na našej planéte."

Ja nepreferujem žiadne náboženstvo.Do kostola nechodím.
"Podľa vašich skutkov vás budú poznať."-Myslím si že touto vetou je povedané všetko.

jargo napísal-"Možno ak človek nebude len otrokom a robotníkom niekoho kto ho (Z)vedie,lepšie povedané necháva sa zvádzať a uspávať v rozprávkach,bude život plnší a bohatší."

Neviem prečo sem pletiete otrokov,keď ja som hovoril o robotníkoch.
Myslím si že medzi otrokom a robotníkom je rozdiel a to je slobodná vôľu,slobodné rozhodnutie.
Keby sa všetci ľudia rozhodli,že nebudú robotníkmi-nebudú pracovať?
Ako dlho by vydržalo ľudstvo žiť?Nie je naša práca vlastne službou druhému?Myslíte si že v iných sférach nebudeme slúžiť(pracovať).

jargo napísal-"Nie je to vôľa niekoho,skôr úsilie a evolúcia Jedinca"

V tom s Vami súhlasím,lebo máme slobodnú vôľu.Každý sa musí uvedomovať
sám a k tomu mu slúži tento život.Uvedomenie nastáva len skutočným prežitím života.Nie nadarmo sa hovorí "Lepšie raz prežiť ako sto krát počuť."
alebo "Kto to neprežil tak to nepochopí"

m


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Sob, 15. Jan 2011, 11:02 
Offline

Registrovaný: Ned, 21. Sep 2008, 12:12
Príspevky: 20
Re:

p.Mar-tin
Odvolávate sa na autora nejakej knihy,
tvrdí že Ježiš je jediný Boží syn...prečo sa domnievate že tento Váš autor bol v styku a má presný opis a výklad Ježišovych slov a jedine tú správnu koncepciu na človeka,sveta,Boha? Viete aj inakším spôsobom doložiť, ukázať že to nie je len fikcia autora a vaša viera....máte priamu skúsenosť ?
Prečo by mala Vaša kniha byť autentická a naopak iný je nesprávny zdroj Ježišovych mataforických výrokov napr.Tomášovom evanjeliu, ktoré poukazujú na cestu za Svetlom a zjednotením s Jednotným Božským vedomím, ktoré je v každom vedomí človeka?

Cestu ukazujú aj iné osobnosti z rôznych kultúr, prečo sa domnievate, že synovia Buddha, Krišna je menej ako Ježiš, keď tvrdíte že Ježiš je Jediný ? Lebo ste to čítali len v knihe, kde je jediný pán a jediný syn, všetko ostané nie rovnako hodnotné?
Buddha,Ježiš,Krišna hovoria o tom istom a nikto z nich nebol pošetilí aby sa vydával za jediného Božieho syna, práve naopak.
Tú pošetilosť, nevedomosť vytvárajú autori pre ľudí, ktorým to stačí, život na projekcii a domnienok. Ich náuky neboli pre bežný dav veriacich, vedeli že len pár ľudí v ich dobe ich mohli plne pochopiť.
Určite by hľadajúcim pomohlo keby lepšie vnímali aj iné duchovné náuky,čím by lepšie chápali aj tú svoju o ktorej sa domnievajú že si ju správne vykladajú.
To však je dlhá cesta, ani za 2ooo rokov kolektívne sa vôbec ľudstvo nepriblížilo k týmto výkladom a zrejme ešte dlho potrvá aby sa k nim priblížili.

Pre mňa nie je diskusia rozoberať, vytrhávať jednotlivé vety a dokazovať kto má Pravdu.
A pokiaľ sa pohybujeme len tejto v rovine domienok a protirečení, diskusia NIE JE Produktívna.

Dôležitejší je stav,priama skúsenosť „mystická zjednotenie s Otcom,, Kristovo vedomie“ stav Atman-Brahma, Satori, , Nirvána, Sahadža samadhi, stav Súfistov..tá istá skutočnosť popisovaná len inými slovičkami v iných kútoch zeme.
Ak tieto koncepcie považujete za domýšľavosť je to Váš názor,neberiem Vám ho.
J.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Čo vlastne vnímame?
PoslaťNapísal: Sob, 15. Jan 2011, 13:41 
Offline

Registrovaný: Štv, 09. Dec 2010, 21:38
Príspevky: 26
p.jargo

Mám teda všetko chápať tak,že človek(duch človeka)žije na tejto zemi lebo
má Božské vedomie a "poslaním,úlohou" človeka je evolúciou sa s Božským vedomím zjednotiť?
A to je dôvod prečo všetci ľudia žijú na teto planéte a každý jeden človek sa bude rodiť dovtedy,kým sa nezjednotí so svojím Božským vedomím a potom
pôjde za svetlom.

Pochopil som to správne?
Ak nie tak mi to prosím Vás vysvetlite.

m


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 35 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.