úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 20:33

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv, 21. Jan 2010, 23:07 
Offline

Registrovaný: Sob, 17. Jan 2009, 20:32
Príspevky: 58
vynatok zopar viet na zamyselnie: "Treba je v nas hrich, nepravda a pokuseni, prece zije kdesi na svete nekdo svaty a zna pravdu. Pravda tedy na svete neumira, prijde tedy jednou i k nam a ujme se vlady na celem svete, jak je slibeno." / "Blouzniva laska si zada brzkeho cinu, rychle provedeneho pred ocima vseh.Lide skutecne nekdy daji i zivot, jen kdyz obet netrva dlouho a je rychle dokonana jako na jevisti, a aby se vsichni divali a tleskali.Kdezto ucina laska je prace a kazen, pro leckoho snad i cela veda." / "Kdo sam sobe lze a posloucha vlastni lez, dochazi k tomu, ze uz zadnou pravdu ani v sobe, ani kolem sebe nerozeznava, a tim upada do neucty k sobe i jinym. Nema-li vsak k nikomu uctu, prestava milovat, a aby se bez lasky zamestnal a pobavil, oddava se vasnim a hrubym pozitkum,az klesa ve svych nerestech do uplne zvireckosti.To vsechno pochazi z neustale lzi jak jinym, tak i sobe.Kdo lze sam sobe, muze se take nejspis urazit.Vzdyt nekdy je velmi prijemne byt urazen, neni-liz pravda? A prece takovy clovek vi, ze ho nikdo neurazil, ze si urazku jen sam vymyslel, pro peknejsi a malebnejsi dojem vylhal, neco zvelicil, chytil se nejakeho slova a udelal z komara velblouda - vsechno to dobre vi, a prece se urazi, prijemne a s velkym pozitkem se urazi, a tim pak dojde i ke skutecne nenavisti."


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 23. Jan 2010, 01:35 
Offline

Registrovaný: Sob, 17. Jan 2009, 20:32
Príspevky: 58
vynatky: "Moji drazi, cim jsem si zaslouzil, ze me mate radi, proc mate radi takoveho, jako jsem ja, a jak to, ze jsem to driv nevedel, nevazil si toho?" / "Moji drazi, proc mi slouzite, zasluhuji, aby mi nekdo slouzil ? Kdyby se Buh slitoval a nehal me zit, slouzil bych ja vam, nebot vsichni maji jeden druhemu slouzit." "Nemohou nebyt pani a sluhove, ale at jsem tedy i ja sluhou svych sluhu, stejnym, jako jsou oni mne." / Ptackove bozi, ptackove uteseni, odpustte mi i vy, protoze i pred vami jsem zhresil." "Ano, bylo kolem mne tolik bozi lasky, ptacci, stromy, louky, nebe, jen ja sam zil v hanbe, ja sam vsechno zneuctoval, tu krasu a slavu jsem ani nevidel" / Ale osud se naplni: spravedlivy zaujme sve misto, nespravedlivy vsak zmizi navzdy ve sve spinave ulicce, ve sve oblibene ulicce, kde se citi doma, a tam ve spine a puchu dobrovolne a s pozitkem zahyne."


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 23. Jan 2010, 17:40 
Offline

Registrovaný: Sob, 17. Jan 2009, 20:32
Príspevky: 58
dalsie myslienky: "Muj mladistvy bratr prosil za odpusteni ptacky: zdalo by se to nesmyslne, ale je v tom pravda, nebot vsechno je jako ocean, vsechno plyne a souvisi, dotek na jednom miste vyvola pohyb na druhem konci sveta.At je to silenstvi, prosit ptacky za odpusteni, ale vzdyt i ptackum by bylo lepe - trebas jen o malicko - i detem, i kazdemu zvireti kolem tebe, kdybys byl sam dokonalejsi, nez jsi.Rikam vam, ze vsechno je ocean." / "Budte veseli jako deti, jako nebesti ptaci.A nedejte se ve svem pocinani mast lidskym hrichem, nebojte se, ze zmari vasi praci a jeji dokonani.Nerikejte: Hrich je silny, bezboznost je silna, spatne prostredi je silne, ale my jsme osameli a bezmocni, spatne prostredi nas udusi a nednovoli nam vykonat dobrou vec.Varujte se, ditky, takove malomyselnosti ! Je tu jedina spasa: ucin sam sebe tes odpoviednym za vsechny lidske hrichy. Vzdyt to tak opravdu je, priteli nebot jakmile uprimne prijmes odpoviednost za vsechny a za vsechno, okamzite uvidis, ze ji skutecne mas a ze jsi vpravde vsim a za vsechny vinen.Ale svalujes-li vlastni lenost a vlastni slabost na jine, skoncis tim, ze se stanes ucasten pychy dablovy a budes reptat proti Bohu."


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 23. Jan 2010, 18:04 
Offline

Registrovaný: Sob, 17. Jan 2009, 20:32
Príspevky: 58
pokracovanie: "O dabelske pyse pak soudim takto: nam na zemi je tezko ji postihnout, a proto je tak snadne zmylit se a upadnout do ni treba l v domneni, ze konam neco velkeho a krasneho.Vzdyt mnohe z nejsilnejsich citu hnuti nasi prirozenosti zatim nemuzem na zemi postihnout.Ale ani tim se nedavej zmast a nemysli, ze te to muze v necem ospravedlnit, nebot vecny soudce se te bude ptat na to, co jsi postihnout mohl, a ne to cos nemohl.Sam se o tom presvedcis, nebot pak vsechno uvidis spravne a nebudes se uz prit.Na zemi vsak vpravde bloudime, a kdybychom pred sebou nemeli drahocenny obraz Kristuv, zhynuli bychom a nadobro zbloudili jako lidske pokoleni pred potopou.Mnoho na zemi je pred nami utajeno, ale misto toho nam bylo dano tajemne skryte tuseni naseho ziveho svazku s jinym svetem, s vyssim nebeskym svetem a koreny nasich myslenek a citu nejsou zde, nybrz v jinych svetech.Buh vzal semena z jinych svetu, zasel je na teto zemi a vzdelal svou zahradu.Vzeslo vsechno, co mohlo vzejit, ale co roste, zije a zustava zivo jen pocitem souvislosti s tajemnymi jinymi svety.Jestlize v tobe tento cit slabne a nebo je znicen, umira i to, co v tobe vzrostlo.Pak se stanes k zivotu lhostejny, a dokonce na nej zanevres.Tak soudim." / "Kazdy den a hodinu, kazdy okamzik o sebe dbej a mysli na to, aby tve chovani pusobilo utesene.Treba jsi sel kolem maleho ditete a sel jsi kolem neho ve zlobe a s ohavnymi slovy, s hnenlivou dusi.Snad sis toho ditete ani nevsiml, ale ono te videlo a tva skareda a bohaprazdna podoba mozna utkvela v jeho bezbrannem srdicku.Ani jsi to nevedel, ale uz jsi mu tim mozna vrhl do duse nedobre semeno, ktere treba vzroste, a to vsechno jen proto, zes nebyl pred ditetem opatrny, ze ses nevychoval k obezrele a ucinne lasce."


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.