úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 16:31

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: pokánie
PoslaťNapísal: Pon, 04. Jan 2010, 10:06 
Offline

Registrovaný: Pon, 04. Jan 2010, 09:55
Príspevky: 1
Dobry den priatelia.
v poslednom case sa v mojom zivote casto objavuje pojem pokanie. V biblii sa viackrat pise cinte pokanie. Aky je pravy vyznam tohto slova, ako cinit pokanie, ocistit sa?
Pri prehladavani tejto webky som nasla na tuto temu zalostne malo.
Prosim pomoze mi niekto v spravnom porozumeni tohto slova.
Pripadne mi doporuci zdroj informacii s ktorym by som mohla konfrontovat to co si zatial predstavujem pod tymto slovom ja.
Dakujem


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: pokánie
PoslaťNapísal: Štv, 07. Jan 2010, 17:27 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Pomerne dobre o tom hovorí slovník slovenského jazyka:
pokánie - odvrátenie sa od vlastných zlých skutkov a predsavzatie byť lepším


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: pokánie
PoslaťNapísal: Ned, 10. Jan 2010, 15:46 
Offline

Registrovaný: Str, 26. Aug 2009, 13:13
Príspevky: 22
Biblia sa zaoberá slovami ako je pokánie,kajanie a skutky milosrdenstva.Myslím,že nestačí iba odvrátiť sa od zlého,lebo aj to je súčasťou našej ľudskosti,ale hľadať vo všetkom najmä poučenie pre budúcnosť bez očakávaného spätného efektu.Čiže bez nároku na odmenu.V tomto prípade tou odmenou môže byť pobyt v -raji-tak,ako ho načrtáva kresťanstvo a islam.Marika


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: pokánie
PoslaťNapísal: Uto, 18. Máj 2010, 22:06 
Ako činiť pokánie, by som v jednoduchosti vysvetlila pár výrokmi, ktoré vyslovil Ježiš.

„Ak hovorím, čiňte pokánie!, je človeku ponechaná vôľa, akou cestou sa vydá. Nie sú dvaja ľudia, ktorí by mohli ísť rovnakou cestou. Pohnútky, ktoré ich vedú, sú veľmi rozdielne. Jeden pôjde radšej strmou cestou, vedúcou rýchlejšie do výšky, iný pôjde cestou pohodlnou, vyžadujúcu viacej času.“

Ktorá cesta je teda lepšia?

„Obidve cesty sú rovnaké. Strmá cesta je ťažká a môže ľahko spôsobiť pád. Na širokej a pohodlnej ceste môžu ľudia veľmi rýchlo zabudnúť, kam vedie. Berie im vzpruženie a uspáva ich“

Čo robiť, aby človek dosiahol blaženosť?

„Nežijete preto, aby ste žili ľahko, ako po tom túžite! Žijete preto, aby ste prežívali! Buďte preto vždy bdelí! Učte sa zo svojich chýb a učte sa zo svojho šťastia. Rozhliadnite sa okolo seba. Nie ste na tejto zemi preto, aby ste ňou pohŕdali. Musíte ju poznať, lebo každý máte svoje telo, ktoré z nej pochádza. Chcem vám ešte raz dať zákony, ktoré sa zachvievajú vo stvorení a ktorým podliehate aj vy. Využite čas, ktorý vám ešte ostáva do hodiny súdu.“


Hore
  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 35 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.