úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 12:10

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Karma
PoslaťNapísal: Štv, 10. Dec 2009, 21:18 
Offline

Registrovaný: Štv, 10. Dec 2009, 21:09
Príspevky: 3
Ako karma funguje? Ak človek urobí niečo pekné, čím pomôže ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú, vytvára si tým dobrú karmu. V praktickej rovine to znamená, že aj jemu niekto pomôže, keď to bude potrebovať – a to v rovnakej miere, ako pomohol on iným.

Ja sa chcem opýtať, prečo sa karma vracia v rovnakej miere? Či už je to dobrá alebo zlá karma na tom nezáleží, ale v inom článku som čítal, že čo zasadíme to zožneme pričom zo semiačka vyrastie napríklad strom. Teda by sa málo vrátiť viac nie? Je to len moj názor ale želal by som si vedieť pravdu ako to v skutočnosti je, či naozaj karma sa vracia v rovnakej miere alebo aj vo väčšom meradle ako sme ju "zasiali".
:?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Karma
PoslaťNapísal: Štv, 10. Dec 2009, 21:53 
Offline

Registrovaný: Uto, 11. Dec 2007, 22:57
Príspevky: 12
Vždy sa vracia vo väčšej miere.
Predsa sa hovorí zožneš desať násobne viac.
Avšak ide o príjemcu aký je v danom momente.
Či je stále rovnorodý s tým čo kedysi zasial(učinil).
To najviac rozhoduje ako človek bude prežívať to čo kedysi zasial.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Karma
PoslaťNapísal: Pia, 11. Dec 2009, 01:43 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
quark píše:
.. aj jemu niekto pomôže, keď to bude potrebovať – a to v rovnakej miere, ako pomohol on iným.
Tieto slová by si vyžadovali zrejme širšie vysvetlenie. Mierou pomoci je tu myslené to, nakoľko tomu človeku pomôžeme. Keď niekto napríklad nemá kde prenocovať a vonku mrzne, môžeme mu hodiť do klobúka nejakú mincu, môžeme ho pozvať na teplé jedlo, môžeme mu poradiť útulok pre bezdomovcov, alebo ho môžeme nechať prespať u seba doma... Niekedy môže byť naša pomoc nedostačujúca a neprimeraná vážnosti situácie. Niekedy je potrebné na to, aby sme skutočne pomohli i niečo obetovať. To je tá rovnaká miera: v akej miere pomôžeme iným, presne v takej sa nám to vráti.

A súčasne platí i to, že čo urobíme, sa nám vráti mnohonásobne. V dobrom i zlom. Ak napríklad ten človek nezamrzne, môže napríklad zachrániť vášmu dieťaťu v nebezpečí život. Teda miera v ktorej sa nám vráti náš čin bude rovnaká, ale súčasne život nášho dieťaťa bude mnohonásobkom toho, že sme niekoho v núdzi nechali u seba prenocovať.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Karma
PoslaťNapísal: Pia, 11. Dec 2009, 01:48 
Offline

Registrovaný: Štv, 10. Dec 2009, 21:09
Príspevky: 3
Uz mi je to jasne. Velmi pekne dakujem za odpoved.
:idea:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Karma
PoslaťNapísal: Ned, 13. Dec 2009, 01:23 
Offline

Registrovaný: Str, 26. Aug 2009, 13:13
Príspevky: 22
quark píše:
Uz mi je to jasne. Velmi pekne dakujem za odpoved.
:idea:

Ja si ale myslím,že máme pomáhať iným nezištne,bez toho,aby sme niečo očakávali.Proste s vedomím,že to niekto potrebuje a my sme v oveľa lepšej situácii.Marika


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Karma
PoslaťNapísal: Pon, 14. Dec 2009, 10:33 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
marika píše:
Ja si ale myslím,že máme pomáhať iným nezištne,bez toho,aby sme niečo očakávali.Proste s vedomím,že to niekto potrebuje a my sme v oveľa lepšej situácii.Marika

Pomahat zistne ani nema zmysel, kedze v karme je zakomponovane vsetko, aj umysel...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Karma
PoslaťNapísal: Ned, 07. Feb 2010, 11:53 
Offline

Registrovaný: Pia, 29. Máj 2009, 08:09
Príspevky: 1
1. "Čo zasejete, to zožnete."
Karma prináša situáciu rovnakého charakteru, kvality, pointy. Pojednáva skôr o kvalite zážitku. Zasadíš semienko pomaranča a vyrastie pomarančovník.

2. "Akou mierou budete merať vy, takou sa nameria aj vám."
Karma prináša situáciu v určitom zmysle (viď 1.), v ktorej sa na nás vzťahuje naše vlastné konanie (v predchádzajúcom živote). Tzv. "vykonávate~sudca" aplikuje naše vlastné myšlienky, slová, skutky na nás samých a to v takej miere, akou sme ich vymeriavali my. Aj citát je veľmi precízny v tomto zmysle, pretože skutočne sa nám vymeria takou mierou ako sme my vymeriavali. Vypovedá predovšetkým o miere, ktorou to ide smerom k nám. Iný pohľad už však črtá miera, ktorou to prijímame. Miera, ktorou prijímame dôsledky nášho konania. To vyúsťuje do ďalších možností.

3. "Kto seje vietor, žne búrku."
By pre nás malo byť mementom či dobrou radou, aby sme konali viac s rozvahou. Aby sme spoznali, že zlo plodí zlo a dobro plodí dobro, prijali to a prežili.

---------------
"Súdený sám sebou, podľa seba."
"Boh a Ja mi je sudcom."
"Najprv predsieň srdca, potom súdna sieň."


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.