úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 29. Mar 2024, 01:00

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
PoslaťNapísal: Ned, 10. Nov 2013, 23:23 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
Zdeněk píše:
K rozvoji poznání nestačí umět zpaměti texty z PG, ale živý kontakt s lidmi, kteří ví.



Já bych řekla, že nejde vůbec o to, umět zpaměti texty z PG, ale o to, "mít s ním živý kontekt" - což je krásný pojem, který jste použil. To bude určitě když tak pro člověka v této době nejzásadnější. Mít živý kontakt se Slovem. Tedy s Boží Vůlí, tedy s Božími zákony. No pak samozřejmě je velmi pravděpodobné, že se vlivem přitažlivosti stejnorodého setká i s podobnými lidmi, kteří mu mohou také hodně dát, respektive mohou si dát navzájem.
Nevylučuji přímo, že někomu na určitém stupni může podobná škola něco dát ve smyslu, že si může něco uvědomit, ale je tu dost velké nebezpečí, kterému propadá velká část lidí - duchovní pýcha - např. když mám "titul", tak jsem "duchovní mistr", a právě vyvolání falešného pocitu, že jsem se tam "stal lepším" apod. Ale to se pouze "vystudováním" takovýchto obdobných "škol" automaticky neděje... Velký pozor na to. Je velký počet těch, co propadli podobným "školením" ...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon, 11. Nov 2013, 09:42 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
Tynka píše:
ale je tu dost velké nebezpečí, kterému propadá velká část lidí - duchovní pýcha


Jen chci ještě raději doplnit, že tím "duchovní pýcha" jsem měla samozřejmě na mysli takzvaná duchovní pýcha. Což je ve skutečnosti dílo ješitnosti.
Jinak jistěže co je skutečně duchovní, tak v sobě nemůže mít v žádném případě pýchu, ale naopak skromnost a pokoru.

Myslím, že to bylo již v tom příspěvku zřejmé, ale ještě to raději zdůrazňuji, aby nevznikla nějaká mýlka. :)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 33 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.