úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 20:45

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Velka kometa
PoslaťNapísal: Pon, 28. Apr 2008, 21:03 
Offline

Registrovaný: Uto, 11. Dec 2007, 22:57
Príspevky: 12
Toto je bezpochyby dôležitý snímok:
http://www.youtube.com/watch?v=z5SQcL0o7Ik
Ľudstvo čakajú ťažké časy.
Aj tak mnohí z nás z pomocou tohto diania nájdu tu správnu cestu.
Nezabudnime, to všetko utrpenie privolal a privoláva človek na seba sám.
Tak ešte raz všetkým odvahu a pochopenie pre budúce dianie.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 29. Apr 2008, 22:46 
Offline

Registrovaný: Uto, 29. Apr 2008, 21:09
Príspevky: 2
Nuz, sumerská mytológia píše jasne a príliš podrobne presne!! Hovorí o návrate planéty križovatky, "královstve božom", planéty prechodu, nejvznešenejšieho zo vznešených...atď. Ej a veru je to presne popísané a zaznamenané až sa veriť nikomu nechce! Má veru táto planéta dlhú elyptickú dráhu a navracia sa každých 3600 rokov! Stačí sa pozrieť na mytológie národov a hľadať spoločný zdroj (furt popisované jedno a to isté...), fosílie, staré civilizácie a všetky dôkazy veľkých impaktov, ktoré zanechali jasné stopy až to mnohým dogmaticky smerujúcim archeológom, paleontológom a vedcom oči vypaľuje. Nuž ale pravdu nik nezakrije pod koberec! Ona furt bude trčať tak, že si ju tí vnímaví a zvedaví všimnú!

Peter píše:
Planéta X je hypotetická planéta a všetky teórie, ktoré sú na jej existencii postavené, sú nezmysly. To, že niekto nazve vesmírne teleso raz planétou a potom zase kométou ukazuje, že nemá o astrológii ani šajn a rozširuje jpp informácie (jedna pani povedala).

sinair píše:
Rozmery tohto vesmírneho telesa sú väčšie ako Jupiter.
Jupiter je najväčšou planétou Slnečnej sústavy. Okrem ôsmich planét sú v našej slnečnej sústave už iba asteroidy a satelity planét. Pre ilustráciu: asteroid Eris objavený v roku 2003 je asi 270000000 krát menší, ako Jupiter.

sinair píše:
Slnko sa pod vplyvom tejto kométy dáva do záverečnej činnosti.
Slnko obsahuje 99,8% hmoty celej Slnečnej sústavy (všetky planéty dohromady iba 0,2%). Keď si uvedomíte jeho veľkosť, určite nebudete veriť tomu, že ho k „záverečnej činnosti“ privedie nejaký asteroid z okraja sústavy. Okrem toho, naše Slnko má vek približne 4,5 miliardy rokov a je asi v polovici svojej životnosti. Nejakých pár miliárd rokov sa teda nemusíme spomínanej hrozby obávať.

A ešte k aktuálnej správe na osud.cz: Stránky ukončili svoju doterajšiu voľnú činnosť a menia sa na platený server s registračným poplatkom 99 Kč mesačne, bez čoho sa k uvedenému článku nedostanete. Autor stránok sa o uverejňovaných článkoch na osud.cz vyjadril: „Sám jsem, byť často velmi povrchně, pronikl do témat a oblastí mně před tím ukrytých a neznámých“, čo vysvetľuje hodnovernosť informácií o planéte X a zrejme aj „zaručenú pravdivosť“ iných ohurujúcich informácií.

Možno by bolo lepšie menej hľadať senzácie a viac pracovať na sebe.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Velka kometa
PoslaťNapísal: Pon, 24. Nov 2008, 18:37 
Offline

Registrovaný: Uto, 11. Dec 2007, 22:57
Príspevky: 12
Citujem z knihovne palmových listov:
"Největší katastrofa se pak odehraje v roce 2046. Aniž by si toho povšimli astronomové, přiblíží se k naší planetě z hlubin kosmu velké nebeské těleso. Půjde o planetoid, který na své bludné cestě vesmírem vlétne do naší sluneční soustavy a jen těsně mine Zemi – prolétne mezi ní a Měsícem. Již několik dní před průletem bude planetoid viditelný na obloze pouhým okem. Jeho gravitační síla způsobí na Zemi četná zemětřesení a mohutné záplavy. Kalifornie bude zasažena největším zemětřesením v celé své historii. Také Japonsko a Čína budou postiženy silnými otřesy půdy a velké části těchto zemí pohltí vody oceánu. Zemětřesení se nevyhnou ani Evropě, nejsilněji je budou cítit v Německu, Anglii a ve středozemní oblasti.
Přes pobřeží Severního a Baltského moře se přelije mohutná záplavová vlna. V Čechách se probudí k životu sopky, považované již dávno za vyhaslé. Jejich výbuchy zdevastují široké okolí. Během erupcí dojde i k uvolnění velkého množství vulkanických par a jedovatých plynů. Z nich se vytvoří mraky a kondenzát pršící zpět na zemský povrch bude velice agresivní. V důsledku všech těchto ran přijdou o životy miliony lidí. V postižených oblastech střední Evropy bude zničena velká část městské zástavby."
Odporúčam tiež pozrieť tento link http://www.cez-okno.net/node/546

Ešte jedna citácia z knihy Potom prišli prví ľudia:
"Posledné veľké čistenie
Niektorí bádatelia sú toho názoru, že možno očakávať ďalšiu ľadovú dobu. Pravdepodobne by mali pravdu, keby sa predtým, v dvadsiatom storočí, storočí Súdu, neuskutočnilo veľké čistenie na Zemi. Očista, ktorou budú všetci nadpočetní ľudia na Zemi a na onom svete definitívne odstránení. Vzostup už potom pre väčšinu nie je možný. Existuje už iba zostup do oblastí, z ktorých už niet návratu.
Zem bude tým oslobodená od bremena a dosiahne svoj pôvodný rytmus a svoju niekdajšiu dynamiku, čím sa rýchlo vráti späť na dráhu, z ktorej bola kedysi vytlačená.
Všetko, čo sa na Zemi a v živote ľudstva udeje, sa prejaví často dávno predtým v astrálnom svete, ktorý patrí k Zemi. Nespočetné osudové vlákna spájajú navzájom obidva svety.
Nešťastie, ktoré sa blíži k Zemi, sa začalo formovať už pred miliónom rokov v astrálnom svete. A síce v okamihu, keď sa prvé ľudské duše otvorili luciferským prúdom, ktoré potom ako mor nakazili dušu za dušou.

Posledné veľké čistenie spôsobí kométa. Jedinečná »Veľká kométa«!"

S pozdravom Rudolf


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Velka kometa
PoslaťNapísal: Str, 26. Nov 2008, 03:06 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 16:06
Príspevky: 40
sinair píše:
Toto je bezpochyby dôležitý snímok:
http://www.youtube.com/watch?v=z5SQcL0o7Ik
Tak to si môžete pozrieť aj videoklip podobného druhu, ktorý to následne po dopozeraní odporúčaného snímku intuitívne ponúklo: http://www.youtube.com/watch?v=aDwvvjdjaFo&NR=1 (Co myslíte, je možné chodit po vodě? ANO, JE TO MOŽNÉ! - a zde máme video-důkaz - Osud.cz)

Podobných podvrhov ľudia navyrábali veľa... Na osud.cz asi naháňajú počet predplatiteľov, tak sa snažia ohurovať ľudí senzáciami... a že sú to lži ich asi ani veľmi nezaujíma, hlavne že ľudia platia.

sinair píše:
Ľudstvo čakajú ťažké časy.
To najťažšie v najbližších rokoch bude zrejme panika, ktorú vyvolajú "ľudomili" šíriaci apokalyptické správy.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Velka kometa
PoslaťNapísal: Str, 26. Nov 2008, 20:52 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 16:06
Príspevky: 40
sinair píše:
Odporúčam tiež pozrieť tento link http://www.cez-okno.net/node/546

Asi by sme nemali veriť čomukoľvek a radšej všetko skúmať a triezvo zvažovať. Hlavne reči vážne sa tváriacich fundovaných odborníkov na kruhy v obilí.

Ak sa pozriete na odporúčanej stránke pozornejšie na obrázky "slnečnej sústavy", môžete si všimnúť slzičku, ktorú zlákalo tvorcov kruhov vymaľovať pomedzi koľaje, kde sa otáčal traktor.

Ak veríte na mimozemšťanov vyrábajúcich kruhy v obilí, možno Vás prekvapia stránky http://www.circlemakers.org/totc2007.html - určite tam nájdete mnohé známe kruhy v obilí, ktoré sa pripisujú mimozemšťanom, aj s menami ich skutočných autorov. (alebo ak neviete anglicky, tak napríklad na http://navod.hvezdarna.cz/navod/kruhy.htm )

O tom, ako sa vyrábajú kruhy v obilí, sa môžete presvedčiť na videozázname o českých umelcoch http://www.youtube.com/watch?v=FQa2svQRGQ4 , alebo vzhliadnutím kvalitnejšej práce zahraničných výrobcov kruhov na http://www.youtube.com/watch?v=B6fBqKUZlhk .


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Velka kometa
PoslaťNapísal: Štv, 27. Nov 2008, 01:05 
Offline

Registrovaný: Uto, 11. Dec 2007, 22:57
Príspevky: 12
Určite pravý zdroj informácií je silnejší ale tieto malé pravdy ho potvrdzujú.
A hlavný zdroj pravdy o tomto dianí je známy všetkým, ktorí sú otvorení prijímať pravdu.
Táto téma nieje o strachu a panike ale o realite.
Žiarenie kométy už dávno pôsobí a je to sakra vidieť.
Pozrite sa na ľudí čo sa s nimi deje ako sa ženú za ničím.
Akí sú nepokojní a nikto nevie prečo.
Boja sa lebo niečo sa blíži.
Tak ako zvieratá reagujú na nebezpečenstvo a sú nepokojné a nervózne tak isto aj človek má v sebe minimálne iskru života, ktorá je jeho vlastným alarmom nadchádzajúceho diania.
Všetci to zvaľujú na celospoločenskú situáciu ale tú tvorí predsa človek.
Táto téma je o tom aby sa človek zmenil a určil si iné priority, pretože svetské nadchádzajú svoj koniec.
Všetko bude zborené lebo to bolo postavené na zlom základe.
Nemusíme si dokazovať kto má pravdu lebo ona sa aj tak sama prejaví.
A čoraz silnejšie, rýchlejšie a ostrejšie.
To čo k nám letí je požehnaním pre tento svet, báť sa toho netreba.
Boja sa tí ktorí sa musia báť lebo sú nehodní života.
S dôverou vzhliadnime radšej k tejto udalosti a utrpenie bude krátke ale oslobodzujúce.
Viem, že sa to naplní...
Hore srdcia!!!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Velka kometa
PoslaťNapísal: Uto, 30. Dec 2008, 02:13 
Offline

Registrovaný: Pia, 26. Dec 2008, 18:02
Príspevky: 10
Zdravim pan sinair

O onej velkej cervenej planete je teraz vela coho na internete. Si myslim osobne, ze to riadne moze vystrasit niektorich ludi, ako pravdepodobne aj Vas to vystrasilo. Ja, - mimo odpovede ze ci verim na onu konkretnu planetu alebo nie -, si myslim, ze clovek, jedinec tak ci onak ma uctu pred vecami takehoto charakeru, alebo ineho, dla toho aky je on sam. Lebo napriklad ja osobne mam rad filozofiu, scince fiction, zvestovania modernej doby a pod. (i ked nieze by som ich cital kazdodenne, ani TV nemame), ale mam ich rad akoby len na citanie. Jednoducho si ich precitam, akoby som si pozrel nejaky film, a idem na dalsie. Zo vsetkeho si ale zoberiem nieco do seba - nejaku zaujimavu myslienku, zaujimavy postreh, a pod. A to je to, co by ste robili aj Vy keby ste bol o trochu obycajnejsim, prirodzenejsim clovekom. Podotykam ale znova, zoberie si z onych veci clovek len to, k comu prechovava sympatiu. To znamena ze mame pravdepodobne vsetci ine sposoby stravenia onych vaznejsich sprav, a tak aj ine vizie o skutocnom konci, ci ociste sveta. Je rozdiel predsa povedat "zmizne svet" a "zmizne svet". Bud je to myslene destruktivne, alebo povzbudzujuco adresovane na uvolnenie bremena z pliec kazdej duse pre skutocnu slobodu. Na Vasom mieste, by som sa snazil pochopit zivot samotny, a nie jeho koniec. Ked clovek miluje zivot, vesmir, a vsetko co k tomu patri, tak si mozno aj niekedy predstavuje ze by mohol koncit zivot, a to v hociktorej sekunde. Preto taky clovek je podstatne pripraveny.
Hviezda sem, hviezda tam, nech si priroda vydychne, a nech sposobom akym je jej najlepsie. Ma na to narok predsa.
Osobne mam za sebou par zemetraseni v Japonsku, ktore su sice dla tamojsich obyvatelov normalne, ale mne to pripadalo na tu chvilu ako koniec sveta (ako aj pre niktorych japoncov este stale). S vedomim ze dalsie zemetrasenie bude lahsie stravitelnejsie, som sa bal aj druhy krat. A znova a znova a znova... az sa vo mne vytvorila laska k Zemi. Nebolo to nic pohodlne, ale ten vztah je odrazu zivy. A teda cloveku milujucemu prirodu, majuc vztah s prirodou, je jedno co sa pise, lebo on jednoducho chape. I keby bol datum pravdivy, co sa konca sveta, alebo ocisty sveta tyka, osobne by som to nechal na prirodu, kedze aj tak by sme nic nezmohli.
Drzte sa pan sinair, hlavne ak by ste mali predsalen pravdu.

S pozdravom, J.M.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Velka kometa
PoslaťNapísal: Str, 28. Apr 2010, 19:42 
Offline

Registrovaný: Str, 28. Apr 2010, 19:28
Príspevky: 1
Nemyslím si že prichádza koniec. Patrím medzi skeptikov, Boh nezničí svet keď ho vytvoril pre nás. každý dostane len to čo mu patrí, podľa zákona vzájomného pôsobenia( čo zaseješ to zožneš). Keby bol na svete čo i len jediný čistý človek, Boh by náš svet ušetril už len kvôli tomu jednému. Čítal som o príchode onej hviezdy v ABD-RU-SCHINovom diele Vo Svetle Pravdy, no má prísť urýchlenie spätných účinkov, nie koniec sveta.
S pozdravom Julián Gardlík.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Velka kometa
PoslaťNapísal: Štv, 29. Apr 2010, 06:50 
Offline

Registrovaný: Pia, 26. Dec 2008, 18:02
Príspevky: 10
Dobry den

Ja sosbne verim co prezivam a tych zazitkov mnou zazite procesy, ktore su velmi logicke a nemylne. A to co ste mi napisali (a co som sa aj ja podobne ako vy docital), ma rozhodne vatsiu logiku :)

Ale osobne by som sa necudoval uz nicomu, zivot sa neustale musi menit, hybat, preto ludska arogantnost, neohladuplnost alebo lahkomyslenost moze mat velmi nepekne nasledky tak ci onak. Ci uz fyzicky alebo len v inych ociach nepatrne v dusi dotycneho cloveka, avsak zdy tak aby to viedlo k moznostiam onu chybu aj napravit - zalezi na dotycnom ako sa na razcestiach potom rozhodne.

Ale dla toho co ste mi napisali, Vam to nemusim asi rozpisovat, ale skor Vam podakovat ze ste sa na Vasich razcestiach rozhodli spravne :)

S pozdravom Jozef Miklos :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Velka kometa
PoslaťNapísal: Str, 11. Máj 2011, 11:11 
Offline

Registrovaný: Uto, 11. Dec 2007, 22:57
Príspevky: 12
Po case sa vraciam k tejto teme ale budem uz iba citovat co som nasiel.
Astronom napisal nasledovne:
"Na nebi bude vidno giganticku kometu, ktora je dvakrat tak velka ako Jupiter a je vzdialena od Zeme len 11 milionov kilometrov. Tajuplna kometa bude lokalizovana v konstelacii Maleho medveda. Bude to ta najmimoriadnejsia kometa aku ludske oko videlo."
Dalsie slova o nej:
"Kometa ma v sucasnosti takmer dokonceny zahal z hrubo-hrubohmotnej energie. Tym sa stava hrubohmotne viditelna. Pretoze je jej energia velmi silna, pritiahne mnohe castice kozmickeho ziarenia a nasledne kozmickeho prachu takze bude viditelna vsetkym ludom. Toto pritiahnutie vobec nebude trvat miliony rokov, pretoze nepojde o dej vytvarania hrubohmotnej planety, ale iba o dej magnetickej pritazlivosti."
Pridam este nejake dalsie citacie co som nasiel.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.