úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Uto, 19. Mar 2024, 07:50

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: New Age
PoslaťNapísal: Str, 25. Apr 2012, 06:42 
Offline

Registrovaný: Ned, 04. Sep 2011, 17:10
Príspevky: 8
Aký je váš názor na New Age?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: New Age
PoslaťNapísal: Pia, 27. Apr 2012, 19:19 
sakris píše:
Aký je váš názor na New Age?

A Váš názor je aký? Zdá sa Vám byť v poriadku, že niektorí z New Age radia Ježiša Krista k iným zasvätencom, alebo niektorí majú aj iný výraz "kozmický Kristus"? Alebo ich tvrdenie, že ľudstvo je božské? Alebo prílišná snaha o pozitívne myslenie, ktoré sľubuje blahobyt, šťastie, lásku...
Zastierať a prehliadať veci pozitívnym myslením, ktoré treba vidieť reálne sa mi tiež nezdá byť tým najlepším riešením. Alebo máte iný názor?


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: New Age
PoslaťNapísal: Štv, 03. Máj 2012, 00:05 
Offline

Registrovaný: Ned, 04. Sep 2011, 17:10
Príspevky: 8
dominika píše:
sakris píše:
Aký je váš názor na New Age?

A Váš názor je aký? Zdá sa Vám byť v poriadku, že niektorí z New Age radia Ježiša Krista k iným zasvätencom, alebo niektorí majú aj iný výraz "kozmický Kristus"? Alebo ich tvrdenie, že ľudstvo je božské? Alebo prílišná snaha o pozitívne myslenie, ktoré sľubuje blahobyt, šťastie, lásku...
Zastierať a prehliadať veci pozitívnym myslením, ktoré treba vidieť reálne sa mi tiež nezdá byť tým najlepším riešením. Alebo máte iný názor?

Môj názor je podobný ako váš. Pýtam sa preto, lebo na hlavných stránkach v sekcii knihy sa nachádza kniha od Eckharta Tolla, ktorý patrí k New Age a teda pýtam sa - prečo je tu kniha reprezentujúca New Age? Majú azda správcovia týchto stránok na toto hnutie iný názor?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: New Age
PoslaťNapísal: Štv, 03. Máj 2012, 10:17 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Ja si myslím, že by ste mali skôr hodnotiť to, čo kniha prináša. Správcovia sú určite povznesení nad škatulkovanie.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: New Age
PoslaťNapísal: Sob, 05. Máj 2012, 00:47 
Offline

Registrovaný: Ned, 04. Sep 2011, 17:10
Príspevky: 8
K New Age sa veľmi neprikláňam a teda nechcem čítať niečo od autora, ktorý je jeho reprezentantom a môže miešať jablká s hruškami. Nevravím, že všetko čo píše je zlé, ale keďže pravdu stále hľadám a ešte ju nepoznám celú, neviem presne rozoznať, čo je dobré a čo zlé. A to platí aj pre ostatných, mne podobných... obávam sa, že si za pravdu zoberú všetko a nebudú žiť v pravde. Robím vari niečo nesprávne?

A čo ostatní? Čo si myslíte o New Age? Nájde sa tu nejaký zástanca tohto hnutia?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: New Age
PoslaťNapísal: Sob, 05. Máj 2012, 20:53 
Offline

Registrovaný: Štv, 09. Dec 2010, 21:38
Príspevky: 26
sakris píše:
Aký je váš názor na New Age?

Ja mám tiež podobný názor ako p. Dominika.

sakris píše:
K New Age sa veľmi neprikláňam a teda nechcem čítať niečo od autora, ktorý je jeho reprezentantom a môže miešať jablká s hruškami. Nevravím, že všetko čo píše je zlé, ale keďže pravdu stále hľadám a ešte ju nepoznám celú, neviem presne rozoznať, čo je dobré a čo zlé. A to platí aj pre ostatných, mne podobných... obávam sa, že si za pravdu zoberú všetko a nebudú žiť v pravde.


Na tejto stránke nájdete aj knihy: Biblia ,Budha ,Krišna a neznamená to že by autori propagovali
cirkev, budhizmus alebo hinduizmus.
Ako je písané v úvode: Stránky sú venované tomu najdôležitejšiemu v živote človeka – hľadaniu a poznávaniu Pravdy.
Osobne si myslím ,že si môžete prečítať všetky články aj knihy,ktoré ponúkajú a odporúčajú autori tejto stránky a nemusíte sa báť.

sakris píše:
Robím vari niečo nesprávne?


Nie nerobíte nič nesprávne.Ak si niečím nie ste istý tak sa treba pýtať a zisťovať.
Kto sa veľa pýta veľa sa dozvie. :)

Martin


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: New Age
PoslaťNapísal: Štv, 10. Máj 2012, 13:23 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
sakris píše:
K New Age sa veľmi neprikláňam a teda nechcem čítať niečo od autora, ktorý je jeho reprezentantom

Eckhart Tolle nepatrí k New Age a ani ich nepropaguje (možno oni jeho áno). Knihu "Ticho promlouvá" sme uverejnili na stránkach iba kvôli tomu, že ukazuje človeku, že je nutné žiť prítomnosťou (o čom hovoril už Ježiš) a poukazuje na to, čo v tom človeku bráni. Doposiaľ sme nečítali ani z polovice niečo tak dobre napísané. Autor totiž tú knihu písal v prítomnom okamihu, čo je veľmi silno cítiť a čo čitateľovi pomáha zažiť silu prítomnosti na vlastnej koži. Teda ak má čitateľ k tomu aspoň trochu predpoklady a nesnaží sa čítané iba spracovať rozumom a niekde zaradiť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: New Age
PoslaťNapísal: Sob, 12. Máj 2012, 13:28 
Offline

Registrovaný: Ned, 04. Sep 2011, 17:10
Príspevky: 8
Podľa mňa tam Tolle patrí. Napríklad tu je zaradený medzi New Age pisateľov, ale aj keby tam nebol zapísaný mal by som pochybnosti o ňom. Každý nech si spraví názor sám.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: New Age
PoslaťNapísal: Sob, 12. Máj 2012, 21:39 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Myslím si, že názor o knihe sa nedá urobiť bez toho, aby ju človek čítal.

Kniha Ticho promlouvá je veľmi dobrá a každému, kto chce žiť prítomnosťou a neuspokojuje sa iba s počúvaním rečí o nutnosti žiť prítomnosťou, môže byť obrovskou pomocou. A život v prítomnosti nemá samozrejme nič spoločného s New Age...

sakris píše:
Podľa mňa tam Tolle patrí. Napríklad tu je zaradený medzi New Age pisateľov...
Keby ste si dali aspoň trochu námahy a aj si pozreli, čo tam je o Eckhartovi Tolle napísané, tak by ste vo veľmi rozsiahlom texte našli iba dve vety, kde sa New Age spomína: poznámku nejakého britského novinára, ktorý nazval Tolleho knihy "zmiešaninou pseudo-vedy, New Age filozófie a učení vypožičaných z iných náboženstiev" a potom názor básnika Jack McLean, ktorý povedal: "Tolle nie je žiadny new-age guru, ale niekto, kto uskutočnil skutočnú duchovnú transformáciu". Inak nič v spojitosti Eckharda Tolleho s New Age.

Skúmať treba slovo, nie rečníka... a povrchnosť alebo slepá viera v slová iných sa nevypláca.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: New Age
PoslaťNapísal: Str, 23. Sep 2015, 01:46 
Offline

Registrovaný: Uto, 22. Sep 2015, 23:26
Príspevky: 2
sakris píše:
Aký je váš názor na New Age?

Ahoj,

sama se za New Age považuju :-)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.