www.poznanie.sk
http://duchovno.poznanie.sk/

O milosrdenstve
http://duchovno.poznanie.sk/viewtopic.php?f=83&t=561
Stránka 1 z 1

Autor:  Ina [ Ned, 24. Feb 2013, 23:35 ]
Predmet príspevku:  O milosrdenstve

Počula som názor, že v Posolstve Grálu sa ani raz nevyskytuje slovo milosrdenstvo. Osobne pokladám samotné dielo za prejav Milosrdenstva. Ale ako to niekomu vysvetliť ? Je vôbec správne snažiť sa o to? :sunny:

Autor:  vricman [ Ned, 24. Feb 2013, 23:57 ]
Predmet príspevku:  Re: O milosrdenstve

Je to nepravdivé tvrdenie. Napočítal som slovo milosrdenstvo v Posolstve Grálu najmenej 10 krát a potom som prestal počítať.

O pravdivosti Posolstva sa musí každý ľudský duch presvedčiť sám inak je počítaný za lenivého ducha ktorý nemá v Stvorení v budúcnosti miesto. Podľa vôle Božej sa nikto o pravdivosti Posolstva nemá presviedčať ale duch ktorému je Posolstvo určené má mať túžbu po Slove a ochotu Slovo skúmať už v sebe.

Autor:  Michaela [ Pon, 25. Feb 2013, 01:03 ]
Predmet príspevku:  Re: O milosrdenstve

Kniha Vo Svetle Pravdy je zostavená tak, že ju dokážu čítať a vniknúť do nej iba tí, ktorí majú čisté srdce a len mierne pokrivené názory. Je určená iba tým, ktorí skutočne celou dušou hľadajú pravdu a túžia po nej ako topiaci sa po vzduchu. Zrejme táto kniha nie je pre mnohých, ak sa nedotkla ich vlastného ducha. Vtedy by museli cítiť tú jednoduchú a hlbokú Pravdu, na ktorú je v tejto knihe poukázané. S týmto tvrdením by zrejme nesúhlasili mnohí, ale tak to chodí. Čo človek, to iný názor. Ale Pravda je iba jedna. Rozumom neobsiahnuteľná, duchom jednoznačne cíti-teľná. Možno niečo podobné sa dá povedať tým, čo o nej pochybujú. Avšak nechcite ich presvedčiť o Pravde. O tom sa musí presvedčiť každý sám. ;-)

Autor:  Ina [ Pon, 25. Feb 2013, 12:07 ]
Predmet príspevku:  Re: O milosrdenstve

Ďakujem. :)

Stránka 1 z 1 Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/