úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 15:34

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: New Age
PoslaťNapísal: Str, 23. Sep 2015, 14:54 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Maatina píše:
sakris píše:
Aký je váš názor na New Age?

Ahoj,

sama se za New Age považuju :-)
Jestli jste ozaj členkou New Age, tak mi pak popíšte základní pilíře učení New Age podrobnejší?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: New Age
PoslaťNapísal: Štv, 24. Sep 2015, 01:54 
Offline

Registrovaný: Uto, 22. Sep 2015, 23:26
Príspevky: 2
Filip Jendrichovsky píše:
Jestli jste ozaj členkou New Age, tak mi pak popíšte základní pilíře učení New Age podrobnejší?

Ahoj (dobrý den?),

nejsem členkou žádného náboženství či církve, nevyznávám žádná konkrétní lidská učení. Cítím se být New Age, coby člověkem na osobní duchovní cestě, to je dle mě to nejhlavnější pro New Age. Vlastní, svobodná cesta, cesta sobě na míru. Proto taky každý New Age může a možná i musí odpovědět trochu jinak. Ráda odpovím za sebe, bude-li Tě něco zajímat.

Ty pilíře, tím myslíš, jako co bych viděla osobně pro New Age jako jakési společné znaky?

Dle mě, hlavně a především ta osobní cesta, cesta k sobě (k Bohu, zdroji). Pak jakási víra v to, co ten název nese, nový věk, lepší svět, světlejší zítřky, že se snad můžeme někam pohnout. A snad k tomu "učení", tam to vlastně vnímám právě naopak. New Age smí v podstatě vše, smí čerpat ze všeho, neexistují žádné hranice, ty si každý člověk staví sám. New Age by měl jít za tou svojí pravdou, za hlasem svojí duše (Boha, jak chceš) a nenechat se omezovat nějakými lidskými škatulkami, kam smí a kam ne. Přičemž může čerpat z jakéhokoli učení. Ale sám by se měl svých svazujících přesvědčení spíše zbavovat, než si tvořit další.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 31 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.