úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 20:52

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
PoslaťNapísal: Štv, 23. Feb 2012, 15:14 
brotherrr píše:
Som duša, ktorá je v očistcovom ohni - podľa ľudských rokov - na desať rokov. Touto cestou som to mohla tebe, brat môj, oznámiť. Prosím o dve sväté omše. Som zabudnutá svojou rodinou, ktorá žije v Austrálii v meste Sydney. Prosím, modli sa za mňa a tiež prosím vaše spoločenstvo i všetkých, čo budú čítať tieto slová, ktoré môžem tebe povedať. Modlite sa za všetky dušičky, ktoré trpia a očakávajú Božiu svätú priazeň.

Keby to bolo tak, ako píšete, nikto by sa v podstate o nič snažiť nemusel, o žiadnu zmenu, nemusel by na sebe pracovať...veď načo aj. Stačí, ak sa ľudia na Zemi budú za "dušičky v očistci modliť", a keď vymodlia ich hriechy, oni môžu ísť do neba. Stačí byť kesťanom a veriť takýmto rozprávkam. Aké by to bolo jednoduché. Kresťanstvo má divné "predstavy" o Božej Veľkosti, o Jeho zákonoch, ktoré votkal do stvorenia. Nikto nemôže za druhého človeka odčiniť jeho skutky. Navyše človek tu nežije len jeden krát, keby kresťanstvo nepopieralo reinkarnáciu, všetko by "mohlo" byť ináč.

brotherrr píše:
Ja som žila ľahostajný život, no vždy som milovala svätú Pannu a vždy som sa k nej modlila.

Ide tu o obyčajné modlárstvo. Panna Mária bola obyčajný človek, čo sa týka jej pôvodu. Nemá božský pôvod. Bola to síce krásny človek, však hlavne preto bola predurčená na to, aby sa stala Matkou Ježiša, no nič viac. Človek nemôže ísť "nad svoj pôvod", vyššie, aj keby bol akokoľvek vyvinutý.
Skúste si prečítať články v úvode stránok... trebárs tento, o pôvode človeka: http://www.poznanie.sk/clanky/povod-cloveka.php
Pre Vás dobrý článok: http://www.poznanie.sk/nabozenstvo/vset ... pomozu.php

Takéto "rozprávky" sa hodia viac na nejaké kresťanské fórum. Skúste si prečítať viac o zámere týchto stránok. "Sú venované tomu najdôležitejšiemu v živote človeka – hľadaniu a poznávaniu Pravdy. Nenájdete tu teologické fakty, údaje, filozofické spisy a traktáty; ani Vás nebudeme zasypávať odbornými učenými slovami. To všetko totiž nie je skutočné poznanie, iba rozumové vedomosti. Pravé poznanie sa zakladá na hľadaní, poznávaní a prežívaní duchom." A na to človek nepotrebuje cirkev.
Prajem Vám veľa sily na Vašej ceste.


Hore
  
 
PoslaťNapísal: Pia, 24. Feb 2012, 21:51 
Offline

Registrovaný: Sob, 19. Nov 2011, 20:59
Príspevky: 51
Joga, okultizmus a mágia » Dúfam, že sa s takýmito vecami nezahrávaš?


Jedna pani zverejnila toto jej otriasajúce svedectvo o telesnom aj duchovnom utrpení, aké prežila v dôsledku liečby metódou reiki:

"Uvedomila som si, že je to agresia zlých síl. Po okultistickej seanse som pociťovala prenasledovanie zlým duchom.
Chcela by som všetkých varovať pred využívaním pomoci rozmanitých liečiteľov, biotronikov, ako aj alternatívnej medicíny, pretože takto sa vystavujeme priamemu pôsobeniu diabolských síl.


Po chirurgickom zákroku, akým bolo odstránenie polypu pri konečníku, som celý rok trpela bolesťami, ktoré lekári nedokázali zmierniť. V roku 1993 som si prečítala článok Spásny dotyk ruky, v ktorom som našla nasledujúce povzbudenie: „Práve pre teba, pre tvoje zdravie, tvoj dobrý pocit a psychickú pohodu vznikla nová ambulancia REIKI a biotroniky v Stredisku alternatívnej medicíny.“ Žiaľ, vo svojej naivite som uverila, že je to ideálna liečba pre všetky druhy chorôb. A tak som sa vybrala na liečiteľskú seansu. Ľahla som si na lekársku pohovku a biotronik mi na celé telo prikladal svoje ruky, z ktorých vyžarovalo teplo. Medzitým sme počúvali východnú relaxačnú hudbu.

Prvé následky „liečenia“ sa prejavili už na druhý deň: ovládol ma nesmierny strach, cítila som tlak v žalúdku a mala som pocit, akoby mi niekto zdieral pokožku z tváre. V priebehu času boli tieto prejavy rozmanité a čoraz silnejšie. Začalo mi šumieť v hlave. Šum sa postupne zmenil na pocit pálenia na tvári a na tlak na ramenách a hrudníku. Najhrozivejšia bola skúsenosť, keď som cítila, akoby sa po mojom tele presúvali ťažké ruky, ktoré ma gniavili. Keď som ležala na pohovke, cítila som, že nejaké cudzie ruky krúžia vo vzduchu okolo mňa. A čím rýchlejšia bola vibrácia, tým silnejšie neznáma ruka dopadala na moje telo, čo mi spôsobovalo nesmiernu bolesť. Okrem toho som cítila, že akési zuby sa zahrýzajú do mojej kože, že ma driapu akési pazúry. Najväčšiu bolesť mi spôsoboval pocit, že sa do mojej kože a tela pozdĺž chrbtice zapichávajú ihly. Všetky tieto pocity vystupovali súčasne; nebolo ani reči o spánku.

Uvedomila som si, že je to agresia zlých síl. Úplne zúfalá a utýraná prenasledovaním zlých duchov som sa rozhod­la ukončiť svoj život samovraždou... Odovzdala som sa Božiemu milosrdenstvu a začala som si podrezávať žily. A práve v tej chvíli zazvonil na moje dvere sused. Ihneď som ho zavolala k sebe a prikázala som mu, aby zavolal pohotovosť. Keď mi v nemocnici ruky zašili, lekár konajúci pohotovostnú službu sa ma opýtal, prečo som chcela spáchať samovraždu. Odpovedala som mu, že po okultistickej seanse som pociťovala prenasledovanie zlým duchom a že to už dlhšie nedokážem znášať. Lekár sa mi vysmial a presviedčal ma, že nijakí zlí duchovia neexistujú. Bol presvedčený, že mám halucinácie, a preto ma poslal na dvojmesačné liečenie do psychiatrickej nemocnice.

Vtedy som pochopila, že mojou jedinou záchranou je Ježiš. Vo dne i v noci som volala k Pánovi a prosila som ho o pomoc. A práve vďaka úpenlivej modlitbe, častému prijímaniu sviatostí, pôstu o chlebe a vode, ako aj vďaka modlitbe ľudí z Obnovy v Duchu Svätom za mňa útoky zlého ducha takmer celkom prestali. Niekedy sa ešte niektoré prejavy vrátia, ale už sa nebojím. Považujem tieto útoky Zlého za doping, aby som sa ešte viac modlila a úplne sa odovzdala Ježišovi. Dnes viem, že Pán vo svojej láske dopustil útoky zlého ducha, aby ma priviedol k intenzívnejšiemu životu modlitby a častejšiemu prijímaniu sviatostí.

Na záver by som chcela všetkých varovať pred využívaním pomoci rozmanitých liečiteľov, biotronikov, ako aj alternatívnej medicíny, pretože takto sa vystavujeme priamemu pôsobeniu diabolských síl.



Reiki (odovzdávanie univerzálnej kozmickej energie za účelom očistenia a uzdravenia prostredníctvom rúk liečiteľa, ktorý je kanálom uzdravenia) je jednou z mnohých okultistických metód uzdravovania prostredníctvom energie. Je to zvlášť nebezpečné, pretože okultizmus je spôsob, ktorým človek vstupuje do neviditeľného sveta prostredníctvom špeciálnych rituálov a techník (mágie), aby získal tajomnú silu a poznanie a aby si takto podriadil duchovnú aj materiálnu skutočnosť. Takto sa človek otvára pôsobeniu tajomných energií, aby ich využil na veštenie alebo liečenie rozmanitých ochorení. Ľudia si mnohokrát neuvedomujú, že tieto energie sú spojené s prítomnosťou zlých duchov. Všetky druhy mágie sú dôsledkom diablovho hriechu neposlušnosti a vzbury proti Bohu. Využívaním mágie sa uzatvára svojská zmluva s diablom, prostredníctvom ktorej rozmanití veštci a liečitelia získavajú obdivuhodnú silu, ktorá im dáva pocit, že majú schopnosť uzdravovať.

Cirkev jednoznačne zavrhuje okultistické uzdravenia. V Katechizme Katolíckej cirkvi sa dočítame: „Všetky praktiky mágie alebo čarodejníctva, ktorými si človek chce podmaniť skryté mocnosti, aby ich postavil do svojich služieb a dosiahol nadprirodzenú moc nad blížnym – hoci aj preto, aby mu získal zdravie –, vážne odporujú čnosti nábožnosti. Tieto praktiky sú ešte odsúdeniahodnejšie, keď sú spojené s úmyslom škodiť druhému alebo keď sa pri nich uchyľuje k zásahu zlých duchov. Aj nosenie amuletov si zasluhuje výčitku. Špiritizmus je často spojený s vešteckými a magickými praktikami. Preto Cirkev upozorňuje veriacich, aby sa ho chránili. Uchyľovanie sa k tzv. tradičným spôsobom liečenia neoprávňuje ani vzývanie zlých mocností, ani zneužívanie dôverčivosti iných“ (2117).

Skutočne uzdravuje iba Ježiš. Ak ho človek prijme za jediného Pána svojho života, on ho vždy uzdraví duchovne. Telesné uzdravenie nastane iba vtedy, ak je to zhodné s Božou vôľou. Ak sme skrze vieru spojení s Ježišom, utrpenie a chorobu budeme prežívať ako Božiu milosť a cestu nášho posvätenia.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 32 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.