úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 21:36

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: CISTO LEN MOJ NAZOR...
PoslaťNapísal: Pon, 12. Júl 2010, 10:15 
Offline

Registrovaný: Pon, 12. Júl 2010, 09:51
Príspevky: 3
Neviem ani ako zacat, pretoze pre mna, ako zaryteho ateistu slova ako boh, svaty henten, onen, nic nehovoria. Pri tychto slovach si predstavim vzdy len "Barle". Co ja poznam veriacich aj pseudoveriacich, co len chodia do kostola sa opeknovat, asi 70% z nich su ludia, co sa nevedeli zaradit do spolocnosti + geriatria, ktorej smrt, z ktorej maju taky strach(aj ked potom pojdu za jeziskom, tak tomu celkom nerozumiem..asi aby si v hodine dvanastej ocistili stit, ale to ma aky zmysel, cely zivot robit zle, a potom...) , dycha na krk, no a 29% je psychicky narusenych (tjst.boli na psychiatrii, lebo im satan hovoril, ze maju vyskocit z okna a podobne..) a mozno to 1% sa nehalo tak obalamutit, ze tomu naozaj veria...
No ale pozrime sa na to aj z inej strany... pretoze ked krestania mozu svoj nazor krvopotne presadzovat, aj ked 120% je cisty vymysel, ci len METAFORA!..., mohli by ste aj mojim tvrdeniam dat aspon minimalnu mieru pravdepodobnosti.. pretoze NIKTO NEMOZE Z URCITOSTOU POVEDAT, CO JE PRAVDA, A CO NIE. PRETOZE TOLKO KRAT UZ BOLA UPRAVOVANA, ZE ANI NEEXISTUJE...
takze poporiadku: ked je pravda, ze boh stvoril zem a cloveka na svoju podobu, preco sme potom vsetci ini?..preco sme zli?... to, ze pomimo ostatnych veci nam dal aj "slobodnu volu", preto vlastne je to takto, je len krestanska vyhovorka! cloveka a jeho povahu stvoril clovek.. Ak si to vazne vezmete z tej najvyssej a najneobmedzenejsej perspektivy, naco skutocne sluzi odjakziva krestanstvo? na ovladanie ludi. nic viac. ktovie, kedy to zacalo, ale iste je, ze to nikdy neskonci (teda snad ano)... hnusne len zneuzili nevedomost a strach ludi (vit napr _ORA et Labore!_modli sa a pracuj, a mnoho inych...)........................


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: CISTO LEN MOJ NAZOR...
PoslaťNapísal: Pon, 12. Júl 2010, 10:46 
Offline

Registrovaný: Pon, 12. Júl 2010, 09:51
Príspevky: 3
dalsia vec je, ze neexistuje ZIAdEN dokaz! skor naopak.. exituju dokazy, ktore nabozenstvo a tym aj vsetko okolo toho absolutne popieraju! (podotykam HMATATELNE dokazy- SUMERI, DINOSAURI, etc.).. vedeli ste napriklad o tom, ze Biblia je len inak prelozena, vysvetlena, opisana, napisana historia planety, chodu hviezd a inych veci... ktore sumeri opisovali uz 4000+ rokov bc. je to PRESNE to iste, len inac napisane.
hovori sa aj napriklad, ze nebyt krestanov, nemame zakony, ani moralku.... :D tie uzasne "bozie zakony", co vraj nasiel Mojzis na hore, ci kde to (mimochodom, ako aj ine historicke postavy, si fical na heroine, teda na makoviciach, a ten plamen videl hl. vdaka drogam, ne ziadne zjavenie) pohadzaju od sumerov, ako aj pribeh stvorenia a vsetko ostatne..

LEnze kebyze sa tieto veci daju do povedomia ludi, neviem co by sa stalo.. Navyse je velmi zaujimave, preco sa ti moji oblubeni Sumeri VOBEC nestuduju.. teda vlastne ani nie, ked ich dejiny opisuju napriklad take veci, ako ze clovek vladol 900 rokov, alebo ze "bohovovia stvorili cloveka,..adama(vyznam slova najdete v Gilgamesovi, kt. odporucam precitat) zhodou okolnosti"..

je to smutne, ze napriek tomu, ze by sme mohli mat dokonaly zivot, bez starosti, musime sa predbiehat v tom, kto ma viac penazi, kto je lepsi krestan, neustale sa porovnavame a nenavidime.. mohli by sme vediet pravdu, byt nezavisli od klamstiev, ktore nam vstiepuje nabozenstvo, system, vlada.. nechutne nas klamu, a najsmutnejsie je, ze sa nehame.. sme otrokmi niekoho, kto nam cely cas klame a upne bez hanby.. uz len zaclenenim sa do nejakej cirkvi, al.spolocenstva pachate "hriech".. pretoze skatulkovanie znamena odsudzovanie, aj ked nie priamo, lebo "kto nie je s nami, je iny, je divny,.." a nehovorte, ze to tak neni.. najviac zla ide odjakziva od krestanov! mali by sme sa hlavne venovat prirode, chranit ju a milovat, mat rad vsetkych bezohladu na vieru, rasu, nazor!....


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: CISTO LEN MOJ NAZOR...
PoslaťNapísal: Pon, 12. Júl 2010, 10:51 
Offline

Registrovaný: Pon, 12. Júl 2010, 09:51
Príspevky: 3
priroda a dusevny rozvoj je jedine, comu by sme sa mali venovat, lebo co skutosne potrebujete na to, aby ste boli stastni?.... ale tak stastni, aby vas to za dva dni nepreslo, jak ked si cosi kupite... myslim to skutocne stastie, ktore vdaka umelo systemom udrziavanej nevedomosti, vacsina ludi vobec nepozna... priala by som si, aby to tak bolo, ale som len malilinka kvapka v mori, a mat takyto nazor este pred 50 rokmi, tak ma upalia... ale kiez by neboli medzi ludmi take rozdiely.. svet by bol taky krasny, kebyze si ho svojou tupostou a chamtivostou nenicime...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 25 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.