úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 15:37

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str, 01. Okt 2008, 06:25 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
V tom, čo bolo napísané, je chyba. Človek nemá v sebe božskú, ale iba duchovnú iskru. Skúsim to vysvetliť. Najbližšie Bohu je božská sféra, potom sféra duchovná a nakoniec hmotný vesmír. Všetky tieto sféry sú úplne iného druhu a líšia sa intenzitou Božieho vyžarovania:

V božskej sfére, ktorá je Bohu najbližšie, sú z obrovského tlaku Svetla utvárané okamžite dokonalé a sebavedomé bytosti, ktoré žijú večne v tejto sfére. Toto vyžarovanie sa vzďaľovaním ochladzuje, a až po nepredstaviteľne veľkej vzdialenosti je tlak Svetla oslabený natoľko, že sa v ňom už viac nemôžu formovať sebavedomé božské bytosti. Až toto obrovské ochladenie tvorí duchovné vyžarovanie, z ktorého je sformovaná sféra duchovná.

V duchovnej sfére, ktorá je úplne iného, nižšieho druhu, sú podobne ako v božskej sfére utvorené sebavedomé (najskôr praduchovné) bytosti. A znovu až keď sa duchovné vyžarovanie ochladí až tak, že už nedáva možnosť sformovania sebavedomých duchovných bytostí, zostatkové žiarenie prúdi ďalej. A iskričky z neho sú tými našimi duchovnými iskrami, ktoré nám prepožičiavajú večný život. My teda nie sme sebavedomí, ale sme dostali možnosť sa vyvinúť. Na to ale musíme zostúpiť až do hmotného sveta, kde je Božie vyžarovanie ešte ďaleko viac oslabené, aby sme sa mohli postupne uvedomiť – vo väčšom tlaku Svetla by to nebolo možné.

Uvedený obraz Stvorenia je iba veľmi stručný a aj pri sto krát širšom popise by bol neúplný a mal by byť chápaný iba ako obraz toho, čo sa nedá slovami vyjadriť. Ďakujem za pochopenie.

zuzu píše:
ze sa to rovna vymazu z knihy Zivota? To co znamena?

Návrat do duchovnej ríše je možný iba ak sa staneme duchom vedomí. Ak však človek žije iba povrchne a zanedbá úplne svoj duchovný vývoj pre rôzne prízemné túžby, napriek všetkému vedeniu a pomoci zhora, ktoré mu boli na vývoj po tisícročia poskytované, duchom zaspáva a nevedomý si toho, kým je, pripútava sa svojimi túžbami čoraz viac k hmote, ktorá pôjde raz do rozkladu. Je podobný bláznivým pannám opísaných v Biblii, ktoré nemali dostatok oleja vo svojich lampách.

Boh dal každému slobodnú vôľu a kde je túžba človeka, tam je i jeho duch. Človek sa tak svojimi prízemnými túžbami po hmotnom sám odsudzuje. Duchovná iskra sa teda vráti naspäť tak, ako to bolo určené, oddelí sa od nej svojími rozhodnutiami on sám.

Život je pohyb. Ak človek nežije duchom, nepohybuje sa, život v ňom nemôže zostať, lebo mu nevytvoril vhodné rovnorodé podmienky. Čas možnosti vývoja sa na Zemi kráti a tým aj možnosť návratu – veď ľudskí duchovia, ktorí sa sem narodia, sa väčšinou už iba viac pokazia a zaťažia zvykmi, zlozvykmi, vinami a inými ťažkými vibráciami, ktoré ich nepustia z jemnohmotnej gravitácie zeme. Keď človek zomrie, môže vystúpiť v jemnohmotných svetoch iba do jemu rovnorodého prostredia, akým je on sám. A kým nebude dostatočne ľahký (očistený od karmy) a vedomý duchom, bude sa musieť znovu narodiť a pokračovať vo vývoji. V jemnohmotných svetoch je totiž tlak Svetla väčší a nie je také ľahké niečo zmeniť. Preto je čas, ktorý žijeme na zemi, taký vzácny.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str, 01. Okt 2008, 16:49 
Offline

Registrovaný: Ned, 28. Sep 2008, 10:36
Príspevky: 17
Dakujem velmi pekne vysvetlenie mojich otazok k "Bozskej iskre" . Su to pre mna nove informacie, obohacujuce a pride mi to celkom i logicke. :book:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 12. Okt 2008, 20:08 
Offline

Registrovaný: Sob, 06. Sep 2008, 19:27
Príspevky: 47
:heart2: Vo stvorení sa nedeje nič len tak,všetko čo sa deje v našich životoch je ukotvené karmickými väzbami a preto moje slová boli napísané nie ako nejaký blud,ale presne mienená formulka na rozviazanie kar.minulosti medzi vami a mnou.To,že to tak nevidíte,nie je moja chyba.Múdry človek sa poučí priamo v živote ako rozväzovať kar.minulosť medzi všetkými,ktorí sa objavujú v našich životoch a každodenných kontaktoch aj keď len cez počítač.Náhoda v našich životoch neexistuje. Slová,ktoré vyslovujeme v duchu "Odpusť,aj ja ti odpúšťam", nie sú nič iné o čom vy píšete,je to čistá formulka s čistým energetickým nábojom,či sa vám to páči,alebo nie a naozaj vôbec nezáleží na tom či chcete odpustiť,alebo nie.Boh je Láska a veľmi jednoduchý a také su aj jeho poučenia pre všetky skupiny.Prajem požehnanie a Lásku všetkým na ich životných cestách a poučenie sa stane Svetlom a ochranou pod Božím vedením. :sunny:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: karma...
PoslaťNapísal: Ned, 12. Okt 2008, 21:54 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
zdenkaSLA píše:
...moje slová boli napísané nie ako nejaký blud, ale presne mienená formulka ... formulka s čistým energetickým nábojom, či sa vám to páči, alebo nie a naozaj vôbec nezáleží na tom či chcete odpustiť, alebo nie...
Najväčším bludom je práve tvrdenie, že opakovanie nejakej formulky vyrieši karmické dlhy človeka. Je potrebné oveľa viac, skutočnú zmenu, nie omieľanie nejakej formulky...

Ak by ste mali skutočne poznanie o zákonitostiach karmických väzieb, tak by ste videli, že práve polopravdami a lžami, ktoré iným podsúvate ako zaručenú pravdu, si sama nadväzujete karmu, ktorej sa nezbavíte, až kým posledný z tých, ktorých pomýlite, neprezrie.

PS: Toto fórum je miestom pre rozhovory; Vy si však stále hovoríte iba svoje a ostatných ani nevnímate... Ďalšou z podmienok fóra je vecnosť, čo úplne ignorujete, a Váš jediný argument je: „ja to tak vidím a preto to tak je“. Presvedčte nás, že dokážete vnímať aj niečo iné ako iba svoje názory a túžbu sa zbaviť pohodlne karmy...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon, 13. Okt 2008, 15:53 
Offline

Registrovaný: Sob, 06. Sep 2008, 19:27
Príspevky: 47
Neviem prečo tak podrobne všetko rozoberáte,duchovnému človeku je jasné,že je potrebné na všetko rozp.karmy viac ako formulka,ale to už prináša život a potrebne je sa z každej živ.skúšky poučiť a zapracovať na sebe.Naozaj nie sú na mieste žiadne výčitky/iba ak s tým máte vy problém/som taká ako som a ako píšem a vnímam dianie vo Stvorení je dané program.Našim údelom je život naplniť,nie ho tvoriť,ten je presne daný podľa našich potrieb na čom sa máme poučiť a presne podľa zákonov,ale aj tak je to veľmi ťažké. To čo máme vnímať z poučenia nie je o mne ,ale to poučenie.
Viem,že nikoho nemýlim,lebo každý sám vycíti,či je to Pravda,alebo lož.
Čo sa týka naviazania si karmy-môže byť netúžim po nirváne,rada sa inkarnujem,medzi trpiacich a najchudobnejších,oveľa viac vnímajú a učia sa ako duch.vzdelaní................ Prajem všetkým Božie požehnanie a Slnko do života!!!!! :sunny: :sunny: :sunny: :sunny: :sunny:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv, 16. Okt 2008, 21:57 
Offline

Registrovaný: Uto, 11. Dec 2007, 22:57
Príspevky: 12
Určite múdrosť je v týchto časoch to najsilnejšie čo človek potrebuje.
Ani zdravie a zdanlivé finančné šťastie a ani ostatné druhy takzvaného šťastia, ktoré sú pominutelné, človeka nezachránia pred bolesťou, ktorá príde.
Bez pokory v srdci nik nenájde cestu ku svetlu a neprežije nastávajúce veky.
Všetko utrpenie, ktoré prichádza musí pokorný človek prijať globálne aj lokálne aby sa od neho oslobodil.
Lebo on je strojcom toho všetkého prostredníctvom svojho cítenia, myslenia a konania.
Tak ľudia hľadajte múdrosť aby ste obstáli.
Ja som iba malý a hriešny človek ale tieto ideály sú mojím krédom a neskutočne drásajú mojím duchom.
Veľa sily každému človeku dobrej vôle, hmotný svet je pred koncom veku a svetlá ríša je iba vyslobodením pre svetlých.
Prijímam svätý zákon na seba aj keď ma bude musieť raniť aby som mal mať čisté telo bez údov a očí hriešnych, aj tak viem, že je to spravodlivé a správne.
Som iba malé smietko a pritom veľká špina.
Lebo zákon poznám a porušujem ho pred Svätým.
Odhalil som sa pred vami aby ste ma nasledovali v zmýšľaní a našli ste vopred obranu pred temnými skutkami.
Neľakajte sa a hore hlavy lebo hviezda nas vyslobodí ak vytrváme.
Toto čo prichádza je už iba o jednotlivcoch nie masách.
Svätý kríž nech je vám svetlom a pravdou v týchto časoch, inej pravdy už nebude, lebo všetko bude lož.
Držte sa zákona a on vás vyslobodí a nájde aj keby ste boli stratený v temnotách.
Amen všetkým úprimného a pevného srdca.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 24. Okt 2008, 20:27 
Offline

Registrovaný: Sob, 06. Sep 2008, 19:27
Príspevky: 47
:book: Pán Sinair:....svetlá ríša je iba vyslobodením pre svetlých...........
Hlbšia myšlienka práve pre polemiku príspevku Nepridávajme sa k pochlebovačom,je aj návod na postup očisťovania a postupu do Svetla poznania,cez životné skúsenosti /poučenie,zodpovednosť,očista/. Čím viac Svetla na svojej ceste získate,Ono všetkým prinesie ochranu,poznanie a Božie požehnanie.Hlbšia myšlienka tkvie v tom,aby sme prestali posudzovať činy iných,ale vyhrnuli rukávy a začali pracovať na sebe.Svetlá ríša určite nie je iba pre svetlých,ale takýto človek môže rozdať do sŕdc mnohých Božskú iskru,ktorá sa v nich rozhorí pod vedením Ducha Svätého. Táto polemika je len zrnkom poznania a postupu do Svetla,ale je to práca veľkého množstva ľudí a bytostí ktorí sú v Podstate Jednotou. :sunny: Prajem všetkým požehnanie a Lásku.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 25. Okt 2008, 02:00 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 16:06
Príspevky: 40
Veľmi pekne napísané: postup cez životné skúsenosti - poučenie, zodpovednosť, očista

aby sme prestali posudzovať činy iných, ale vyhrnuli rukávy a začali pracovať na sebe – jedna z najužitočnejších viet, aké som na tomto fóre čítal

Iba aby bolo jasné, kto tu rozdáva karty: duchovnú iskru vložil do ľudských duchov Boh, svetlý človek môže druhým len pomôcť ju rozhorieť.

Taktiež svetlá ríša je prístupné iba svetlému, temná ríša temnému – to aby sa nám duchovia nemiešali a tí temnejší sa snažili očistiť.

Prajem aby sme sa stávali čoraz svetlejšími


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 25. Okt 2008, 16:57 
Offline

Registrovaný: Sob, 06. Sep 2008, 19:27
Príspevky: 47
Preto veľmi záleží.aby každý vyhrnul rukávy a začal pracovať na sebe,lebo inak ani nemôžeme - Človek,Zem ,Vesmír: je to systém ktorý všetko zväzuje .Ak človek sa začne očisťovať a uvoľňovať karmické väzby,tak sa to prejaví v celom systéme a umožní to Zemi vystúpiť do vyšších ,čistejších duch.sfér.
Mala som na mysli iskru,ktorá preskočí na mnohých od človeka,ktorý sa stal fakľou prácou na sebe,aj keď mnohí vieme,že je to ťažká a namáhavá práca najmä s egom,ktoré má vždy 1000 pre a proti a potom držať pevne v rukách opraty svojich emócií,ktoré sa nedajú potlačiť,ale zmeniť ich energetický náboj /príkl.emócie nenávisti,zmeniť na emócie odpustenia/.
Prajem Božie požehnanie a lásku.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 02. Nov 2008, 23:10 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Nov 2008, 20:57
Príspevky: 29
máš pravdu zdenka keď sa čo i len jeden človek na zemi zmení, je to
veľké požehnanie pre všetkých.každý jeden má tú šancu.
ale jedine seba zmenit jedine seba. a ked sa zmením každý sám
tí druhí si to všimnú a bez slov deje sa. :sunny: :sunny: :sunny:


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 39 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.