úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 22:16

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
PoslaťNapísal: Str, 18. Feb 2009, 22:51 
Offline

Registrovaný: Ned, 15. Feb 2009, 16:03
Príspevky: 3
Pri čítaní Vašich viet pani zdenkaSLA ma bolí srdce a pri úvahe, že Vám niekto slepo uverí dolieha na mňa zármutok a žiaľ. PROSÍM pre vaše dobro radšej meno Pána nadarmo nevyslovujte, budete to tak mať v živote ľahšie. Ako môžete niečo také tvrdiť, že máte iskru Pána v sebe! Však všetko okolo Vás aj ľudia, vaše telo, duša, duch, musia kričať, že sa mýlite. Odložte Vaše priania, predstavy, želania a skúste sa vo všetkej skromnosti a tichosti svojim vrúcnym citom opýtať. Pane prosím naozaj mám Božiu iskru v sebe?
Pane prosím naozaj sa zakladá moje vedenie na pravde a je pravdivé?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 21. Mar 2009, 11:01 
Offline

Registrovaný: Sob, 21. Mar 2009, 10:47
Príspevky: 1
zaujala ma vaša stránka aj obsah debaty, ku ktorej by som sa chcela vyjadriť.
vážim si každého človeka, ktorý je ochotný na úkor svojho voľného času venovať sa, pomáhať druhým, a stotožnujem sa s vyjadreniami administrátora. No človek tým berie na seba veľkú zodpovednosť, hlavne za to, či táto jeho myšlienka rada, je fakt správna, či je naplnená láskou, či sme pred odpovedou požiadali o dar správnej rady Ducha Svätého, či sme sa pokorne spýtali Boha, či môžem radiť ja, či to viem. V tej otázke, prosbe musí byť naša pokora a niekedy fakt lepšie nepovedať radšej nič a ten druhý človek nájde inú dušu, ktorej slová bude mať počuť.
Ak niekto bezdôvodne útoči na druhého, alebo proste len útočí, znamená to, že ide o zranenú dušičku, vo väčšine prípadoch je to zranenie psychické, zranenie od najbližšieho človeka /matka, manžel, priateľ, sklamanie v láske, neúspech na mieste kde sme ho nečakali/, a tá bolesť je v človeku, dusí ho, ťaží, tlačí, potrebuje ju dostať von a tak ako on dostal úder, tak podľa toho, na akej je duchovnej výške /pozor nikoho neponižujem/ tak ho takou intenzitou pošle dalej, jemu sa uľaví a zasa je to na tom druhom.
Takže ak mne niekto hovorí o niekom, že je taký a taký....... tak ihned poviem, ano je taký, lebo je vnútorne zranený, možno je chorý, možno počul zlú správu a nemá nikoho pri sebe komu by dôveroval, komu by sa mohol posťažoval, kto by ho vypočul, nemá vieru v Boha, nikto ho neučil hodnoty človeka, nevie si vážiť seba, ani druhých a pretože náhody neexistujú, a že je to práve tvoj priateľ, priateľka skús mu pomôcť ty, a ak ty pomáhaš druhému, v podstate tým pomôžeš iba sebe. Ale nesmie tam byť vypočítavosť, tam musí byť srdce.

Urob to s láskou, popros Ocka o pomoc a dar rady a rad srdcom. Každý kto príde za tebou so svojím problémom ti vskutočnosti pripomenie tvoj neriešený problém. a neposudzuj, teba Boh prijal takú aká si, prijmy aj ty ju taká aká je. a kedže sme všetci Božie deti, naučme sa konečne aj hrať, smiať, rozdávať úsmev, lásku, teplo, pohodu a to čo budeš dávať ty, to ti budú dávať aj ľudia, ktorých budeš stretať.

"Milosrdenstvo chcem, a nie obetu" (Oz 6, 6)

Naučme sa, že naše hlavne učivo života je naučiť sa láske, pokore a trpezlivosti,
Niet silnejšej energie ako láska.

NEPROSIM O ZAZRAK PANE, ALE O SILU PRE VSEDNY ZIVOT. NAUC MA UMENIU MALYCH KROKOV. OCHRANUJ MA PRED STRACHOM, ŽEBY SOM MOHOL ZMEŠKAŤ ŽIVOT. NEDAVAJ MI ČO SI PRAJEM, ALE TO ČO POTREBUJEM.
prajem pekný den.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Ned, 10. Máj 2009, 18:14 
Offline

Registrovaný: Sob, 06. Sep 2008, 19:27
Príspevky: 47
vierkaid: Nech sa tak stane Amen :)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 38 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.