úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 19:48

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: narodenie do astrálneho sveta?
PoslaťNapísal: Ned, 30. Dec 2007, 22:39 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 22:09
Príspevky: 7
Dobrý večer.

Zaujíma ma jedna vec. Keď zomriem, narodím sa v astrálnom svete tak, ako som sa narodila do tohto sveta (bude zo mňa duša-bábätko a budem vyrastať v astrále až kým zo mňa nebude dospelá duša), alebo sa jednuducho vrátim tam, odkiaľ som prišla len o čosi zrelšia, ako som odtiaľ odchádzala?

Sama sa viac prikláňam k druhej možnosti, aj keď logické sa mi zdajú byť obe. Teda keď vieme, že hrubohmotnosť je odrazom najbližšej astrálnej úrovne, tá zasa ďalšej atď., tak by to tam malo fungovať, aspoň približne, ako tu. Ale na druhej strane si myslim, že keď mi odpadne hrubohmotné telo, tak moja duša bude vyzerať tak, do akej formy sa od začiatku svojho bytia vyvinula, teda ako dospelá a zrelá duša. Aspoň taký mám z toho pocit.

Vie mi na to niekto dať kvalifikovanú ;-) odpoveď?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon, 31. Dec 2007, 14:30 
Offline

Registrovaný: Sob, 22. Dec 2007, 23:52
Príspevky: 21
V prvom rade musím podotknúť, že moja odpoveď nebude kvalifikovaná, bude to len môj momentálny názor a hlavne moje nazeranie na túto záležitosť.
V dnešnej dobe je to dosť rôzne, čo sa deje po smrti človeka. Záleží vždy len na tom, KTO zomrel. Aký to bol v skutočnosti človek, o čo sa na našej nádhernej zemičke usiloval. Ako sa mu podarilo rozviazať karmické vlákna, alebo či si tu svojou nedbalosťou a zlými snahami či skutkami toho nenaviazal ešte viac. Veľa krát sa stáva, že pozemsky zomretí ľudia zostávajú pripútaní k Zemi, ak ich tu púta niečo hrubohmotné, myslím napríklad nejaké čisto hrubohmotné sklony a vášne. To je potom pre nich veľký trest, aj keď si to oni sami neuvedomujú. V každom prípade si myslím, že ich astrálne telá nie sú vôbec pekné, možno by sme sa ich aj zľakli. To sú tie horšie a dosť smutné prípady, keď človek zabúda na to, že je človekom. Smutné a prináša to utrpenie. Ďalej platí, že každá duša, v ktorej jadrom je duch, sa dostáva po svojej smrti do takej úrovne, kde musí žať to, čo zasiala na tejto zemi. A záleží na jej ľahkosti, kam sa až dostane. A také potom je aj jej telo. Buď krásne, pekné, menej pekné, alebo škaredé. Hovorím zatiaľ len o hmotných telách (teda hrubohmotných a jemnohmotných - astrálne telo patrí do hrubohmotnosti). Po smrti sa dostávame do svetov, ktoré sme si sami vytvorili svojím myslením a skutkami. A nie ako deti, ale naša podoba je už presne taká, akí v skutočnosti sme (pretože duch vytvára telo). S takými dušami sa tu aj musíme stretnúť, tak sa aj máme. Preto sa hlavne usilujme zo všetkých síl, aby sme mohli ísť čo najvyššie, tzn. hľadajme v sebe dobro, hľadajme v sebe túžbu pomáhať druhým ľuďom, snažme sa pomáhať duši človeka, zapáľme sa pre dobro. Nie vždy však to, čo považujeme za dobré, je skutočne dobré. Láska však človeku vždy ukazuje tú správnu cestu. Hľadanie poznania je nádherná vec, ale bez lásky a velikánskej snahy žiť podľa Zákonov, ktoré výsostne vládnu vo Stvorení, zostáva všetko chladné.
Verím, že v tomto fóre sa nájdu ešte ďalší ľudia, ktorí Vám môžu rozšíriť Váš obzor a samozrejme aj môj.
:daisy-yellow:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str, 09. Jan 2008, 18:43 
Offline

Registrovaný: Str, 09. Jan 2008, 18:06
Príspevky: 6
Skúsim to vyjadriť pomocou obrazu. Predstavte si telíčko nenarodeného dieťaťa. Teraz si predstavte obláčik, ktorý k nemu v čase inkarnácie priletí a spojí sa s ním. Po celý život s ním potom zostáva spojený, takže keď vidíte akéhokoľvek človeka, môžete si predstaviť, že v sebe má ten obláčik. Ten pozemské telo natrvalo opúšťa až po smrti.
Obláčik v tomto obraze predstavoval všetky telá počínajúc strednou hrubohmotnosťou. Aj v čase pozemského života sa tento obláčik vyvíja presne podľa toho, ako dotyčný človek žije, podľa čoho sa formuje aj vzhľad jeho vyšších tiel. Po smrti potom dostáva telo, aké si svojím myslením a konaním zaslúžil. Na rozdiel od pozemského tela toto telo presne odzrkadľuje stav duše, jej vzhľad, svetlosť či temnosť.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 12. Sep 2008, 19:56 
Offline

Registrovaný: Sob, 06. Sep 2008, 19:27
Príspevky: 47
Galka je veľa pravdy na tom čo ti napísala Anita 22.Ale v hĺbke vnímania a poznania nám nič neubližuje,ale nás iba učí.Boli sme tu veľa krát a budeme zas.Ja si tiež myslím ,že ďalej putujeme na ceste evolúcie ako dospelá a zrelá duša.Nedávno som videla,ako sa brat/zomrel 5 r./ prihovoril svojej sestre,aby ho vnímali ako dušu,ktorá kráča na ceste evolúcie a nie ako,že je v detskom nebi.Ano je pravda,že každý žne čo zasial,ale osudový program je daný.Máme sa iba poučiť a postúpiť do Svetla poznania. :blush: Boh miluje všetky bytosti rovnako,nie podľa toho akú hereckú rolu hrajeme v tom ktorom živote.Aby sme si uvedomili protiklady,musia herci hrať rôzne role.V tomto čase už vieme ako sa máme očisťovať a to rozväzovaním karmických opratov,ktoré všetko a všetkých zväzujú.Ja na to používam slova v duchu pri každom stretnutí Odpusť,aj ja ti odpúšťam! Tieto slová rozväzujú karmu obojstranne,lebo nik nevie/iba pár jasnovidcov/.kto komu ublížil v min.živote.Už bolo vybojované poznanie postupu v labyrinte života,kde každý každému je bránou. Veľa úspechov v očisťovaní .


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 16. Sep 2008, 16:54 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Citácia:
Ja si tiež myslím ,že ďalej putujeme na ceste evolúcie ako dospelá a zrelá duša.
Zrelé jablko už nemusí dozrievať, zrelé duše to teda asi nebudú... Naopak, skutočnosť je taká, že mnohé duše sú po opustení hmotného tela tak veľmi málo duchovne vyvinuté, že sú takmer úplne slepé a hluché a v astrálnom svete sa iba bezmocne potácajú.

Citácia:
je pravda,že každý žne čo zasial,ale osudový program je daný.
Tieto dve tvrdenia sa vylučujú. Ako môže byť dané to, čo sa živo mení podľa toho, ako človek koná?

Citácia:
Máme sa iba poučiť a postúpiť do Svetla poznania.
Človek má na zemi aj poslanie, ktoré mu bolo dané – nie je to iba jeho vlastný vývoj, pre ktorý sme tu. Proste starať sa iba sám o seba je málo.
Citácia:
Boh miluje všetky bytosti rovnako,nie podľa toho akú hereckú rolu hrajeme v tom ktorom živote.Aby sme si uvedomili protiklady,musia herci hrať rôzne role.
To znie, ako by sme potrebovali k svojmu vývoju zlých ľudí, zlodejov, vrahov, lakomcov... myslíte si, že to tak je?

Citácia:
Odpusť,aj ja ti odpúšťam! Tieto slová rozväzujú karmu obojstranne
Odpustiť nám môže iba samotný človek, ktorému sme ublížili – my to za neho nemôžeme urobiť. Okrem toho je odriekanie nejakej formulky v mysli príliš málo na to, aby bolo naše odpustenie skutočné. Skutočné odpustenie musí vychádzať zo srdca, hlbokého a plného vnútorného pochopenia, nie z túžby zbaviť sa ľahko nepohodlnej karmy.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 23. Sep 2008, 14:52 
Offline

Registrovaný: Sob, 06. Sep 2008, 19:27
Príspevky: 47
"Odpusť aj ja ti odpúšťam". Presne takto to má byť vyslovené.Môj majster je J.Kristus a presne to funguje.Áno správne je ako píšete,že odpustenie má vychádzať so srdca,ale práve pri spaľovaní tmavého karm.vlákna,dochádza k premene vlákna na svetlé. Až po čase takejto cesty si začne človek uvedomovať ako mu toto pravidlo viditeľne otvára dvere v labyrinte života,kde každý každému je bránou.Priateľka s Anglicka začala toto pravidlo uplatňovať a nemôže sa prestať čudovať,ako kolegyňa sa k nej negatívne správala a teraz je ako vymenená.Nič iné sa nestalo iba to,že keď sa karma prepáli,nemá nám byť čo odplatené.Nepíšem o niečom čo nemám niekoľko násobne potvrdené život.príbehmi. :sunny:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: odpustenie?
PoslaťNapísal: Str, 24. Sep 2008, 02:10 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 7
zdenkaSLA píše:
"Odpusť aj ja ti odpúšťam"
Ak človek pristupuje k inému človeku s takouto vibráciou lásky, je jasné, že sa to prejaví aj zvratným pôsobením späť, a ten druhý človek je milý tiež. Aj ja to mám odskúšané. Nemusí to však hneď znamenať rozuzlenie karmy. Skôr je to zabránenie tvoreniu karmy nenávisťou. I keď to skôr funguje v konkrétnych prípadoch ako v takýchto „čo keby – pre istotu“. Myslím, že skutočná karma sa rozväzuje predovšetkým odčinením a duchovnou zmenou. To znamená, že ak som sa voči druhému previnil tak, že som ho napríklad priviedol na zlé cesty (medzitým som sa ja zmenil), zbaviť sa karmy nemôžem tak, že poviem v duchu (dokonca ani nie nahlas!) „odpusť mi“, ale svojím životom sa ho budem snažiť priviesť naspäť. A odplatiť je vždy čo, aj keď len symbolicky, bez ohľadu na nejaké „ľahké prepaľovanie“ karmy. A ešte čosi. Tmavé vlákno sa nemôže zmeniť na svetlé. Môže uschnúť a odpadnúť a nové svetlé sa musí nadviazať.

PS: Nechcem, aby sa môj príspevok pokladal za nejaký osobný útok voči Zdenke. Práve naopak; oceňujem jej nadšenie a dobré chcenie. Iba jej poznanie sa mi zdá akési polovičaté. Nechcem tým vyvyšovať seba, iba argumentujem...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv, 25. Sep 2008, 20:20 
Offline

Registrovaný: Sob, 06. Sep 2008, 19:27
Príspevky: 47
Lucy:ďakujem,asi svoj štýl,len ťažko nezmením a nemôžem si pomôcť som jasnovidec vidím ako plynú energie a čo sa deje.Neviem všetko rozpisovať zvlášť pre každého,podľa toho ako to chápu iní,opakujem Boh je veľmi jednoduchý a ja vám iba opisujem vlastné skúsenosti,ako to pôsobí aj za hranice materiálneho sveta.Aj mňa udivuje,že po rozviazaní karmy sa tie vlákna netrhajú,ale len prepália sa na svetlo.Asi sa to deje preto,že Stvorenie tieto väzby udržujú pokope,lebo karma naozaj nie je iba negatívna/ale aj pozitívna,ako poznamenal správca/.Takisto viem,že rôzne situácie majú okrem hlavnej karmickej situácie,ešte dozvuky/ja to vidím ako korienky,ale ak sa prepáli hlavný problém už to pokračuje podľa postupnosti ďalej. Denne vidím ako za takéto riešenie získame viac a viac svetla,ktoré je aj ochranou.
V jednoduchých situáciach/bitka,hádka atď./ na ceste životom.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 26. Sep 2008, 09:35 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
zdenkaSLA píše:
Takisto viem,že rôzne situácie majú okrem hlavnej karmickej situácie,ešte dozvuky/ja to vidím ako korienky,ale ak sa prepáli hlavný problém už to pokračuje podľa postupnosti ďalej. Denne vidím ako za takéto riešenie získame viac a viac svetla,ktoré je aj ochranou.
V jednoduchých situáciach/bitka,hádka atď./ na ceste životom.


... alebo aj menej, poprípade aj temné vlákna, resp. vlákna do tmavších úrovní Stvorenia, ak situáciu nezvládneme správne (za určitých konkrétnych podmienok)... a tým sa môže naviazať aj negatívna karma...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: odpustenie?
PoslaťNapísal: Pia, 26. Sep 2008, 14:25 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
Lucy píše:
PS: Nechcem, aby sa môj príspevok pokladal za nejaký osobný útok voči Zdenke. Práve naopak; oceňujem jej nadšenie a dobré chcenie. Iba jej poznanie sa mi zdá akési polovičaté. Nechcem tým vyvyšovať seba, iba argumentujem...


zdenkaSLA píše:
Lucy:ďakujem,asi svoj štýl,len ťažko nezmením a nemôžem si pomôcť som jasnovidec vidím ako plynú energie a čo sa deje.


Možno je problém aj v tom, že málo ľudí vie, čo to vlastne jasnovidectvo je, ako sa prejavuje, aké sú hranice, atď....
Treba vedieť, že pod pojem jasnovidectva sa zahrňuje veľmi veľa skutočností a typov ľudí. Ak odhliadnem od tých, ktorí sa za jasnovidcov len vydávajú, ale nimi nie sú, resp. tých, ktorí keď niečo pocítia alebo "uvidia", tak sa hneď označujú za jasnovidcov, potom ešte stále zostáva ešte široká paleta schopností a typov videnia u ľudí. Aj napríklad čo sa týka channelingu, nepovažujem to za pravé vedomé jasnovidectvo. Pretože už zo samotného názvu „jasnovidectvo“ vyplýva, že daný človek by mal „vidieť“ nejaké skutočnosti „jasne“... Jasnejšie a iným spôsobom ako ostatní ľudia, ktorí nevidia jasnovidne. Jasnovidectvo je pre mňa v stručnosti zrenie, jasno-videnie nefyzických realít, úrovní.

Ale keď som napísal nefyzických, tým som ešte stále nenapísal nič presne, lebo jasnovidní ľudia sa líšia medzi sebou rovnako, ako sa medzi sebou líšia „obyčajní“ ľudia.
Totižto je rozdiel aj v tom, kam, po akú úroveň dokáže dovidieť ten, ktorý jasnovidec, ale dokonca ani toto nie je isté, pretože mnohé duchovné bytosti dokážu človeku (aj bez jeho denného vedomia) sprostredkovať živé obrazy aj z veľmi vysokých úrovní. Z tohto vyplýva, že jasnovidectvo je schopnosť ako každá iná, napríklad talent na spev, hudbu, tanec, matematiku, techniku, jemnú manuálnu prácu, atď., atď. Mnohí ľudia si myslia, že jasnovidci sú ľudia na vyššej duchovnej úrovni alebo dokonca na neviem akej vysokej duchovnej úrovni, ale nie je to pravda. V skutočnosti nie je priamy súvis medzi duchovnou úrovňou človeka a schopnosťou jasnovidectva ako takou. Samozrejme, už iná otázka je, kedy sa človeku otvára táto schopnosť a za akých podmienok. Ale je to zavádzajúce aj preto, lebo otvoriť tretie oko človeku môžu aj temné bytosti, najmä ak sa človek nezastaví pred žiadnou prekážkou pri svojej túžbe po schopnosti jasnovidenia...
Preto vždy treba byť veľmi opatrný pri posudzovaní takýchto „duchovných“ schopností...
Môže sa tiež zdať, že ten ktorý jasnovidec vidí neviem ako „vysoko“, atď., ale pritom to môžu byť len živé obrazy (obraz, zvuk – buď videné z vonka alebo vidiaci je súčasťou videného diania) tých daných vyšších úrovní alebo to môžu byť nižšie úrovne, v ktorých sa opakujú alebo sú napodobené vyššie deje...

Druhotne sú aj jasnovidci, ktorí vidia do minulosti alebo budúcnosti. Sú aj takí, ktorí vidia aj minulé životy... Ale treba dávať pozor na videnie budúcnosti, pretože je to zavádzajúce. Budúcnosť totiž závisí aj od súčasnosti a zmenou svojich návykov, myšlienok, pocitov, prístupu k životu, atď., tým môžeme svoju budúcnosť aj dosť podstatne zmeniť. Takže to, čo vidia jasnovidci je len pravdepodobná budúcnosť. Avšak keď niekto pôjde k jasnovidke a tá mu predpovedá budúcnosť (v prípade ak to jasnovidka naozaj aj vidí), tak tým sa človek väčšinou nevedome naladí na túto možnú budúcnosť a vo svojom podvedomí môže udržiavať obraz tejto budúcnosti, ktorá sa následkom toho aj tak sformuje, v určitých medziach a za určitých podmienok...

Okrem toho, sú jasnovidci, ktorí vidia napríklad len auru človeka, iní vidia len pohybujúce sa farby a energie, iní zase vedia chodiť do Chrámu Kroniky Akaša, iní vedia cestovať vo videní, ďalší zase vidia rôzne bytosti, z nich viacerí vidia len jeden druh bytostí (napríklad len anjelov alebo len bytosti prírody alebo len duchovných učiteľov, vodcov, majstrov, alebo len vyšších bytostných, atď., atď.). Vo väčšine prípadov sú to kombinácie rôznych videní a vo veľkej väčšine prípadov jasnovidci vidia len v oblasti hrubohmotnosti (v tom lepšom prípade nižších oblastí jemnohmotnosti) a je to videnie myšlienkových foriem, obrazov, aury, elementálov, v tom horšom prípade aj démonov, poprípade existuje aj komunikácia s dušami mŕtvych... Toto sú formy jasnovidectva, keď človek komunikuje s nízkymi úrovňami Stvorenia.

Častokrát sa stretávame s prípadmi, keď jasnovidci komunikujú, podľa ich mienky, s vysokými oblasťami Stvorenia, napríklad s Ježišom, Máriou, nanebovstúpenými majstrami, dokonca s Bohom, atď. Žiaľ, vo väčšine prípadov (v tom horšom prípade) sú to ilúzie, resp. môže sa stať, že sa za vysoké bytosti vydávajú temné bytosti, v tom lepšom prípade sú to živé obrazy svetlých bytostí. Len mizivé percento jasnovidcov naozaj komunikuje a vidí Svetlé bytosti, ale skoro vždy sú to iné bytosti, ktoré sa síce zachvievajú v podobných vibráciách, aké mali napríklad Ježiš alebo Mária, atď., ale nie sú to oni sami.

Veľkým problémom môže byť aj to, že mnoho (veľmi mnoho) jasnovidcov vyhlasuje svoje videnie za najvyššie možné a chcú to prezentovať tak, že od toho nie je nič vyššie...
To je obrovská chyba nielen u začiatočníkov, ale aj u pokročilejších a tu potom vidieť, ako charakter a vlastnosti človeka vplývajú na (väčšinou zastierajú) jasnovidenie...
Vylepšovaním svojho charakteru a zbavovaním sa negatívnych vlastností (akými sú napríklad namyslenosť, pýcha, egoizmus, atď.) sa zlepšuje aj schopnosť jasnovidenia do šírky, aj do výšky... a tiež sa skvalitňuje práca jasnovidca... vždy (a to sa týka každého človeka, nielen jasnovidcov) môžeme poznávať viac a viac, nielen čo do množstva, ale aj čo do kvality...

Ďalej by si si mali jasnovidci ujasniť, kde sú ich hranice. Tak isto, ako by mal „obyčajný“ (preto je slovo človek v úvodzovkách, lebo žiaden človek nie je obyčajný, každý človek má nejaké konkrétne schopnosti, len častokrát o tom nevie) človek vedieť, v čom tkvie jeho sila, aké sú jeho prednosti a nedostatky, tak isto by mal človek s jasnovidnými schopnosťami vedieť, v čom tkvie jeho sila a kde sú jeho prednosti a nedostatky.

Jasnovidci veľmi často (česť výnimkám) zabúdajú na fakt, že vždy sa dá ísť „vyššie“ a „vyššie“... Takže akékoľvek jasno (a nielen jasno) - videnie nie je nikdy konečné... k tomu je však nevyhnutná osobnostná zmena, ktorá však nikdy nie je jednoduchá, ani rýchlo dosiahnuteľná a vyžaduje si celoživotnú prácu, enormné úsilie. Je to nikdy nekončiaca činnosť... Ako sa ľudovo hovorí: „Bez práce nie sú koláče.“. V tomto prípade to platí 1000 násobne.

Okrem toho, dosiahnutie týchto schopností (nielen jasnovidnosti, ale aj ostatných “duchovných” schopností) by nemalo byť cieľom, ale iba vedľajším produktom celkového duchovného vývoja človeka a malo by to byť použité na pomoc, aj samotnému jasnovidcovi, ale nie na egoistické ciele.

Nakoniec by som chcel ešte pridať poznámku, že hore uvedené skutočnosti nie sú výsledkom len čítania knižiek a časopisov, ale je to skôr „výcuc“ z vlastného prežívania, skúseností a priamej spolupráce s rôznymi jasnovidcami (mužmi aj ženami, ale zaujímavé je to, že väčšinu jasnovidcov tvoria ženy).

Niektoré odkazy na texty týkajúce sa jasnovidectva:
http://www.numerologia.sk/2clanky/clanok025.htm
http://www.sophia.sk/casopis/medium.html
http://sk.wikipedia.org/wiki/Jasnovidectvo
http://centrum.mysteria.cz/index.php?la ... enstvi.htm
http://sophia.mysteria.cz/view.php?cisl ... 2007110002
http://sophia.mysteria.cz/view.php?cisl ... 2007080019
http://sophia.mysteria.cz/view.php?cisl ... 2007080013
http://sophia.mysteria.cz/view.php?cisl ... 2007010003
http://sophia.mysteria.cz/view.php?cisl ... 2006100082


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 34 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.