úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Uto, 19. Mar 2024, 06:36

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 61 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Ako zlý je vlastne Satan?
PoslaťNapísal: Uto, 31. Jan 2012, 00:30 
Offline

Registrovaný: Ned, 04. Sep 2011, 17:10
Príspevky: 8
Raz som tak premýšľal o tom, ako funguje tento svet a pozastavil som sa nad existenciou Satana. Odniekiaľ viem, že Satan sa vzoprel bohu a že bol dokonalý v múdrosti, a tak ma napadla otázka:

Prečo to spravil? Prečo sa postavil proti bohu?

Buď to spravil preto, lebo nejako prišiel na to, že boh nie je všemohúci, nesmrteľný, a že sa môže postaviť na jeho miesto a vládnuť všetkému, s čím ale veľmi nesúhlasím, alebo to spravil z lásky k bohu, aby bol človek skúšaný počas celého života a nadobudol tak múdrosť. To by potom znamenalo, že Satan vo svojej podstate vlastne ani nie je tak zlý ako sa zdá. Je si vedomý toho, že bude uväznený na 1000 rokov, ale aj napriek tomu robí to, čo robí. Ak bol dokonale múdry, prečo by potom robil to všetko ak vedel, že to nemá zmysel?

Tým nechcem povedať to, aby sa človek rozhodol ku komu sa bude približovať (k bohu alebo k Satanovi) lebo je to aj tak jedno, keďže podľa tejto teórie je aj Satan dobrý. Chcem tým povedať, že Satan je tu ten, ktorí nás odťahuje od boha a našou úlohou je práve smerovať k bohu. Ak sa Satanovi nepoddáme, tak dosiahneme večný život. Ak sa mu poddáme, budeme zničení.

Rád by som vedel ako sa na to pozeráte vy ostatní. Možno si poviete, čo to tu ten chlapec trepe za sprostosti, ale ja stále všetko držím v sebe a všade navôkol hľadám odpovede bez toho, aby som sa niekoho niečo spýtal. Na všelijaké web-stránky po väčšinou chodím len čítať nové príspevky, ale nikdy tam nič nepíšem. Nechcem písať nesprávne veci, ale keďže neviem aké sú správne a aké nie, tak nepíšem nič. Teraz som to konečne dostal von, no dúfam v neutrálnej podobe. Dúfam, že som na nič nezabudol. A ak áno, tak to ešte doplním.

sakris
:-/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako zlý je vlastne Satan?
PoslaťNapísal: Uto, 31. Jan 2012, 02:56 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
sakris píše:
... To by potom znamenalo, že Satan vo svojej podstate vlastne ani nie je tak zlý...
Dnes sa môže zdať, že Lucifer (to je ten padlý) nie je až taký zlý, lebo vo svete nie je až také zlo, ako predchádzajúce storočia. Niektorí experti dokonca hovoria o polepšení Lucifera a jeho očistení sa, čo je už z princípu nemožné. Pôvod Lucifera je totiž v božskej sfére a jeho odklonenie sa od Božej vôle ho z božskej sféry navždy vylúčilo. Lucifer totiž nahradil Božiu vôľu svojou vlastnou, čo mu znemožňuje návrat, i keby konal dobro. V božskej sfére kvôli obrovskému tlaku Svetla totiž nie je možná slobodná vôľa.

Lucifer namiesto podporujúcej lásky ľudí zvádzal nesprávnym smerom a tým viedol k duchovnej smrti. Namiesto podpory slabých „rastliniek“, aby mohli zosilnieť a rásť ako majú, rozosial bodľačie a tŕnie, aby slabé zahubil a nechal rásť iba to, čo dokáže prežiť. Vedomie nemožnosti návratu sa stalo zdrojom jeho nenávisti k ľudstvu, ktoré zvádzal stále lstivejšie našeptávaním poloprávd a lží na nesprávnu cestu. Silu zlu však dali ľudia, ktorí prijali kvôli vlastným pozemským výhodám Luciferov falošný princíp za svoj.

Zlo vôbec nie je pre vývoj ľudských duchov potrebné. Dobré a zlé sa v živote človeka, aby spoznal smútok a bolesť, stáva v dostatočnej miere i bez toho. Smrť blízkeho, choroba... nebolo potrebné mučenie, upaľovanie, zotročovanie...

To, že sa Vám nezdá, že by si Lucifer myslel, že môže nahradiť Najvyššieho vnímate správne. Boh je totiž zdrojom života, Lucifer iba dôsledkom Božej existencie – bytosťou vzniknutou z Božej energie.

Na záver by som napísal, že teórie o dobrom Luciferovi, prípadne o jeho neexistencii alebo o neexistencii temna sú falošné a veľmi účinné postupy temna. Lebo človek pred dobrým alebo neexistujúcim stráca ostražitosť a bdelosť a ľahko mu podľahne.

Ak chcete vedieť viac, dovolil by som si Vám odporučiť prečítať tútu pár stranovú knihu o Luciferovi z kategórie knihy.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako zlý je vlastne Satan?
PoslaťNapísal: Pia, 11. Máj 2012, 15:10 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Prečo bol Lucifer vlastne spútaný až v minulom storočí a nie už dávno predtým hneď ako sa ukázalo, že už nekoná Božiu vôľu? Veď by to znamenalo o toľko viac vyvinutých duší...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako zlý je vlastne Satan?
PoslaťNapísal: Uto, 15. Máj 2012, 20:51 
Matej.Vrabec píše:
Prečo bol Lucifer vlastne spútaný až v minulom storočí a nie už dávno predtým hneď ako sa ukázalo, že už nekoná Božiu vôľu? Veď by to znamenalo o toľko viac vyvinutých duší...
Keby ľudstvo žilo podľa Božej vôle, bolo by chránené pred akýmikoľvek pokušeniami Lucifera. On môže len lákať, nabádať k tomu, aby človek konal zlo. No človek stojí pevnejšie na svojej pôde, tu v hmotnom svete, takže Luciferov vplyv ho nemôže až natoľko zasiahnuť a preto je smutné a zároveň zahanbujúce, keď sa aj napriek tomu nechá zlákať. Lucifer by bol úplne bezmocný, keby sa človek snažil poslúchať Božiu vôľu. Žiaľ, opak je pravdou a ľudstvo svojím konaním podporuje jeho falošný princíp a preto bude musieť z veľkej časti zahynúť.
Osobne by som sa netrápila tým, čo je aj tak nad ľudské chápanie a teda aj tým, prečo nebol Lucifer spútaný skôr. Skôr ma zaujíma to, čo zmeniť môžem. Koniec koncov, človek, ak je bdelý, môže rôznymi pokušeniami ešte viac zosilnieť a tým, že je tu, v hmotnom svete, je chránený pred akýmkoľvek vplyvom Lucifera. Už je to len jeho slabosť, že sa nechá zlákať a sám si namiesto večného života vyberá duchovný zánik a teda aj rozklad jeho osobnosti.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako zlý je vlastne Satan?
PoslaťNapísal: Ned, 27. Máj 2012, 15:07 
Offline

Registrovaný: Str, 23. Máj 2012, 14:57
Príspevky: 12
Citácia:
Prečo to spravil? Prečo sa postavil proti bohu?

Satan sa v tomto prípade rozhodol nelogicky. My, keď konáme hriech, tiež sa rozhodujeme nelogicky. Hriech má vždy svoje následky. A kedže tieto následky sú zlé, hriech je zlý. Satan urobil hriech. Bude musieť niesť dôsledky. Vedel, že bude porazený, ale aj tak sa vzbúril, lebo nechcel byť limitovaný, nechcel slúžiť. Je možné, že vzburu videl ako jediný spôsob zbavenia sa služby, aj za cenu porážky.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako zlý je vlastne Satan?
PoslaťNapísal: Ned, 03. Jún 2012, 11:32 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Matej.Vrabec píše:
Prečo bol Lucifer vlastne spútaný až v minulom storočí a nie už dávno predtým hneď ako sa ukázalo, že už nekoná Božiu vôľu? Veď by to znamenalo o toľko viac vyvinutých duší...
Spoutání Lucifera muselo proběhnout zákonitě, tedy v souladu s Boží vůlí. Mohl ho spoutat jen Parsifal, který se pro tento děj, který byl součástí jeho velikého úkolu, musel i zákonitě připravit. Mohl k němu sestoupit až v určité fázi svého putování stvořením.

Pokud by to proběhlo jinak, byla by v tom libovůle a tedy by to vybočilo ze směru Božích zákonů. Kromě toho selhání lidstva nenastalo až s příchodem Lucifera, ale dávno před tím např. na Atlantidě.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako zlý je vlastne Satan?
PoslaťNapísal: Ned, 03. Jún 2012, 21:32 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Samozrejme, že to muselo byť v súlade s Božou vôľou. I keď sa zdá, že je to nad moje chápanie.

Čo však bude s Luciferom po tisícročí spútania? Ak sa nezmení, tak mu predsa nemôže byť dovolené, aby už naveky pokúšal ľudských duchov. Lucifer je predsa večný, nemôže zaniknúť. Bude teda obmedzený na nejakú určitú (temnú) oblasť vo Stvorení, z ktorej mu nebude dovolené pôsobiť na ľudí, alebo neviete?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako zlý je vlastne Satan?
PoslaťNapísal: Pon, 04. Jún 2012, 08:53 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Matej.Vrabec píše:
Samozrejme, že to muselo byť v súlade s Božou vôľou. I keď sa zdá, že je to nad moje chápanie.

Čo však bude s Luciferom po tisícročí spútania? Ak sa nezmení, tak mu predsa nemôže byť dovolené, aby už naveky pokúšal ľudských duchov. Lucifer je predsa večný, nemôže zaniknúť. Bude teda obmedzený na nejakú určitú (temnú) oblasť vo Stvorení, z ktorej mu nebude dovolené pôsobiť na ľudí, alebo neviete?
Spoutání Lucifera spočívá jednak v tom, že mu bylo odebráno "Posvátné kopí" a jednak v přítomnosti Boží vůle v pozdějším stvoření. Jedná se tedy o spoutání jeho moci. Vzhledem k tomu, že Posvátné kopí Lucifer již nikdy nedostane zpět, bude tím jeho moc navždy omezena. Jakmile uplyne doba, ve které bude v pozdějším stvoření přebývat Boží vůle, bude lidstvo moci znovu rozhodovat o jeho osudu. Za tu dobu však má lidstvo možnost natolik zesílit, že tato zesláblá Luciferova moc již nebude mít tak pronikavou sílu, aby lidstvu nějak ublížila a on již nebude moci klást nebezpečné léčky svého principu pokušení. Avšak možnost selhání lidstva tu bude stále ... tato možnost vyplývá ze svobodné vůle člověka.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako zlý je vlastne Satan?
PoslaťNapísal: Pon, 04. Jún 2012, 10:19 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Dakujem za vysvetlenie. :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako zlý je vlastne Satan?
PoslaťNapísal: Pon, 04. Jún 2012, 20:33 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Matej.Vrabec píše:
Dakujem za vysvetlenie. :)
Rádo se stalo :)
Ještě bych k tématu doplnil následující: Obecně panuje názor, že na tisíc let má být spoután Lucifer. Ve skutečnosti je na tisíc let spoutána lidská vůle, která se doposud povětšinou vyvíjela falešně. Během těchto tisíce let se má zároveň znovu nastolit rovnováha mezi předním a zadním mozkem.

Tím znovu nastane občerstvující proudění skrze lidské duchy do hmotnosti, protože se lidé znovu začnou řídit výhradně citem a lidstvo bude moci dokončit svůj vývoj při putováním pozdějším stvořením. Teprve tím bude moci pozemské lidstvo skutečně započít a dokončit svůj duchovní vzestup. :)


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 61 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.