úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 29. Mar 2024, 01:33

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Štv, 02. Jan 2014, 10:41 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
dominika píše:

Osobne vôbec nemám pocit z diskusií tu na fóre, že by boli Filipove slová inými užívateľmi nepochopené, keďže sa tak zrejme cíti. Koniec koncov, preto „nechce“ prispievať. Ako vidím, takmer denne tu komunikuje hŕstka ľudí, čitateľov Posolstva Grálu, zdáte sa mi byť všetci na podobnej úrovni (nie rovnakej – podobnej) a osobne nevnímam nijaké „extrémne“ nepochopenia niekoho z fóra voči slovám pána Filipa. Preto sa mi zdal byť jeho príspevok dosť prehnaný. Veď píše: „Preto odteraz sa hýb, ani ja ti to nebudem uľahčovať svojimi príspevkami, mnohé si nechám pre seba v sebe oživiť, niečo zo svojich skúsenosti dám priateľom, no už málo do fóra.“
Ja sa vôbec necítim, žeby tu na poznanie.sk niekto z diskutujúcich nepochopil moje príspevky. Myslím si, že im rozumejú. Myslel som skôr moju skúsenosť, ktorú som získal na inom fóre... Na ktorom som spoznal, že mnohí Čitatelia sú leniví duchom! Na tom fóre som mal veľmi veľa príspevkov (tisíce). Na tom fóre som prílišným vecným vysvetľovaním druhým vzal to, čo by boli získali sami, keby sa o to pousilovali sami. Dostal som sa k nemeckým originálom mnohých spisov, z ktorých vychádzam a obohatili môj obzor. Na základe toho som prispieval. Majka má pozná i z toho fóra. Veľa som prispieval bez toho, aby som v mlčaní tiež to v sebe ešte viac upevnil. Preto chcem to vedenie, ku ktorému som sa dostal v sebe v mlčaní rozvinúť a to je dôvod, prečo chcem menej písať do fóra. „Preto odteraz sa hýb, ani ja ti to nebudem uľahčovať svojimi príspevkami, mnohé si nechám pre seba v sebe oživiť, niečo zo svojich skúsenosti dám priateľom, no už málo do fóra.“ To je opäť moja výzva k ľuďom, aby neboli leniví a čakali, že im to ten druhý i vysvetlí, ale sa i sami ponamáhali. Ďalej som ochotný pomáhať len tam, kde ozaj uvidím vážnu snahu ísť dopredu a kde uvidím, že je nutné pomôcť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Štv, 02. Jan 2014, 11:09 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
vricman píše:
Filip Jendrichovsky píše:
Vy namiesto toho, aby ste Nový rok očakávali v láske a v túžbe po Svetle, ste zaútočili na svojho brata. Hanbite sa!


Dominika sa vôbec nemá za čo hanbiť, vôbec na Vás nezautočila. Dominika len v láske a v dobrej vôli Vás pokárala a upozornila ako povedal Abdrushin, že máme robiť v láske. Vo svojich príspevkoch je vecná. Nesmiete sa na ňu hnevať ale sám sa nad sebou v pravde zamyslieť či má alebo nemá pravdu. To, že Vás doteraz nikto na formu Vašich príspevkov neupozornil, neznamená že Vás ľudia takto nevnímajú aj keď o tom nehovoria.

Môžete vysvetlovať ako ste prispevky mysleli Vy pán Filip ale podstatné je tiež ako ich vnímajú ostatní ak Vám na tom záleží.

Druhou vecou je, že v niektorých nezaradených prednáškach Abdrushin k povolaným hovoril, že sa povolaní nemajú kritizovať navzájom a vyčítať si chyby ale každý sa ma starať o svoje chyby sám.

Ja zatiaľ vnímam dominikin príspevok ako pokarhanie a upozornenie v láske a v dobrej vôli čo Vám môže v každom pripade pomôcť ak to zoberiete za spravny koniec a uvedomite si ako Vás vnímajú druhí.
Ja sa nehnevám, ja sa neviem hnevať, z jednej strany som i rád! Len nemusela to písať na Silvestra. Preto som adresoval tieto slová:
Filip Jendrichovsky píše:
Vy namiesto toho, aby ste Nový rok očakávali v láske a v túžbe po Svetle, ste zaútočili na svojho brata. Hanbite sa!
. Beriem späť to hanbite.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Štv, 02. Jan 2014, 11:14 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
vricman píše:

Ako mohol Pán Ježiš milovať celé ľudstvo keď sa mu pred Pilátom celé zhnusilo a to isté sa stalo Abdrushinovi ako píše v prednáške Cudzinec.

Premýšlam ako možeme milovať niekoho kto sa nám hnusí.


Zhnusení se ze Světla je většinou něco jiného, než jak se dnes obvykle zhnusí člověk.

Světlu je vše, co není v souladu s Boží Vůlí, naprosto cizí a nepochopitelné. Zvláště Ježíši, Abdrushin byl alespoň více učen a na to připravován, ale v Jeho vnitřní podstatě mu to muselo stejně také zůstat cizím.
Když se dnes většinou (netvrdím, že vždy, ale většinou) zhnusí člověk, tak to bývá často proto, že se sám cítí "lepším", než je jakoby to, nad čím se ošklíbá. Takže spíše určitá povýšenost.
Duchovní "zhnusení se" je dobré např., pokud se mi to stane nad některým mým dřívejším chováním, které bylo nesprávné, nad některým mým špatným sklonem např., čímž se od něj poté mohu odvrátit a odpoutat. Potom mohu zažít opravdu takové "zhnusení" nad sebou i jinými v tom, co se staví proti Božím zákonům ...

Ale Láska neumí nenávidět. Nakonec vždy vidí hlavně to dobré a na to se zaměří, rozvine to, a tím nakonec to špatné samočinně zakrní a odpadne. I Ježíš opět nakonec řekl: Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí.
Ale dnes již lidé mohou vědět. Měli na to času dost, učit se a poznat. Proto dnes je již požadováno vědomé přesvědčení a nevědomost neomlouvá!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Štv, 02. Jan 2014, 11:34 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
vricman píše:
Premýšlam ako možeme milovať niekoho kto sa nám hnusí.
Lidé často zaměňují pojmy "milovat" a "mít rád".

Milovat v pravém slova smyslu znamená poskytovat dobro, tedy opravdovou lásku v činu. Což se může a má dít v naprosté věcnosti bez emocí.

Mít rád nemá většinou s láskou nic společného, ale je to spojeno většinou s emocemi, tedy pocity. Člověk pak má skutečně problém "cítit" něco "láskyplného" a příjemného k někomu, kdo mu ublížil nebo si to vůbec nezaslouží. Je to zbytečný rozpor plynoucí jen z falešného pochopení pojmu lásky.

I když Abdrushin v přednášce Cizinec, která byla napsána někdy v roce 1928-9 píše, že se mu lidstvo zhnusilo, tak přesto mu dál usilovně pomáhal, psal přednášky, trpělivě všechno dál vysvětloval a zdůrazňoval:
Citácia:
Abdrushin - Rána:
Mějte s hledajícími tu trpělivost, kterou jste u mne nalezli, namáhejte se i vy, abyste porozuměli svým spolulidem, tak jako já jsem se musel namáhat, abych vám upravil cestu ke světlým zahradám Božím, kterou jste i vy jako všichni ostatní již úplně ztratili. I vy jste chodili po falešných cestách.
... Je pro člověka, čtenáře Poselství tedy výzvou, aby si to vzal jako vzor přístupu ke spolubližnímu ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Štv, 02. Jan 2014, 11:44 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
Citácia:
Druhou vecou je, že v niektorých nezaradených prednáškach Abdrushin k povolaným hovoril, že sa povolaní nemajú kritizovať navzájom a vyčítať si chyby ale každý sa ma starať o svoje chyby sám.





Je tu niekto medzi nami povolaný ? Ako vznikli povolaní sa píše v prednáške 88. Cudzinec.
Ak som vec pochopila nesprávne, prosím, napomeňte ma... :?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Štv, 02. Jan 2014, 11:48 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Rosa píše:
Citácia:
Druhou vecou je, že v niektorých nezaradených prednáškach Abdrushin k povolaným hovoril, že sa povolaní nemajú kritizovať navzájom a vyčítať si chyby ale každý sa ma starať o svoje chyby sám.





Je tu niekto medzi nami povolaný ? Ako vznikli povolaní sa píše v prednáške 88. Cudzinec.
Ak som vec pochopila nesprávne, prosím, napomeňte ma... :?
Presne tak. Správna pripomienka.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Štv, 02. Jan 2014, 11:51 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Rosa píše:
Je tu niekto medzi nami povolaný ? Ako vznikli povolaní sa píše v prednáške 88. Cudzinec.
Ak som vec pochopila nesprávne, prosím, napomeňte ma.
Ďakujem. :?


Môj skromný odhad je, že medzi nami čo prispievame asi povolaný nieje nikto. :-)

Povolaní boli ľudský duchovia ktorí po ukrižovaní Ježiša a oznamení že Syn Človeka pôjde na konci súdu až na Zem, sami prosili aby smeli pomahať Synovi Človeka a bolo im to Božou Vôlou povolené a zložili sľub vernosti na Patmose v Raji.

Povolaní sú vzorom pre celé ľudstvo, preto si myslím, že aj s prednášok pre povolaných sa môžeme veľa naučiť a zobrať si príklad.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Dávanie Slova
PoslaťNapísal: Štv, 02. Jan 2014, 22:29 
Citácia:
Abdrushin - Rána:
Mějte s hledajícími tu trpělivost, kterou jste u mne nalezli, namáhejte se i vy, abyste porozuměli svým spolulidem, tak jako já jsem se musel namáhat, abych vám upravil cestu ke světlým zahradám Božím, kterou jste i vy jako všichni ostatní již úplně ztratili. I vy jste chodili po falešných cestách.

Tieto slová mi pripomenuli človeka, ktorý ma kedysi s najväčšou trpezlivosťou privádzal ku Svetlu. Som vďačná za to, že správne pochopil slová, ktoré Ste nám pripomenul. Nech nechápeme nesprávne výraz Nehádžte perly sviniam


Hore
  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 48 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.