úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 29. Mar 2024, 01:41

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Ako by to malo byť
PoslaťNapísal: Sob, 16. Nov 2013, 22:58 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
vricman píše:

Bezprostrednou láskou je myslené to, že ľudia si môžu prejavovať lásku bezprostredne v osobnom styku aj spolu bezprostredne komunikovať. Po smrti preživame lasku s blizkou odišlou osobou viac menej len v našich predstavách aj keď ich môžeme preživať v cite ale nie ako bezprostredne v každodennom kontakte.


Pro mě je láska v citu vlastně "bezprostřední". Ale jistěže pokud někoho miluji a hodně dlouho s ním nebudu v úplně přímém kontaktu, bude mi chybět. Ale stesk dokáže z velké části zaplnit právě ta láska a určitě není moc dobré, se na to nějak upínat a brát to výrazně jako svou ztrátu, protože je to pak strhávání pozornosti na sebe a své "bolesti", čímž to může i nepříjemně volat toho druhého... Pozemsky musí zemřít jednou každý, proto je lepší to brát co nejvíce přirozeně. Někdy je člověk více připraven, jindy méně, ale raději přát milovanému šťastnou další cestu, než se utápět v bolesti, hodně intenzivním stesku apod.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako by to malo byť
PoslaťNapísal: Sob, 16. Nov 2013, 23:18 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
V diele Franchezzov odkaz zo záhrobia je opísaná takáto láska ktorá pretrvala za hrob. Tam bol "stezk" po milovanej osobe tým zachraňujúcim faktorom ktorý posiloval Franchezza na jeho ceste za svetlom.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako by to malo byť
PoslaťNapísal: Ned, 17. Nov 2013, 11:41 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
vricman píše:
V diele Franchezzov odkaz zo záhrobia je opísaná takáto láska ktorá pretrvala za hrob. Tam bol "stezk" po milovanej osobe tým zachraňujúcim faktorom ktorý posiloval Franchezza na jeho ceste za svetlom.


Tam to právě bylo tak, že on zemřel a ona k němu cítila čistou lásku. Od ní to ale nebyl pouze stesk, že by tím myslela na sebe, od ní k němu vycházela čistá láska, kterou on později poznal v její kráse a bylo to pro něj velmi pomocné. Pokud by zemřela ona a on např. po ní truchlil v tom smyslu, že je to pro něj strašné, mohl by ji i částečně strhávat zpátky ...
Zkrátka nemělo by to podle mě být velmi o tom, že mám ztrátu, mně se stýská, já mám bolest a ... já já já :) protože to znamená myslet na sebe. V první řadě by se mělo vždy myslet na druhého. To je láska. To, že na toho druhého budu s láskou myslet / vzpomínat, to potom doprovází, není na tom samozřejmě vůbec nic špatného, právě naopak ... :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako by to malo byť
PoslaťNapísal: Ned, 17. Nov 2013, 12:50 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Tynka píše:
Zkrátka nemělo by to podle mě být velmi o tom, že mám ztrátu, mně se stýská, já mám bolest a ... já já já :) protože to znamená myslet na sebe.


Keď cítite bolesť, stesk a stratu, tak to nejde zastaviť proste tým že si poviem že na to nebudem myslieť. To nieje vec mysle a rozumu ale citu, duše a ducha. Je to odtlačok Vášho prežitia v duši. To proste citite a preživate a myslím, že to treba prežiť a nie to potlačovať. Je to spojené s odpájaním energii a karmických väzieb ktoré dovtedy boli spojené s dotyčnou osobou. Je to citiť práve s osobou s ktorou ste boli spojený s láskou, u osob ktoré Vám boli ľahostajné je Vám to fuk.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako by to malo byť
PoslaťNapísal: Ned, 17. Nov 2013, 13:24 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
vricman píše:

Keď cítite bolesť, stesk a stratu, tak to nejde zastaviť proste tým že si poviem že na to nebudem myslieť. To nieje vec mysle a rozumu ale citu, duše a ducha. Je to odtlačok Vášho prežitia v duši. To proste citite a preživate a myslím, že to treba prežiť a nie to potlačovať. Je to spojené s odpájaním energii a karmických väzieb ktoré dovtedy boli spojené s dotyčnou osobou. Je to citiť práve s osobou s ktorou ste boli spojený s láskou, u osob ktoré Vám boli ľahostajné je Vám to fuk.



Tak pokud to potřebujete prožít takto či nedokážete prožít jinak, tak to tak samozřejmě prožijete ... a také Vám to přinese cennou zkušenost - je to prožití.
Ale mně to tedy s láskou moc nekoresponduje. Spíš se závislostí v nějaké míře ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako by to malo byť
PoslaťNapísal: Ned, 17. Nov 2013, 13:37 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
I této situace, jako i jiných věcí se týkají slova Syna Božího: "Miluj svého bližního jako sebe sama! Co nechceš, aby druzí činili tobě, nečiň ty jim!"

Pokud odpoutávající se duše potřebuje klid k pokojnému odpoutání, tak by se měl člověk, který je jí v tu chvíli nablízku chovat tak, jak to on sám jednou bude potřebovat, aby sám při své smrti netrpěl sobectvím tzv. blízkých ... které si oni sami vykládají jako lásku, která není žádnou láskou, ale jen sebeláskou ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako by to malo byť
PoslaťNapísal: Ned, 17. Nov 2013, 14:04 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Tynka píše:
Ale mně to tedy s láskou moc nekoresponduje. Spíš se závislostí v nějaké míře ...

Ano, máte pravdu, že to skorej korenšponduje so závislosťou. Ja som ešte takúto bolestnú stratu sám nezažil. Zomreli mi len dedovia a babičky v mladom veku a to som ešte tak silne nevnímal. Pokúšam sa len vmyslieť sa do situácie. Mám ale predstavu, že keby mi odišiel niekto veľmi blizky tak by som mal niečo citiť. Vyrovnanosť si viem predstaviť keď smrť niekoho očakávam ale v prípade neočakávanej smrti by ma to asi zaskočilo.

plamen píše:
Pokud odpoutávající se duše potřebuje klid k pokojnému odpoutání, tak by se měl člověk, který je jí v tu chvíli nablízku chovat tak, jak to on sám jednou bude potřebovat, aby sám při své smrti netrpěl sobectvím tzv. blízkých ... které si oni sami vykládají jako lásku, která není žádnou láskou, ale jen sebeláskou ...

Chovanie pri smrteľnom lôžku je myslím jasné a súhlasím so všetkým čo bolo povedané v diskusii.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako by to malo byť
PoslaťNapísal: Ned, 17. Nov 2013, 14:18 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Člověk by měl mít celý život takový postoj, aby byl vždy připraven na to, že mu může být kdykoliv znenáhla odejmuto to, co je mu jen propůjčeno ... i jeho vlastní pozemské bytí ...

V okamžiku, kdy je mu to "odejmuto" by měl být připraven na to, aby z celého srdce děkoval Stvořiteli za to, co mu bylo poskytnuto k jeho vývoji ...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 49 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.