úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 11:35

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Reagovat či nereagovat?
PoslaťNapísal: Pia, 08. Nov 2013, 16:48 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Deny píše:
Je správné se druhého člověka (toho svým způsobem poškozeného) zastat? (zastat se tak vlastně spíše principu osobního nekritizování)

Pán Deny , na prekvapenie nás všetkých som našiel Abdrushinovu odpoveď na takýto prípad. Táto odpoveď je v jednom spisku od učeníka Freemana.

Pán na otázku učeníka Freemana či sa má starať do konfliktu dvoch nositeľov križa odpovedal:

"Tak, tu to máte, čo ste si sám pripravil!" Začinal jeho varovný list s napomenutím. Obsahoval poučku, že sa už nikdy nemáme miešať do záležitostí tretích, i keď v dobrom úmysle. Dobré nemusí byť predsa vždy to "pravé". Nabudúce mám zakročiť iba sám za seba, nedbať v tom ani vpravo ani vľavo a tam, kde sa vyskytol spor a nezrovnalosť sledovať len svoj cieľ, nachádzajúci sa nad tým.


Ďalej v texte je spominané, že predsa existujú karmické väzby. :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Reagovat či nereagovat?
PoslaťNapísal: Pia, 08. Nov 2013, 19:20 
Offline

Registrovaný: Ned, 03. Nov 2013, 18:32
Príspevky: 63
Pane vricmane, mohl byste uvést, ve kterém konkrétním spise jste Vámi zmíněnou odpověď našel? Já zatím žádný spis od učedníka p. Freemana nečetl, takže tento rozhodně neznám. Rád bych se ale seznámil se souvislostmi ocitovaného textu tak, jak jsou ve spise přesně uvedeny. Děkuji Vám. Také se rovnou zeptám, zda je ten spis případně někde ke stažení, neboť ho s jistotou nemám.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Reagovat či nereagovat?
PoslaťNapísal: Pia, 08. Nov 2013, 19:27 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Text som prepísal zo slovenského prekladu spisku Dianie Grálu na Zemi od učeníka Freemana ktorý mám len v tlačenej podobe.

Ak chcete kontakt na osobu ktorá tlačenú verziu rozposiela tak sa mi ozvite na súkromnej správe.

V elektronickej verzii Vám môžem poslať uvedený spis len v originálnom nemeckom jazyku.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 45 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.