úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 29. Mar 2024, 10:04

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Reagovat či nereagovat?
PoslaťNapísal: Str, 06. Nov 2013, 16:32 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
Jak bych to asi řešila já, ovšem v ideálním případě:

Nutná obrana je nutná obrana a chytit někoho až po činu a vykonat na něm "trest smrti" je zase druhá věc.
Pokud se budu muset bránit nebo bránit kohokoli jiného a jinak to nepůjde (nebude možný útěk či pod.), tak to udělám, jak bude třeba a možné.
Pokud ale bude někdo dopaden po takových zlých činech, tak pro trest smrti určitě nejsem. Ale samozřejmě pro naprosté znemožnění tomuto to páchat dále nebo k tomu jakkoliv nabádat apod. Což dnes není, protože z vězení někteří dále ovlivňují přes nějaké své "kumpány" další dění apod. Také by správně to mělo být právě posouzeno dle skutečných pohnutek dotyčného, což se dnes neděje. A nějaké znovupuštění takového by mohlo nastat jedině v případě, kdyby se velice výrazně změnil jeho vnitřní stav, což dnes také se neumí posoudit. Takže to je ten ideální případ.
Jenže takto to nyní není a i kdyby bylo, stejně může nastat případ, kdy nepůjde dotyčného zajmout třeba, nebo bude velmi vážně hrozit útěk apod. Potom je otázka, jak v daný okamžik jednat. Odpovědí je nejspíše to, co psal pan plamen... I když opravdu nevím, jestli bych to sama dokázala na takovém vykonat "trest smrti" ... hodně se mi to příčí ...

Jinak "kolik" je zákonů, to nemá dle mě cenu řešit. Vlastně je jeden "zákon pohybu", z kterého vycházejí ty tři známé a z nich zase to další, co zde uváděl vricman ... Samozřejmě, je třeba si to uvědomit, pozorovat, prožít, ale vše zasahuje do sebe, tak se o to není dle mě třeba "přít". Přece i desatero vychází z těchto zákonů. Vše je vlastně jedním ... propojené.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Reagovat či nereagovat?
PoslaťNapísal: Str, 06. Nov 2013, 17:23 
Offline

Registrovaný: Ned, 03. Nov 2013, 18:32
Príspevky: 63
Rosa píše:
Moja reakcia je len na časť príspevku pána Denyho - Str, 06. Nov 2013, 08:20
Možno by nám pomohol pán Deny, keby bližšie, podrobnejšie vysvetlil obsah vety ...„Záleží to totiž na jejich stupni prozření, hlubšího vhledu do souvislostí.“...


Paní Roso, co jsem např. měl na mysli? Setkal jsem se na několika duchovních webech (i přímo osobně živě) se situací, že na otázky hledajících tam suverénně odpovídali přispívatelé s tím, že odpovídají pravdu. Leč např. já (ale i jiní) to rozhodně jako Pravdu nevnímal, neboť to bylo v příkrém rozporu s Poselstvím Grálu. Avšak tito vykladači "pravdy" si neuvědomovali, že šíří bludy a vydávají je za pravdu. Domnívám se, že si to opravdu neuvědomovali, ani to, že vydáváním naprostých omylů za Pravdu skutečně škodí. Tím se dostávám k vysvětlení, které jste asi chtěla slyšet. Kdo je na vyšším stupni prozření, vyšším stupni zesouladění s nezměnitelnými zákony Božími, bude mnohem více vyciťovat, co je blud a co nikoliv. Kdo vůbec neprozřel, je schopen za pravdu vydávat cokoli, s čím se někde setkal, a to dokonce i protiklad toho, co Pravda je a dělá to klidně i veřejně. Opravdu se nedomnívám, že úplně každý přesně vnímá, co je dobré (pravdivé). Já totiž považuju za dobré to, co vede k Bohu, co je v souladu s Jeho zákony a za nedobré opak tohoto, tedy to, co od Boha vzdaluje a je s Jeho zákony v rozporu.
Člověk by měl vždy cítit, co je dobré a co nikoliv, žel sám se v tomto směru výrazně zneschopnil. Alespoň mé zkušenosti mě vedou k tomuto názoru.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Reagovat či nereagovat?
PoslaťNapísal: Str, 06. Nov 2013, 19:49 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
Vážený pán Deny, ďakujem za vysvetlenie. Tiež som sa stretla s tým, o čom píšete. Nie raz a vždy mi bolo z toho smutno. Nevidím ale nič zlého vo vecnej argumentácii, že vec je zle pochopená. V Posolstve Grálu v prednáške K doprovodu je napísané jasne. „Kto sa nesnaží, aby Slovo Pána tiež správne pochopil, ten sa previňuje!“ Tiež ten, kto skutočne hľadá, má byť schopný vecne skúmať. Ten, kto Slovo berie vážne, nebude ho suverénne rozširovať a na počkanie. Tak ako tí, o ktorých píšete. Ale bude v pokore a so všetkou vážnosťou zvažovať každú vyslovenú vetu. A nebude hádzať perly sviniam. Pán nám dal jasné pokyny, ako Slovo čítať. Ako ho prijímať. V tom je pre nás pomoc, základ. Len ten, kto v sebe celkom nezahrabal cit a miluje Boha, teda – rešpektuje Božie zákony, ten je schopný Slovo prijať. Ten, kto nesie v sebe ešte iskru Pravdy. Ostatní Slovo buď neprijmú vôbec, alebo budú o ňom tliachať. No napriek tomu, že oni Slovo neboli schopní z nejakého dôvodu prijať, a i napriek tomu roznášali bludy, škodili Slovu, zákon spätného pôsobenia sa ich týka rovnako. A myšlienkové formy, ktoré tliachaním vytvorili, sa ku nim vrátia niekoľkonásobne. Neznalosť zákona neospravedlňuje ani v duchových veciach. A je jedno, či niekto kriví Slovo na webe, v živote, v myšlienkach či v diskuziách. Vykladači „pravdy“, o ktorých píšete, nesú za svoje myšlienky a činy zodpovednosť o to väčšiu, ak to robia zámerne, alebo len preto, lebo im robí dobre, ak im má kto oponovať.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Reagovat či nereagovat?
PoslaťNapísal: Štv, 07. Nov 2013, 14:32 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Pán Deny z istého uhlu pohľadu ste napísali veľkú pravdu. Z druhého uhlu pohľadu: Kto z nás si môže povedať, že rozumie celému obsahu Posolstva? Alebo, čo je zhode s ním alebo nie? Z vlastnej skúsenosti viem, že vetu, ktorú som pred desiatimi rokmi z Posolstva vnímal tak, lebo som z vlastnej skúsenosti ju nemal prežitú, dnes vnímam tú istú vetu inak na základe skúsenosti. Teda s rozvojom ľudského ducha sa mení i jeho chápanie. Preto môžem povedať, že ak niekto tú zacituje z prednášky učeníka Luciena Siffrida a vy v tom vidíte rozpor s Posolstvom, tak to nemusí byť hneď rozpor s Posolstvom, ale rozpor s vaším chápaním Posolstva. I Pán v jednej prednáške napísal, že i ten najzrelší ľudský duch pochopí sotva desatinu Posolstva. Takže u človeka hovoriť toto je zhode s Posolstvom a toto v rozpore je trúfalosť, správnejšie je povedať: Toto je zhode s mojím chápaním Posolstva a toto v rozpore. To hovorím v prípade hodnoverných diel od učeníkov a tak. Jasne, že anjelské blúznenia nejakých Chanelov sú v hrubom rozpore s Posolstvom.
Opäť si pozrite túto tému: viewtopic.php?f=4&t=597 :)
V nej príspevky číslo 3,4,5,8 a 10 na prvej strane.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Reagovat či nereagovat?
PoslaťNapísal: Štv, 07. Nov 2013, 15:05 
Offline

Registrovaný: Ned, 03. Nov 2013, 18:32
Príspevky: 63
Pane Filipe Jendrichovský, to, co jsem zmiňoval a jaké jsou mé zkušenosti, které si dovoluji považovat za tristní, se týkaly absolutního rozporu s Poselstvím, např. šlo o absolutní neuznávání reinkarnací, či o to, že člověk si jen neuvědomuje, že je součást Boha apod. Proto jsem si troufl tvrdit, že jde o rozpor s PG.
To, co píšete, je zřejmé a to jsem vůbec neměl na mysli. Vyzvala mě kolegyně Rosa, abych upřesnil, co jsem konkrétně na mysli měl, tudíž jsem téma nerozšiřoval ve smyslu, jaký zmiňujete.
Na doporučený text se podívám později, jako zdejší nováček nemám vůbec přehled o tom, co se zde již diskutovalo.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Reagovat či nereagovat?
PoslaťNapísal: Štv, 07. Nov 2013, 15:13 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Potom máme obaja v tomto smere rovnaký názor.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Reagovat či nereagovat?
PoslaťNapísal: Štv, 07. Nov 2013, 15:32 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
Dobrý deň, pán Deny, chcela by som Vám spomenúť moju skúsenosť k danej veci. Oslovila ma Vaša veta: ...“např. šlo o absolutní neuznávání reinkarnací, či o to, že člověk si jen neuvědomuje, že je součást Boha apod. Proto jsem si troufl tvrdit, že jde o rozpor s PG. „...

Práve s takýmito názormi som sa stretla. A viete, čo vysvitlo? Že ten diskutujúci ma provokoval. On veľmi dobre vedel, že Posolstvo Grálu sa bez uznania reinkarnácie a bez úprimnej pokory jednoducho nedá prijať. On sám takúto Pravdu však nehľadal, no rád diskutoval. Lebo mal rád , keď mu niekto oponoval a na viac, rád počúval iné názory... Tiež som bola z takého prístupu smutná. Lebo som vedela, že dotyčný mal možnosť Slovo sám čítať. Tiež som sa radila, ako reagovať v takýchto prípadoch. Dostala som múdru radu. Od takýchto ľudí sa radšej vzdialiť. Mohli by nás stiahnuť zo sebou z našej vlastnej cesty. Skúsenosť mi ukázala, že to je dobrá rada. Za svoj duchovný rozvoj je totiž zodpovedný každý sám. :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Reagovat či nereagovat?
PoslaťNapísal: Štv, 07. Nov 2013, 15:56 
Offline

Registrovaný: Ned, 03. Nov 2013, 18:32
Príspevky: 63
Ano, také jsem přesvědčen, že je nejlepší se vzdálit. V mém případě naštěstí ani nedošlo k nějakému přiblížení (v jednom případě vůbec a v dalších jen v prvopočátku, takže jsem zavčas volil ono vzdálení se).

Jinak v případě konkrétní zkušenosti, kterou jsem popsal v předchozím příspěvku (neexistence reinkarnací apod.), se domnívám, že dotyční Poselství neměli v ruce buď vůbec, či ho nepřijmuté odložili, leč měli velkou potřebu na cokoli s ním spojeného útočit.
Proto i úplné zahájení tohoto vlákna znělo otázkou, zda se někde na diskusním webu zastat nauky PG či kolegy, který v diskusi očividně zastává stanovisko PG, či zda si i velmi hrubých útoků včetně urážek vůči němu nevšímat ... tedy zastat se před zvoleným vzdálením se. Mám totiž na mysli myšlenku "když se ke mně nyní nebudete znát, ani já se k vám potom nebudu znát".


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Reagovat či nereagovat?
PoslaťNapísal: Štv, 07. Nov 2013, 16:16 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
Pán Deny, keď to beriem podľa seba, ja sa PG zastávam. Tiež som sa zastala kolegu v práci, ktorý hájil Syna Božieho. A to bolo za hlbokej totality. Pokladala som to za prirodzené. V dobe hlbokej totality to nebola pre mňa žiadna výhra :D . Urobila by som to znova. Ale keď vycítim aroganciu, útok, zosmiešňovanie, podpichovanie, provokovanie... to všetko sa Vám môže kľudne stať... nehádam sa, slušne sa rozlúčim.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Reagovat či nereagovat?
PoslaťNapísal: Štv, 07. Nov 2013, 16:38 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
Jinak v případě konkrétní zkušenosti, kterou jsem popsal v předchozím příspěvku (neexistence reinkarnací apod.), se domnívám, že dotyční Poselství neměli v ruce buď vůbec, či ho nepřijmuté odložili, leč měli velkou potřebu na cokoli s ním spojeného útočit.

Áno, máte pravdu. Všimla som si to tiež. Hlavne nerozumiem tomu, keď niekto Posolstvo dobrovoľne odloží, prečo útočí na tých, ktorých oslovilo. Pán v Posolstve píše okrem iného - "Kto hľadá, nájde." Zrejme tí ľudia nehľadali skutočne. Tiež Pán píše - "Duchovný chlieb osviežuje bezprostredne, Pravda občerstvuje a Svetlo oživuje. " Že je to Pravda vycítiť môže len ten, kto má cit ešte v sebe. Kto nezahrabal v sebe iskierku...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 43 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.