úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 22:37

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Súd na iných planétach
PoslaťNapísal: Str, 11. Sep 2013, 14:37 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Nechápem prečo malo zostupovanie Hviezdy Súdu začať až pri slovách "Ja som" 29.12. 1929. Tu Pán píše:

73. Velká kometa
"První, bezprostřední účinky začaly již v posledních letech. Kdo to nechce vidět a slyšet, kdo necítí jako směšné, stavět všechno to mimořádné, co se již stalo jako něco všedního, tomu přirozeně není pomoci."

Nevyplýva z toho, že Hviezda musela pôsobiť už pred slovami "Ja som"?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Súd na iných planétach
PoslaťNapísal: Str, 11. Sep 2013, 15:19 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
29.12.1929 nie je len dátum Pánovho prehlásenia, ale aj dátum prvej Slávnosti Žiariacej Hviezdy.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Súd na iných planétach
PoslaťNapísal: Str, 11. Sep 2013, 15:41 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Matej.Vrabec píše:
Nechápem prečo malo zostupovanie Hviezdy Súdu začať až pri slovách "Ja som" 29.12. 1929. Tu Pán píše:

73. Velká kometa
"První, bezprostřední účinky začaly již v posledních letech. Kdo to nechce vidět a slyšet, kdo necítí jako směšné, stavět všechno to mimořádné, co se již stalo jako něco všedního, tomu přirozeně není pomoci."

Nevyplýva z toho, že Hviezda musela pôsobiť už pred slovami "Ja som"?
Posolstvo Grálu, Veľké vydanie vyšlo v roku 1931. V malom vydaní v roku 1926 sa táto prednáška nenachádza. I ja som sa zamýšľal prečo Wagner uvádza tento dátum. Až kým som nepochopil, že prednáška Veľká kométa vôbec nehovorí o tom, že už Hviezda Súdu začala zostupovať k Súdu do hmotnosti. Hovorí, že jej bezprostredné účinky už začali. Áno, začali. 18.4.1875. Hviezda je úzko spojená s osobou vyslanca. Pán ju mohol vidieť už ako malý chlapec ako pozdrav od Otca. Čítame v jednej prednáške. Prvé, bezprostredné účinky začali už v posledných rokoch. To znamená v okamihu, kedy sa Oskárovi Ernstovi Bernhardtovi nadvihla duchovná páska a spoznáva, že tu bol ako Abd-ru-shin. To znamená v okamihu, kedy k nemu na Veľký piatok 1923 príde Ježiš a mu odovzdá svoj úrad prostredníka a začína písať Posolstvo Grálu. Hviezda Súdu môže svoje lúče vyžarovať z Hradu až do hmotnosti. Viďte všetko ako jeden dej žiarenia. Na Veľký piatok 1923 začalo poslanie Abd-ru-shina ako Syna Človeka, avšak ešte v ňom sa neprejavoval Imanuel, iba Parsifal. Nastala doma Jeho čakania. Písal Posolstvo Grálu, ale musel čakať, kedy sa prehlási za Syna Človeka. Za Syna Človeka sa mohol prehlásiť až v okamihu, kedy v ňom plne povstal Imanuel- Parsifal a to bolo 29.12.1929 a vtedy povedal slova Ja som. V tom okamihu, kedy v ňom povstal Imanuel začala zostupovať Hviezda Súdu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Súd na iných planétach
PoslaťNapísal: Str, 11. Sep 2013, 15:47 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Prednáška Veľká kométa vyšla prvýkrát v Listoch Grálu, II.séria číslo 3-5. To jest v roku 1927.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Súd na iných planétach
PoslaťNapísal: Str, 11. Sep 2013, 17:41 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Áno, to sa mi zdá správne.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Súd na iných planétach
PoslaťNapísal: Ned, 24. Nov 2013, 19:36 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Citácia:
Spis Volanie z Prastvorenia:

S úžasnou náhlivosťou sa sem rúti s nevyslovných diaľok, keďže Božia sila žiariaca tam tajomne v prebohatej hojnosti ju priťahuje a volá do svätej blízkosti.
V minulosti pri narodení Ježiša svietila hviezda v jase a radosti a keď Ho nenávisť pribila na kríž, potom hviezda vystúpila so Synom Božím do večných výšin. Lenže na rozlúčku zatriasla hnevlivo pevnými základmi Zeme, že sa táto popraskala v náreku nad pozemským koncom Spasiteľa.
Tento však vystúpil nahor do náručia Večného. Vzal Svetlo so sebou a zanechal ľudstvo v temnote zlého, ako to samo chcelo.
Avšak teraz, keď Božie znamenie, svedčiace o večných Synov, opäť zostupuje nadol, predchádza mu očistná búrka. Ako kedysi prišla, tak sa opäť vracia s hrmením a temnotou. Znova sa otriasajú základy Zeme pri jej približovaní. Lenže teraz sa trasie v očakávaní vykúpenia.
Hviezda zostane a bude vyžarovať požehnanie neba a odíde v jasote a radosti, keď Kráľ Kráľov opäť vojde k Otcovi.
Ale Zem bude i naďalej žiariť v Božom Svetle, ktoré jej zase daruje Imanuel z milosti Večného a bude žiariť stále jasnejšie, kým konečne nepríde jej čas a ona sa rozplynie v svätom lúči.


Lenže z prednášky Velká Kométa predsa vyplýva, že je to práve vplyv tejto hviezdy, ktorý vyvolá Očistu.

Citácia:
Avšak, protože paprsky postupně obepnou celou zemi, tak by nemělo žádného účelu, mluvit o tom podrobněji. Potrvá to léta až k tomuto bodu a léta, než se země opět z jejího vlivu uvolní. A pak bude očištěna a osvěžena v každém směru, k požehnání a k radosti obyvatel.


Pokiaľ však odišla s Pánom, tak čo vyvolá túto Očistu? Ak tu mala byť teda len počas Pánovho života, tak to potom znamená, že Očista by už bola prebehla...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Súd na iných planétach
PoslaťNapísal: Ned, 24. Nov 2013, 19:41 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Citácia:
Pokiaľ však odišla s Pánom, tak čo vyvolá túto Očistu? Ak tu mala byť teda len počas Pánovho života, tak to potom znamená, že Očista by už bola prebehla...
I rozklad je očista ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Súd na iných planétach
PoslaťNapísal: Ned, 24. Nov 2013, 19:53 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Matej.Vrabec píše:
Citácia:
Spis Volanie z Prastvorenia:

S úžasnou náhlivosťou sa sem rúti s nevyslovných diaľok, keďže Božia sila žiariaca tam tajomne v prebohatej hojnosti ju priťahuje a volá do svätej blízkosti.
V minulosti pri narodení Ježiša svietila hviezda v jase a radosti a keď Ho nenávisť pribila na kríž, potom hviezda vystúpila so Synom Božím do večných výšin. Lenže na rozlúčku zatriasla hnevlivo pevnými základmi Zeme, že sa táto popraskala v náreku nad pozemským koncom Spasiteľa.
Tento však vystúpil nahor do náručia Večného. Vzal Svetlo so sebou a zanechal ľudstvo v temnote zlého, ako to samo chcelo.
Avšak teraz, keď Božie znamenie, svedčiace o večných Synov, opäť zostupuje nadol, predchádza mu očistná búrka. Ako kedysi prišla, tak sa opäť vracia s hrmením a temnotou. Znova sa otriasajú základy Zeme pri jej približovaní. Lenže teraz sa trasie v očakávaní vykúpenia.
Hviezda zostane a bude vyžarovať požehnanie neba a odíde v jasote a radosti, keď Kráľ Kráľov opäť vojde k Otcovi.
Ale Zem bude i naďalej žiariť v Božom Svetle, ktoré jej zase daruje Imanuel z milosti Večného a bude žiariť stále jasnejšie, kým konečne nepríde jej čas a ona sa rozplynie v svätom lúči.


Lenže z prednášky Velká Kométa predsa vyplýva, že je to práve vplyv tejto hviezdy, ktorý vyvolá Očistu.

Citácia:
Avšak, protože paprsky postupně obepnou celou zemi, tak by nemělo žádného účelu, mluvit o tom podrobněji. Potrvá to léta až k tomuto bodu a léta, než se země opět z jejího vlivu uvolní. A pak bude očištěna a osvěžena v každém směru, k požehnání a k radosti obyvatel.


Pokiaľ však odišla s Pánom, tak čo vyvolá túto Očistu? Ak tu mala byť teda len počas Pánovho života, tak to potom znamená, že Očista by už bola prebehla...

Áno. Veľká očista mala prebehnúť do roku 1984, kedy mala byť zavŕšená výstavba Tisícročnej ríše. Trigón mal odísť zo Zeme i s Hviezdou a na Zemi tu mal vládnuť kruh 12 rytierov na čele s Nositeľom meča Alexandrom - Levom. Nestalo sa tak! Všetko bude inak!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Súd na iných planétach
PoslaťNapísal: Ned, 24. Nov 2013, 20:04 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Ďalšia skutočnosť je, že Hviezda sa približovala k hmotnosti postupne i vysielala lúče do nej postupne. Zostup Hviezdy z Hradu Grálu nastal 29.12.1929 pri slovách "Ja som". 29.12.1936 vstúpila do hmotnosti. Odkiaľ to vieme? Hovorí nám to spis Volanie z prastvorenia:
Citácia:
Sväté číslo Kráľa sa dokončí v čísle rokov, ktoré ubehli, od kedy to slovo „Ja som!“ šumelo ponad Zem. Potom však bude Imanuelova najsvätejšia Božia moc stáť nad celým svetom; potom bude neskoršie stvorenie premožené a očistené a vystúpi do Svetla „PÁNOVHO“.
Sväté číslo kráľa je 7, teda rok 1936. Vtedy vstúpila Hviezda do hmotnosti ( jemnej hmotnosti). Vtedy mala začať pozemská výstavba Hradu Grálu. Malo byť povolaných 144000... Hviezda mala, čím ďalej, tým viacej približovať dole do hrubej hmotnosti až k Vomperbergu. V roku 1984 by odišla spolu s Trigónom. Jej návrat späť pri prebiehal opäť postupne: Z hrubohmotnosti, do jemnohmotnosti, bytostného, duchovného, praduchovného až späť do Hradu Grálu. Za tú dobu, kým by sa vrátila, by ďalej vysielala svoje lúče.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Súd na iných planétach
PoslaťNapísal: Ned, 24. Nov 2013, 20:07 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
S čim teda spájate zvýšenie intenzity žiarenia ktoré ľudia pociťujú keď nie s Hviezdou ktorá ako pišete sa už zemi nepribližuje ?


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 37 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 49 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.