úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 13:49

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Oslavovanie narodenín a menín
PoslaťNapísal: Str, 26. Jún 2013, 21:36 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Pán hovorí, že všetko sa musí stať novým, teda, že všetko je falošné. Čo si myslíte o oslavovaní narodenín a menín?

Čo ak má človek početnú rodinu a všetky tie gratulácie ho obťažujú? Nemal by sa skôr z tohoto zvyku vymaniť, ak sa vo vnútri vôbec nezachvieva, keď vyslovuje priania všemožného dobra?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str, 26. Jún 2013, 23:28 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Čo sa týka oslavovania narodením?
I Pán oslavoval svoje narodeniny.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str, 26. Jún 2013, 23:35 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Narodeniny je výročie pozemského narodenia. Pri oslave svojho pozemského narodenia má človek v tichosti srdca ďakovať Stvoriteľovi za to, že sa mohol dožiť ďalšieho výročia svojho pozemského zrodenia, v tichosti srdca modliť sa Stvoriteľovi, a tak vo zvratnom pôsobení si vyprosiť silu pre ďalšie Bytie.
"Kde sa dvaja, traja zídu v mojom mene i ja som medzi nimi."
Keď blízki namiesto hulákania v opilosti, v modlitbe a v prosbe sa modlia a prosia Stvoriteľa za oslávenca, tak túto silu len znásobia.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str, 26. Jún 2013, 23:40 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Oslavovanie narodenín z pohľadu opakovaných životov:
Keďže žijeme viacero pozemských životov a máme na očiach duchovnú pásku, tak nevieme, ktorý deň v roku je výročie zrodu nášho bytia v hrubej hrubohmotnosti prvýkrát. To jest. Každý deň v tichosti srdca si môžeme vyprosovať pomoc i posilu.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str, 26. Jún 2013, 23:43 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Matej.Vrabec píše:
Čo ak má človek početnú rodinu a všetky tie gratulácie ho obťažujú? Nemal by sa skôr z tohoto zvyku vymaniť, ak sa vo vnútri vôbec nezachvieva, keď vyslovuje priania všemožného dobra?
Samozrejme, vyslovenie priania všemožného dobra len perami, ale cit sa pritom nezúčastňuje, nemá žiaden význam pre duchovný vzostup oslávenca. Avšak vnútorne precítené prianie dobra, je modlitba, ktorá môže priniesť a vyprosiť požehnanie. Viť prednáška Vďaka.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Str, 26. Jún 2013, 23:59 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Mňa osobne tieto oslavy obťažovali. Preto som sa rozhodol, že už viac narodeniny, ani meniny neoslavujem. Pre mňa je to únavný zvyk.

Pokiaľ sa však na nich na Boha nespomína a nikto vďaka nim duchovne nenapreduje, len sa "udržujú vzťahy" na žive, tak mi to príde veľmi nedostatočné. Nie je lepšie potom takýto zvyk úplne rozbiť, ak sa v ňom nedá nájsť duchovná cena?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv, 27. Jún 2013, 08:13 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Matej.Vrabec píše:
Mňa osobne tieto oslavy obťažovali. Preto som sa rozhodol, že už viac narodeniny, ani meniny neoslavujem. Pre mňa je to únavný zvyk.

Pokiaľ sa však na nich na Boha nespomína a nikto vďaka nim duchovne nenapreduje, len sa "udržujú vzťahy" na žive, tak mi to príde veľmi nedostatočné. Nie je lepšie potom takýto zvyk úplne rozbiť, ak sa v ňom nedá nájsť duchovná cena?

V takomto prípade oslavovanie narodenín nemá vôbec zmysel.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv, 27. Jún 2013, 11:10 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Rozšírme otázku pána Vrabca o to: Aký zmysel majú náboženské oslavy narodenín Pána Ježiša, Pána Abdruschina, Pani Márie i vznešenej dámy Irmingard ( Irmgard)?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Štv, 27. Jún 2013, 11:15 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Prvý význam takýchto spomienkových pobožnosti na narodenie veľkých duchovných osobnosti Pána Ježiša, Pána Abdruschina,... je ten, že si uvedomujeme veľkosť daru, ktorý sme dostali od Otca Nebeského, to jest príchod vyslanca Božieho, ktorý nám zblúdilému ľudstvu vo svojom Slove ukázal cestu k výšinám.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 29. Jún 2013, 13:22 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Narodenie Pána Ježiša sa slávi v nesprávny deň. Narodenie Pána Ježiša sa ma správne sláviť 29.12., pretože Pán Ježiš sa narodil 29.12. 7. p.n.l. Narodil sa v deň, kedy Mária, Ruža Svetla, Božská Láska a Dobrota Boha Otca, zo Svätého Grálu vylieva prúdy nekonečnej Božej Lásky a Dobroty.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 53 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.