úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 18:18

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Ľudské meno
PoslaťNapísal: Pia, 04. Jan 2013, 19:46 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Dobrý deň,

vieme, že meno človeka je dôležité. Avšak, aký vplyv to má na človeka, keď sa jeho meno počas života zmení? Napríklad v mladosti, keď nie z vlastnej vôle prijme iné priezvisko po adoptívnom otcovi. Alebo ide iba o krstné meno?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ľudské meno
PoslaťNapísal: Uto, 08. Jan 2013, 06:37 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Jméno člověka, které dostává při zrození je jedním z důsledků jeho dosavadního bytí. S každou další výraznější změnou se mu v jemnějších úrovních již tká jméno zcela nové. Takže se může stát, že v polovině svého pozemského života se kolem něj zachvívá úplně jiné jméno, než má v občanském průkaze.

Pozemská změna jména při tom nehraje žádnou zásadní roli. Podstatné je, v jakém druhu chtění se člověk zachvívá. Takového druhu je i jeho současné jméno. Všechno je v pohybu a to, co bylo před několika lety, nyní již vůbec platit nemusí :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ľudské meno
PoslaťNapísal: Ned, 03. Nov 2013, 23:43 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Ako je to pri výbere mena. Pán o tom v niektorej prednáške píše, ale neviem si spomenúť kde.

V spise o Atlantíde sa píše, že ľudia tam žijúci dávali niekedy aj nesprávne mená, ktoré vôbec neboli pre deti vhodné. Pokiaľ si dobre pamätám Abdrushin hovorí, že matka vždy dá dieťaťu to správne meno.

Napríklad teraz ja ako súrodenec mám vybrať zo štyroch mien, ktoré bude dané môjmu súrodencovi. Môžem si pokojne myslieť, že som zvolil správne meno, keď len tak jedno bez rozmyslu vyberiem?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ľudské meno
PoslaťNapísal: Pon, 04. Nov 2013, 00:33 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Matej.Vrabec píše:
Ako je to pri výbere mena. Pán o tom v niektorej prednáške píše, ale neviem si spomenúť kde.

Výber mena novorodencovi je popísaný v prednáške :

41. Kdo nyní nechce znáti moje Slovo kvůli něčemu jinému, toho nebudu já znát v hodině jeho nouze!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ľudské meno
PoslaťNapísal: Pon, 04. Nov 2013, 07:08 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Matej.Vrabec píše:
V spise o Atlantíde sa píše, že ľudia tam žijúci dávali niekedy aj nesprávne mená, ktoré vôbec neboli pre deti vhodné. Pokiaľ si dobre pamätám Abdrushin hovorí, že matka vždy dá dieťaťu to správne meno.
Všechno lze zneužít. Pokud se např. nějaký stoupenec Grálu sám ze sebe rozhodne např. ze ctižádosti, že dá svému dítěti nějaké konkrétní jméno, třeba po vysoce povolaném, tak se může samozřejmě stát, že dítě dostane jméno, které mu nepatří ...

Správné jméno musí být vycítěno, což se děje buď neuvědoměle, tedy bez účasti rozumu nebo vědomě s pokorou bez požadavků.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ľudské meno
PoslaťNapísal: Pon, 04. Nov 2013, 07:15 
Čo sa týka novorodencov, tak z vlastnej skúsenosti môžem napísať, že každý rodič, ktorý sa vie správne „naladiť“ a vycítiť povahu ducha, ktorý prišiel v podobe ich dieťatka, vie aj správne vybrať meno. Dá sa to jednoducho vycítiť.
Dokonca sa dá aj vidieť v očiach malého bábätka „starého človeka“, čo sa mi stalo. V prvom momente ma to prekvapilo. No pochopila som, prečo dotyčná osôbka prišla práve ku mne.
Mená pre naše deti sme vyberali až po narodení, žiadne vyberanie „mien, ktoré sa práve nosia“, sme nevyhľadávali pred narodením, ako sa to bežne robí.
Pri výbere mena pre naše druhé dieťatko sme s manželom bez nejakých rozhovorov, vybrali úplne rovnaké meno. Tiež nás to v prvej chvíli prekvapilo, no aj potešilo. Pozreli sme sa na malého a obaja sme vybrali to isté meno. Bez predošlého rozprávania.
A musím povedať, že mená oboch detí sa im dokonale hodia. Vystihujú ich povahu.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Ľudské meno
PoslaťNapísal: Pon, 04. Nov 2013, 19:37 
Offline

Registrovaný: Uto, 15. Mar 2011, 21:45
Príspevky: 133
Napsala jste to hezky Michaelo, souhlasím s vámi. Líbí se mi také, že to o čem píšete, máte i prožité a neopisujete texty z knihy, děkuji.
Zdeněk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ľudské meno
PoslaťNapísal: Pon, 04. Nov 2013, 20:47 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
Co se týče výběru jména pro novorozence, tak souhlasím s výše napsaným. Dá se to dobře vycítit. A to i již v době těhotenství - zvláště matka je s dítětem spojena nejen tělesně, ale i duševně, proto ona by dle mě měla mít rozhodující slovo. I když pohled do očí dítěte po porodu je opravdu něco velice hlubokého, jak velice krásně popsala paní Michaela. Také si myslím, že se může pro jednoho člověka hodit i více jmen - někdo také i dvě jména dává ... Vůbec nemám ráda takové ty "chytré" rady od příbuzenstva, kdy např. matka cítí, jaké jméno má dítěti dát, svěří se s tím a vyslechne si nesmyslné "protiargumenty". Proto já osobně jsem se dohodla pouze s manželem a ostatní se to dozvěděli až po narození našich dětí, a tedy to byla daná věc a hotovo. :) Také nemám moc ráda, když se dává jméno po rodičích. Sice z hlediska přitažlivosti stejnorodého by to mohlo mít své opodstatnění, avšak dnes mi přijde, že se to dělá spíš proto - jako "půjde v mých šlépějích, bude přesně jako já a v žádném případě jinak".
A co se týče změny jména během jednoho života, tak určitě ano - jak psal pan plamen - s každou větší vnitřní změnou se bude měnit i jméno, no u žen je velmi častá viditelná změna příjmení během života, když se vdají. :) Ale změna může být tedy kdykoli, u žen i mužů, akorát že to zatím není oficiálně zaznamenáváno. :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ľudské meno
PoslaťNapísal: Pon, 04. Nov 2013, 21:04 
Offline

Registrovaný: Štv, 17. Okt 2013, 10:10
Príspevky: 32
Tynka píše:
Ale změna může být tedy kdykoli, u žen i mužů, akorát že to zatím není oficiálně zaznamenáváno. :)


Na základě vlastní zkušenosti zde mohu uvést, že změna celého jména i příjmení může být úředně zaznamenána na základě žádosti. Je-li zdůvodněna, je odsouhlasena. Člověk, který vnitřně došel k tomu, že „odžil, přežil“ své jméno, je schopen žádost i zdůvodnit bez velkých problémů. Kdo se necítí na celkovou změnu, může kdykoliv tzv. prohlásit alespoň své prostřední jméno. To ani nepodléhá schvalování, ale prohlášením před úřadem se stává plnohodnotnou součástí celého jména člověka.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ľudské meno
PoslaťNapísal: Pon, 04. Nov 2013, 21:06 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Ďakujem vám za odpovede. :sunny: Rozhodol som sa nevyberať meno a nechám to na rodičoch dieťaťa.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 39 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.