www.poznanie.sk
http://duchovno.poznanie.sk/

Technika a technológie z duchovného pohľadu
http://duchovno.poznanie.sk/viewtopic.php?f=82&t=543
Stránka 1 z 1

Autor:  vricman [ Pia, 21. Dec 2012, 19:33 ]
Predmet príspevku:  Technika a technológie z duchovného pohľadu

Je záujem o techniku a technológie, ktoré sú praktickým uplatnením prírodných teda Božích zákonov pripútaním sa na hmotnú matériu a bráni tento záujem o technológie duchovnému vzostupu ?

Autor:  Matej.Vrabec [ Pon, 24. Dec 2012, 16:28 ]
Predmet príspevku:  Re: Technika a technológie z duchovného pohľadu

Podľa mňa záujem o technológie nebráni duchovnému vzostupu pokiaľ sa nekladie nad vlastný cieľ života na zemi. Pokiaľ ho človek vidí a usiluje oň, tak technológie mu môžu v pozemskom len pomôcť. Je dôležité, aby sa tento záujem nestal jednostranný a vnútorne na technológiách nelipnúť. Tiež je dôležité si ujasniť, či je daná technológia, ktorú chceme vyvinúť skutočne pre človeka užitočná a potrebná.

Autor:  vricman [ Uto, 25. Dec 2012, 18:12 ]
Predmet príspevku:  Re: Technika a technológie z duchovného pohľadu

Áno, myslím, že ste to vystihol správne. Jednalo sa mi o Pánov text v ktorom hovorí, že akákoľvek pozemská záľuba v niečo sa stáva pripútaním a znemožňuje vzostup. Ale ako ste sám povedal keď nestojí na prvom mieste tak je to OK.

V tejto súvislosti je zaujmavé či existuje technika aj v samotnom Raji alebo sú vlastnosti Duchovnej ríše natoľko vysoké, že žiadna technika tam nemá význam nakoľko vlastnosť Ducha predčí všetky technické vlastnosti strojov a tie majú význam len v hmotnosti.

Autor:  Matej.Vrabec [ Štv, 27. Dec 2012, 17:40 ]
Predmet príspevku:  Re: Technika a technológie z duchovného pohľadu

Ja to vnímam tak, že technika má určite význam len v hmotnosti. Veď načo nám vlastne slúži technika? Na transport, prenos informácií, uľahčenie pre pestovanie a spracovanie potravy a výstavbu. V Raji sa môžeme v okamihu ocitnúť kde chceme, dorozumievať sa s kým chceme, také informácie ako sú na zemi nebudeme vôbec potrebovať, potravu ako je na zemi tiež nebudeme potrebovať a výstavba bude prebiehať úplne inak.

Autor:  vricman [ Pia, 28. Dec 2012, 01:54 ]
Predmet príspevku:  Re: Technika a technológie z duchovného pohľadu

Akú užitočnú prácu potom môže ľudský duch vykonávať v Raji keď všetky životné potreby (jedlo nepotrebuje, bývanie sa postaví duchovnou silou) sú zabezpečené ?

V hmotnosti je väčšina ľudí zamestnaná v zaobstarávaní a výrobe si životu potrebných vecí ak si odmyslíme sektor služieb ktorý je len nadstavbou k výrobe a používaní hmotných vecí.

Predstava, že všetci v Raji sa zaoberajú len umeleckou činnosťou sa mi zdá málo pravdepodobná.

Autor:  plamen [ Pia, 28. Dec 2012, 05:23 ]
Predmet príspevku:  Re: Technika a technológie z duchovného pohľadu

Duchové v ráji trvale rozšiřují svou úroveň a svým chtěním magneticky působí na duchy v nižších úrovních. To vyžaduje maximální napnutí všech sil lidského ducha, o kterém dnešní pozemský člověk nemá ani tušení.

Práce a umění jsou ve skutečnosti jen jeden pojem. Pouze pozemský rozumový člověk to ve svém omezení oddělil a tím snížil. Člověk se má znovu naučit učinit práci uměním a tedy i modlitbou ke cti Boží. Hlavním cílem jeho pozemské práce nemá tedy být obstarávání pozemských potřeb, ale služba Bohu.

Autor:  Orianne [ Pia, 22. Feb 2013, 22:40 ]
Predmet príspevku:  Re: Technika a technológie z duchovného pohľadu

Každý jeden moment dňa môžme prežiariť úprimným prežívaním vďaky za to, že sme, tu a teraz, v tejto chvíli, že smieme vykonať to, čo je potrebné, použijúc k tomu obdržané dary a schopnosti a tým ukázať Najvyššiemu, ako si dar bytia vážime.
A nech je to aj akokoľvek ,,malá úloha", ktorá čaká na naše splnenie, týmto prístupom ju pozdvihneme vyššie a... plnenie sa stáva modlitbou...skutočnou, plnou života.

Slová ,,Modli sa a pracuj" ožijú v nás prirodzene, keď dovolíme duchu, aby vzlietol v tvorivej, radostnej práci :)

Stránka 1 z 1 Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/