úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 13:42

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: ohováranie
PoslaťNapísal: Sob, 17. Nov 2012, 12:25 
Offline

Registrovaný: Pia, 16. Nov 2012, 22:29
Príspevky: 1
Prosim o radu..
Nechala som sa strhnut jednou zenskou a ked ohovarala moju znamu, tak som ju poccuvala a sem tam pripojila aj vlastne skusenosti. Viem, ze som tej znamej nechcela uskodit, len ma asi potesilo, ze nie som sama, kto mal s nou zlu skusenost.

Potom som ale jednej susede povedala, ze ta znama sa dozvedela, ze zenska ju vsade ohovara, u vsetkych jej znamych a ze sa to schyluje k hadke. A to bola dalsia klebeta.

A este jedna. Jedna znama sa ma opytala, ze ci to bola moja znama, co pred par rokmi vyvolala dost velku hadku a kedze som ju aj ja z toho obvinovala a vtedy do toho zatiahla aj na, tak som jej zacala o tom rozpravat. a to bola tretia klebeta.

Vzdy sa potom citim taka prazdna a nanic a viem, ze som urobila strasnu vec. Najradsej by som utiekla niekam prec, ale neda sa. Mam preto hrozne vycitky svedomia.

Povedala som si, prisahala som si, ze uz viac ziadne klebety nech sa deje, co sa deje.
Neviem, co ma robit? Poradte...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: ohováranie
PoslaťNapísal: Sob, 17. Nov 2012, 12:48 
Najskôr by som Vás chcela pochváliť, že si uvedomujete, že to, čo robíte je zlé. V podstate si stačí všetko uvedomiť raz, skutočne precítiť, že toto robím zle a poučiť sa z toho. Každé ďalšie "rozoberanie" v hlave, v myšlienkach, Vás strháva iba dole. Musíte to precítiť! A to Ste zrejme urobila. Keď to človek precíti, tak vie, že to, čo spravil, je zlé, poučí sa z toho a viac to nezopakuje.

Ešte sa skúste vcítiť do pozície "ohováraného", zrejme sa preto pripájate k ohováraniu, lebo Vám na tom človeku niečo vadí. A to, čo nám vadí na iných, sú práve naše skryté chyby.
Nalaďte sa na peknú vibráciu, pomôcť tomu človeku, a keď ho znovu začne niekto ohovárať, pomôžte mu svojím zmeneným prístupom, že ho nezačnete ohovárať, ale dáte trebárs nejaký návrh, čo by mohol ten človek robiť ináč. Vcítiť sa do neho, tým sa nepridáte na stranu "ohovárača", ale niekoho, kto mu rozumie. A tým mu pomôžete.
Myšlienky majú obrovskú silu. Veďte ich prosím vždy tým správnym smerom.
: )


Hore
  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 47 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.