úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 26. Apr 2024, 15:55

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 141 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Prakráľovná Elisabeth
PoslaťNapísal: Pon, 24. Feb 2014, 05:26 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
julo píše:
Tynka píše:
Doznívání I. - 58. Já posílám vás!
Nemíchejte také nic z přednášek nynější doby s obsahovou částí ze začátku Poselství;

A tak to aj zostalo...
Opravdu?

V trojdílné verzi jsou například přednášky 8, 9, 10, 11, a 12, které byly napsány až v r. 1937.

Citaci, kterou uvádíte je třeba doplnit o druhou část věty:
Citácia:
Doznívání I. - 58. Já posílám vás!
Nemíchejte také nic z přednášek nynější doby s obsahovou částí ze začátku Poselství; neboť to se nemůže slučovat, protože musí po sobě následovat tak, aby poskytly stupně pro správné chápání.


Citácia:
Doznívání I. - 45. Pokřivené duše
Nynější a následující přednášky jsou rozšířením Poselství! Kdo jim chce rozumět, musí také znát Poselství. Je to celek, který musí být zachován ve stanoveném pořadí, pokud se má stát pravým věděním.
Jakou by mělo logiku, aby přednášky rozšiřující Poselství byly na jeho začátku?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prakráľovná Elisabeth
PoslaťNapísal: Pon, 24. Feb 2014, 06:44 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
To, že zmenil Posolstvo Grálu človek, tvrdíte Vy a nie ja. Obvinenie, že klamala pani Mária, slečna Irmingard, ... (teda tí, ktorí prehlásili, že Posolstvo prepracoval osobne Abdrushin) TÝMTO tvrdíte Vy a nie ja! Preto som musel napísať to, čo som napísal - vy obviňujete iných z klamstva, čo je veľmi vážne obvinenie, pričom ste tam neboli a nič, absolútne nič nemôžete vedieť o tom, čo sa dialo a čo nie! Všetko je to iba vaše subjektívne chápanie toho, čo je napísané.

Na tom, že človek nesmie nič meniť sa nikdy nič nezmenilo!

To, že v roku 1934 napísal Abdrushin, že sa z prednášok vtedajšej doby nemá nič zlučovať so začiatkom Posolstva ešte neznamená, že neskôr nenapísal prednášky, ktoré sa rozhodol dať práve tam.

A prečo som znovu otvoril túto tému, hoci som napísal, že sa k tomu už nebudem vyjadrovať? Preto, lebo nevecné obviňovanie iných z klamstva iba posilňuje to, čo sa nesprávne deje aj teraz v našej blízkosti.

Znovu končím a nebudem sa k tomu už vyjadrovať...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prakráľovná Elisabeth
PoslaťNapísal: Pon, 24. Feb 2014, 07:08 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
julo píše:
Znovu končím a nebudem sa k tomu už vyjadrovať...
To bude asi nejlepší, protože pokud neberete dostatečně vážně Abdrushinova slova, nemá smysl s Vámi o čemkoliv diskutovat ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prakráľovná Elisabeth
PoslaťNapísal: Pon, 24. Feb 2014, 11:50 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 09. Mar 2013, 16:10
Príspevky: 226
julo píše:

A prečo som znovu otvoril túto tému, hoci som napísal, že sa k tomu už nebudem vyjadrovať? Preto, lebo nevecné obviňovanie iných z klamstva iba posilňuje to, čo sa nesprávne deje aj teraz v našej blízkosti.



Pane julo, uvědomujete si ale, že Vy vlastně nepřímo obviňujete ze lži nebo chyby samotného Abdrushina (když se pořád tak zaměřujete na to obviňování někoho z něčeho)?


Abdrushin:
Citácia:
Překlad by musel proto probíhat pouze podle tohoto v sobě uzavřeného díla, a navždy zůstat v této formě.


Třikrát podtrhuji NAVŽDY.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prakráľovná Elisabeth
PoslaťNapísal: Pon, 24. Feb 2014, 14:21 
Offline

Registrovaný: Str, 30. Okt 2013, 13:55
Príspevky: 72
julo píše:
...Preto som musel napísať to, čo som napísal - vy obviňujete iných z klamstva, čo je veľmi vážne obvinenie, pričom ste tam neboli a nič, absolútne nič nemôžete vedieť o tom, čo sa dialo a čo nie! Všetko je to iba vaše subjektívne chápanie toho, čo je napísané.


Dovoľte, Julo, pri všetkej úcte, toto vyznieva, akoby Vy ste bol očitým svedkom. :) Kde beriete istotu, že práve Vy máte pravdu?



julo píše:
To, že v roku 1934 napísal Abdrushin, že sa z prednášok vtedajšej doby nemá nič zlučovať so začiatkom Posolstva ešte neznamená, že neskôr nenapísal prednášky, ktoré sa rozhodol dať práve tam.



Nevie nikto z nás, ako to presne bolo, ale správne chápanie diela bolo, je a bude vždy stáť na postupnosti podávania informácií a Abdrushin toto pre nás dôležité postupovanie v duchovnom štúdiu určite nikdy nezmenil. To je pravda, o ktorej niet pochýb.


julo píše:
A prečo som znovu otvoril túto tému, hoci som napísal, že sa k tomu už nebudem vyjadrovať? Preto, lebo nevecné obviňovanie iných z klamstva iba posilňuje to, čo sa nesprávne deje aj teraz v našej blízkosti.

Znovu končím a nebudem sa k tomu už vyjadrovať...


Nemyslím si, že by plamen nevecne niekoho obviňoval, chápem to ako konkrétne vecné skúmanie toho, čo zaujíma každého, komu nie je ľahostajné, že vôbec bolo zasahované do Abdrushinovho diela. Keby to urobil Abdrushin osobne, verím, dal by vopred vedieť o zámere. Bol to spôsob jemu vlastný. Mne skôr pripadá Váš prístup v debate máličko zaujatý. Nepísala by som už na Vašom mieste znova obligátne "...končím a nebudem sa k tomu už vyjadrovať..." ;-) , alebo si stojte za slovom.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prakráľovná Elisabeth
PoslaťNapísal: Pon, 24. Feb 2014, 17:52 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Rosa píše:
Dovoľte, Julo, pri všetkej úcte, toto vyznieva, akoby Vy ste bol očitým svedkom. :) Kde beriete istotu, že práve Vy máte pravdu?

Pre mňa je záruka v tom, že časť Abdrushina, pani Mária, o ktorej napísal Abdrushin, že to je tretia inkarnácia Božej Lásky, v inej prednáške o pani Márii povedal, že on a ona je jeden duch v dvoch telách - a Mária, ženská časť Abdrushina, teda zároveň aj časť Imanuela prehlásila, že opravy urobil Abdrushin.
A preto nemôžem o tomto debatovať!
Ak pre niekoho nie je zárukou pravosti časť Imanuela, tak potom už neviem kto iný pre nich je zárukou! A preto hovorím o tom, KOHO obviňujete z klamstva, pretože ak by Abdrushin neprepracoval Posolstvo Grálu, tak by v tomto smere časť Imanuela, ženská časť Abdrushina klamala! A, to sa na mňa nikto nesmie hnevať, s týmto v žiadnom prípade nemôžem súhlasiť!!!
Tvrdenie (obžalovanie, ...) niečoho môže byť aj v "netvrdení" - ide o to, čo vyhlasujem a čo všetko je s tým v súvislostiach spojené...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prakráľovná Elisabeth
PoslaťNapísal: Pon, 24. Feb 2014, 17:58 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Pán v jednej prednáške napísal, že Mária sa odpútava od hmoty, takže po Pánovej smrti tu už určite nebola.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prakráľovná Elisabeth
PoslaťNapísal: Pon, 24. Feb 2014, 18:03 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Matej.Vrabec píše:
Pán v jednej prednáške napísal, že Mária sa odpútava od hmoty, takže po Pánovej smrti tu už určite nebola.

Máte tu prednášku k dispozícii? Čítali ste ju? Alebo sa stále odvolávate iba na nespoľahlivé spomienky p. W.?

Vy skutočne aj rozumiete tomu, čo je Slovo v tele? Abdrushin jasne napísal, že to nemôže pochopiť žiaden stvorený, ale hlavne že sa každý odvoláva na to najvyššie, čo mu musí zostať večne tajomstvom, ako na niečo, čo je úplne bežné a každému jasné...

Abdrushin napísal aj to, že aj on sa odpútava od hmoty, že už nepôsobí na Zemi, ... Vari už ani on nebol vtedy v tele?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prakráľovná Elisabeth
PoslaťNapísal: Pon, 24. Feb 2014, 18:33 
Offline

Registrovaný: Štv, 27. Jún 2013, 21:32
Príspevky: 69
julo píše:

Abdrushin napísal aj to, že aj on sa odpútava od hmoty, že už nepôsobí na Zemi, ... Vari už ani on nebol vtedy v tele?



Proč kladete takové, svým způsobem nesmyslné otázky? Klíčové je slovo ODPOUTÁVAT.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Prakráľovná Elisabeth
PoslaťNapísal: Pon, 24. Feb 2014, 18:49 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
julo píše:
Vy skutočne aj rozumiete tomu, čo je Slovo v tele? Abdrushin jasne napísal, že to nemôže pochopiť žiaden stvorený, ale hlavne že sa každý odvoláva na to najvyššie, čo mu musí zostať večne tajomstvom, ako na niečo, čo je úplne bežné a každému jasné...


Úplne s Vami súhlasím. Tak že ani Vy nieste schopný pochopiť a vedieť ako to medzi Abdrushinom a Mariou vlastne je a či sa nemuselo jej Božské vzdialiť do nebies po smrti Abdrushina spolu s Abdrushinom. Takže kľudne je možná alternatíva, že tu bol po smrti Abdrushina už len chybujúci obyčajný ľudský duch menom Maria Frayer.

Nemáte v rukách žiaden dôkaz že to tak nieje. Údajné prepracovanie Posolstva skôr svedči o tom, že to tak je.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 141 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 99 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.