úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 29. Mar 2024, 01:35

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Svätý Grál II.
PoslaťNapísal: Pon, 01. Okt 2012, 21:41 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Taktiež v prednáške Svätý Grál sa píše, že Ježišovými slovami "Já jsem to!" započala ťažká karma ľudstva. A tiež Pán píše, že keď príde druhý Boží Vyslanec, tak tými istými slovami, ktoré povie sa táto karma rozpustí. Hovorí, že ľudstvo príde pokorné, zdrtené, prosiace a dôverivé. Stalo sa to však? Prišlo ľudstvo pokorné a prosiace? Bola táto karma skutočne rozpustená? Od toho okamihu to malo ísť hore ako sa píše.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Svätý Grál II.
PoslaťNapísal: Pon, 01. Okt 2012, 23:48 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Matej.Vrabec píše:
Taktiež v prednáške Svätý Grál sa píše, že Ježišovými slovami "Já jsem to!" započala ťažká karma ľudstva. A tiež Pán píše, že keď príde druhý Boží Vyslanec, tak tými istými slovami, ktoré povie sa táto karma rozpustí. Hovorí, že ľudstvo príde pokorné, zdrtené, prosiace a dôverivé. Stalo sa to však? Prišlo ľudstvo pokorné a prosiace? Bola táto karma skutočne rozpustená? Od toho okamihu to malo ísť hore ako sa píše.


Uvedený text je z prednášky "Syn Boži a Syn Človeka" a nie z prednášky Svätý Grál ... :idea:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Svätý Grál II.
PoslaťNapísal: Uto, 02. Okt 2012, 00:14 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Fúha. Ďakujem za upozornenie. Máte pravdu. Mal som otvorených viac prednášok v prehliadači a sa mi to poplietlo. Ale otázka stojí. Len si nahraďte názov prednášky.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Svätý Grál II.
PoslaťNapísal: Uto, 02. Okt 2012, 08:48 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Citácia:
Prohlášení (29. prosince 1929)

Já jsem Syn člověka Imanuel Parsifal Abdrushin Oskar Ernst Bernhardt, osmnáctého dubna jeden tisíc osm set sedmdesát pět, přicházející!
Mluvím jen k těm, kteří vážně hledají. Musí být schopni a ochotni věcně zkoumat toto věcné!
...

Prehlásenie z roku 1929 by sa dalo pokladať za ono prehlásenie spominané v prednáške "Syn Boží a Syn Človeka" a tým aj ukončenie karmy započatej prehlásením Ježiša. Od roku 1929 to až do doby kedy bolo jasné, že povolaní zlyhali, to s ľudstvom išlo ešte pôsobením Abdrushina hore. Potom to už zlyhaním povolaných nabralo neplánované smerovanie z pohľadu Svetla a preto sa Tisicročná ríša mieru a radosti nezačala ešte za života Abdrushina lebo sa nesplnila podmienka, že všetko musí byť nové.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Svätý Grál II.
PoslaťNapísal: Uto, 02. Okt 2012, 18:21 
Offline

Registrovaný: Uto, 15. Mar 2011, 21:45
Príspevky: 133
Tak jako Ježíš nemohl sám sebe prohlásit za Božího Syna a toto mohl prohlásit pouze Jan Křtitel (Izmael), tak ani Oskar E. Bernhard nemohl sám sebe prohlásit Synem Člověka, kdyby jím doopravdy byl. V současné době vrcholí Boží soud. Každý člověk se již sám rozhodl, kterou cestou v životě chce jít. Tisíciletá říše existuje.
Zdeněk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Svätý Grál II.
PoslaťNapísal: Uto, 02. Okt 2012, 19:18 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Ježíš sám sebe nemohl prohlásit za Syna Božího, za část Boha? Vždyť to byla hlavní záminka farizeů, aby ho obžalovali z rouhání se Bohu! Navíc se sám ztotožnil s Bohem slovy:"Já a Otec jedno jsme!"

Ze stejného důvodu byly vedeny útoky i na Syna Člověka, který přišel v Abdrushinovi, resp. v O.E.Bernhardtovi ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Svätý Grál II.
PoslaťNapísal: Uto, 02. Okt 2012, 19:48 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Svoje presvedčenie, že Ježiš je Syn Boží učeníci vyslovili a Ježiš to nepoprel. Pôsobenie Syna Božieho a Syna Človeka sú dve rozdielne Božie splnenia, preto Syna Človeka - Oskara E. Bernharda nič neviazalo s pôsobením Ježiša aby takéto prehlásenie urobil.

Oskar E. Bernhard bol Syn Človeka, o tom sa môže každý presvedčiť v diele Vo Svetle Pravdy - Posolstvo Grálu, ktoré podáva také hlboké duchovné vysvetlenia, ktoré dosiaľ ľudstvo neobdržalo. Samozrejme, že toto duchovné poznanie dokáže v diele objaviť len duchovne živý ľudský duch ktorý nezahrabal svoje živé cítenie. Kto skutočne pozorne čítal a študoval uvedené dielo a hľadá Pravdu nemôže mať o tam uvedených faktoch a objasneniach pochybnosti, že ich priniesol a mohol priniesť iba Boží Vyslanec - Syn Človeka.

Tisícročná ríša sa nazýva ríšou mieru a radosti. Aj slepí dnes musí vidieť že vojnami a krízami zmietaná planéta nieje ríšou mieru a šťastia.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Svätý Grál II.
PoslaťNapísal: Uto, 02. Okt 2012, 21:06 
Offline

Registrovaný: Str, 25. Apr 2012, 10:37
Príspevky: 217
Bydlisko: Žilina
Prišlo však ľudstvo zdrtené, pokorné, prosiace a dôverčivé? :disappointed:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Svätý Grál II.
PoslaťNapísal: Uto, 02. Okt 2012, 21:15 
Offline

Registrovaný: Uto, 15. Mar 2011, 21:45
Príspevky: 133
Tisíciletá říše existuje, není ale zde na Zemi.
Oskar E. Bernhardt knihu Ve Světle Pravdy opsal.
Bůh by pravého Syna Člověka nevystavil nebezpečí, tak jak se to stalo O.E. Bernhardtovi.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Svätý Grál II.
PoslaťNapísal: Uto, 02. Okt 2012, 21:22 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Zdeněk píše:
Tisíciletá říše existuje, není ale zde na Zemi.
Oskar E. Bernhardt knihu Ve Světle Pravdy opsal.
Bůh by pravého Syna Člověka nevystavil nebezpečí, tak jak se to stalo O.E. Bernhardtovi.
Sice nevím odkud máte tyto ničím nepodložené bludy, ale povězte mi, proč tedy byl nebezpečí vystaven Ježíš, Syn Boží?


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 43 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.