úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 18:20

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia, 06. Jan 2012, 20:42 
Offline

Registrovaný: Ned, 04. Sep 2011, 17:10
Príspevky: 8
Neviem či sa to stáva aj vám, ale mne sa stáva, že vždy, keď niečo poviem tak sa stane pravý opak, alebo keď poviem, že sa mi niečo páči, tak sa tá vec odo mňa akoby vzďaľovala a robila všetko preto, aby som povedal že sa mi nepáči.
Napríklad: S mojím kamarátom som hral jednu hru cez internet. Hrali sme - ja s ním proti dvom ďalším. Jedného z nich sme porazili, takže to bolo dvaja proti jednému, čiže jasná výhra, no ten jeden, ktorý ostal, sa nevzdával. Písal som mu, že sa snaží zbytočne, nech sa vzdá, keď tu zrazu server, na ktorom bežala hra, spadol. To znamená, že sa týmu, ktorý hral proti nám nepripísal bod k prehrám a nám sa nepripísal bod k výhram. Keby sa však ten, ktorý ostal, vzdal ihneď po tom, ako jeho parťák zomrel, zmenila by sa im aj nám bilancia.
Nemyslite si, prosím, že ma trápi hra. Mňa trápi to, že som povedal, že sa snaží zbytočne, ale opak sa stal pravdou.
Alebo iný príklad: Na Vianoce sme doma stavali stromček. Mali sme naň dvoje sviečok. Obe, ako to už býva, nefungovali. Mamke som povedal, že tie, ktorých je viacej opravím. Vedel som v čom je problém, ale keď som to opravoval, tak som to skôr kazil. Tie sviečky som nakoniec úplne pokazil a vyhodili sme ich.
Vidíte? Znova som niečo tvrdil, ale musel sa stať pravý opak.
Takýchto príkladov zo života mám veľa a stávajú sa mi veľmi často.

Tiež sa mi ale stáva to, že občas mi niečo len tak preletí hlavou, čomu neprikladám veľkú vážnosť a ono sa to neskôr stane.
Ja tomu, ale vážne nechápem! Čo to má všetko znamenať? Už sa pomaly bojím aj myslieť, lebo mám strach z toho, že sa úplne vzdialim od vecí, ktoré sa mi páčia. Alebo poviem, že niekto má nejakú zlú vlastnosť, a tá vlastnosť sa zrazu začne objavovať na mne.
Stáva sa to aj niekomu inému alebo je tá kliatba len na mne?? :cry:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 06. Jan 2012, 23:21 
Offline

Registrovaný: Sob, 10. Dec 2011, 21:12
Príspevky: 26
Stáva sa to aj niekomu inému alebo je tá kliatba len na mne??

Pozdrav od Šatana, alebo od Satana?

Myslím že tento stav dôverne pozná každý človek, ktorý je nútený robiť niečo, pričom to čo je nútený konať, pozná len veľmi povrchne.
Ja tomu hovorím - s ambíciou na iróniu : "...zase je tu!"

"Je" myslím na toho "hokejistu", ktorým nás strašia pánbožkári.
Potom, keď sa nejako zbavím povinnosti, potom sa úsmevom pozerám na tú situáciu, ktorá ma vtedy úprimne zlostila, až do šľaktrafenia. A vtedy , v tom skutočnom strese som tomu (nazlostený) skutočne veril. Veď kto už kedy videl diabla?

Myslím že "Šatanove protivenstvá" je výsledok súhry minimálne troch okolností:
- mojou túžbou po sebazáchove...prejavuje sa mojím "ja chcem"
- tým, že keď niečo konáme v tomto svete, tak tým nekonáme len to čo chceme, ale vždy konáme len v rámci možností.
Existujúce veci neexistujú len v rovinách, ktoré sa mi práve hodia. Pokiaľ mám záujem o nejakú vec, aby vznikla a existovala, teda pri tom konám aj to čo si často vôbec neuvedomujem. Hoci to konám so zámerom, aby sa stalo len to, čo chcem ja. Technici dokonca pomenovali tento stav, hovoria mu účinnosť.
- keď sa deje to, čo chcem aby sa dialo, tak som s tým väčšinou spokojný. Spokojný som vtedy dokonca aj so svojimi schopnosťami. Skrátka, nijak ma nerozčuľuje, keď sa deje to čo očakávam , že sa má diať.
Iná situácia je, keď sa pri dianí toho čo ma zaujíma so železnou nevyhnutnosťou deje aj to, s čím nesúhlasím. Dokonca sa to neraz deje tak, že je pri tom účinnosť môjho úsilia minimálna a výsledkom môjho úsilia je...odpad.

To je podľa mňa dosť dobrá situácia na to, aby som sa (až to všetko prehrmí) s pokorou a úctou pozeral na nesmiernosť sveta, do ktorého som bol existenčne vsadený.
Určite mi je jasné - že svet tu nie je kôli mne, aby mi slúžil.
Ani ja tu nie som na to, aby ja som svetu slúžil.
Je to niečo ako výzva - ivo hľadaj svoju skutočnú prirodzenosť.

Ja + zvyšok sveta = celok
O čom je celkovosť sveta?
Tá celkovosť , v ktorej sú veci ...ktoré zaujímajú mňa, úplne rovnocenné, rovnako dôležité s tými, ktoré ma "nasierajú". Alebo rovnako bezvýznamné?
:)
Je tento svet o veciach, alebo veci sveta čosi predvádzajú, nimi sa čosi predvádza.
Komu sa to predvádza, ak sa to predvádza?
Predsa mne. Svetlu aj tme predsa dávam zmysel ja. Keď tu nebudem ja, nebude tu rôznosť sveta, lebo tu nebude toho, kto z nejakého dôvodu v tom čo je celé, úplné a bezrodielu, určuje rozdiely.

No asi si veľmi nezmúdrel, že? Ale veď ja so to ani nechcel.
Mám jedinú ambíciu = zapaľovať oheň zvedavosti. Ak chceš, teda si hor. Ak nie , nehor.
:joker:
ivo


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 14. Jan 2012, 21:36 
sakris píše:
Neviem či sa to stáva aj vám, ale mne sa stáva, že vždy, keď niečo poviem tak sa stane pravý opak, alebo keď poviem, že sa mi niečo páči, tak sa tá vec odo mňa akoby vzďaľovala a robila všetko preto, aby som povedal že sa mi nepáči.


Podľa môjho názoru „chcete“, alebo robíte veci so strachom. Ste ním takpovediac ovládaný. „Čo ak sa mi niečo nepodarí...“ Ani to nemusíte vysloviť nahlas, ani si to okolie nemusí vôbec všimnúť. Tie Vaše obavy. No stane sa presný opak toho, čo Ste pôvodne chcel. Pretože všetko, čo je vo vnútri (to, aký Ste, ako vyžarujete), sa zákonite musí prejaviť aj navonok.
Alebo niečo nechcete úplne. Len akoby napoly. Nedávate do toho celého seba.
Ľudia si často krát hovoria, toto viem, toto dokážem, no niečo ich v tom premôže a stane sa pravý opak. Musíte nájsť vnútorné istoty, v ktorých sa strach nebude prejavovať. Lebo si tým budete naďalej vytvárať pre Vás „nepríjemné“ situácie.
Treba sa prehĺbiť vo viere. Veď kde je viera, nie je miesto pre tmu. Teda ani pre strach.
A ešte jedna vec... častokrát sa nám nestane to, čo by sme si práve želali, ale stane sa nám to, čo práve potrebujeme, alebo musíme prežiť, aby sme v niečom dospeli. Aby sme si tým niečo uvedomili. Teda tiež sa stane presný opak toho, čo si želáme. Avšak je to len pre naše dobro, lebo na všetkom dozrievame.


Hore
  
 
PoslaťNapísal: Ned, 15. Jan 2012, 21:11 
Offline

Registrovaný: Uto, 15. Mar 2011, 21:45
Príspevky: 133
pro Sakrise
Znám to, co píšete. Také se mi to stávalo před mnoha lety. Např. mi hlavou jen tak prolétla myšlenka, že jsem již dlouho nebyl nemocen a za dva, až tři dny jsem ležel v posteli s angínou.
A že se vám něco nezdaří, tak na to bych vám odpověděl několika citáty z knihy Murphyho zákony.
Připadá-li vám něco snadné, dá vám to zabrat.
Nic není tak snadné, jak se zdá.
Všechno trvá déle, než předpokládáme.
Může-li se pokazit více věcí, bude to ta, která napáchá nejvíce škody.
Pokazí-li se několik věcí najednou, děje se tak v tom nejhorším pořadí.
atd.
Nezoufejte. Jsou dny, kdy na co sáhnu se nedaří, jindy je to naopak, hlavu vzhůru!
Zdeněk


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.