úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 16:35

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pia, 04. Sep 2009, 16:42 
Offline

Registrovaný: Štv, 02. Júl 2009, 11:39
Príspevky: 12
Touto otázkou sa už dlhšie zaoberám. Dostali sa mi do rúk rôzne knižky a začínam mať vo všetkom zmetok. V jednej knižke čítam o tom, že cesta ku Svetlu je cez pomoc iným bytostiam....v druhej čítam že človek sa má zaoberať len sebou...potom v ďaľšej čítam že môžme mať všetko na čo si zmyslíme....a nakoniec že bez meditácie sa nič nedokáže.
Chcela som vyskúšať Sahadžajogu, ale nakoniec som sa dočítala na internete že je to klam a podvod....
Verím tomu, že Boh jestvuje - cítim ho vo svojom vnútri.....ale nechala som sa zavaliť informáciami a teraz neviem kadiaľ vedie cesta...

Je teda meditácia potrebná pre výstup k svetlu?? :-|


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 04. Sep 2009, 21:11 
Offline

Registrovaný: Pon, 13. Okt 2008, 21:53
Príspevky: 25
Na ceste ku Svetlu je treba viac ako meditovať.V súčasnom súde sa človek musí vedieť rozhodovať na základe prežitého.Lenže prežiť sa dá niečo iba ak človek napne všetku svoju silu k službe Svetlu.Pri meditácii dochádza k strhávaniu svojich síl v sladkom nič nerobení a domýšľavosti na seba.Je predsa známe ,že len v dávaní sa môže prijímať a pri meditácii sa len berie a to ešte v domýšľavosti na vlastnú veľkosť a potrebnosť.
Je niečo iné ak človek v modlitbe prichádza na svoje vyriešenie otázok a to v krásnej blaženosti v službe Svetlu.
Meditácia nikdy nemôže človeka naplniť tak ako modlitba,ale človeka vedie na falošné cesty a nie na cestu k radostnému tvoreniu pre Svetlo.
Ježiš dal ľuďom všetko čo potrebujú na ceste k večnosti a meditácia tam nebola, pretože nevystihuje to čo človek robiť má ak chce dozrieť.

Pripájam ešte k doplneniu text z knihy odpovede na otázky od Abdrushina.Je to odpoveď na 37 otázku.Kde sa hovorí aj o meditácii okrem iného.
"Ja však s najväčšou vážnosťou naposledy varujem každého čitateľa a poslucháča aj pred kyvadlom a radím,aby sa teraz úplne odvrátili od všetkých pokusov s nejakými pomôckami okultistov,špiritistov,antroposofistov atď.Nezáleží na tom, čo je to,môže to byť aj to najneškodnejšie ,aj tzv. meditácie; odteraz bude všetko na škodu tým, ktorí sa tým zaoberajú!Temno ich zachytí a strhne bez toho, žeby to spozorovali, lebo svetlé sa už k nim nemôže priblížiť.
Každý jednotlivec nesie sám vinu za svoj duchovný zánik........."


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 05. Sep 2009, 12:03 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Skutočná meditácia je uvedomenie sa duchom, nie sedenie so skríženými nohami pri zapálenej vonnej tyčinke alebo odriekanie mantier... Byť bdelý, vedomý duchom, má byť človek vo svojom každodennom živote, aby mohol všetko naplno prežívať a neskreslene vnímať. Inak sa iba vyhýba životu a uteká ku slastnému opojeniu z umelo vyvolaných duchovných prežitkov.
Na druhej strane stíšenie sa a prehĺbenie mimo zhonu bežného života, najlepšie niekde v prírode, môže byť človeku, hlavne v začiatkoch, prospešné.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 05. Sep 2009, 14:59 
Offline

Registrovaný: Štv, 02. Júl 2009, 11:39
Príspevky: 12
Ďakujem za objasnenie :blush:
Veľmi mi to pomohlo ;)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 11. Sep 2009, 22:37 
Offline

Registrovaný: Str, 26. Aug 2009, 13:13
Príspevky: 22
Myslím,že meditácia je cestou samého k sebe.Ja ju praktizujem už niekoľko rokov a pre mňa je to akýsi druh modlitby.Uvedomenia si prítomnosti a dôležitosti života tu a teraz.Nemám problém chápania ľudí a ich rôznych náboženských praktík.Neposudzujem iných podľa ich cesty a myslím si že veľkosť človeka možno poznať len podľa skutkov.V dnešnom hlučnom svete je to aj možnosť zamyslenia sa a stíšenia
.Tí,čo praktizujú pravidelné cvičenie to určite poznajú.Spojiť východnú spiritualitu so západnou racionalitou je cesta,ktorá mnohým môže pomôcť pochopiť a hlavne zvládnuť rôzne životné prekážky.Tí čo hľadajú-nájdu.Lebo falošných učiteľov je tiež dosť a niekedy môžu narobiť dôverčivým a naivným ,ako aj duševne labilným,veľa škody.
ak by sa kresťanstvo neuzatváralo len do kostolov a neobmedzovalo sa na mystické,mnohí z nás by nehľadali svoju vlastnú cestu.
Paul Johnson vo svojej knihe Dejiny kresťanstva napísal-kresťanstvo tým,že pravdu stotožňuje s vierou,musí učiť-a,pokiaľ mu správne rozumieme,tiež učí,že akékoľvek bránenie pravde je nemorálne.Žiadnemu kresťanovi by nemalo byť bránené sledovať cestu pravdy.
Toľko
historik.
Veľa šťastia pri hľadaní vlastnej cesty. Marika


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 11. Sep 2009, 23:28 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
Adula píše:
....a nakoniec že bez meditácie sa nič nedokáže.
Chcela som vyskúšať Sahadžajogu, ale nakoniec som sa dočítala na internete že je to klam a podvod....
Verím tomu, že Boh jestvuje - cítim ho vo svojom vnútri.....ale nechala som sa zavaliť informáciami a teraz neviem kadiaľ vedie cesta...

Je teda meditácia potrebná pre výstup k svetlu?? :-|


Pred mnohými rokmi som som sa zúčastnil aj sedení Sahaja jógi a tak isto som vyskúšal aj mnohé typy meditácií. Až počas necelých 20 rokoch a po mnohorakých praktických skúsenostiach som sa presvedčil o tom, že žiadna meditácia, modlitba alebo hociaká iná technika človeku nič nepomôže, pokiaľ nie je sprevádzaná osobnostnou zmenou a dodržiavaním morálnych, etických a ďalších pravidiel v každodennom živote. Čiže nie meditácia je dôležitá a prvotná... Samozrejme, že to môže človeku veľa pomôcť, ale nie iba samotná meditácia...

Vo vašich slovách a otázke sa súčasne skrýva aj odpoveď na vašu vlastnú otázku. Napísali ste: "Verím tomu, že Boh jestvuje - cítim ho vo svojom vnútri.....ale nechala som sa zavaliť informáciami a teraz neviem kadiaľ vedie cesta..."

Tieto slová sú pre vás dôležité a smerodajné... Jednoducho ste sa nechali zavaliť informáciami, takže vašou úlohou je okrem iného očistiť sa a nájsť správnu cestu. A kadiaľ vedie správna cesta? To sa skrýva tiež vo vašich slovách: "Verím tomu, že Boh jestvuje - cítim ho vo svojom vnútri....."
To cítim ho vo svojom vnútri... je tou správnou cestou. Máte sa naučiť to používať každý deň a urobiť si z toho pre seba "meditáciu". Máte nasledovať počas svojho každodenného života tento cit a dôjsť až na jeho "koniec" tam, kde je aj spojenie s Bohom...

Dalo by sa o tom veľa napísať, ale veľmi dôležitý je aj individuálny prístup...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.