úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 17:13

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: smola
PoslaťNapísal: Sob, 01. Mar 2008, 09:22 
Offline

Registrovaný: Pon, 10. Dec 2007, 03:25
Príspevky: 14
prečo je to tak, že človek sa hoci ako snaži, nič sa mu nevydari. pride do roboty a problémy sú, doma to pokračuje. niekedy nemá to zmysel ani robiť veci dobre. v robote preto že som tichý-som tam nováčik-nik sa so mnou nebavi ak ano tak len povrchne. začal som tam každému pomáhať, a začali ma využívať..... doma zas pridem unavený po 15 hodin na nohách. očakávajú odo mna aby sme sa rozprávali, milovali sa. pomaličky sa mi peto vzťah rozpadáva. doma som stratil zas skoro všetkých kamarátov, lebo nemám na nich čas,málo som doma. niekedy ked prichádzam domov v noci a rozmýšlam nad mojim životom, dospievam ku tomu,či to stojí za to. štastie na robotu,na lásku,či na peniaze nemám.
ak sa pozriem okolo seba vidím štastných ludí. ak sa pozriem do zrkadla vidim akurád zúfalca, ktorý sa drží každej slamky a okolo dav ludi ktorý sa smeju z neho.
vždy som sa snažil s ludmi vychadzat dobre, vychádzat im v ústretý a dostávam opak naspät. prečo? :embarassed:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: smola
PoslaťNapísal: Sob, 01. Mar 2008, 14:16 
Offline

Registrovaný: Ned, 02. Dec 2007, 16:06
Príspevky: 40
Možno nad týmto stavom zúfate, ja Vám k nemu gratulujem. Je to to najlepšie, čo sa Vám mohlo stať. Práve problémy človeka nútia nachádzať nové riešenia, prebúdzajú ho z pohodlného duchovného spánku, nezrovnalosti vo vzťahu ho nútia obrusovať svoje ego... Preto nechcite vychádzať s inými dobre, tak by sa z Vás stal iba pokrytec, ktorý by zapredal sám seba za ilúziu úspechu a bezproblémového života. Chcete byť ako oni? Asi sotva...

Ako sám vnútorne cítite, hodnota života je v niečom inom, ako v úspechu v práci, v bezproblémovom vzťahu alebo v peniazoch. Vy hľadáte skutočné šťastie, nie tieto povrchné pocity šťastia, ktoré sú závislé na vonkajších podmienkach, ktoré keď sa zmenia, šťastie sa stratí. Preto sa Vám nedarí. Chcete viac ako pocit úspechu a spokojnosti, hoci navonok sa o to snažíte. A to je veľmi dobré. Stačí si to uvedomiť a Váš vnútorný rozpor skončí.

Ak môžem poradiť, nerozmýšľajte nad tým, ako a prečo sa nedarí, ale sa s tým zmierte. V tom momente, keď to urobíte, začnete byť šťastnejší a budete cítiť hlboký pokoj. Vďaka tomu dokážete viac vnímať prítomné dianie okolo seba a nebudete od vnútorného prežívania neustále vyrušovaný myšlienkami. Potom sa Vám začne dariť aj v práci a získate si tým prirodzený rešpekt, bez toho, aby ste iným nadbiehali a nechali sa zneužívať. Aj doma i vo vzťahu budú ostatní podvedome cítiť tento Váš vnútorný mier a vyrovnanosť, budete ich priťahovať a vzťahy s nimi sa zharmonizujú.

Pustite sa tej slamky, ktorá Vás brzdí v napredovaní. Nešťastie je možné iba v čase, ktorý vzniká medzi spomienkami na minulé a obavami z budúceho. Žite bez obáv v prítomnosti. Viac o tom, ako i praktické rady ako na vec, nájdete v článkoch v kategórii vnímanie.

Prajem veľa šťastia


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: smola
PoslaťNapísal: Ned, 02. Mar 2008, 13:43 
Offline

Registrovaný: Sob, 22. Dec 2007, 23:52
Príspevky: 21
Vážený Attila,
podľa mňa by ste sa mali poriadne vzchopiť. Nikdy sa nevzdávajte! Podľa toho, čo ste napísali, máte čo riešiť. Vyzerá toho tak veľa, že ste možno z toho až zúfalý. Na druhej strane si uvedomte, že človek dostáva zabrať len natoľko, nakoľko dokáže danú situáciu zvládnuť. Takže, podľa mňa na to máte, aby ste tú Vašu situáciu celkom zmenili.
Viete, čo by som robila ja na Vašom mieste? Keď prídete unavený domov a dostanete sa do postele, proste o pomoc zhora. Každý a teda aj Vy, máme pri sebe pomocníka a on Vám veľmi, veľmi chce pomôcť, pretože Vás má skutočne a veľmi RÁD. Len sa ho musíte naučiť vnímať, začať s ním spolupracovať.
Skúste to. Obracajte sa Hore, v modlitbe proste o pomoc, o radu a uvidíte, že sa Vám riešenia začnú dostavovať. Možno len celkom nenápadne, musíte byť veľmi všímavý ku všetkému, čo Vás len tak jemne napadne a tiež, čo kdekoľvek začujete, všímať si, s kým sa stretnete, atď. Všetko Vám môže niečo povedať.
Attila, začnite na sebe pracovať, zmeňte sa, postavte sa pevne na svoje vlastné nohy. Určite na to máte! :sunny:

Ešte niečo:

"Bojovať treba,
neujsť nikdy z boja,
nebáť sa rán, že snáď sa nezahoja,
nepatriť nikdy medzi neveriacich
... a milovať..."

Tento veršík mi pomáhal v živote v tých najťažších chvíľach. Možno pomôže aj Vám.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: smola
PoslaťNapísal: Ned, 02. Mar 2008, 14:12 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
attila píše:
vždy som sa snažil s ludmi vychadzat dobre, vychádzat im v ústretý a dostávam opak naspät. prečo?

Snaha vychádzať dobre s ľuďmi niekedy odvádza od podstaty. Ja nemám problém sa s inými aj pohádať, ak si myslím, že je pravda na mojej strane. Pravdaže, nemám na mysli zúrivé výmeny názorov, ale pevne si stojím za tým, čo hovorím a konám. Viem, že sa mýlim a keď ma druhá strana presvedčí o opaku, tak svoj názor zmením. Ani to mi nerobí problém. Jediné, čo vždy chcem, je vecnosť. Vecnosť musí vychádzať z presvedčenia a presvedčenie z poznania. Nie z teórie, ale z praxe.

Na vlastnom prežití musíte spoznať, kde máte hľadať oporu. Medzi ľuďmi ju nehľadajte, tam ju nájdete v súčasnosti minimálne. Obráťte svoj zrak nahor a tam hľadajte pevnú oporu, ktorá je tu neustále k dispozícii. Ona sa však nenúka ako tovar, ktorý vidíte na trhu, ale musíte ju nájsť sám. Cesta k nej je v modlitbe.

Skúste sa zamyslieť nad týmto: "Odvážne vpred je Bohu milé!", nájdete v tom odpoveď na Vaše otázky.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: smola
PoslaťNapísal: Ned, 02. Mar 2008, 18:30 
Offline

Registrovaný: Pon, 10. Dec 2007, 03:25
Príspevky: 14
dakujem vám všetkým za podporu a rady. za pokus to stoji. viete boli momenty ked som sa cítil ako ten ktorého chcú vyštvať a čakajú na jeho potknutie sa, aby sa mohli na nom zabávať.
ešte raz dakujem za dobré rady, skúsim si ich vziať ku srdcu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: smola
PoslaťNapísal: Ned, 02. Mar 2008, 19:32 
Offline

Registrovaný: Sob, 22. Dec 2007, 23:52
Príspevky: 21
Milý Attila,
podľa mňa ste človek s dobrým srdcom, len sa musíte naučiť brániť. Takých nás je viac, čo sa potrebujeme naučiť brániť. :) Sama na tom pracujem a verte, krásne to ide, krok za krokom a vždy je to ľahšie. A potom sa začnú aj ľady lámať.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 33 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.