úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 21:55

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: R.A.Moody Život po živote
PoslaťNapísal: Ned, 06. Apr 2014, 09:50 
Je tu niekto, kto prečítal knihu - R.A. MOODY - Život po Živote. :book: Ak by sa tu niekto našiel nech mi prosím napíše jeho názor na ňu.
Ďakujem za pochopenie :)


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: R.A.Moody Život po živote
PoslaťNapísal: Ned, 06. Apr 2014, 11:17 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Čítal som možno všetky známe knihy od p. Moodyho a bol som dokonca na besede s ním.

Čo sa týka vlastnej knihy, je tam iba opísané to, čo prežili mnohí pri klinickej smrti (aj moja mama, ktorá mi to rozprávala už dávno predtým). Jeho knihy boli stupňom na mojej ceste (upozorňujem, že som vtedy už poznal, hoci krátko, Posolstvo Grálu), kedy som musel spoznať nielenže nesprávne, ale dokonca škodlivé veci v mnohých knihách - návody na autohypnózu, rôzne magické návody...

A preto aj v prípade kníh p. Moodyho musím v prvom rade pred nimi varovať, pretože v nich napríklad dáva návod na autohypnózu a pretože ako psychiater aj používal hypnózu, je v zmysle prednášky "Zločin hypnózy" z Posolstva Grálu zločinec. Čítaním o zážitkoch z klinickej smrti nikto nemôže získať presvedčenie o pokračovaní života či o minulých životoch, je to iba rozumové poznávanie bez ceny - toto sa mi iba utvrdilo na besede s ním, na ktorej som bol v roku 1991, kde som získal dojem, že sa vo svojich knihách snaží v prvom rade presvedčiť sám seba o tom, čo tam píše.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: R.A.Moody Život po živote
PoslaťNapísal: Ned, 06. Apr 2014, 14:53 
Ďakujem Vám pán Julo za Vašu odpoveď.

Úmysel autora ste vystihli úplne presne - že mu ide v prvom rade o to aby sám seba presvedčil, že existuje aj iný život pre človeka ako ten čo prežíva na Zemi. Preto ju v budúcnosti neplánujem druhý krat prečítať. Ale chcela by som sa Vás predsa len spýtať, skôr ako knihu vrátim majiteľovi. Ako si vysvetľujete Svetelnú bytosť, ktorú tí ľudia väčšinou označujú že je to Kristus( čo je podľa mňa nezmysel).

Ja som pozvaná na jednú besedu, ktorej témou sú knihy od pána Moodyho. Aj keď určite pán Moody tam osobne nepríde. To je dôvod prečo som tu knihu začala čítať.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: R.A.Moody Život po živote
PoslaťNapísal: Ned, 06. Apr 2014, 16:42 
Offline

Registrovaný: Sob, 05. Apr 2014, 11:38
Príspevky: 11
Triannde píše:
Ďakujem Vám pán Julo za Vašu odpoveď.

Úmysel autora ste vystihli úplne presne - že mu ide v prvom rade o to aby sám seba presvedčil, že existuje aj iný život pre človeka ako ten čo prežíva na Zemi. Preto ju v budúcnosti neplánujem druhý krat prečítať. Ale chcela by som sa Vás predsa len spýtať, skôr ako knihu vrátim majiteľovi. Ako si vysvetľujete Svetelnú bytosť, ktorú tí ľudia väčšinou označujú že je to Kristus( čo je podľa mňa nezmysel).

Ja som pozvaná na jednú besedu, ktorej témou sú knihy od pána Moodyho. Aj keď určite pán Moody tam osobne nepríde. To je dôvod prečo som tu knihu začala čítať.


Také jsem začínal na knihách Moodyho a možná,že ještě tyto knihy někde mám.Myslím,že co se Vám na vaší cestě dostane v určitém čase do ruky je správné k tomu,aby si s toho vzal člověk co potřebuje.Všechno v těchto knihách určitě špané není. Jsou tam ale velké omyly o kterých je zde řeč a to je hlavně hypnoza.Máte-li přístup k originál knize Ve Světle Pravdy,tak je jistě zbytečné se zabývat knihou od Moodyho.Je to jako by jste se vracela do první třídy základní školy kde navíc učivo není přesné. Abdrushin dal lidem to co mají v současné době vědět.Člověk s tím také nebude nikdy hotov,to poznáte ,když knihu poctivě přečtete.Až ji bude číst znovu,tak se budete divit,že jste jisté věci v knize neviděla a najednou je vidíte.Živé Slovo působí na lidského ducha jako uzrávací síla .


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: R.A.Moody Život po živote
PoslaťNapísal: Ned, 06. Apr 2014, 18:11 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
"Svetlá bytosť" môže byť hocikto na druhom brehu, kto je čo i len o pol stupňa svetlejší, ako dotyčný duch a iba rozum z toho vytvorí anjela či dokonca Ježiša.

V tejto oblasti je veľmi zaujímavé pohľadať si napríklad na youtube videá, kde sa hovorí o opačných prežitiach, ako sú opisované v knihách - teda o ceste do tmavých oblastí - napríklad https://www.youtube.com/watch?v=R-FzhkVgEsU


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: R.A.Moody Život po živote
PoslaťNapísal: Pon, 07. Apr 2014, 18:55 
Offline

Registrovaný: Sob, 05. Apr 2014, 11:38
Príspevky: 11
Je to tak ,jak píše Julo. Lidé dělají z každého světlého pomocníka anděla nebo dokonce Ježíše.Hezky to vše vysvětluje Abdrushin v knize Ve Světle Pravdy.Člověk se jen musí namáhat to pochopit.Tím,že čteme Poselství neznamená ,že to chápeme.Poselství nejsou písmenka na papíře,ale živé Slovo z kterého vystupuje živý obraz před lidského ducha.Jsou to Slova Ducha Svatého.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.