úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Pia, 29. Mar 2024, 00:16

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: The Secret (Tajomstvo)
PoslaťNapísal: Pon, 31. Aug 2009, 13:58 
Offline

Registrovaný: Štv, 02. Júl 2009, 11:39
Príspevky: 12
The Secret (Tajomstvo) som musela vidieť niekoľko krát. Zmenilo mi to život ale mám tam určité nejasnosti. Videl tento film (dokument) niekto? :daisy-red:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: The Secret (Tajomstvo)
PoslaťNapísal: Uto, 01. Sep 2009, 05:09 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Adula píše:
The Secret (Tajomstvo) som musela vidieť niekoľko krát. Zmenilo mi to život ale mám tam určité nejasnosti. Videl tento film (dokument) niekto? :daisy-red:

Videl som ho, je to veľmi zaujímavý film, aj keď sú tam niektoré veci mierne pritiahnuté za vlasy.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: The Secret (Tajomstvo)
PoslaťNapísal: Str, 02. Sep 2009, 09:00 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
Adula píše:
The Secret (Tajomstvo) som musela vidieť niekoľko krát. Zmenilo mi to život ale mám tam určité nejasnosti. Videl tento film (dokument) niekto? :daisy-red:


Tiež som to videl a je to veľmi pritiahnuté za vlasy, lebo je to jednostranné a nebezpečné...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: The Secret (Tajomstvo)
PoslaťNapísal: Pia, 04. Sep 2009, 16:24 
Offline

Registrovaný: Štv, 02. Júl 2009, 11:39
Príspevky: 12
Viem že myšlienky majú veľkú silu, ale mne sa na tom filme nepáčilo hlavne to, že to bolo dosť také sebecké - myslieť iba na to, že chcem auto alebo dom...
Podľa mňa nie sme na svete iba na to, aby sme boli iba šťastný a ničím nerušený. Treba pomáhať iným ľuďom a myslieť aj na iných nie len na seba a materiálne veci....
A zabudli tam akosi podotknúť že aj zlé chcenie je chcenie ktoré sa vráti speť.....karma


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: The Secret (Tajomstvo)
PoslaťNapísal: Sob, 05. Sep 2009, 19:36 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
To, čo film prezentuje ako „Tajomstvo“ - „The Secret“ žiadnym tajomstvom nie je. Je to iba jeden zo Zákonov Stvorenia a i ten je ukázaný iba zčasti. V knihe Vo Svetle Pravdy sa píše o „tajomstve“ ako o samozrejmosti, ale ďaleko širšie a aj o ďalších súvisiacich Božích zákonoch.

Musím povedať, že ako „tajomstvo“ tu ponúkajú ľuďom „kamene namiesto chleba". O čo vlastne ide? Určitým druhom vyžarovania sa dá pôsobiť iba na ten istý druh. A pretože myšlienky a emócie sú iba jemno-hmotné, nie je nimi možné získať nič duchovné a naozaj hodnotné.

Ponuka možností prezentovanou metódou spoznania „tajomstva“, alebo skôr „pozitívneho myslenia“, sa týka iba hmotných či jemnohmotných vecí a namiesto o šťastí a láske je tu namieste hovoriť skôr o radosti z vlastníctva a užívaní si.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: The Secret (Tajomstvo)
PoslaťNapísal: Sob, 21. Nov 2009, 02:02 
Offline

Registrovaný: Sob, 21. Nov 2009, 01:20
Príspevky: 2
"Hladajte najprv kralovstvo Bozie a ostatne vam bude pridane"Tak hovori slovo Bozie Keby clovek poznal to co nepozna "toho ktory je ""Boha"""da sa povedat tajomstvo ,pretoze v Nom mam vsetko i vecny zivot tak by videl vo filme the s.... polopravdy "zavadzanie " poviem aj zopar pravd Ale ten kto mna poslucha bude byvat bezpecne a bude mat pokoj od strachu zo zleho prislovie 1.33 nie je to krasne zaslubenie ,lebo zly nema v buducnosti nijakej odmeny,svieca bezboznych zhasne prisl.24.20 Bozie slovo je pravda i tajomstvo pretoze ludia maju zasterky na ociach a nevidia ako Boh tuzi zachranit,pozehnat cloveka


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: The Secret (Tajomstvo)
PoslaťNapísal: Str, 25. Nov 2009, 11:34 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
spravca píše:
...O čo vlastne ide? Určitým druhom vyžarovania sa dá pôsobiť iba na ten istý druh. A pretože myšlienky a emócie sú iba jemno-hmotné, nie je nimi možné získať nič duchovné a naozaj hodnotné....

Veľmi pekne napísané. Len na upresnenie. Keď sa už spomína kniha Vo Svetle Pravdy a jej pojmoslovie, tak je dôležité to aj dodržiavať:

Citát z knihy - Vo Svetle Pravdy 3, Posolstvo Grálu, kapitola 21. Na hrubohmotnej hranici:

"Pre všetky tvory niet inej cesty, len sa musia podriadiť týmto neotrasiteľným Božím zákonom, z ktorých vznikli, ak nechcú byť škodcami stvorenia. Aj človek ako tvor sa musí konečne podvoliť, riadiť sa podľa nich, ak nechce zahynúť pre svoju ľahkomyseľnosť, svoje vystatovanie sa a s tým úzko spojené mudrovanie. Rozum totiž hrá v tom veľkom stvorení predsa len malú úlohu a slúži iba k pohybovaniu sa v najhrubšej hmotnosti. Čo je nad jej hranicou, to rozum nedokáže nikdy pochopiť, a preto sa v tom nemôže ani osvedčiť. Ešte menej to môže posudzovať.
Celé to vedenie, ktoré má dnes pozemské ľudstvo a na ktoré je tak pyšné, sa pohybuje iba v ríši hrubohmotnosti a nejde nad ňu! To ukazuje, ako úzko obmedzené je také vedenie. Veď hrubohmotnosť je tým najnižším zo všetkých kruhov stvorenia; tým najhutnejším, najťažším a taktiež najviac obmedzeným v pojmoch v tomto neskoršom stvorení!
Aj vaše myšlienky, ako výtvory mozgu, sú len hrubohmotného druhu. Patria do jemnej hrubohmotnosti, do ktorej sa tiež rátajú všetky myšlienkové formy. Médiá ich môžu často vidieť, ale domnievajú sa, že je to v jemnohmotnosti alebo dokonca v duchovnej ríši. O myšlienkových formách som sa zmienil už predtým v jednej prednáške, kde som hovoril tiež o zhromaždiskách, ktoré sa z nich tvoria, ale nie o oblastiach a druhoch, ku ktorým patria. Myšlienky, ako aj myšlienkové formy sú ešte hrubohmotného druhu, i keď patria k jemnej hrubohmotnosti. Nie sú jemnohmotné. Jemnohmotné nemá s jemnou hrubohmotnosťou nič spoločné.
Sú to úplne odlišné druhy a nemôžu sa zmiešať, ale musia stáť vždy vedľa seba, lebo iný druh je podrobený iným formám zákona. V každom druhu stvorenia sú síce jednotné Božie zákony prechádzajúce celým stvorením, ale napriek vlastnej jednotnosti sa tieto zákony javia v každom druhu stvorenia v inej forme, zodpovedajúcej príslušnému druhu. Preto človek so svojimi hrubohmotnými nástrojmi, ku ktorým patrí mozog s rozumom, nedokáže nikdy preskúmať alebo posúdiť niečo, čo patrí k jemnohmotnosti a ešte menej veci odohrávajúce sa v duchovnom, pokiaľ k tomu chýba spojenie, dosiahnuteľné len žiarením.
Cesta vyžarovania z hrubohmotnosti je ešte uzavretá pre všetkých tých, ktorí sa bezpodmienečne upísali vláde rozumu, pevne viazanému na hrubohmotnosť a jej pojmy. Týmto vysloveným otrokom rozumu nie je vôbec možné vysielať žiarenia do iných oblastí, lebo si sami uzavreli hranice a nechali v sebe ochromiť všetko, čo je nutné k vysielaniu."


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: The Secret (Tajomstvo)
PoslaťNapísal: Str, 25. Nov 2009, 12:09 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
S horeuvedeným súvisí aj to, čo napísal Mathias:

Mathias píše:
...Myslím si, že homosexuáli nie sú ľudia so ženskou dušou, ale skrátka s dušou. Považujem za omyl keď mužovi prisudzujete mužskú dušu, a žene ženskú. My všetci máme skrátka dušu alebo presnejšie, my sme dušou, ktorá ovláda telo mužské alebo ženské, ktoré sme si vybrali alebo nám bolo vybrané. Osobne si preto myslím, že homosexulita môže byť charakterizovaná ako chyba vo vývoji človeka (chyba, ktorá nastala negatívnym vplyvom životných udalostí na samotného človeka)...
Toto súvisí s tým, čo vlastne označujeme alebo chápeme ako dušu.

Aj duše uvoľnené z fyzického tela majú mužskú alebo ženskú formu, ale nie je to závislé od pohlavných orgánov, ako je to na tejto Zemi, ale na smerovaní a podstate. Vo všeobecnosti sú mužské duše aktívneho a hrubšieho zamerania a ženské duše sú zase pasívnejšieho a jemnejšieho zamerania. A tak je to aj videné tiež viacerými jasnovidcami.

Podľa môjo názoru v žiadnom prípade sa nemôžeme označiť za dušu, my vo väčšine prípadov, nie sme dušou, pretože duša nedokáže robiť také zverstvá aké robia niektorí ľudia. Abdrushin aj spomína, že ozajstný pojem duše sa dá používať len pre vyššie zložky človeka než je hrubohmotnosť, čiže ani myšlienky, ani pocity nepatria duši, ale len psychike, mysli, rozumu človeka. Ak by som predsa len chcel použiť termín duša na hrubohmotnosť bez fyzického tela, aj tak by som musel pojem duše rozdeliť na 2 časti: na tzv. nižšie a vyššie zložky (resp. čisté) duše. K nižším zložkám patria už spomínané myšlienky, pocity a k vyšším zložkám, resp. čistej duši zase úplne iná, nová kvalita vedomia - vedomie duše.

S tým súvisí aj to, že denné vedomie človeka vo všeobecnosti (a najmä u tzv. materialistov) má spojenie len a len s nižšími zložkami duše, čiže priame chápanie je obmedzené len na hrunohmotnosť, vo väčšine prípadov dokonca len na fyzicky viditeľný svet a tiež na predpojatosť vo videní... Inak sa nedá vysvetliť to, že mnohí vedci považujú myšlienky a pocity za výtvor pozemského, fyzického mozgu, pričom si človek behom svojho života dokáže zapamätať obrovské množstvo informácií a kde sa potom v tomto fyzickom svete ukladá to obrovské množstvo informácií? Určite nie vo fyzickom mozgu, pretože fyzický mozog človeka nenarastá v takej miere, aká by mala byť podľa prepočtov. Veď, keď si len zoberieme prístroje, ktoré zaznamenávajú ("pamätajú si") údaje, aký priestor potrebujú a pritom množstvo údajov zaznamenané v týchto prístrojoch ani zďaleka sa nepribližuje množstvu údajov zaznamenaných v človeku, tak potom nám logicky vychádza (ak nie som dogmatický materialista a snažím sa aspoň trochu otvorene a logicky rozmýšľať, potom k mnohým skutočnostiam sa môžem dopracovať dokonca aj svojim primitívnym rozumom) len jeden dôsledok: údaje, ktoré má človek v sebe, má človek naozaj v "sebe", vo svojich energetických telách a nie v pozemskom, fyzickom mozgu. Čiže presne tak, ako o tom píše aj Abdrushin - v hrubohmotnosti. Čiže človek má viacero druhov (energetických) tiel, pričom myšlienky a pocity sú viazané a uchovávané nie vo fyzickom tele, ale v hrubohmotných telách. Čiže už každý rozmýšľajúci človek pracuje s nefyzickými realitami.
Toto logické a filozofické nepochopenie vnútornej činnosti človeka je obrovským varovaním a súčasne ukazovátkom dogmatizmu a zatvorenosti vedcov a materialistov veobecne. Česť výnimkám, akými boli napríklad aj A. Einstein a iní, ktorí boli natoľko otvorení, že dokázali akceptovať aj vyššie pravdy...

To, čo sa nachádza nad hrubohmotnosťou je nepochopiteľné nielen pre materialistov a vedcov, ale aj pre všetkých ľudí, ktorí sa nezaoberajú svojou vlastnou čistou dušou, resp. ktorí si myslia, že ich vnútro a duša končí pri myšlienkach a pocitoch... Pritom ešte nad pocitmi a myšlienkami existuje niečo iné, niečo oveľa viac a vyššie. Abdrushin to opisuje ako city, preto tak veľmi rozlišuje pocity a city. City majú schopnosť napájať sa na ešte vyššie úrovne, resp. cez city môže mať človek priame spojenie s vyšším úrovňami, ako je hrubohmotnosť. V styku s ľuďmi používam častejšie (pracovný) termín vnútorné cítenie, pretože slovo city je pre väčšinu to isté, ako slovo pocity a tým prídavkom vnútorné sú aspoň trochu ochotní sa na to naladiť, keďže je to pre nich niečo nové a nepochopiteľné a tým pádom sa to, aspoň na začiatku, nie je to automaticky zdeformované rozumom. Týmto cítením sa človek dokonca môže napojiť cez jemnohmotnosť, bytostnú úroveň, až na duchovnú úroveň, úroveň pôvodu vyvíjajúcich sa ľudských duchov... Čiže tak, ako to spomína Abdrushin, môže tvoriť most, ktorým sa môžeme spájať s vyššími úrovňami a má to tiež zaujímavý efekt transformácie aj denného vedomia človeka...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.