www.poznanie.sk
http://duchovno.poznanie.sk/

Pozemské alebo duchovné?
http://duchovno.poznanie.sk/viewtopic.php?f=39&t=61
Stránka 1 z 2

Autor:  administrator [ Sob, 01. Dec 2007, 12:44 ]
Predmet príspevku:  Pozemské alebo duchovné?

Aký je zmysel života?
Pre niekoho sú ním iba pozemské veci. Je to takto správne?
Pre iného sú ním iba duchovné veci. Je snáď správne toto?

Autor:  spajdo [ Str, 09. Jan 2008, 10:29 ]
Predmet príspevku:  Re: Pozemské alebo duchovné?

no ja som sa nad tym davnejsie zamyslal ze aky je zmysel zivota a prisiel som na to ze nie je dolezity ciel cesty.... cesta je tym cielom..... teda zmyslom zivota je zivot samotny... zit naplno tak ako najlepsie vieme... zit v neustalej pritomnosti... :-)

Autor:  janyjany [ Pon, 21. Jan 2008, 20:02 ]
Predmet príspevku:  Re: Pozemské alebo duchovné?

Zmyslom života je duchovný rast. Duchovne rastieme úsilím o čistotu myšlienok, pocitov, učením sa milovať neosobnou láskou, zbavovaním sa egoizmu, prijímaním všetkého bez reptania atď. Sme duchovné bytosti a prichádzame sem kvôli duchovnému vývoju.

Autor:  spajdo [ Uto, 22. Jan 2008, 10:13 ]
Predmet príspevku:  Re: Pozemské alebo duchovné?

no ano...sme duchovne bytosti, ale narodili sme sa v materialnom svete a tak je potrebne aby sme nasli rovnovahu medzi tou materialnou a duchovnou strankou...ale myslim ze materialny sme az dost a tak treba pracovat na tom duchovnom... :) Keby sa clovek zaujimal len o duchovne veci, tak by zosmutnel a zomrel.... tak som to aspon pocul ;)

Autor:  janyjany [ Uto, 22. Jan 2008, 21:54 ]
Predmet príspevku:  Re: Pozemské alebo duchovné?

Duchovne môžeme rásť len na Zemi. Preto sem prichádzame. Podľa mňa nie je správne, aby sa človek obrátil čisto k duchovným veciam a odmietal pozemské veci. My hmotný svet potrebujeme. A myšlienka o tom, že ten kto by sa zaujímal čisto o duchovné veci by zosmutnel a zomrel. Ak človek číta o živote duchovných velikánov Indie Ramakrišnovi, alebo Maharišim, alebo i o kresťanských velikánoch ako Suso, Andela z Foligna, sv. Terézia z Avily. Boli obrátení čisto k duchovným veciam a neboli smutní. Naopak mali v sebe nadpozemský pokoj a blaženosť.

Autor:  spajdo [ Str, 23. Jan 2008, 11:19 ]
Predmet príspevku:  Re: Pozemské alebo duchovné?

ja si nemyslim ze sa zaujimali o cisto duchovne veci. Ale ked je clovek dostatocne vyspely tak si moze vsetko "tu" prisposobovat a vie sa v tom pohybovat aby sa mu nic nestalo. Podla mna sa mozme duchovne rozvijat aj v inych svetoch, ale zem je specialna, na zemi sa mame naucit tie veci ktore sa tu ucime. Poznat aj slast materialnych veci.... vsetko vsak z mierou ;) Ako som uz niekde cital... "... vsetko smiem, ale nie vsetko osozi, vsetko smiem ale ja nicim nedam sa zotrocit..."


A inak vsimli ste si za posledny mesiac (mozno aj trosku viac) ako sa ludia naokolo zmenili? Celkom dobre to vydiet vo vztahoch... Vsimli ste si to aj vy ci som uz paranoik? :blush:

Autor:  janyjany [ Str, 23. Jan 2008, 20:13 ]
Predmet príspevku:  Re: Pozemské alebo duchovné?

Podľa môjho poznania sem medziiným prichádzame hlavne preto, aby sme si v sebe vydobili slobodnú vôľu. Pretože ak by sme nezostúpili do hmoty a nebolo by dovolené temným bytostiam, aby do našich duší vočkovali sklon k zlu a omylu, tak by sme boli síce v duchovnom svete úplne čistí, ale neslobodní. Práve tým, že sme v tomto duálnom svete, kde sa musíme rozhodovať medzi dobrom a zlom, prikláňať sa k niečomu, rozvíjame vnútornú slobodu. Možnosť ozajstnej vnútornej slobody je veľkým darom, ktorý nemajú ani anjeli. Ale cesta k vnútornej slobode je dlhá.

Autor:  janyjany [ Str, 23. Jan 2008, 20:14 ]
Predmet príspevku:  Re: Pozemské alebo duchovné?

Ako sa ľudia zmenili podľa vás? V čom?

Autor:  narayan [ Uto, 18. Mar 2008, 11:53 ]
Predmet príspevku:  Re: Pozemské alebo duchovné?

janyjany píše:
Možnosť ozajstnej vnútornej slobody je veľkým darom, ktorý nemajú ani anjeli.


Prečo anjeli nemajú vnútornú slobodu?

Autor:  anita22 [ Štv, 17. Apr 2008, 15:58 ]
Predmet príspevku:  Re: Pozemské alebo duchovné?

Anjeli nemajú slobodnú vôľu, pretože stoja priamo v lúči vyžarovania Vôle Božej. Oni sú vlastne tými, ktorí túto vôľu šíria ďalej. K týmto faktom sa človek môže dopracovať. Mnohí sa aj dopracujú, mnohí nesprávne pochopíme. Ja by som k tomu chcela niečo dodať. Hovorí sa, že nad každým človekom bdie anjel strážny. Lenže nad nami sú v skutočnosti duchovní pomocníci, ktorí sú veľmi podobnými duchmi, ako sme aj my sami. Ktorí mnohé z toho, čo my nemáme prežité a vnútorne prijaté, už pochopili, prijali a tak môžu pomáhať niekomu, kto má tu na zemi ešte rovnaký problém. Mali by sme im byť povďační a snažiť sa ich čo najviac vyciťovať. Myslím, že sa veľa krát poriadne narobia, kým naša tvrdohlavosť trochu povolí a my sme prístupní aj tichým, vnútorným radám. Tým som chcela povedať, že skutoční anjeli sú od nás veľmi vzdialení, sú to pre nás nepredstaviteľne krásne bytosti. A myslím si, že oveľa užitočnejšie v našej situácií, ktorá je veľa krát pri bode mrazu, by bolo, naučiť sa vyciťovať rady našich neúnavných pomocníkov a aj sa im za ich veľa krát márnu snahu poďakovať. Určite by ich to veľmi potešilo, aj keď si myslím, že najviac ich poteší, keď nám pomôžu zmeniť sa k lepšiemu. Keď sa im podarí splniť ich úlohu a vidia, že sme pokročili. Preto je našou veľmi dôležitou úlohou stíšiť sa a konečne spoznať, ako k nám prehovárajú. Sú to len rady, nikdy nás nikto nebude do ničoho nútiť, ani viesť za ručičku, kráčať musíme sami.
A čas na vnútornú zmenu nám stále rýchlejšie ubúda!

Stránka 1 z 2 Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/