úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 22:41

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
PoslaťNapísal: Pon, 11. Máj 2009, 17:48 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
qwertz píše:
Nechápem čo sem pletiete stále komunizmus.

Komunizmus, lepšie povedané jednu zo základných ideových myšlienok, na ktorej bola postavená táto demagogická ideológia ste napísali Vy, citujem:
qwertz píše:
1.,všetci budú zarábať rovnako veľa peňazí mesačne ,či už to bude doktor alebo upratovačka ,lebo každá práca je rovnako dôležitá.

Pre objasnenie, v komunizme mal každý bez ohľadu na to, koľko urobí dostať koľko potrebuje - je to to isté, čo ste napísali, iba povedané inými slovami. Mám štátnice z marxizmu-leninizmu (keď som chodil do školy, boli povinné na všetkých vysokých školách), takže mi nemusíte hovoriť o tom, čo som sa učil a čo sa oficiálne prezentovalo. A z prežitia (a iba v prežití je poznanie) v práci, kedy sa odmeňovalo systémom všetkým rovnako mám doteraz veľmi "milé" spomienky.

Preto sa neurážajte, ale čítajte to, na čo reagujem a nevťahujte sem súčasnú politiku a iné veci, ktoré s týmto nemajú nič spoločné. Ale keď ste už spomenuli p. Slotu - myslíte si, že je normálne, ak sa na pobožnosť či dokonca slávnosť nosí národná vlajka?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon, 11. Máj 2009, 21:40 
Offline

Registrovaný: Pon, 13. Okt 2008, 21:53
Príspevky: 25
julo !! ja som proti aby každý dostal bez ohľadu koľko urobí rovnako peňazí!!!Stále nechápete ten projekt sebestačnosti obce!Tam sa jednoznačne hovorí ,že bude existovať ešte dozor ,čo bude dohliadať či naozaj každý robí a neulieva sa!Dnes sa využíva vlastne zneužíva lacná pracovná sila a nikoho to netrápi a tuším ani vás.
Ale ako vidím nemá cenu o tom diskutovať a je potrebné aby Boh zasiahol a narovnal každého tak ako treba.Každá odmena alebo trest je čisto na Bohu či už to človek chce, alebo nechce poznať.Keby Ježiš čakal na plat za svoju činnosť tak by nikdy nič neurobil.A pritom len Ježišova cesta je správna aj keď je v nej kopu bolesti pozemskej ,ak sa chce človek dostať do večnosti.Ježiš je cesta a život.A nikto neprichádza k Bohu ,jedine skrze Ježiša.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 12. Máj 2009, 06:17 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
qwertz píše:
julo !! ja som proti aby každý dostal bez ohľadu koľko urobí rovnako peňazí!!!Stále nechápete ten projekt sebestačnosti obce!Tam sa jednoznačne hovorí ,že bude existovať ešte dozor ,čo bude dohliadať či naozaj každý robí a neulieva sa!Dnes sa využíva vlastne zneužíva lacná pracovná sila a nikoho to netrápi a tuším ani vás.

Ale ja projekt chápem (aj keď s viacerými bodmi nesúhlasím), rozprával som sa s jeho autorom a aj on uznal, že sa v tomto bode mýlil a následne ho upravil. To, čo prezentujete, je stará verzia projektu. Pre predstavu, vo verzii z 24.1.2008 je uvedené: "V úrovni platů nejsou zásadní rozdíly, pokud se jedná o práci pro obec (v systému obce)." To, čo píšete Vy je z verzie z 28.2.2007 - "plat mají všichni stejný, pokud pracují pro obec (v systému obce)." Takže ani neviete, že projekt sa menil.

A nebojte sa, to, že sa zneužíva lacná pracovná sila, to, že ženy sú vo viac než nedôstojnom postavení voči mužom (aj v pracovnej oblasti), to, že sa nezneužíva iba lacná pracovná sila, ale aj veľa iného, to vidím a chcem, aby sa to riešilo a sám na niektorých projektoch spolupracujem.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 12. Máj 2009, 15:48 
Offline

Registrovaný: Pon, 13. Okt 2008, 21:53
Príspevky: 25
ale aj tak stále nechápem ,veď keď Ježiš povedal ,že "žiadna práca nie je menejcenná v láske k svojmu blížnému "(pri umývaní nôch učeníkom) tak ako to potom myslel???
Myslím že jednoznačne sú peniaze také isté zlo ako aj slová,ani jedno z nich tu nemalo byť a bol by pokoj.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 12. Máj 2009, 17:12 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
qwertz píše:
Myslím že jednoznačne sú peniaze také isté zlo ako aj slová,ani jedno z nich tu nemalo byť a bol by pokoj.

Máte opravdu přečtené všechny Abdrushinovy přednášky? Nebo jen ty, které Vám dal k dispozici AO-institut?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 12. Máj 2009, 17:49 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
qwertz píše:
ale aj tak stále nechápem ,veď keď Ježiš povedal ,že "žiadna práca nie je menejcenná v láske k svojmu blížnému "(pri umývaní nôch učeníkom) tak ako to potom myslel???
Myslím že jednoznačne sú peniaze také isté zlo ako aj slová,ani jedno z nich tu nemalo byť a bol by pokoj.

Menejcennosť práce a výška jej ohodnotenia sú dve rozdielne veci, ktoré sa Vám akosi pletú dohromady. Napríklad je menejcenné rúbanie dreva alebo práca lekára? Každá z týchto prác je potrebná a nie je menejcenná. Ale kto nesie väčšiu zodpovednosť pri svojej práci? Skúste si porovnať - drevorubač vyrúbe jeden strom navyše a zubár Vám vytiahne o jeden zub navyše... To je ten rozdiel, ktorý ste nepostihol... A ako odmena nemusia byť zrovna peniaze, ale veľa iného.

Spojili ste peniaze a slová - to snáď nie! Slovo predsa hľadí, dáva krídla, ... Áno, sú slová, ktoré ubližujú - také by nemali byť, ale tie ostatné? Napísali ste - "ani jedno z nich tu nemalo byť" - Vy nepotrebujete Slovo a slová, ktorým je napísané???

K umývaniu nôh - naozaj si myslíte, že je to doslovný citát, ako to povedal Syn Boží? Biblia je kniha duchovná, takže sa musíme pýtať, aký to dáva duchovný obraz a nie hmotný. V umývaní nôh vidím obraz služby blížnemu, kde sa nikto nemusí hanbiť za to, čo robí.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 12. Máj 2009, 18:56 
Offline

Registrovaný: Pon, 13. Okt 2008, 21:53
Príspevky: 25
mne sa nič nepletie,ale jednoducho už slovo napríklad rovnocennosť samo v sebe skrýva cenu a cena sa vyjadruje v peniazoch v súčasnosti aj keď častokrát falošne.
A rúbanie dreva je náročná a nebezpečná robota na rozdiel od trhania zubu.A zub a strom by som neporovnával ,lebo strom má podla mňa väčšiu hodnotu ako zub.Okrem toho ak človek žije naozaj poriadne v životospráve tak doktorov nepotrebuje.A to nehovorím o liečivej sile z Boha ak sa jej človek otvorí ktorá je úplne zadarmo.
Je známe, že Ježiš povedal "Vaša reč nech je áno a nie a všetko nad to je od zlého"A slová naozaj nepotrebujem ,lebo vnímam všetko v obrazoch a trojrozmerne.Kto má v sebe čisté chcenie dokáže tieto obrazy vidieť a nepotrebuje slová napríklad ako zvieratá.Je to novo stará neprebudená "mobilná" komunikácia skrytá v ľuďoch.
Pri umývanie nôh naozaj Ježiš povedal :"žiadna práca v láske k bližnému nie je menejcenná" nemám to z biblie a je v tom cítiť obrovskú pramúdrosť z Boha.A samozrejme že je to myslené duchovne ,ale to duchovné už sa musí uskutočniť aj na zemi a nie len o tom snívať v obrazoch.
V celom Božom stvorení funguje zákon ,že len v dávaní sa môže priímať.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 15. Mar 2011, 22:06 
Offline

Registrovaný: Uto, 15. Mar 2011, 21:45
Príspevky: 133
Smyslem života člověka zde na Zemi je dosáhnout moudrosti, neboli osvícení. To znamená, že vše co bude člověk dělat a říkat, bude se řídit svým citem, ne rozumem. Cit je projev ducha každého člověka. Rozum musí být podřízen citu. Emoce a pocity jsou z mozku, tedy z rozumu, to není cit.
Zdeněk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pia, 22. Jún 2012, 12:02 
Offline

Registrovaný: Str, 20. Jún 2012, 13:34
Príspevky: 3
qwertz píše:
Pri umývanie nôh naozaj Ježiš povedal :"žiadna práca v láske k bližnému nie je menejcenná" nemám to z biblie a je v tom cítiť obrovskú pramúdrosť z Boha.


ja by som túto vetu napísala inak. Mohli by ste si somnou o tejto vete popísať na mojej mailovej adrese: bojovnicka@atlas.sk

Veľmi by som sa potrebovala dozvedieť či je moje cítenie správene. Pomôžete mi ?


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.