úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Uto, 19. Mar 2024, 05:09

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Zamilovanie
PoslaťNapísal: Uto, 09. Apr 2013, 01:28 
Offline

Registrovaný: Uto, 09. Apr 2013, 01:26
Príspevky: 1
Ako vzniká zamilovanie/závislosť na druhom človeku? Zaujíma ma to, lebo sa mi to stalo s 1 osobou, ktorú som často stretával až po tom, čo som ju zase stretol po dlhom čase a stalo sa mi to behom 2 dní. Čo sa deje napríklad na čakrálnej úrovni? Dostáva sa k osobe, ktorá sa stáva závislou nejaká energia tvorená druhou osobou? Aká energia to je?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Zamilovanie
PoslaťNapísal: Pia, 12. Apr 2013, 00:48 
Dalo by sa povedať, že zamilovanosť vzniká v mozgu. Pri zamilovanosti mozog človeka vylučuje množstvo hormónov, vznikajú stavy podobné závislosti ako je to možné vidieť napríklad u ľudí závislých na drogách alebo automatoch. V tele totižto zároveň dochádza k vyplavovaniu látok, ktoré sa svojím účinkom podobajú návykovým látkam. Je to všetko také malé „pobláznenie“. Raz mi bolo povedané, že keby niet zamilovanosti, nie je ani toľko detí : )
V prvej fáze ide teda o pudovú rovinu lásky. Ak je zamilovanosť sprevádzaná aj hlbším citom, ako len emóciami, pri ktorých človek akurát tak rýchlo vzplanie, tak je táto zamilovanosť určite „pociťovaná“ aj na čakrálnej úrovni, presnejšie v štvrtej, ktorá je čakrou srdca. A vtedy sa dvaja zamilovaní „cítia“ veľmi intenzívne. Cítia energiu, ktorá sa chce akoby spojiť, avšak nedá sa to na rovine pudovej, vonkajšej úrovni. Potom človek cíti jednotu, kde „Ja“ som “Ty“, teda sú akoby jedno. Dokáže cítiť lásku všade navôkol. Tu sa človeku otvára duchovná rovina lásky, kde začína cítiť obrovskú lásku a vďaku k Stvoriteľovi. To je vlastne úlohou lásky, rozvinúť túto lásku na všetko a všetkých. Tu už človek cíti úplne inú lásku a tou je láska k Bohu.
Ak sa človeku otvorí čakra srdca, je schopný vcítiť sa do druhých, prejaví sa v ňom pokora, štedrosť, chce pomáhať druhým.
Vraví sa, že zamilovať sa dá každý deň, avšak láska, je niečo úplne iné. Človek vďaka láske rastie. Spoznáva tajomstvá svojho srdca, ako aj srdcia iných ľudí a stáva sa súčasťou Života. Láska je silou a silu aj dáva.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Zamilovanie
PoslaťNapísal: Ned, 30. Jún 2013, 19:31 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Zamilovanosť je záležitosťou činnosti nervovej sústavy.
To vysvetľujem v jednej mojej úvahe.
Prepojenie sexuálnych hormónov + informácii, ktoré prišli nervami do jednotlivých zmyslových centier predného mozgu a myšlienkovým centrom mozgu ( rozumom) vytvára sexuálny pud. Sexuálny pud v spolupráci s myšlienkovým centrom vytvorí pocit zaľúbenosti. Zamilovanosť však nie je láska.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Zamilovanie
PoslaťNapísal: Ned, 30. Jún 2013, 19:36 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
Láska je čistý cit vytryskujúci z ducha! Duch však nie je nervová sústava. To iba psychológovia vidia psyche v nervovej sústave. Psychológovia učia, že niet duše, že tá tzv. duša je nervová sústava. My však vieme, že duch ( ruach) je niečo úplne iné ako nervová sústava.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.