úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Uto, 19. Mar 2024, 10:57

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Pravé poznanie
PoslaťNapísal: Pia, 14. Aug 2009, 10:08 
Offline

Registrovaný: Pon, 20. Júl 2009, 21:43
Príspevky: 6
spravca píše:
Pravé poznanie oslobodzuje. Doposiaľ každý, kto niečo hlásal, súčasne s tým tvrdil, že jeho poznanie je pravé. Dokonca skoro vždy, že IBA to poznanie, ktoré hlása, je pravé a ostatné sú falošné. Namiesto duchovného oslobodenia však išlo spravidla iba o duchovné spútanie ľudí za účelom vlastných výhod a moci. Teda aké je to pravé poznanie? Je tvrdím, že je to to vaše poznanie. Ale nie to, ktoré máte, alebo skôr by sa dalo povedať, ktoré ste prevzali od iných, či už prostredníctvom čítania kníh, rozhovorov, médií... ale poznanie, ktoré je výsledkom vášho osobného poznávania a prežívania. A i to je iba čiastočné poznanie, závislé na miere vašej schopnosti vnímať duchom čisto, neskreslene a bez prikrášľovania.
Spoznat Prave Poznanie je jednoduche, je to poznanie bez medzier tj. uplne logicke a celistve. Kdo sa namaha vidi Logiku, Jednoduchost, Prirodzenost a Dokonalost v celom Stvoreni. Kdo takto podava a vysvetluje svoje Poznanie respek. Prinasa Poznanie z Vyssich Sfer je Pravy sprostredkovatel Poznania.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pravé poznanie
PoslaťNapísal: Pon, 15. Jún 2015, 20:23 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
vric píše:
spravca píše:
Pravé poznanie oslobodzuje. Doposiaľ každý, kto niečo hlásal, súčasne s tým tvrdil, že jeho poznanie je pravé. Dokonca skoro vždy, že IBA to poznanie, ktoré hlása, je pravé a ostatné sú falošné. Namiesto duchovného oslobodenia však išlo spravidla iba o duchovné spútanie ľudí za účelom vlastných výhod a moci. Teda aké je to pravé poznanie? Je tvrdím, že je to to vaše poznanie. Ale nie to, ktoré máte, alebo skôr by sa dalo povedať, ktoré ste prevzali od iných, či už prostredníctvom čítania kníh, rozhovorov, médií... ale poznanie, ktoré je výsledkom vášho osobného poznávania a prežívania. A i to je iba čiastočné poznanie, závislé na miere vašej schopnosti vnímať duchom čisto, neskreslene a bez prikrášľovania.
Spoznat Prave Poznanie je jednoduche, je to poznanie bez medzier tj. uplne logicke a celistve. Kdo sa namaha vidi Logiku, Jednoduchost, Prirodzenost a Dokonalost v celom Stvoreni. Kdo takto podava a vysvetluje svoje Poznanie respek. Prinasa Poznanie z Vyssich Sfer je Pravy sprostredkovatel Poznania.
Pán Vric, môžem sa Vás opýtať? Ste Slovák alebo Čech? Slovo kdo v spisovnej slovenčine neexistuje. Správne je kto. My ako Slováci máme dbať na to, aby sme sa vždy a za každých okolností vyjadrovali spisovne.
PS: Ak ste Čech, tak je moje upozornenie bezpredmetné. V Čechách je kdo spisovné.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pravé poznanie
PoslaťNapísal: Uto, 16. Jún 2015, 13:49 
Offline

Registrovaný: Pon, 01. Okt 2012, 23:42
Príspevky: 505
Áno pán Jendrichovský, aj ja som za to aby sme sa vyjadrovali spisovne. Žiaľ odmalička som mal problémy s slovenskou gramatikou. Každý máme nadanie na niečo iné a v niečom sa nám nedarí a niekdy nám niečo neúmyselne nevýjde. Som slovák a nie som čech ale veľa čítam a počúvam v češtine, preto som možno nepostrehol ten rozdiel a zdalo sa mi že slovíčko "kdo" je aj v slovenčine. V Bratislave rozprávame kde ako ledabolo. Oveľa menej spisovne ako na strednom slovensku.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pravé poznanie
PoslaťNapísal: Pia, 19. Jún 2015, 20:18 
Offline

Registrovaný: Pon, 05. Nov 2012, 21:05
Príspevky: 843
Bydlisko: Nová Ľubovňa
vricman píše:
Áno pán Jendrichovský, aj ja som za to aby sme sa vyjadrovali spisovne. Žiaľ odmalička som mal problémy s slovenskou gramatikou. Každý máme nadanie na niečo iné a v niečom sa nám nedarí a niekdy nám niečo neúmyselne nevýjde. Som slovák a nie som čech ale veľa čítam a počúvam v češtine, preto som možno nepostrehol ten rozdiel a zdalo sa mi že slovíčko "kdo" je aj v slovenčine. V Bratislave rozprávame kde ako ledabolo. Oveľa menej spisovne ako na strednom slovensku.
Vďaka za Vašu odpoveď. I u nás na východnom Slovensku hovoríme všelijako. Veď len v okrese Stará Ľubovňa sa v Jakubanoch hovorí po rusinsky a pár metrov od Jakubian začína moja obec Nová Ľubovňa, v ktorej sa hovorí novoľubovianskym dialektom goraľčiny. Ja, osobne, som dal obci Jakubany ruský názov Якубянская Русь (Jakubianskaja Rus).
Súčasná slovenčina sa vytvorila podľa martinského dialektu slovenčiny. Štúrovská slovenčina sa vytvorila na základe liptovského dialektu slovenčiny (To iba informatívne pre zaujímavosť). Je dobré poznať vývoj vlastného jazyka. I k tomu budem venovať niekoľko tém na webe poznanie.sk a verím, že ma užívateľ Julo a užívateľka Rosa, ako znalci slovenčiny, doplnia.
PS: Len pre zaujímavosť. Obecný úrad v Novej Ľubovni v roku 2011 vydal knihu Novoľuboviansko-slovenský, slovensko-novoľuboviansky slovník.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.