www.poznanie.sk
http://duchovno.poznanie.sk/

Podoba BOHA
http://duchovno.poznanie.sk/viewtopic.php?f=3&t=327
Stránka 1 z 1

Autor:  jargo [ Ned, 11. Apr 2010, 17:43 ]
Predmet príspevku:  Podoba BOHA

BOH má Podvojnú,neduálnu Podstatu. Vytvára a organizuje vesmír, svet a zároveň svoju Absolútnu Čistú Podobu nestráca.
ABSOLUTNO,BOŽSKÁ MYSEĽ,BOH,BRAHMA,ALLAH,BOŽSKÁ LÁSKA sú rôzne popisy kultúr poukazujúc na večnú nemennú,nezrodenú tvár,statický stav nepodliehajúci času,vývoju a premennám,transformácii. Boh nie je osobný starček so synom, ktorý čarovným prútikom vytvára svet. BOH JE MYSEĽ, STATICKÉ NEKONEČNÉ BYTIE,LÁSKA A ZÁROVEŇ DYNAMICKÝ PREJAV.
Všetok prejav, celý vesmír je stále nikdy nekončiaci živý proces,všetko je živé na rôznych úrovniach,všetko prebieha rastom a transformáciou. Boh v statickom stave je ako nezúčastnený pozorovateľ svojho prejavu,výtvorov,nekonečného tvorenia.

Takúto podobu umožnil človeku,večnú Nemennú Božskú Lásku, ktorá je jeho večnou nehynúcou podstatou a nekonečný inteligentný potenciál rastu,vývoja,prechodu od nižších k vyšším stavom. Ľudské vedomie nemá len medzi inkarnačný,snový a bdeli stav ega, ale aj Božský stav, v ktorom môže prebývať v Tichu a Pokoji ako aj pri plnej osobnej individuálnej činnosti.

Evolúca smeruje k Osvieteniu,k Uvedomeniu si aj tohoto stavu Čistej Mysle,je to zámer Božskej Inteligencie.
Najprv zdokonaľujeme svoje ego nižší stav,zatiaľ bez vnímania,vedomia si Svetla,Čistej Mysli,pokým nerozvinieme intuíciu,vhľad do svojej Večnej podstaty =Lásky. Keď svoju podstatu za výtvormi svojej mysli raz nájdete,túžite si ju udržať pri každodennej činnosti osobnosti. To je ďalšia cesta vývoja človeka, je to už Duchovná cesta s prítomnosťou Duše ako paprsku,lúča DUCHA BOHA v jeho nezrodenom stave.
Tento stav hľadali Kresťanský mystici, Gnostici, Súfisti, Hermetici, na Východe pomocou Meditácie,Jogy,Zenu,Atmanu,TAO,Tantra,či iné menej známe.
Veľa šťastia za hľadaním.

Stránka 1 z 1 Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/