úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Str, 14. Nov 2018, 03:02

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: Uto, 15. Nov 2011, 21:37 
Offline

Registrovaný: Pia, 28. Okt 2011, 17:52
Príspevky: 3
V živote sa nemáme čoho báť, stačí len keď ho pochopíme (Mária Curie Sklodowska)

Ale veď ako pochopíme život, keď seba samého nevieme pochopiť? Odpoveď znie: Najskôr je potrebné pochopiť (spoznať,rozumieť) seba samého a až potom budeš chápať všetko ostatné. Poznanie seba samého na prvý pohľad sa zdá to najťažšie, aspoň mne to tak pripadalo. Ale nie je to tak. Keď si svoje pocity (lásku, náklonnosť, spriaznenosť, pokoj, smútok, zlosť, napätie, strach, nepokoj, zmätenosť, neistotu a podobne) začneš všímať v určitých situáciach, tak si ich budeš môcť aj v duchu (mysli) definovať a analyzovať (prečo som tak reagoval?). Tým si objasňujete svoje pocity a začnete sa sebauvedomovať (rozumieť svojim pocitom). Je potrebné to robiť pomaly (až spomalene), po krokoch, nenáhliť sa, a len vtedy keď budete mať na to chuť! S týmto spoznávaním seba samého budete môcť pracovať napríklad: Zistíte, že keď ste sám so sebou na mieste (príroda, izba a podobne) kde je ticho, cítite sa výborne.

Ticho totiž LIEĆI Vašu dušu (a tým aj telo-súvislosť). Keď k tomu pridáte čistú hlavu (bezmyšlienkov. stav), budete sa cítiť ešte lepšie, a môžete si to zopakovať a vracať sa k tomu (lebo Vás to ukľudňuje). Tento spôsob (čistá hlava) sa dá používať aj pri niektorých nenáročných manuálnych prácach, pri ktorých netreba rozmýšľať (umývanie riadu, podlahy, utieranie prachu a podobne). Ste sústredená len na to, aby bol riad čistý, podlaha umytá a podobne. Nezaťažovať si hlavu ničím iným! Poznanie týchto uvedomujúcich pocitov sa Vám uloží kdesi v podvedomí a vyplaví sa Vám (samo od seba), keď to bude Vaša životná situácia vyžadovať a potrebovať.

Život a veci začnete vidieť jasnejšie a chápať ich hlboký zmysel a súvislosti. Naučíte sa najsť si čas na usporiadanie myšlienok (intuitívna pohnútka). Napríklad: Premietnete si prežitý predchádzajúci deň - zhodnotíte ho hravo a bez výčitiek. To je začiatok SEBADISCIPLÍNY.

Váš vnútorný hlas bude silnieť - riaďte sa ním - buďte prirodzená. Neštylizujte sa, všetko by ste pokazili. Ste na super dobrej ceste svojho duchovného dozrievania – ROZVOJA svojej OSOBNOSTI.

Držím palce M.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon, 26. Dec 2011, 13:34 
Offline

Registrovaný: Sob, 10. Dec 2011, 21:12
Príspevky: 26
dobrý deň.

ako hovorí opitý klasik "se žiliny"...proti buste žiaden dišputát.

Ja by som len rád vedel, ako je touto ...hypotézou..ošetrený fakt, že my nie sme dopredu odsúdení na nič, ani na úspech a ani na neúspech. Rovnako tak