úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 11:54

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Postihnutí - moja skúsenosť
PoslaťNapísal: Str, 26. Aug 2009, 13:46 
Offline

Registrovaný: Str, 26. Aug 2009, 13:13
Príspevky: 22
pracujem s postihnutými ľuďmi, ktorí sú odkázaní na pomoc zdravých. Je ťažké popísať ich situáciu, ale myslím si, že kým sa spoločnosť nevyrovná so skutočnosťou, že aj takíto ľudia sú medzi nami a že služba je najvyššie dobro,nemožno hovoriť o duchovnom smerovaní. Prečo? Pri prechádzke akýmkoľvek mestom na Slovensku sa vyberajú peniaze na rôzne účely vrátane postihnutých. Možno je to dobre a peniaze naozaj skončia v správnych rukách, ale nikdy nesplnia svoj účel. Mnohí z nich sú naozaj veľmi osamelí a ani nepoznajú hodnotu vecí ktoré im ľudia darujú. Čo tak trochu osobného záujmu bez postranných úmyslov ako je aj tzv. evanjelizácia (tam pracujú aj mníšky bez srdca, česť výnimkám), lásku si cenia najviac, nie ľútosť. Alebo menej bariér v hlavnom meste, aby sme s mojou priateľkou Veronikou mohli ísť na prechádzku k Dunaju - iba tak ako každý iný zdravý človek. Marika


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: moja skúsenosť
PoslaťNapísal: Str, 26. Aug 2009, 21:56 
Momentálne tiež vykonávam sociálnu prácu, nie však na Slovensku, opatrujem starších ľudí,všetci majú pár týždňov, možno mesiacov pred smrťou.Jasne to cítia, že sa blíži ich koniec tu na zemi.Keď som sa ich pýtala, čo potrebujú, odpoveď znela:Lásku.Veľa Lásky.Nie jedlo, alebo to, či majú čisté šaty...Myslím si, že je to to jediné čo potrebuje každý človek odkázaný na pomoc iných, či už ide o postihnutého, alebo staršieho človeka.Keď "odíde" niekto,koho si veľmi obľúbite, pretože citová väzba nastane vždy, pokým tú prácu človek vykonáva s láskou, ostane kus prázdneho miesta v srdci.Trvalo mi veľmi dlho, pokým som sa vyrovnala "s odchodom mojej prvej".V ďaľšom prípade som už bola silnejšia...
Keby každý prejavil lásku v službe, pomoci, alebo len pri stretnutí s takýmito ľuďmi, či už ide o postihnutého, alebo staršieho človeka, všetko by sa postupne začalo obracať opačným smerom, nie tam, kam sa "rúti tento svet",do záhuby.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: moja skúsenosť
PoslaťNapísal: Pia, 28. Aug 2009, 17:23 
Offline

Registrovaný: Str, 26. Aug 2009, 13:13
Príspevky: 22
Nechcem sa vracať k téme postihnutých ,pretože poznám množstvo zdravých ľudí a ich pohľad na skutočnosť a vôbec život je zastretý slepotou.Myslím,že je oveľa lepšie keď sa nehrajú na záchrancov a spasiteľov.V konečnom dôsledku je každý zodpovedný sám za seba a niet takej moci,ktorá by to zmenila.Neverím že možno meniť prírodné zákony modlitbou,alebo spoveďou.Ak by to tak bolo,bol by na svete veľký chaos.Viete si predstaviť že niekto robí čiarky za každý tzv.dobrý skutok a naopak?Myslím že každá duša sa raduje,keď môže vykonať dobro bez toho,aby za to niečo čakala.My ľudia sme ako mince-ich jedna strana je dobro a druhá zlo.Veď aj dobro je vlastne relatívne...Všetko možno zneužiť,ale aj využiť.A tak želám všetkým,ktorí si myslia napriek všetkému,že najdúležitejšia je láska a to čo nezištne dávame bez očakávaní všetko naj,naj...Marika


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: moja skúsenosť
PoslaťNapísal: Pia, 28. Aug 2009, 22:26 
Offline

Registrovaný: Sob, 22. Aug 2009, 19:56
Príspevky: 6
My ľudia sme ako mince-ich jedna strana je dobro a druhá zlo.

Tak s týmto nemozem suhlasit. Co si clovek zasadi to mu aj vyrastie...
Ked si niekto pestuje zlo bude zly. Ked dobro bude dobrý. Iba rojkovia mozu byt niekde v strede chvilu dobrý chvilu zly ale takato cesta ich k svetlu nikdy nepovedie lebo sami nevedia co xcu..Predsa clovek uprimne tuziaci po lucoch duchovnej cistoty nikdy nemoze byt druha strana zlo.Inak by nikdy nestupal k výšinám


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: moja skúsenosť
PoslaťNapísal: Pia, 28. Aug 2009, 23:01 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
Duch píše:
Ked si niekto pestuje zlo bude zly. Ked dobro bude dobrý.


Zjednodusovat veci na dobre a zle je velmi zjednodusene... Zivot nie je len biely alebo cierny, ale je pestrofarebny... Cierny alebo biely a dobry alebo zly je len pre cloveka, kto ma taketo zuzene videnie...
To videnie je zuzene a velmi nepravdive...

Casto sa ukazalo, ze co sa cloveku zdalo ako "dobre", to sa neskor ukazalo ako "zle" a naopak...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 29. Aug 2009, 03:11 
Dobré a zlé je subjektívny pojem, ľudia ho používajú na označenie svojich osobných postojov. Možno by sa dalo povedať, že objektívna pravda neexistuje.
Avšak náš cit nám napovie, čo je a čo nie je dobré. To, čo vychádza z nášho citu, v stave nášho vnútorného pokoja, nie je nič iné ako Láska.Keď nami prúdi a je v spojení so živou energiou, dostaneme odpoveď, čo je správne.Dobré je všetko, čo je v harmónii s Láskou, a zlé je pociťované ako disharmónia, ako niečo, čo ruší tento pokoj.Ako strata spojenia s Láskou.


Hore
  
 
PoslaťNapísal: Pon, 31. Aug 2009, 08:54 
Offline

Registrovaný: Pon, 20. Júl 2009, 21:43
Príspevky: 6
Dobro a zlo su absolutne. Nieje nic medzi tim. Zlo je hriech tj. cin proti Bozej voli a Bozim Zakonom. V Raji je len Dobro niet tam hriechu - Zla je tam konanie len v Bozej Voli.

Nezreli ludski duchovia casto nevedia rozlisit koli prehluseniu citu rozumom kedy konaju Zlo - hriech. V zvratnom posobeni mame sancu spoznat co je Dobro - Zlo a dozriet na vyssiu uroven ku konaniu len Dobra, ak to chceme.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 05. Sep 2009, 12:18 
Offline
Administrátor stránky

Registrovaný: Pia, 09. Nov 2007, 01:54
Príspevky: 201
Možno máte v diskusii iba nedorozumenie. Skúste rozšíriť pojmy na dobro - zlo a dobré - zlé. To prvé sa totiž týka duchovného rozmeru, a je absolútne a nemenné, kým to druhé je iba subjektívny pohľad človeka, ktorý sa mení podľa toho, čo mu práve vyhovuje.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Sob, 05. Sep 2009, 20:16 
Offline

Registrovaný: Str, 26. Aug 2009, 13:13
Príspevky: 22
Veľmi zaujímavo sa rozvinula téma dobro-zlo.Naozaj by sme mohli pokračovať donekonečna.Znovu to bude o tom ako to každý z nás vníma a ako v každom pracuje jeho ego.Ja napríklad neverím,že sa možno zo svojich skutkov jednoducho vyvliecť ako had z kože napríklad spoveďou.Bolo by to príliš jednoduché...Možno ich iba napraviť,dá sa povedať že prepísať.
Uvediem príklad zo života:vedci vyvinú technológiu na výrobu mikročipu, ktorý zavedú do mozgu ochrnutého človeka a ten mu pomáha pomocou myšlienok a počítača žiť relatívne plnohodnotný život.Ten istý mikročip možno použiť na manipuláciu s ľuďmi.A to už vlastne ani nieje hudba budúcnosti,ale reálna možnosť.Sama som zažila situáciu,keď som žene dala peniaze lebo žila na ulici a bolo mi jej ľúto.Keď som išla o hodinu do lekárne okolo toho istého obchodného centra sedela na lavičke s kumpánmi s alkoholom v ruke a popíjala.Myslím že to až taký dobrý skutok nebol...Marika


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Uto, 15. Sep 2009, 20:11 
Offline

Registrovaný: Sob, 22. Aug 2009, 19:56
Príspevky: 6
Čo je dobré a čo zlé, to cíti každý bez slov až do končekov svojich prstov. Každé hĺbanie o tom by len miatlo.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.