úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 10:36

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Hriech proti Láske
PoslaťNapísal: Ned, 12. Júl 2009, 18:43 
Keď si ľudia nevedia vysvetliť, že sa im nedarí, majú problémy, alebo choroby, začnú hľadať ich príčinu v kliatbe, o ktorej si myslia,že na nich niekto uvalil.Obrátia sa na veštca, a ten im samozrejme potvrdí, čo si myslia.Ponúkne im, že kliatbu odrobí.Ich situácia sa podľa nich zlepší, no pri najmenšom probléme navštívia veštca znova.Ten im znovu len potvrdí, čo si myslia, že majú znovu iné prekliatie...Tým sa zamotáva kolobeh, z ktorého je čím ďalej, tým ťažšie sa vymaniť.
Tieto riadky píšem preto, že za posledné týždne som narazila na dvoch ľudí, ktorí sa ma snažili presvedčiť, že mám vraj porobené.Tento pojem som počula prvý krát, bolo nepríjemné počúvať, o čom rozprávajú.Žiadny problém nemám, tak prečo sa ma snažia presvedčiť o opaku???Desilo ma čo som počula, ale nechala som ich vysvetliť, o čo im vlastne ide.Mysleli si, že ma ovládne strach, keďže som za posledné mesiace brala lieky proti depresii.Vďaka Bohu a sebe, že som sa nehanbila priznať si svoj problém, a následne som použila všetky možné zbrane na jeho odstránenie, som zo všetkého von.Pre mňa už len minulosť.Najviac mi pomohlo, že som sa niekoľko mesiacov starala o človeka, ktorý trpel celý život na depresie.Strašný obraz...Ale pochopila som, že ma moja cesta priviedla práve k tomuto človeku, aby som videla, čo sa so mnou bude diať, ak sa nespamätám.Najskôr som mala obavy a taktiež strach, či zvládnem tak ťažký prípad - pretože je to choroba ako každá iná, ibaže v prípade depresie takmer nikto nevie, čo sa má vyriešiť a na čo sa zamerať, aby sa aspoň zmiernili jej dôsledky, alebo aby sa človek úplne vyliečil. Prežívala som všetko na vlastnej koži.Týmto stretnutím sme zabili dve muchy jednou ranou, ako sa hovorí.Ja som opäť v poriadku, a ona...mohla prežiť mesiace plné pochopenia a Lásky.Posledné mesiace...pretože odišla...Verím, že je šťastná v inom svete.Vyliečená a oslobodená.Veľmi mi pomohla, ale nestihla som jej to povedať.Keď som sedela hodiny pri jej smrteľnej posteli a modlila sa, nech jej bolesť už skončí, vtedy sa nepatrí hovoriť o sebe, celú svoju pozornosť som sústredila na ňu, aby bola oslobodená od svojho chorého tela.Veľmi smutné, ale v konečnom dôsledku, nič krajšie ma nemohlo stretnúť, a ďakujem Bohu za toto prežitie.
Ale odbočila som od témy.Od jedného z tých ľudí mi prišla správa, po ktorej som ho požiadala, aby mi viac nepísal.Citujem:"Veľmi mi na Tebe záleží a mám o Teba strach.Viem, že si v obrovskom nebezpečenstve, hrozí Ti závažná psychická choroba.Porobeninu do Teba niekto obradne vyslal, vstúpila do Teba cez čakry, a v niektorej z čakier máš umiestnený astrálny útvar, ktorý do Teba nasáva ako vysávač desivé energie a tento útvar dokáže rozbiť len znalec". Choré!!!Mala som zaplatiť veľkú sumu peňazí, vraj za ODROBENIE.Samozrejme jasnovidke.Vraj človek sa sám nemôže zbaviť niečoho takého, napríklad MODLITBOU.Tým poprel všetko čisté!
Myslím si že ak existuje požehnanie, existuje aj kliatba.Závisí, či sme pre kliatbu otvorení, alebo nie.Otvoriť sa pre kliatbu znamená,že žijeme v hriechu, že Kristus nie je stredobodom nášho života.Ak sa podriadíme Bohu, diabol sa vzoprie, a újde od nás.Strach je znakom slabej dôvery v Boha a jeho ochranu.Nikdy by sme sa nemali dať zvábiť na podozrenie inými ľuďmi, a neísť so svojimi problémami za veštcami, liečiteľmi, jasnovidcami.
V Božom Slove sa hovorí:"Nech niet medzi vami nikoho..., kto by sa vypytoval hádačov,dával pozor na sny a na znamenia, nech niet čarodejníkov, zaklínačov, a nikoho, kto by sa radil duchov, alebo veštcov,alebo by sa pýtal mŕtvych na pravdu.Všetky tieto veci sa ošklivia Pánovi, a pre tieto nešľachetnosti ich vyhubí.Buď dokonalý a bezúhonný pred Pánom, svojím Bohom!"


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Hriech proti Láske
PoslaťNapísal: Pon, 13. Júl 2009, 11:17 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
anabel píše:
Otvoriť sa pre kliatbu znamená,že žijeme v hriechu, že Kristus nie je stredobodom nášho života.Ak sa podriadíme Bohu, diabol sa vzoprie, a újde od nás.Strach je znakom slabej dôvery v Boha a jeho ochranu.Nikdy by sme sa nemali dať zvábiť na podozrenie inými ľuďmi, a neísť so svojimi problémami za veštcami, liečiteľmi, jasnovidcami.
V Božom Slove sa hovorí:"Nech niet medzi vami nikoho..., kto by sa vypytoval hádačov,dával pozor na sny a na znamenia, nech niet čarodejníkov, zaklínačov, a nikoho, kto by sa radil duchov, alebo veštcov,alebo by sa pýtal mŕtvych na pravdu.Všetky tieto veci sa ošklivia Pánovi, a pre tieto nešľachetnosti ich vyhubí.Buď dokonalý a bezúhonný pred Pánom, svojím Bohom!"

Veľmi pekne napísané, ale ako vzdy sú to len slová. Ani šajnu nemáme, čo vlastne naozaj znamená odovzdať sa Bohu a byť dokonalý. Myslíme si, že to, čo robíme, je dobré a dokonalé, ale tak to vôbec nemusí byť...

Keby sme boli dokonalí, nepotrebovali by sme byť na tejto Zemi...

Je dôležité byť varovaný pred kvazi veštcami a kvazi liečiteľmi, ale s "vodou by sa nemalo vylievať aj dieťa"...
To znamená, že ak človek potrebuje pomoc, tak sa nemá uzavierať do seba a trápiť sa, lebo sa bude báť, aby sa náhodou neobrátil na čarodejníkov...

Všetko má svoj čas a svoje miesto...

V Biblii je napísaných veľmi veľa vecí, ktoré môžu viesť človeka až k fanatizmu, takže mali by sme dávať pozor na to, ako interpretujeme tieto veci...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Hriech proti Láske
PoslaťNapísal: Pon, 13. Júl 2009, 13:11 
Áno, citovala som z Biblie, a ako si správne vycítil, sú aj tu rezervy a nedostatky. Náboženstvá sa pridržiavajú týchto výrokov, poprípade zvestovaní, myšlienok a na tom stavajú svoju vieru. Bezducho čítajú z Biblie bez toho aby rozumeli tomu, čo tým vlastne bolo mienené a nevycítia nedostatky, a tých je tam mnoho. Áno, dokonalý je len Boh, nie my ľudia, my sa len o tú dokonalosť snažíme. V ponímaní niektorých ľudí znamená odovzdanie sa Bohu nechať všetko na Neho,a tým sa zbaviť zodpovednosti za svoje činy. Ale tak to nefunguje. Niečo nám je dopredu súdené, ale kto iný by mohol zmeniť svoju situáciu, ak nie my samy? Tiež som si dala vyveštiť zo zvedavosti čo ma čaká, a priznám sa že nie len raz.Je v tom obrovské nebezpčenstvo, ak sa pýtame čo robiť a uveríme často krát klamstvu,potom nám to môže v mnohom len uškodiť. Na negatívach, čo by ma možno postihli, som zapracovala a vyhla som sa im. Tiež sa rada "zahrávam s ohňom" a urobím hlúposti, ktoré hraničia so všetkým normálnym. Ale našťastie som si to doteraz vždy uvedomila a vyhla sa tým nejakej väčšej katastrofe. Vzostupy a pády ma posúvajú ďalej.Je to pre mňa hnacia sila, čo ma posúva ďalej.Som človek, ktorý by asi zaspal, keby bolo všetko v živote ideálne. Ešte stále potrebujem bolesť, a ako sa vraví facky od života, aby som sa niekam dostala. Zatiaľ to u mňa inak nefunguje.
Chcela som poukázať len na to, ako je nebezpečné, ak si myslíme že nás niekto preklial, a my tomu uveríme a zamotáme sa tak strašne, že potom je len veľmi ťažké dostať sa z tohto začarovaného kruhu von. Veď Dobro vždy zvíťazí nad zlom, inak to nikdy nebude, tak by nás nemalo odradiť to že určité veci sa vyvíjajú pomalšie, ako by sme možno chceli.


Hore
  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.