úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Štv, 28. Mar 2024, 23:12

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Depresia
PoslaťNapísal: Sob, 23. Máj 2009, 16:14 
Depresia...
ako s ňou bojovať???prihlásila som sa lebo inému fóru neverím.všetko je zvrátené a choré.ako žiť s depresiou?liečim sa...ale tabletkám neverím.niečo vyliečia ale ostatné zdravé zabijú.vraj mi je tak dobre že si sama vymýšlam problémy...lenže nikto nerozumie že ja sa chcem cítiť dobre, naplno žiť a byť šťastná.som v neustálom strese, ponáhlam sa a neviem kam, cítim zúfalstvo, nechuť stretávať ľudí, strach, vstávam s plačom po zlých snoch kde ma stále niekto naháňa, chce ma zabiť...a najbližší človek ma podvádza...v snoch...realita neviem aká je, snáď iná ale ružové okuliare už nenosím.všetko je čierne, nanajvýš sivé v lepšom prípade.ako sa zachrániť...svoju dušu, keď telo už nevládze :?


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Sob, 23. Máj 2009, 16:56 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Boj s depresí je asi tak marný jako boj s bolestí zlomené nohy. Nejprve je třeba nohu uzdravit a bolest pak sama odezní.

Deprese sama o sobě může poukazovat na něco čeho se nám nedostává a po čem naše nitro zoufale prahne. Je tedy potřeba hledat ne ve věcech pozemského charakteru, ale hledat v oblastech, které našemu nitru zprostředkují trvalé hodnoty. Deprese může být někdy také jediným prostředkem k dosažení tohoto účelu, tedy otevření nitra skutečným duchovním hodnotám, kterým se možná člověk zbytečně doposud bránil, které v sobě nesou skutečný život a které tedy do nitra člověka vnesou světlo a radost. :sunny:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Ned, 24. Máj 2009, 12:08 
Ďakujem za odpoveď. Keby šlo o zlomenú nohu, viem čoho sa mám chytiť...zlomená noha je tiež telesná a bolesť vnútorná avšak neprejde pokým sa noha neuzdraví. V tomto prípade človek vie čoho sa má chytiť a čo liečiť.Ale čo sa má zmeniť v mojom prípade???Asi tu narúšam váš pokoj...pokoj hľadania, niečo čo som ja našla už dávno.Teraz sa musím naučiť s týmto obmedzením života ďalej žiť.


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Ned, 24. Máj 2009, 12:26 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
plamen píše:
Boj s depresí je asi tak marný jako boj s bolestí zlomené nohy. Nejprve je třeba nohu uzdravit a bolest pak sama odezní.

Nie vždy... Depresia môže byť tlak zvonka, depresia môže byť tlak zvnútra. Ten vnútorný môžeme odstrániť iba vtedy, ak sa zmeníme, ten vonkajší dokážeme odstrániť, ak proti nemu postavíme radosť z bytia. Cesta k obidvom zmenám je rovnaká - žitie Slova.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Ned, 24. Máj 2009, 13:23 
Žila som podľa Slova, bola som šťastná i keď pre iných blázon.Nemám štyridsať ani tridsať rokov a to je na tom všetkom najsmutnejšie, keď niekto mladý cíti nechuť, strach, izouje sa a svet pozoruje cez zatvorené okno.Moje myšlienky sú čisté, a mier neprišiel.I keď žijem Posolstvom...Bojujem a nevzdávam sa.Snáď časom výjdem zo svojej ulity...


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Ned, 24. Máj 2009, 13:41 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
anabel píše:
Ďakujem za odpoveď. Keby šlo o zlomenú nohu, viem čoho sa mám chytiť...zlomená noha je tiež telesná a bolesť vnútorná avšak neprejde pokým sa noha neuzdraví. V tomto prípade človek vie čoho sa má chytiť a čo liečiť.Ale čo sa má zmeniť v mojom prípade???Asi tu narúšam váš pokoj...pokoj hľadania, niečo čo som ja našla už dávno.Teraz sa musím naučiť s týmto obmedzením života ďalej žiť.

Co se má změnit ve Vašem případě? Všechno. Pokud chce člověk skutečně žít správně, tak nesmí být jeho cílem jen vyřešení momentální bolesti, nemoci, či deprese. Už Kristus říkal, že pokud chce člověk vejít do Království Božího, tak se musí narodit znovu, tedy znovuzrodit. A to nejde jen v něčem, ale musí se to provést ve všem. Vejít do Království Božího může však člověk jen svým nitrem, které je očištěné od všeho temného a nesprávného.
Všechny schopnosti k tomu každý jedinec nese již v sobě. Je potřeba se jen vzchopit, začít je v sobě hledat a učit se je používat. Zbavit se temných nánosů v nitru však nejde, když s nimi budete bojovat a nebo se nad nimi rozlítostňovat, ale cesta vede jedině skrze vědomé rozvíjení kladů a správných vlastností. Tím temné samo zmizí a v člověku se jakoby "rozsvítí". K tomu je samozřejmě potřeba vědět co je správné a co ne. K tomu Vám Nejlépe napoví Váš cit. To, že tato očista může trvat někdy i celá léta, nesmí člověka od toho odradit a nesmí si polevit, což je na tom to nejdůležitější. Když to však člověk chytí za ten správný konec, může se všeho nečistého zbavit dokonce i překvapivě rychle. Kromě toho, to zda člověk žije nebo nežije podle Slova nejlépe posoudí přírodní zákony, ne člověk sám. Jen tyto zákony mu ukáží, že žije již správně. A pokud na člověku pořád ještě lpí něco nesprávného a život mu dává najevo, že s tím musí něco dělat, tak je to neocenitelná pomoc.

Rozhodně zde nikoho nerušíte. Od toho diskuzní fóra jsou, aby se tam takovéto otázky řešily. Odpověď však nemusí přijít bleskurychle. Samozřejmě chápu, že se potřebujete od něčeho konkrétního "odrazit", ale vše záleží jen na tom, zda je Vaším cílem pouhé odeznění depresí nebo něco více, co byste každopádně hledala i v případě, že byste deprese neměla. Zkuste o svých postojích k životu napsat více, abychom se mohli od něčeho konkrétního odrazit i my ve svých příspěvcích.
:)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Ned, 24. Máj 2009, 16:58 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
anabel píše:
Žila som podľa Slova, bola som šťastná i keď pre iných blázon.Nemám štyridsať ani tridsať rokov a to je na tom všetkom najsmutnejšie, keď niekto mladý cíti nechuť, strach, izouje sa a svet pozoruje cez zatvorené okno.Moje myšlienky sú čisté, a mier neprišiel.I keď žijem Posolstvom...Bojujem a nevzdávam sa.Snáď časom výjdem zo svojej ulity...

Tomu rozumiem... Nebojte sa, nie ste sama, kto prežíva niečo podobné a nie je to spôsobené vekom... Prečo chcete byť v ulite? Sklamanie? Nepochopenie? Rozpor medzi tým, čo cítite a tým, čo vidíte? Poznám viacero ľudí, veľa vekových skupín, ktorí toto pociťovali, ale už nepociťujú... Na nechuť a strach je najlepší liek úprimná radosť... ťažko sa hľadá... dá sa nájsť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Ned, 24. Máj 2009, 20:12 
Ako začať, snáď o sebe...v rodine lásky nebolo, peňazí dosť, dvadsať rokov hádky a bitky do krvi mojich rodičov, strach, bolesť, plač, modlitba a prosba, vždy som bola veriaca a len to ma držalo nad vodou.Potom prvá láska, obrovský omyl... nebudem to bližšie rozvádzať...Zbláznila som sa a zanevrela na iné pohlavie, priam nenávisť...spustila som sa, cigarety,na čas aj alkohol.Zachránil ma môj terajší partner s ktorým sme spolu dlhé roky.Nehovorila som mu o ničom, až po rokoch a s nadhľadom tak to nikdy správne nepochopil.
Dostalo sa mi do rúk Posolstvo Grálu a pred ôsmimi rokmi som zmenila pohľad na vieru a náboženstvo.Pre iných nepochopiteľné, pre mňa oslobodenie.celé roky som v zahrančí, s prestávkami.Pred pár mesiacmi prepukla u mňa depresia, ktorá vo mne žila celé tie roky...nebola som schopná existovať,celé dni búšenie srdca. Jediná možnosť bola liečba.Telesne sa príznaky zastavili, ale vnútorne je to hrozné.izolujem sa, mám strach ani sama neviem z čoho, stratil sa úsmev, radosť, desia ma ľudia, bránim sa aj láske čo mi ničí vzťah, ale najhorší je pocit že mi je všetko jedno.viac mŕtva ako živá...bola som na tom celkom fajn pokým som nemala pocit že partner niečo skrýva, i keď ma vraj nepodviedol a budúcnosť vidí len so mnou, našla som sms so šokojúcimi fotkami.Vraj to bola len hra, z nudy...ale ak človek robí niečo také, niečo hľadá...prestala som to riešiť, vraj ho teraz už nemilujem, pretože som si vytvorila tú ulitu, z ktorej neviem kedy vyleziem.je to všetko dosť zmätené, sama neviem ako to došlo až do tohto bodu.Neprejavujem emócie, pretože ak ma niečo rozruší, tak začne bolesť na hrudi, a neskutočné búšenie.Tak dožívam, bez radosti, len z povinnosti aby som prežila.Viem že to chce čas, len som stretla toľko zákerných ľudí, že už takmer nikomu neverím.Každý deň "nasadím svoju masku" tak málokto tuší že sa niečo deje, keď som sama tak vypnem a plačem.tak to ide už dlhé mesiace.Nie je to správne, len ťažko bojujem so svojimi pocitmi.Ľudia pre mňa predstavujú nepriateľov.A tí sú všade.Tak som najradšej sama.Bola som plná elánu, plánov,a skončila som na dne.Plazím sa a neviem vstať......


Hore
  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Ned, 24. Máj 2009, 21:35 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Z toho co jste napsala, mi jednoznačně vyplývá jedna důležitá věc. Ještě jste úplně nerezignovala a stále máte určitým způsobem nadhled i když třeba jen v určitých okamžicích. To, že si uvědomujete, že jste na dně může právě znamenat, že je čas se odrazit vzhůru. Dokud jste na dně nebyla, tak jste možná neměla se od čeho odrazit.
Dále popisujete rozličné vztahy a situace, které Vám přinesly vesměs zklamání a utrpení. Navíc se Vám do rukou dostalo Poselství a později se dostavily deprese. To vše dohromady vytvořilo kolem Vás vír, který Vás zatím táhne dolů a tiskne k zemi. Navzdory tomu, že jste z Poselství zřejmě pochopila o co dnes na zemi jde a co by asi člověk měl dělat, tak se Vám v podstatě život zhoršil a vnitřní klid a mír se stále nedostavuje. Když se pak k tomu přidají ještě zvratná působení přírodních zákonů, tak z toho člověk může i zešedivět. Většina lidí právě v tomto stavu propadne depresi (sám to znám velmi dobře) a to jen proto, že k těmto prožitkům zaujmou nesprávný postoj a nechají okolnosti, aby získaly „nadvládu“ nad jejich nitrem. Místo toho aby využili svých schopností, které každou situaci mohou ve prospěch člověka zvládnout, tak se stáhnou a nechají to přes sebe převalit a nechjí se zatlačit ještě hlouběji.
Ve vesmíru neexistuje žádná síla, která by byla silnější než je lidský duch. Z toho je třeba vždy vycházet a to mít neustále před očima, i kdyby tak okolnosti vůbec nevypadaly. Pokud se stane, že člověk je „přemožen“, tak je to jen proto, že nevyužil zcela své možnosti.
Člověk také dělá tu chybu, že se k mnoha věcem i lidem na zemi zcela zbytečně vnitřně poutá. Skrze tato pouta pak může být velmi lehce ovlivnitelný, protože tato pouta jsou pro něj velmi citelná a živá skoro jako jeho součást. Všechna tato pouta pak člověka přikovávají k zemi a je pak pro něj obtížné se zorientovat i ve svém vlastním nitru. A mnohdy v sobě prožívá už jen zmatek, který ho velmi značně vyčerpává.
Jak z toho všeho ven? Začněte s maličkostmi. Nečekejte, že řešení leží jen v rázných a velkých krocích, které Vás najednou ze všeho vytrhnou a postaví na prosluněné pláně. Zkuste si každý den přečíst několik vět nebo odstavců z Poselství, životopisů nebo Bible – na začátku stačí i pár slov a vnímejte je jako obrazy. Zkuste se také modlit, třeba i krátce, ale vložte do modlitby vše co dokážete, ale opravdu všechno co jste schopna dát svým citem – nenechte se odradit tím, že toho na začátku bude třeba jen trochu. I kdyby trvala jen pár vteřin nebo jen jedinou, už to má pro Vás, ale i pro tento svět hodnotu. Modlete se nejlépe beze slov.
Když v tom vytrváte, tak možná po několika dnech nebo týdnech začnete o své situaci přemýšlet jinak. Tím, že z Vašeho nitra začne proudit i něco jiného než žal, odsunou se nepříjemně svírající okolnosti dál od Vás a Vy se budete moci volněji nadechnout a tím získáte další síly. Možná to půjde pomaleji než byste chtěla, ale půjde to jistě.
Začněte také vědomě v sobě probouzet všeobsáhlé chtění k dobru. Není třeba, aby bylo směřováno konkrétním směrem, důležité je, aby z Vás vycházelo, třeba jen volně do prostoru, ale co nejčastěji a postupem času i trvale. Ono si pak samo najde cestu, kde je ho třeba. Tím se vše co Vás svírá odtlačí ještě dál. Okolnosti dokonce mohou zůstat dál stejné, ale Vaše vnímání se otočí o 180 stupňů. Pak může dojít i k tomu, že vír okolností, který Vás dnes tlačí k zemi, Vás bude změnou Vašeho vnitřního postoje nést vzhůru, čímž se nakonec tyto okolnosti i svou povahou mohou změnit ve Váš prospěch.
:sunny:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Depresia
PoslaťNapísal: Pon, 25. Máj 2009, 11:20 
Offline
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 21. Dec 2007, 13:13
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice
plamen píše:
...
...
:sunny:


Veľmi pekne napísané, takže len na doplnenie z vlastných skúseností. Moju depresiu spôsobil môj postoj seba ľutujúceho sa človeka. Dostal som sa z toho vďaka niekoľkým podmienkam. Veľmi mi pomohla aj kniha Celestínske proroctvo, predovšetkým časť o ovládacích drámach najmä, keď som si začal uvedomovať svoju vlastnú ovládaciu drámu. Prestal som sa ľutovať, ostro a kriticky som sa začal nezaujato, ako keby z vonka pozerať na seba. Nešiel som do neustáleho seba kritizovania, pretože by to opäť spôsobilo depresiu, ale snažil som ostro a nezaujato vidieť seba takého, aký som. Nesopravedlňovať svoje chyby a nedostatky, ale snažiť sa nezaujato vidieť tak isto vlastné negatíva, ako aj pozitíva. Pochopil som, že mi veľmi pomôžu, okrem Posolstva Grálu a Biblie, aj iné veci, napríklad ľudová múdrosť, "čo zaseješ, to aj zožneš" (z PG napríklad "zákon zvratného pôsobenia"). Alebo tiež svetelná seba očista, podobne, ako sa každé ráno umývame, tak isto by sme potrebovali aspoň raz denne "umyť" aj náš rozum, vyčistiť naše myšlienky, pocity. Presmerovanie našej pozornosti na naše vnútorné cítenie... A postupne som k nim pridával aj ďalšie veci. Na začiatku je prirodzené, že naše cítenie nie je celkom čisté, že je tam veľa špiny... (Na toto sa veľmi zabúda, keď sa iným ľuďom jednoducho odporúča, aby "cítili" alebo "čítali Posolstvo Grálu"... Veľmi chýba prípravná fáza pre efektívnejšiu prácu a upozornenie na záludnosti duchovného vývoja...) Začal som brať sám seba takého, aký som, nedokonalého a nesnažil som sa o dokonalosť, ale o mravenčiu prácu na sebe, nie na veľké veci, ale o zdanlivo malé zmeny svojho správania, myslenia, cítenia... Správne cítenie by malo ísť ruka v ruke so správnym mentálnym nasmerovaním a myšlienkovými zásadami, akými sú napríklad zákony Stvorenia a ľudová múdrosť, ktorá odzrkadľuje tieto zákony na fyzickej úrovni. Samotné poznanie zákonov a zákonitostí vo Stvorení a tisícky prečítaní Posolstva Grálu nepriblížia človeka ani len na piaď bližšie ku Pravde, ak nie sú spojené s vedomým a cieleným priamym prežívaním týchto zákonov a zákonitostí a ich dôsledkov...

Čiže, keď som už po určitej dobe práce na sebe dokázal sám seba vidieť aspoň trochu nezaujato a prestať sa ľutovať, keď som si konečne uvedomil, že v živote sa mi nedeje nič náhodou a všetko má svoje miesto a čas a najmä príčinu, tak depresia začala ustupovať a začala sa otvárať cesta do môjho vlastného vnútra. Cesta do vlastného vnútra človeka je jedinou skutočnou a pravou cestou do Svetla, pretože v nás samotných je spojenie s najvyššími nám možnými výšinami... Okrem toho, musel som si uvedomiť aj to, že na Zemi neexistuje nespravodlivosť, všetko sa mi deje z určitých, konkrétnych dôvodov a keď som sa dostatočne otvoril, tak mi začali aj automaticky prichádzať konkrétne dôvody, prečo som zažíval a prečo zažívam aj (veľmi) negatívne udalosti... Niekedy to boli len pocity, niekedy myšlienky, a inokedy zase konkrétne diania, ako keby som pozeral film, avšak nie z vonka, ale súčasne som bol súčasťou a účastníkom toho "filmu", diania, väčšinou z minulosti... Niekedy z minulých životov, dosť často zo "života tam hore", medzi inkarnáciami, a tiež často som si priamo uvedomoval, že nie všetko pochádza z karmy, ale veľa vecí sa deje pre pochopenie, ako keď človek sedí v škole a učí sa... Tak isto je celý náš život symbolickým, aj doslovným učením sa... Škola Života. Niet oddelenia tohto sveta a "posmrtného" sveta... Existujú aj iné úrovne a dimenzie, ale v človeku sú určitým spôsobom prepojené. Nie náhodou sa hovorí, že človek je zobrazením makrokozmu v mikrokozme. Je to doslova tak a nielen symbolicky...

Každá negatívna udalosť, v tomto prípade aj depresia, je varovaním a súčasne obrovskou možnosťou zmeny a príležitosťou... Súčasne je signálom na to, že niečo nerobíme dobre a treba v každom prípade to zmeniť. Treba zmeniť celý náš život a postaviť ho na nové, iné základy. Ak zmeníme naše zmýšľanie, správanie a cítenie, zmení sa všetko okolo nás... Neskôr potom môžu prísť ďalšie možnosti, ďalšie fázy vývoja, kde veľkú úlohu hrá napríklad naša pozornosť. Naša pozornosť v skutočnosti hrá vždy veľkú úlohu, lebo existuje "nepísané pravidlo", "kam sa uberá naša pozornosť, tým sa stávame" a hlavne pri depresii je správne používanie a nasmerovanie pozornosti nevyhnutné...

plamen píše:
Ve vesmíru neexistuje žádná síla, která by byla silnější než je lidský duch. Z toho je třeba vždy vycházet a to mít neustále před očima, i kdyby tak okolnosti vůbec nevypadaly. Pokud se stane, že člověk je „přemožen“, tak je to jen proto, že nevyužil zcela své možnosti.


Toto nasmerovanie pozornosti súvisí aj s odpoveďou na otázku, kto alebo čo je to vlastne ten ľudský duch. Jedna vec je prečítať si odpoveď v Posolstve Grálu alebo v iných knihách a druhá stránka veci je to priamo aj zažiť. Tá prvá odpoveď je odpoveďou pre náš rozum, ale táto odpoveď nemá takú transformačnú silu na vedomie človeka, ako druhá odpoveď. Priamy zážitok vlastného ducha je neopísateľný zážitok. Taký istý ťažko opísateľný zážitok je zážitok vlastnej čistej duše, ktorá má pramálo spoločné s mysľou človeka alebo s jeho myšlienkovým a pocitovým svetom uzavretým v egu, v rozume. Zážitok vlastnej čistej duše a prekročenie hraníc ega, rozumu je v určitom zmysle „záchranou“ pred takými chorobami, akou je aj depresia. Preto odporúčam nezastavovať sa, ale snažiť sa dosiahnuť priamy zážitok prítomnosti vedomia najprv vlastnej čistej duše človeka a potom aj vlastného ducha...

A nakoniec úryvok z knihy Posolstvá z vyšších sfér (aj) o príčine depresií a iných civilizačných chorôb od duchovných majstrov a učiteľov:

„Blížite sa k veku, v ktorom sa dosiahne vyššie bytie. Bude vyššia vibračná úroveň, zmení sa štruktúra DNA, jedným slovom, budete písať nový vek. Teraz má všetko váhu. Všetko, čo urobíte, sa pripíše k vašej bytosti. Buď ako plus alebo ako mínus. To závisí len od vás.
Opäť môžeme len opakovať, aby ste pozorovali svoje pocity, city. Snažte sa počuť hlas svojej duše. Len tak budete vedieť postúpiť ďalej. Svetelní majstri začali budovať v ľuďoch merkabu, kvet života.
To je dôležité preto, lebo počas prestavenia Zeme vám bude slúžiť ako ochrana. Vyžaruje silné energie, lúče, vibrácie, ktoré sa spoja s lúčmi iných merkab a takto sa dvíhajú na vyšší stupeň vibrácie. Pravdepodobne viacerí cítite zmenu. Podstatné je, aby ste sa nezľakli, ale precítili to a pomáhali ceste svetla. Vypustite zo seba svetlo.
Začiatok zmeny sa spája s vekom Atlantídy. Vtedajší ľudia dozreli na zmenu, začalo sa u nich budovanie merkaby, prijali do seba svetlo, zjednotili sa so svetlom a uzavreli sa. Uzavreli do seba. Prekabátilo ich vlastné ego a viac už nechceli zo seba vypustiť svetlo. Báli sa, že ho navždy stratia. Teraz sa aj vy nachádzate tam, kedy máte do seba prijať svetlo. Teraz sa nachádzate v období zjednotenia a keď príde ten čas, vtedy bude treba aj vypustiť to svetlo. Bez akéhokoľvek strachu a obáv. Máte dôverovať. Stratili ste vieru. Slepo hľadáte. Otvorte svoje oči. Nechajte, aby sa prejavilo vaše vnútro. Vaše pravé vnútro! Pripravujte sa, ale celou svojou bytosťou. Snažte sa uvoľniť, pustiť kŕčovité lipnutie, zobliecť si svoje staré ja. Pokúste sa uvedomiť si, že depresia a podobné ochorenia, ako napríklad alergia, atď., sa u vás vytvorili len preto, lebo sa snažíte skryť pred zmenou. Veľmi sa bojíte zmeny, pričom súčasne prahnete po nej. A keď ste na prahu nového, možnosti zmeny, zrazu ochoriete, o čom si vy myslíte, že za to nemôžete. Nie je to však tak. Potrebovali ste niečo, za čo sa môžete skryť, aby ste sa nemuseli rozhodnúť, vybrať si. Nech radšej príde strach, radšej si zvolíte slabosť. Ale raz aj tak musíte z toho vystúpiť. A prečo nie teraz? To je vaše rozhodnutie. Voľba je na vás. Voľba je vždy vaša. Veď máte slobodnú vôľu. Len sa pozrite nezaujato na seba. A keď to dokážete urobiť, smelo môžete byť slabý. Lebo ste si to zvolili, vybrali. Ale neskrývajte sa za masku. Nevoľte si svet ilúzií, lebo je v ňom veľmi ľahké ustrnúť. Možno si to ani nevšímate, ale ste v ňom. V jednej ilúzii s otvorenými očami. A skutočnosť sa prejaví vtedy, keď zavriete svoje oči. Lebo vtedy cítite a vaše cítenie vás neoklame. Vtedy cítite vietor, silu prírody, silu slnka,… atď. A vtedy sa skutočne začudujete, koľko zázrakov vás obklopuje, koľko krásy, aká čistá sila. Dovtedy to s otvorenými očami ani nevidíte. Naučte sa vidieť, cítiť otvorenými očami. Buďte vždy bdelý. Buďte v prítomnosti, v súčasnosti, v momente a preciťujte!

(Precíťte svoju bytosť a nech vaše svetlo dosiahne ľud.)

Toto vám odkazujeme, ale čo je dôležité, to je precítenie našich posolstiev, aby ste podstatu cítili tam, vo svojom vnútri.“


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 22 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.