úvodobsahfórum
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Aktuálny čas je Uto, 19. Mar 2024, 12:57

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Pravda sa vždy ukáže…
PoslaťNapísal: Uto, 13. Dec 2016, 18:00 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Jedna z verzií Posolstva Grálu bola publikovaná v roku 1937 vo vydavateľstve „Die Stimme“. Našla sa časť č. 1 (v tomto okamihu sa nevie, či boli publikované ďalšie brožúry). Táto časť obsahuje deväť prednášok – poradie je zhodné s verziou z roku 1931, ale obsah prednášok je zhodný s vydaním „poslednej ruky“ z roku 1949.
Bola ohlásená aj ďalšia časť s desiatimi prednáškami, kde už nemali byť prednášky Dedičný hriech“ a „Syn Boží a Syn Človeka“.
Viac tu: http://www.das-fehlende-stuck.com/
Pre záujemcov – pokiaľ si to dobre pamätám (ale ruku do ohňa za to nedám), túto brožúru som tuším videl aj v Bischofswerde v miestnosti, v ktorej sa narodil Abd-ru-schin.
Nech mlčia tí, ktorí doteraz iba bahno a špinu hádžu z nevecných argumentov… Ako doteraz, ani teraz nebudem odpovedať na žiadne otázky v diskusii, lebo Pravdu si musí nájsť každý sám, hoci aj za cenu bolestného zbavovania sa vlastných predpojatých názorov…


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pravda sa vždy ukáže…
PoslaťNapísal: Uto, 13. Dec 2016, 18:26 
Offline
Moderátor
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 23. Apr 2008, 18:20
Príspevky: 604
Bylo by dobré, kdybyste to, zda na váš příspěvek někdo odpoví nechal pouze a jedině na něm!

Jen bych podotknul, že v Československu v roce 1940 vyšlo knižně Poselství Grálu v nakladatelství Hlas, které mělo od Abdrushina vydavatelská práva a které bylo v Československu do Abdrushinovy smrti jediným autorizovaným nakladatelstvím, přesně v takové formě jako v roce 1932. Nikdy od něj neobdrželo pokyn Poselství Grálu jakkoliv měnit, ačkoliv dostávalo od roku 1937 podklady k tisku nejrůznějších tiskovin, například pro časopis Hlas (Die Stimme) atd.

Naopak učedník Josef Kovář dostal od Abdrushina písemný pokyn, aby kniha Poselství Grálu zůstala navždy v té formě v jaké byla v roce 1931(2).

Takže Pravdu není až zase tak složité poznat ...


Kromě toho :

Ani pod vedením Marie a Irmingard v Hnutí Grálu nepanoval jednotný názor na to, zda je Poselství přepracováno dočasně nebo trvale.

Zemský vedoucí hnutí Grálu, učedník Walkhoff po válce prohlásil:

„Ostatně až do r. 1950 se prodávaly obě dvě vydání a ve výjimečných případech ještě i později. Je vyhrazené nové další době, aby se znovu zpřístupnila první verze Poselství."

A co se nestalo! Po roce 2000 se na různých místech světa začali objevovat na sobě nezávislí překladatelé, kteří začali s novým překladem původní verze Poselství Grálu do mnoha jazyků, tak jak vyšla v Abdrushinově době a zpřístupnili ji lidstvu. Nikdo je neorganizuje a vzájemně se až na výjimky neznají, přesto pracují jednotně ...

Kdo ví, možná ta doba, o které mluvil tehdejší zemský vedoucí německého hnutí Grálu, pod vedením paní Marie, je již zde ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pravda sa vždy ukáže…
PoslaťNapísal: Str, 14. Dec 2016, 23:18 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Dobrý deň,

hoci som písal, že sa nezúčastním diskusie, Vaša reakcia si zaslúži odpoveď, lebo je vecná. Môj príspevok je o tom, že Abdrushin sám upravil Posolstvo Grálu do rôznych podôb – napokon o tom je aj výpoveď v spomienkach p. Gecks, kde hovorí, že Abdrushin jej hovoril, že trojdielne Posolstvo Grálu – čiže 4 knihy, lebo netreba zabúdať ani na Napomenutia, je pre tých, ktorí prichádzajú do styku s Posolstvom Grálu prvýkrát. Práve preto sa po vojne naďalej predávalo aj „staré“ Posolstvo Grálu a nikdy nemalo byť spálené (čo sa urobilo až po smrti p. Márie a bez vedomia p. Alexandra či s. Irmingard). P. Alexander napríklad odporúčal učeníkom, aby si ho prečítali, hoci sa práve v tej dobe pálilo na pokyn vedúceho vydavateľstva Hnutia Grálu.

Preto nikdy nezanikla potreba, aby tu bolo aj „staré“ Posolstvo Grálu a doba, kedy sa malo vydávať, je tu stále. Preto je aj české „vojnové“ vydanie iba jedno zo splnení tejto potreby (po vojne, pochopiteľne, od mŕtveho Abdrushina už nemohlo vydavateľstvo Hlas dostať žiadne pokyny a, pokiaľ mi to je známe, došlo k roztržke medzi ním a p. Máriou či p. Alexandrom, takže o spojení sa už nedalo hovoriť).

Žiaľ, z hľadiska pozemských zákonov sa muselo čakať na ukončenie 70. ročnej ochrannej doby, lebo autorské práva prešli do rúk vydavateľstva Hnutia Grálu, ktoré si robí svoju vlastnú politiku. Túto politiku však netreba miešať s úpravami Posolstva Grálu, ktoré prevádzal Abdrushin a s tým, aká bola jeho vôľa, ktorá sa zachovala napríklad v spomienkach p. Gecks a ktorú po vojne dodržiavala aj p. Mária tým, že sa paralelne predávalo aj „staré“ aj „povojnové“ Posolstvo Grálu a až neskôr na ňu vydavateľstvo Hnutia Grálu „zabudlo“.

Preto, samozrejme, ako sa končila ochranná doba, začali sa aj vynárať nové preklady, pretože tie staré nie sú práve najlepšie (to viete sám veľmi dobre). Práve v tejto súvislosti by som list p. Kovářovi nespomínal ako argument, pretože je to presne taký istý obraz, ako keď Ježiš hovoril nejakému človeku, aby sa zbavil všetkého majetku – aj toto je list, v ktorom je p. Kovář vyzvaný, čo má prekladať. To, že to neurobil (a to opakovane) napokon najlepšie svedčí o tom, prečo ten list dostal a že bol určený osobne iba jemu.

P.S. Nikomu nič nezakazujem, iba som napísal vo svojom príspevku, že sa nebudem zapájať do diskusie a nevecní nech si radšej rozmyslia, čo napíšu – ak niečo vyšlo v roku 1937, tak to asi ťažko vyšlo bez vedomia Abdrushina. Svedectvo vydanej knihy nikto nemôže spochybniť a to je väčší dôkaz, ako špekulácie o tom, čo bolo myslené tým-ktorým vyhlásením (aj ja som si v tejto odpovedi dovolil napísať moju verziu vysvetlenia listu p. Kovářovi, ktorá je diametrálne odlišná od iných názorov).


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pravda sa vždy ukáže…
PoslaťNapísal: Str, 18. Jan 2017, 00:16 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Dnes som k tomuto vydaniu objavil ďalšie viac než zaujímavé informácie, toto je môj veľmi hrubý preklad:
V brožúre pre účastníkov Sviatku žiariacej Hviezdy 1937:

„Časový rozvrh a dôležité informácie týkajúce sa slávnostného týždňa od 24. decembra 1937 do 2. januára 1938“

Sa v deviatom bode nachádzajú nasledujúce informácie:

„Nové tituly: 12. číslo časopisu ‚Die Stimme‘ (‚Hlas‘). - Knižné záložky. - 4 veľké umelecké tlače s Abd-ru-shinovými modlitbami a zodpovedajúcimi obrázkami. - Vo Svetle Pravdy, Veľké vydanie v samostatných zošitoch, 1. číslo.“


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Pravda sa vždy ukáže…
PoslaťNapísal: Str, 18. Jan 2017, 22:30 
Offline

Registrovaný: Ned, 13. Jan 2008, 14:35
Príspevky: 168
Vzhľadom na doplnenie slovenského menu sa zmenil URL odkaz, pripájam jeho opravu:
julo píše:
Dnes som k tomuto vydaniu objavil ďalšie viac než zaujímavé informácie, …


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB © Group, Style.